Keresés

Részletes keresés

Bikk Pubi Creative Commons License 2023.11.18 0 0 18904

Kamu. Majd' minden nagyobb márkára létrehoznak valamilyen átverős oldalt, ez is ilyen. Már csak az is feltűnhet, hogy Minden Szót Nagybetűvel Kezdenek.

Előzmény: sarajhwh (18903)
sarajhwh Creative Commons License 2023.11.17 0 0 18903

Sziasztok!

A Hanwag Magyarország-on 50-65% os leárazások vannak, csak kártyás fizetési lehetőséggel!

Valódi a dolog, vagy kacsa az egész szerintetek?

timetable Creative Commons License 2023.09.08 0 0 18902

Járt az idén valaki a Meindl gyári boltjában Kámban? Érdekelne, mennyibe kerülnek mostanában a "turkálós" sportcipők. 

VodkaTam Creative Commons License 2023.09.01 0 0 18901

Mint írtam, én sem hittem benne eddig sem, és sajnos a saját tapasztalatom sem győzött meg, ezért valószínűleg elengedem ezt a fújkálást, nem szeretnék éjjel a semmi közepén arra ébredni, hogy átázik a sátor. Csak egyszemélyes sátrakból nincs túl nagy választék, de majd körülnézek. Én vadkempinges túrákon használom, olykor akár 3-4 hétre is eltűnök, természetesen mindig máshol alszok, így hajtogatás van bőven. Talán januárban is megyek (ha valami csoda folytán lenne hó), igaz akkor csak pár napra, de képes vagyok bármikor kitalálni mondjuk egy őszi túrát, ami viszont annyira már nincs messze. Ráfekszek a sátorkeresésre inkább. Azért köszönöm a megerősítést az impregnáló szerek használhatatlanságával kapcsolatban.

Előzmény: kukucs33 (18900)
kukucs33 Creative Commons License 2023.09.01 0 0 18900

Az ominózus beázás után már otthon kezeltem. Ahhoz csak a külső réteget állítottam fel és kívül, belül jó alaposan lefújtam a varrásoknál. Amennyire emlékszem, csak letakarítottam, hogy ne legyen poros, koszos, nedvesíteni nem kellett. De ez függhet a konkrét szertől is, hogy melyik mit igényel. Utána nem teszteltem locsolóval, sem máshogy, csak használtam tovább még pár évig.  Nem emlékszem nagyobb esőre, de a kisebb záporokkal, reggeli páralecsapódásokkal nem volt gond. Aztán már eléggé kezdett amúgy is eléggé viseltes lenni a sátor, úgyhogy lett egy másik, ami kisebb, könnyebb, praktikusabb.

Őszintén szólva ezekben a spray-s tuningokban nem nagyon hiszek, legalábbis a tartósságában. Nyilván működik valamennyire, de akkor is inkább csak egy vízlepergető felületet képez, mint vízállóvá tesz. Tehát kisebb terheléssel elbír, de egy komolyabb, tartósan áztató esővel szemben nem lesz az igazi. A tartóssága is kérdéses, mert pl. én ha használtam, akkor az minden nap új táborhelyet jelentett, az ezzel járó hajtogatással, pakolászással. Ez megint csak nem a barátja az ilyen utólag felvitt kezeléseknek. Az is más, ha valaki csak felállítja a sátrat egy kempingben (és akár olyankor körbefújja egy impregnáló spray-vel) és utána az fixen áll egy-két hétig, aztán mikor elpakolja az háborítatlanul pihen megint csak hosszú ideig.

Előzmény: VodkaTam (18899)
VodkaTam Creative Commons License 2023.08.31 0 0 18899

Ezeket a nejlonos, meg egyéb letakarós megoldásokat ismerem, kényszerből használtam is, de ez csak vészmegoldásnak jó. Te szárazon fújtad be? Házi módszerekben kezdettől fogva nem hiszek, ezért érdekelne mások tapasztalata, hátha sikerül meggyőzni, avagy megerősíteni az álláspontom. 

Előzmény: kukucs33 (18898)
kukucs33 Creative Commons License 2023.08.31 0 0 18898

Huszon pár éve, hogy egy varrásnál beázó, akkor már tizenéves sátrat kezeltem egy 3M-es impregnáló spray-vel. Tulajdonképpen az is lehet, hogy már korábban is elmúlt a "vízállása", de csak akkor kaptunk akkora esőt, hogy ez kiderüljön. A lefújás adott neki még egy-két nyarat (minden nyáron egy 7-10 napos gyalogtúra és 3-4 alkalommal kb hasonló idejű evezős kiruccanásokon volt használva), de végül lecseréltem. Nem mertem megkockáztatni, hogy egy újabb nagyobb esőben rommá ázzon minden cuccom.

Ha elöregszik az anyag, vagy az azt vízállóvá tevő bevonat, akkor annak a helyreállítása eredeti állapotra nem hiszem, hogy gazdaságosan megoldható. Ellenben szinte fillérekért beszerezhető festőnejlon, annak a súlya sem nagy, ha jön a víz, rá kell teríteni a sátorra. Ebben az esetben arra azért oda kell figyelni, hogy levegő jusson be alá, mert a nejlon fólia nem csak a víz bejutását akadályozza meg, de a levegő cserélődését is. Hátránya még, hogy ha egyszer kibontottad, akkor "kissé nehézkes" újra összehajtani eredeti méretre :-)

Előzmény: VodkaTam (18897)
VodkaTam Creative Commons License 2023.08.30 0 0 18897

Sziasztok!

 

Szeretett kis egyszemélyes sátram elkezdett beázni. Gondoltam keresek valami céget aki impregnálással foglalkozik, a házi módszerekben nem igazán volt bizodalmam, de ilyent nem igazán találtam, és látva a Youtube videókat, meg netes leírásokat mégis rászántam magam, hogy házilag álljak neki. Vettem a Decathlonba egy sprayt, majd alaposan átfújtam vele. Korábban valahol mintha azt olvastam volna, hogy vizes felületre fújva hatékonyabb, de az akció előtt hiába kerestem, sehol se említik, hogy milyen előkészületek kellenek hozzá, illetve talán valahol meg pont azt írták, hogy legyen száraz. A termékhez semmilyen leírást se mellékeltek, így végül szárazon fújtam rá. Mondanom se kell, ugyanúgy átázik a sátor, mint előtte. Most tanácstalan vagyok, hogy mi tévő legyek. Vegyek más márkát, fújjam vizesen, keressek profit (félek többe lenne, mint egy új sátor), dobjam ki, és vegyek újat? Egyéb ötlet, javaslat?

 

Csinált már valaki ilyent? Ha sikerült, hogyan, mivel? Köszönöm.

2long Creative Commons License 2023.01.25 0 0 18896

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

49-es túra bakancsot hol tudok venni?

Vízállót keresek és nem béleltet,

sárba kell, tehát ha kefével nekiugrok 

ne szedje szét!

Ermak Creative Commons License 2022.09.23 0 0 18895
Előzmény: kukucs33 (18894)
kukucs33 Creative Commons License 2022.09.22 0 0 18894

A termékek neveiből úgy vélem, hogy az előbbi a tisztító szer, a második meg inkább a vízállóság helyreállításában jeleskedne. Tehát előbb mindenképpen a Tech Wash-t használd, attól lesz tiszta. Ha meg elmúlt a vízlepergetés, akkor a Wash-In segíthet, de arra nem is biztos, hogy szükség lesz most még.

Előzmény: Hiker2 (18893)
Hiker2 Creative Commons License 2022.09.20 0 0 18893

Sziasztok! 
A nemrég vásárolt, és tökéletesen vízlepergető RP Outdoor széldzsekim piszkos lett, szeretném kitisztítani. Kaptam hozzá anno ezt a két tisztítószert, de nekem nem világos melyiket is kellene használnom ahhoz, hogy tiszta és vízlepergető is legyen a dzseki a továbbiakban is. Én úgy gondolom, mind a kettővel ki kell mosnom egymás után. 
Ha valakinek van tapasztalata, kérem, segítsen. :)

Nikwax Tech Wash        Nikwax TX. Direct Wash-in

Köszönöm a válaszokat!

 

-stukker- Creative Commons License 2022.08.25 0 0 18892

Köznen meg is lettem vele...egyszerű volt.

Rubin magyar, és szovjet sátor [utóbbi a 70-es évekből]

Kérdéseim:

Rubin mikori lehet?

 

A ruszki vízhatlan?Hogy zárható a bejárata?

Milyenek az eredeti vasai?

 

-stukker- Creative Commons License 2022.08.25 0 0 18891

No és ezt felismeri valaki?Magyar, Rubin felirat a zsákon...hogy kell kinéznie, képet tudtok mutatni róla esetleg?

 

-stukker- Creative Commons License 2022.08.25 0 0 18890

Igen, a felsőben van.Köszi!

Előzmény: Ermak (18889)
Ermak Creative Commons License 2022.08.25 0 0 18889

A zsák felső részének belsejében lévő?

Van két kis zseb, abba megy az alja. A teleje meg be van fűzve az anyagba varrott "csőbe". Mármint a textil van levarrva úgy, hogy csövet alkosson. Telepakolt zsáknál érdemes beletenni, félig pakoltnál is lehet, de nem szükséges.

Előzmény: -stukker- (18888)
-stukker- Creative Commons License 2022.08.24 0 0 18888

Köszi a válaszokat!

Ermakban a felső merevítő hogy való?

Előzmény: Ermak (18885)
H_G Creative Commons License 2022.08.24 0 0 18887

Nekünk narancspiros nylonból volt meg és nagyon sokat kibírt, kb. húsz évet szolgált (most azért már nincs meg, az tény). Ez talán a legszebb szín belőle mai szemmel is.

 

(Ilyen: https://www.ebay.com/itm/255265817784 )

 

 

Előzmény: Ermak (18880)
Ermak Creative Commons License 2022.08.24 0 0 18886
Előzmény: -stukker- (18884)
Ermak Creative Commons License 2022.08.24 0 0 18885

Egy derékpánt, illletve a komplett zsák ergonómiailag elég komoly tervezést igényel.

Nekiállhatsz otthon derékpántot varrni (ha lehet kapni abba való masszív szivacsot), és VALAMI eredménye lehet, de egy modern zsák az más.

 

Az enyém egyébként ugyanez, pirosban.

 

Ha mégis belevágnál, mintának itt van a Kelty jelenleg gyártott hasonló modelljének a képe:

https://www.kelty.com/trekker-65/

Előzmény: -stukker- (18883)
-stukker- Creative Commons License 2022.08.23 0 0 18884

 

 

Ezek orosz sátoré?

-stukker- Creative Commons License 2022.08.23 0 0 18883

Egy derékpántot nem nagy cucc applikálni rá nem?

 

 

 

Előzmény: Ermak (18880)
-stukker- Creative Commons License 2022.08.23 0 0 18882

Ilyen.

 

 

 

 

Előzmény: Ermak (18880)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.08.19 0 0 18881

Ha az eredeti áron (980 Ft, baromi drága volt 1977-ben) veheti, akkor a poén kedvéért megteheti, de csak ha van hely a kacatok között.

Előzmény: Ermak (18880)
Ermak Creative Commons License 2022.08.18 0 0 18880

Hm. Mi is a nickem?

 

Sokat túráztam vele, nagyon szerettem, sőt a mai napig megvan a sufniban, használható állapotban

Amúgy a klasszikus Kelty csővázas zsák koppintása. A maga idejében nagyon jó volt. Egyszer a Kinizsi Százast is azzal teljesítettem (a név kötelez...).

 

Viszont:

- Ha vászon (mint az enyém), akkor nem vízálló.

- Ha műszál, akkor az ennyi idő után már biztos nincs jó állapotban.

- Ha eredeti, akkor nincs derékpántja, a teljes súlyt vállon viszed.

 

Szóval eredetit nem vennék. Pár éve valami ukrán oldalon láttam egy felújítottat: régi váz, új anyag, derékpánt. Azon gondolkodtam egy darabig.

Előzmény: -stukker- (18878)
Ormió Creative Commons License 2022.08.18 0 0 18879

A mostaniakhoz képest nagyon :-) De próbáld ki, neked milyen.

Előzmény: -stukker- (18878)
-stukker- Creative Commons License 2022.08.16 0 0 18878

Sziasztok!A Jermak régi hátizsákról van tapasztalata valakinek?

Nagyon szarok voltak?

Lenne egy szinte új egy volt tanáromnál.

Ormió Creative Commons License 2022.01.15 0 0 18877

Köszönöm a tippet, már megoldódott egy váci cipész mesternek köszönhetően, aki vállalta, hogy 1 óra alatt elkészíti. Nekem megérte leruccanni, és szerintem minőségi munkát végzett.

 

Előzmény: Rpo (18876)
Rpo Creative Commons License 2021.12.24 0 0 18876

Kedves Ormió!

A cipészek, ha ünnepek között vállalják (ha sűrgös), nagyon jól meg tudják ragasztani. Nekik van hozzá megfelelő ragasztójuk, jobb lesz mint új korában. Tartós lesz és észre sem lehet venni, hogy javítva lett..

Házilag nem érdemes próbálkozni, tapasztalatból írom.

Előzmény: Ormió (18875)
Ormió Creative Commons License 2021.12.18 0 0 18875

Nincs szerencsém, sőt, kifejezetten pikkelnek rám a bakancsok! A tavaszi kalandjaim után májusban vettem egy Olang-ot, amivel eddig nagyon meg voltam elégedve. Nemrég egy egésznapos esőben folytatott túra után a bal lábam nedves volt, mintha a bakancs beázott volna. Megtisztogattam, és döbbenettel látom, hogy a keveset hordott, 7 hónapos bakancsom oldala kezd leválni a talprésztől! A boltban telefonon azt mondták, bevihetem, elküldik a khazai központjukba, ahol eldöntik: javítják, vagy "valami más megoldást" találunk. Ahogy saccolom, ez most pár hét is lehet, pedig több túrát is beterveztünk. Nincs ötletetek, hogy mivel tudám felragasztani? Esetleg valamilyen szilikonos ragastóval? Tudom, hogy ez a jótállás elvesztését jelentené, de talán a gyártó sem csinálna mást - csak szakszerűbben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!