Keresés

Részletes keresés

pityesz29 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1733

Minden, ami muay thai: thai-box.info

 

 

pityesz29 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1732

Minden, ami muay thai: thai-box.info

Jbori Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1731

Namármost a helyzet az hogy a karatésok is a helyi fiatalok :) A karate szellemisége mint idegen befogadható kultura, megtalálta a helyes szerepét, és ez nagyon is üdvözlendő!

Előzmény: Jbori (1730)
Jbori Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1730

Jó hogy írtam ide! Köszi!

 

Helyzet azóta: karatésok eltüntek, maradtak a helyi fiatalok, gyerekek, elviselhető kötetlen viselkedés, helyi köztér ugye.

                        de egy idő után megjelentek az idegen nyelven hangosan beszélő barna bőrű, családostul piknikező vendégmunkások. Jelentős figyelemmel kísérérték a környékükön történteket. Gyerekek eltüntek, a viráglocsoláshoz én sem a közkútról vittem inkább a vizet...

                        Erre újra megjelentek a karatésok! A szokott helyükön, vendégmunkások orra előtt gyakoroltak nyugodtan. Óriás mester kép nélkül, és nem is túl sokan. Kevés idő után vendégmunkások eltüntek, a helyi gyerekek és a karatésok maradtak. Jó hogy vannak! Köszi!

Előzmény: Jbori (1729)
Jbori Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1729

Üdvözletem!

Szeretném elmesélni, hogy van nálunk egy köztér. Először gyakoroltak itt a kung fut, tudtam tőlük én is tájcsit tanulni, örültem neki, nyertünk is akkor egy térfelújítást, szent István szoborral. Aztán jöttek a helyi íjászok, csinálok nekik érmét, és lődözök velük kedvemre ha engedik.

 

De tavaly megjelentek a karatésok. Kirakják a szent István szoborhoz a mesterük nagy fotóját, merthogy karatét úgy lehet gyakorolni. Nekem meg a személyi kultuszból éppen elég volt amikor a Szabadság térről ide kellett költöznöm, és ezt a teret akkor még bizony Lenin térnek hívták.

Szóval erre én miközben óriási a csönd mert a mester légzőbemutatót tart éppen, odamegyek a közkúthoz, és nagy zajjal el kezdem engedni a vizet a viráglocsoláshoz. A gyerekeken kitör a röhögőfrász, mester tekintélye oda.

 

Következő történet: helyi rendezvény, karatésok "felügyelete" a bejáratnál. Nekem feldönti a "szél véletlenül" a polcomat amin a kerámiáim vannak kiállítva. Szerencsére már a legjobbak, kevés törik. De - a karatésok jól szórakoztak.

 

Mit csináljak? Ne kezdjek ki velük? Nagyok és erősek, odáig oké. De szerintem mindennek meg van a helye.

Threshold Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1728

Sziasztok!! Valaki el tudna nekem mondani egy könyen tanulható fogást ami biztos :!! És az ellenfél a földön marad ?? :)

 

Természetesen CHUK NORRIS :-))

 

Ilyen nincs. olyan biztos módszer ami a támadót a földre kényszeríti.

Bár igaz nem küzdősport, de egy megbízható gázpisztoly jól jöhet ha baj van.

 

Szerintem mindenkinek az a legbiztosabb módszer amit megtanul képességgé fejleszt és nem fél esetlegesen alkalmazni.

Én Wing Tsunt tanulok már elég rég, de ez nem mindenkinek jön be.

Van akinek a karate a box vagy épp valami egyéb jön be és lesz a legbiztosabb fegyvere.

Ettől függetlenül én is hordok GP-t és ha kell használom is.

Előzmény: drukkeralba (1726)
Kavics78 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1727

Tokonrugas?

Előzmény: drukkeralba (1726)
drukkeralba Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1726

Sziasztok!! Valaki el tudna nekem mondani egy könyen tanulható fogást ami biztos :!! És az ellenfél a földön marad ?? :)

Threshold Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1725

Üdv!

 

Minden tisztelettel, de nem volt a történet egyáltalán, még csak kicsit sem profi.

Ezt a technikát nem megbénításra, hanem az ellenség megsemmisítésére találták ki.

Sajnálatos módon sok olyan ember alkalmazza akinek a rendezvénybiztosítás a feladata./ bakker ha valaki nemértené:-)) kidobó /

A lényeg ha a delikvens kicsit is megugrik akkor a gégéje beroppan és kész a hulla. Az pedig jó sok év.

 

Szerintem elgondolkodtató.

Előzmény: kószák egyike (1718)
morte Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1724

Dehogy, a fojtogató biztiőrt üti, h védje a paliját.

Előzmény: exhighand (1723)
exhighand Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1723

Azért a csajon is kijön a klasszikus női viselkedés, az ájult védekezésre képtelen csávót kezdi el gyorsan ütni...

Előzmény: kószák egyike (1722)
kószák egyike Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1722

Aki így viselkedik tegye össze a két kezét, hogy ennyivel megússza. Egy kis ájulás, 0 egészség károsodással max egy kis múló fejvájással. De ez nem okoz komoly gondot sem maradandót. 

 

A viperával egy térdhajlatba meg egy a vesére egészségesebbenek tűnik? Ez a helyzet legjobb lekezelése volt.

Előzmény: Bela_Vak (1719)
exhighand Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1721

Én a Stefánia úton, a volt a honvéd művházban láttam dolgozni többször az ottani csapatot. Minden szombaton volt dolguk, ti is tudjátok miért éppen szombatonként.

 

Ott az volt a porta módszere, hogy egy ember ment a renitens mögé és ezzel bekorlátozta a hátramozgási lehetőségét, a másik pedig szemből általában egy szép telitalpas feltartót nyomott az illető orrára cipőtalppal.

 

A legtöbb piától megerősödött vendéget ez általában lelassította. 

Előzmény: Taiszaki (1720)
Taiszaki Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1720

Javasolj jobb megoldast.

Előzmény: Bela_Vak (1719)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.07.31 0 0 1719

Egy folytas, eszmeletvesztesig bevive: ez azert nem tunik annyira egeszsegesnek.

Előzmény: kószák egyike (1718)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1718
laci-ka Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1717

Elnézést,hogy beleszólok.Elmondanék egy rövid történetet.Volt egy ismerősöm egy alig 160 magas vékony pasi.Egyszer az erős emberek állon pattintották a kocsmában.Mikor észretért szépen megitta a sörét és az üres üveggel a kezében kiment a sötét sarokra.Türelmesen kivárta míg az erős emberek elindultak haza és a sötét sarkon az üres üveggel megigazította bántalmazója fogsorát. Aztán szépen hazament. Na itt aztán feldughatja magának bárki a tudományát. Én magam már nem űzök ilyen önvédelmi sportokat de türelmem az nekem is lenne...

Nagyon egyetértek veled.

Bocs a vauért.

Előzmény: exhighand (1716)
exhighand Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1716

Ezt aláírom én is. Nincs az a kűzdősportos gyakorlat, ami képes megvédeni az első ütéstől, ha az meglepetésszerűen jön. És ha még 80%-ban tiszta is, akkor ott már nem verekedés lesz, csak verés...

Előzmény: Törölt nick (1708)
laci-ka Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1715

Üdv mindenkinek.

Jobb híján itt hirdetem meg ezt a japán sporteszközt.Na most lehet nevetni! Nem fogom a nevét leírni mert nem tudom ,hogy kell.Viszont van ára.2000ft Keményfa,kis fémcsuklókkal forog a láncon. Nekem már nincs hozzá csuklóm...

T:204566185

Threshold Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1714

Üdv Az Uraknak!

 

Nos Gabazo kérédsére válaszolva igen ismerősek. Én Szél Gábornál igyekszem elsajátítani a dolgokat.

Sokat tanultam tőle és felnézek rá, mert nem elsődleges szempont számára az, hogy csak és kizárólag a technikát tanuld meg. Alázattal, tisztelettel, és odaadással oktat zanít és ezen alapok és iránymutatások alapján él a mindennapokban is.

Természetesen itt is mint minden harművészetben vagy küzdősportban nagy nagy szerepet játszik a pénz. A képzéseknek tréningeknek néha igencsak borsos ára van.

Bár van aki azt vallja nem az számít mennyibe kerül ha egyszer is megmenti azéletem akkor minden pénzt megér amit megtanultam.

Azért ezzel önmagában vitába lehetne szállni, bár sajnos ott tartunk, hogy sem aterembérlet sem pedig a felszerelések nem lesznek olcsóbbak és ezeket ki kell termelni valamiből.

Mindemellett minden ami megvéd a támadástól már megéri az árát vagy annak használatát, még ha nem is kerül pénzbe, lsd fadarab vagy ami a kezedbe akad.

Előzmény: Törölt nick (1707)
ököl Creative Commons License 2011.06.24 0 0 1713

De!Kiütési pont!!

Előzmény: senior5 (1711)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.11 0 0 1712

Szeretnéd ha meg cáfolnálak?:-)

Előzmény: senior5 (1711)
senior5 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 1711

Az állcsúcs különben sem a legkönnyebben elérhető.

Előzmény: samvaska (1709)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1710

Én össze futás nélkűl sem akarom megtenni,hisz Sporttársak vagyunk vagy mifene! És a küzdősportok nemcsak a "verekedésre"tanítanak,de ezt te is tudod! 35 éve benne vagyok a küzdősportok világába,és pontosan ezért"is"ha csak lehet kerülöm a bajt, mert tisztába van vele az ember hogy mire képes! Én gondolom hogy mire érted mikor azt mondod ha össze futnánk már nem akarnám megtenni! Úgy gondolom, azért nem mert annyira árad belőled a nyugalom,stb hogy attól hőkölnék vissza! De ha a testalkatod miatt gondolod hogy megfutamodnék,akkor csalódást kell okoznom! De szerintem az az előbbi lesz az!

 

A szájkarate meg mehet nyugodtan, attól még nem tört csontja senkinek:-)

 

 

Üdv!

Előzmény: samvaska (1709)
samvaska Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1709

Lehet,hogy allcsucson tudnal utni nem vonom ketsegbe a tudasod baratom,de ha osszefutnank mar nem biztos,hogy meg is akarnad tenni!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1708)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1708

Csak egyetlen egy területen nem! Ez pedig a VEREKEDÉS!! Ha állcsúcson akarlak kűldeni,akkor állcsúcson is kűldelek még mielőtt észhez térnél a sűrgősségin! Mégha 100 éve Aikido-zol akkor is!

Előzmény: samvaska (1691)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1707

"Én magam Wing Tsun Kung Fu val foglalkozom, tanulom"

 

Akkor Cserpák Gyula,Attila,Csontos Rudi,Máday Norbi,Szabó Feri, Széll Gabi biztos ismerősek számodra!:-)( Debrecen)!

Előzmény: Threshold (1701)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1706

Azt nyomja:-)! De vajon Tumbász Józsi ellen is tudná nyomni a csiribiri mutatványait?:-) Annál már inkább életszerűbb a Thershold kollega által űzött kung-fu!  Bár az utcai balhéhoz legközelebb álló küzdősportok:a Kick-Box,Thai Box,K-1!

Előzmény: Kavics78 (1696)
senior5 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1705

Üdvözletem!

Ha már a fáradságot nem veszik, hogy legalább az interneten rendesen utánna nézzenek egy harcművészettel foglalkozó véleményének hanem inkább gúnyolódnak akkor legyen meg ez az örömük :)

Előzmény: samvaska (1704)
samvaska Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1704

Okoskodo emberek mindig lesznek.

Előzmény: senior5 (1702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!