Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 391

Szervusztok! Meló lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 390

Nekem se a méltóságomat sértené, mert itthon is kitakarítom a csatornát. Csak utálom a szar melót. De, ha nincs más ...

Előzmény: Antisystem (388)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 389

Sajnos sok gyerek "lefelé" integrálódik. :-(

És nincs annyi nevelőszülői ill. lakásotthoni hely, ha minden rászoruló, ill. veszélyeztetett gyermeket kiemelnének a rossz családi környezetből. :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (387)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.14 0 0 388

Nézd, az elvben kizárt, hogy a munka bárki méltóságát is sértse. Ergo, az utca seprése sem sértheti senki méltóságát. A hatelemisét se, meg a 3 diplomásét se. Az viszont erőteljesen sértheti az előbbi méltóságát, ha az utóbbitól elfogadjuk, hogy az utca seprése a MÉLTÓSÁGÁN ALULI...

Mert ugye az van odaírva, hogy a méltósága mindenkinek egyenlő.

 

ÜdV

 

Előzmény: Berlusz Móni (385)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 387

Na, hála Istennek. Ugyanis a lumpenség nem köthető fajhoz. De az önkormányzati hozzáállásról írottak mindenkire érvényesíthetők. Nézd, aki már annyira lumpen, hogy igazából az sem érdekli, mi történik vel, azt magára kell hagyni. Hidd el, a népek is így gondolják. A gyermeke részére is van megoldás.

(Nagyon halkan megjegyzem, nevelek egy elhagyott gyereket. Lehet, más is megtenné ezt. És nem a pénzért, ugyanis nem kuncsorgok sehol. Elfér és kész- ja, meg tanul!)

Előzmény: Berlusz Móni (383)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 386

Ismerek hasonló anyukákat IRL is, és mindig megállapítom magamban, hogy milyen kár, hogy az ilyen csodálatos adottságú anyukák nem vállalnak mind 6-8 gyereket! :) Már persze, aki szeretne....

Előzmény: Gabiiiiii (384)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 385

És ha egy hatelemit végzett embernek utcasöprési munkát adnak, akkor már sérül az egyenlő méltósága...?

 

 

Előzmény: Antisystem (377)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.14 0 0 384

szinten....Ennyi gyerek,ennyi melo mellett ilyen ,ertelmes gyerekeket nevelni nem akarmilyen teljesitmeny..Pedig vannak koztuk problemasok is,es erdekes modon nekik sikerult

Előzmény: Berlusz Móni (381)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 383

sajnos van néhány olvtárs, aki - kifulladván az észérvekből - benyögi, hogy nem akar részt venni a c...ozásban, és ezzel le van tudva részéről... :-s :-s :-s

 

Holott senki nem beszélt se bőrszínről, se etnikumról.

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (379)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 382

Ez csak azért van így, mert nem mi fogalmaztuk. :-))

De ne ragadj ki részleteket, mert egyenlő méltósága és joga van az élethez... de inkább a link lenne a helyes ...

Előzmény: Antisystem (377)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 381

Csak a fórumos írásai alapján ismerem, de minden tiszteletem az övé. :-) Régi csodálója vagyok.

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (380)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.14 0 0 380

aha:)

Előzmény: Berlusz Móni (376)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.14 0 0 379

mert a legjobb vedekezes a tamadas...pedig itt es most tenyleg az egvilagon senki nem ment el ebbe az iranyba,csak megprobaljak belemagyarazni

Előzmény: Berlusz Móni (375)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 378

Ez tény. A kérdés, hogy az önkormányzatnál ez mennyiben kérdés? Melyik, hogy kezeli? Felénk sokan rákényszerültek, hogy munkát vállaljanak. Képzetlenek, eszetlenül szivatós melót kaptak itt-ott, de a büszkeségük már nem azt mondatja velük, hogy 5-6 gyreket nevelek, hanem azt, hogy mindegyiknek jut az, ami, de több, mint eddig.

Előzmény: ezüstszalag (370)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.14 0 0 377

Jól összeszedtem, mi? :)

Egyébként az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata azt mondja az 1. pontban, hogy minden ember szabadnak születik, és egyenlő MÉLTÓSÁGA van. És szerintem ez így nagyon preciz megfogalmazás.

 

ÜdV

Előzmény: Berlusz Móni (364)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 376

a.....a-ra gondolsz? :-)

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (374)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 375

Sokan nem képesek felfogni, hogy ezek a dolgok nem bőrszín, hanem életvitel kérdése.....

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (372)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.14 0 0 374

en itt a forumon is ismerek olyan 6 gyerekes csaladot,akikrol barmelyikunk peldat vehetne...en is

Előzmény: Berlusz Móni (371)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 373

Konkrétan...???

 

 

Előzmény: Törölt nick (369)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.14 0 0 372

nem,nem tudod mit akarok mondani,egyetlen szoval sem emlitettem azokat,akiket te igen....Ennek az egvilagon semmi koze a borszinhez,etnikumtol teljsen fuggetlen

Előzmény: Törölt nick (365)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 371

sok szegény de D O L G O S ember szépen felneveli a gyerekeit és esélyt ad nekik.

 

Mint pl. ők:

http://www.pestmegye.hu/hirek/kilenc-gyerekes-ev

 

 

Személyesen ismerem a családot. Jó tanulók a gyerekek, folyamatosan foglalkoznak velük, a nagyok már egyetemisták. No az ilyen családoknak tripla támogatást is szívesen adnék!

 

 

 

Előzmény: ezüstszalag (367)
ezüstszalag Creative Commons License 2011.07.14 0 0 370

A magyar cigányok köreinen gyakori az ESZETLEN gyerekvállalás.........................

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 369

Jó! Felmondhatjuk az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában vállalt részességünket.

Előzmény: Berlusz Móni (366)
ezüstszalag Creative Commons License 2011.07.14 0 0 368

Ha valaki szegény és még lusta-lump-szenvedélybeteg stb  is ,

az bizony ne hozzon világra gyereket mert az SZENVEDNI FOG.Nem is keveset.

ezüstszalag Creative Commons License 2011.07.14 0 0 367

A bün tulzó kifejezés !

Inkább a felelötlenség,meggondolatlanság szavak kinálkoznak ha valaki életnyi megpróbáltatásra készteti gyerekét,beleszüli a kilátástalanságba.

Ez is ESETE VÁLOGATJA hiszen sok szegény de D O L G O S ember szépen felneveli a gyerekeit és esélyt ad nekik.

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 366

folyamatosan azt magyarázzák félre, hogy minden ember egyenlőNEK SZÜLETIK. Jogilag!!!!

 

De ennek aztán végképp semmi köze a lehetőségekhez, az adottságokhoz, és főleg nem az elvárásokhoz!

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (360)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 365

De tudom én, mit akartok mondani ezzel a genetikai hablattyal. Minek kerülgetitek a meleg szart. A cigány alsóbbrendű és semmirekellő - ja!

Ahol én dolgozom, ott kb. annyi cigány dolgozik, hogy arányaiban tükrözi a népesség arányát. Vágod? Dolgozik! Semmivel kisebb hatékonysággal, mint egy fehér. Ugye Mo-on kb. 100-ból 8 cigány. Nálunk a 800-ból nem 64 cigány, hanem kb. 150. Egyikre sem tudok - még genetikailag sem - semmi rosszat mondani. De! Gyere be velem ma este a műszakos busszal és kezdj el szónokolni a buszon, hogy genetikailag a hozzáállás meg ez, meg az! Rövidesen nem a buszon utazó munkás cigányok tennék ki a szűrödet, hanem azok, akikkel egy helyen dolgoznak.

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.14 0 0 364

LOL

 

 

Előzmény: Antisystem (361)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.14 0 0 363

pedig belemehetnel,mert mindegyikunknel ez az alap..A masodik mondatoddal viszont vitatkoznek,mert siman lehetsz egyenloen hasznos a tarsadalom szamara egy mernokkel,mint ahogy mindenki lehet az a maga modjan......Es lehet haszontalan,sot eloskodo is a maga modjan

Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 362

Nem egyenlőségről beszéltem, hanem társadalmi hasznosságról.

Én, mint kf.képesítésű munkás nem vagyok egyenlő a mérnökkel. Ezt egyértelműen mérni lehet.

De azért a genetikába nem mennék bele.

Előzmény: Gabiiiiii (360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!