Nézd, az elvben kizárt, hogy a munka bárki méltóságát is sértse. Ergo, az utca seprése sem sértheti senki méltóságát. A hatelemisét se, meg a 3 diplomásét se. Az viszont erőteljesen sértheti az előbbi méltóságát, ha az utóbbitól elfogadjuk, hogy az utca seprése a MÉLTÓSÁGÁN ALULI...
Mert ugye az van odaírva, hogy a méltósága mindenkinek egyenlő.
Na, hála Istennek. Ugyanis a lumpenség nem köthető fajhoz. De az önkormányzati hozzáállásról írottak mindenkire érvényesíthetők. Nézd, aki már annyira lumpen, hogy igazából az sem érdekli, mi történik vel, azt magára kell hagyni. Hidd el, a népek is így gondolják. A gyermeke részére is van megoldás.
(Nagyon halkan megjegyzem, nevelek egy elhagyott gyereket. Lehet, más is megtenné ezt. És nem a pénzért, ugyanis nem kuncsorgok sehol. Elfér és kész- ja, meg tanul!)
Ismerek hasonló anyukákat IRL is, és mindig megállapítom magamban, hogy milyen kár, hogy az ilyen csodálatos adottságú anyukák nem vállalnak mind 6-8 gyereket! :) Már persze, aki szeretne....
szinten....Ennyi gyerek,ennyi melo mellett ilyen ,ertelmes gyerekeket nevelni nem akarmilyen teljesitmeny..Pedig vannak koztuk problemasok is,es erdekes modon nekik sikerult
sajnos van néhány olvtárs, aki - kifulladván az észérvekből - benyögi, hogy nem akar részt venni a c...ozásban, és ezzel le van tudva részéről... :-s :-s :-s
Holott senki nem beszélt se bőrszínről, se etnikumról.
Ez tény. A kérdés, hogy az önkormányzatnál ez mennyiben kérdés? Melyik, hogy kezeli? Felénk sokan rákényszerültek, hogy munkát vállaljanak. Képzetlenek, eszetlenül szivatós melót kaptak itt-ott, de a büszkeségük már nem azt mondatja velük, hogy 5-6 gyreket nevelek, hanem azt, hogy mindegyiknek jut az, ami, de több, mint eddig.
Egyébként az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata azt mondja az 1. pontban, hogy minden ember szabadnak születik, és egyenlő MÉLTÓSÁGA van. És szerintem ez így nagyon preciz megfogalmazás.
nem,nem tudod mit akarok mondani,egyetlen szoval sem emlitettem azokat,akiket te igen....Ennek az egvilagon semmi koze a borszinhez,etnikumtol teljsen fuggetlen
Személyesen ismerem a családot. Jó tanulók a gyerekek, folyamatosan foglalkoznak velük, a nagyok már egyetemisták. No az ilyen családoknak tripla támogatást is szívesen adnék!
De tudom én, mit akartok mondani ezzel a genetikai hablattyal. Minek kerülgetitek a meleg szart. A cigány alsóbbrendű és semmirekellő - ja!
Ahol én dolgozom, ott kb. annyi cigány dolgozik, hogy arányaiban tükrözi a népesség arányát. Vágod? Dolgozik! Semmivel kisebb hatékonysággal, mint egy fehér. Ugye Mo-on kb. 100-ból 8 cigány. Nálunk a 800-ból nem 64 cigány, hanem kb. 150. Egyikre sem tudok - még genetikailag sem - semmi rosszat mondani. De! Gyere be velem ma este a műszakos busszal és kezdj el szónokolni a buszon, hogy genetikailag a hozzáállás meg ez, meg az! Rövidesen nem a buszon utazó munkás cigányok tennék ki a szűrödet, hanem azok, akikkel egy helyen dolgoznak.
pedig belemehetnel,mert mindegyikunknel ez az alap..A masodik mondatoddal viszont vitatkoznek,mert siman lehetsz egyenloen hasznos a tarsadalom szamara egy mernokkel,mint ahogy mindenki lehet az a maga modjan......Es lehet haszontalan,sot eloskodo is a maga modjan