Keresés

Részletes keresés

FaZo 76 Creative Commons License 2021.08.29 0 0 18873

Melyik cég volt az A KEDVES, ahova ne menjünk?

Előzmény: Hiker2 (18872)
Hiker2 Creative Commons License 2021.08.22 0 0 18872

Sziasztok!
Bakancsjavítással kapcsolatos tapasztalatomat szeretném megosztani veletk, hátha valakinek segítségére lesz a jövőben, ha ilyen helyzetbe kerül.

Hanwag bakancsom talpa vált le 6 év után. Mint azóta megtudtam, ez, ennél a modellnél (és pl. a Meindl egyes típusainál) egy elfogadott "típushiba", ha használja az emeber, ha nem, 4-5 év. és a talpnak annyi.
Két lehetőségem volt. Az első: a gyári javítás, ami 2020. tavaszi áron lett volna 34 eze ft+ postaköltség. A második: valamelyik hazai, jónevű bakancsjavító műhely.

Én a másodikat választottam. Hiba volt. A bakancs 3 hét javítás után megérkezett, de a széles(!) modell bakancsomból, csináltak egy topánkát, mivel egy kifejezetten szűk, keskeny modellekre való talpat tettek rá, felvenni is alig tudtam, nemhogy lépni benne.

Jelezetem a gondot, ők mondták, küldjem vissza. Megtettem, újabb 2500 Ft postaköltséggel (nekik kellett volna a futárt küldeniük, a visszaküldést állniuk, de nem volt kedvem hadakozni velük). 

Ígérték erre az időpontra, ha telefonon érdeklődtem..ígérték másik időpontra, ha a beígért időpont után egy héttel megint hívtam őpket, aztán megint...
Végül megjött a bakancs, kettő hónap alatt el is készült a talpalás, sikerült egy szélesebb talpat rátenni. Természetesen, mivel nem gyári talp került rá, a gyári tulajdonságokat nem tudja hozni a bakancs, a sarkánál a csillapítás kicsit gyengébb lett, az eredeti modell többet mutatott. Nem lett rossz, viselhető, hordható, leteszteltem rendes túrán is.

Mégis azt ajánlom, aki teheti, a gyári javítás-megoldást válassza. Időbenvisszakap egy az eredetivel teljesen megegyező tulajdonságokkal rendelkező cipőt.

titttt Creative Commons License 2021.06.13 0 0 18871

Vettem decathlon magasságmérős órát (nem okosóra) iránytű, magasságmérés, napi teljesítmény rögzítés  stb .

Nincs használati utasítás még az óránál is hetekbe kerülne rájönni a funkciókra.

Külföldi oldalakon is panaszkodnak hogy nincs használati útmutató , csak annyi hogy kb  15 ábra van a  funkciókról . A napi teljesítmény rögzítés hát azt nemigazán lehet kitalálni az ábrákból.

Ormió Creative Commons License 2021.05.24 0 0 18870

Vissza adták a pénzt. Az eladók rendkívül kedvesek és megértőek voltak, köszönet nekik.

Előzmény: Ormió (18869)
Ormió Creative Commons License 2021.05.13 0 0 18869

Beküldték a központba, max 15 napon belül értesítenek. Kérem vissza a pénzt, ez a bóvli nem kell.

Előzmény: bouquetk (18868)
bouquetk Creative Commons License 2021.05.10 0 0 18868

Vissza kell vinni, még bőven garis.

Előzmény: Ormió (18867)
Ormió Creative Commons License 2021.05.09 0 0 18867

Nincs szerencsém a túrabakancsokkal.... Februárban vettem ezt a Columbia Newton Ridge plus II Waterproof túracipőt, és kb. 8x hordhattam Budai hg, Dunakanyar terepen. Örültem, mert könnyű, kényelmes és hihetetlenül jól tapadt a kavicsos, meredek erdei hegyoldalakon is.

Tegnap tisztogatni akartam, és döbbentem láttam, hogy a talpáról lemorzsolódtak a kapaszkodók (vagy minek hívják)! Mégsem túracipő lenne, pedig annak hirdetik? Tapasztaltatok már ilyet? Csupa jó véleményt olvasni róla, ezért is mertem megvenni.

csiba00 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 18864

Sziasztok!

 

A Mammut ruháknak milyen a méretezése? Kabátot szeretnék tőlük, de sajnos nem találok olyan boltot, ahol fel lehetne egyet próbálni. 

Fjallraven, Icebreaker ruhákhoz képest mennyire hasonló a méret? Van esetleg olyan, aki hord ilyet is és olyat is?

zohan Creative Commons License 2020.11.29 0 0 18862

 

Tetszik a fazonjuk és az árak sem rosszak.

 

tudom,hogy nem így vásárolunk bakancsot,de rákészülök.

Előzmény: Bikk Pubi (18860)
FaZo 76 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 18861

Szia,

túrabakancsokkal kapcsolatban nemsok, de sokáig hordtam keen turaszandit, a legnagyobb megelégedéssel.

Többször eláztam benne, de a pántok bírták, nem tágultak ki, nem csúszkált benne a lábam.

A halála ennek is az lett, mint a legtöbb cipőnek, szandálnak, elöregszik a talpa.

Az enyém kikeményedett, a végén már csúszott a száraz betonon is.

https://www.ecipo.hu/szandal-keen-newport-1001870-bison.html?gclid=Cj0KCQiAqo3-BRDoARIsAE5vnaLUBFsJFXL7GPuQQL8PU8d3AfbxrAxYCnwBTbYcyuQqQ0X6Uj-k5vcaAkZ2EALw_wcB

Előzmény: zohan (18859)
Bikk Pubi Creative Commons License 2020.11.29 0 0 18860

Többeken láttam már, tehát igen. Amúgy nincs olyan cipő/bakancs, ami mindenkinek jó. Én szerettem, most is olyat hordok. (szó szerint, mert túra előtt benéztem ide)

Előzmény: zohan (18859)
zohan Creative Commons License 2020.11.28 0 0 18859

Üdv az uraknak
Keen túrabakancsokról van e valakinek tapasztalata?

garass Creative Commons License 2020.11.03 0 0 18858

Öröm és tanulságos olvasni a leírtakat. Sok gondtalan kilométert kívánok ebben a bakancsban.

Előzmény: Ormió (18857)
Ormió Creative Commons License 2020.11.02 0 2 18857

Röviden: Győztem! Hátha másnak is hasznos lesz, ha leírom, hogyan.

Bepróbálkoztam a boltnál, hivatkozva, hogy a varrásnál is nyom, de azt mondták, ha nem gyári hibás, akkor sajnos nem tudják visszavenni. Korrekt.

Az elejébe tömködtem megfelelő mennyiségű papírt (egy másik cipő volt kitömve vele), szobanövény locsolóval (amelyik porlasztja a vizet) befecskendeztem a sarkoknál a belsejét, és kipeckeltem a képen látható szorítóval, amely pont a boka magasságában, viszonylag nagy erővel nekifeküdt a belesejének. Ha csak tehettem, bespriccelés után otthon hodtam a bakancsot (kedves családom nagy örömére), és ha eszembe jutott, különböző mozdulatokat tettem benne. Az emelkedőnek mászást pl. úgy a legjobb szimulálni, hogy elég messziről két kézzel nekidőlök a falnak (jó ferde szögben), tolom, és közben "lépkedek". Jól gyötörtük egymást, de itt bármikor abba tudtam hagyni, ha már nagyon fájt a sarkam.
Aztán most a hétvégén mentünk vagy 10 km-t, enyhe terepen, inkább séta. Semmi gond nem volt, szépenilleszkedett a lábamra! Fokozatosan fogom növelni a távot és a terep nehézségét, így most már biztosan tudom, hogy megadta magát, menni fog.

Köszönöm a segítségeteket!

Előzmény: Ormió (18856)
Ormió Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18856

Kedves MInd,

köszönöm a segítséget, együttérzést. Majd jelzem, mit sikerült.

Pepin Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18855

Azért próbáld meg visszaadni, egy próbálkozást megér. Nekem a Decathlonban simán visszaváltottak egy Merrell bakit, amely a varrásnál nyomott.

Előzmény: Ormió (18852)
garass Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18854

Ez valóban rossz hír. A varrat nem nyerő. Nekem még két zokniban is voltak problémáim ilyen  esetben. Egy megoldás lenne esetleg, ha nem húzod szorosra a fűzőt. De akkor meg minek a magasszárú cipő. Erre tudtommal nincs garancia. Valóban érdemes eladásra felkínálni.

Előzmény: Ormió (18852)
FaZo 76 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18853

Add fel adok-veszek oldalra.

Sztem elviszik, nincs leharcolva, és elég keresett méretben van

Előzmény: Ormió (18852)
Ormió Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18852

Rossz hírem van, azt hiszem. Itthon próbálgatva (vizes zoknikban), rájöttem, ott töri fel a bokáimat, ahol kívül a fotón látható varratok összefutnak. Belülről taipzva valóban érezhető, hogy van ott egy keményebb redő. Szerintem ezt nem tudom "elmulasztani". Mit gondoltok, ezen az alapon a bolt visszaveszi? Sajnos látható, hogy a cipőt már hordtam, de természetesen újszerű.

Előzmény: Ermak (18851)
Ermak Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18851

Én úgy hallottam, hogy a surranó lábra igazítása a következőképpen történt:

Surci vízzel teletölt, darabig bennehagy, aztán belebújni és indulás.

Mondjuk egy Meindlnél először szelídebb módszerekkel próbálkoznék, pl. vizes zoknival.

De létezik cipőtágító spray is.

Illetve a Meindl elég komoly cég ahhoz, hogy meg lehessen őket keresni, mit javasolnak.

Előzmény: FaZo 76 (18850)
FaZo 76 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18850

Próbálgathatod úgy is, hogy csak otthoni használatra, ha nyom, tör leveszed, lecseréled.

Hallottam már sporttárstól, vizes zoknival bújt bele, ez meggyorsította a lábraigazodást.

 

Előzmény: Ormió (18845)
Ormió Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18849

Köszönöm szépen a tippeket és a bíztatást! A papírral kitömés -erről még nem is hallottam! Van remény, tehát, csak annyira megerősített a bakancs, annyira keménynek tűnik ott lent bokánál, hogy szkeptikus lettem.

Előzmény: garass (18848)
garass Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18848

A feltörés okát érdemes megszüntetni. A csúszkálás ellen a hagyományos papírtömés az orrába. A sarkoknál megfelelő sarokemelővel lehet próbálkozni. A feltörés ellen az előre ragasztás és a rendszeres vízhólyagkezelés segíthet. Ne add fel, menni kell benne rendszeresen, amíg összeérnek a dolgok.

Előzmény: Ormió (18845)
bouquetk Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18847

Ahogy írták, előtte leragasztani a kényes helyeket. Nekem a sima Leukoplaszt vált be, minden nélkül rá a bőrre. Nem jön le, akár több napig is jó.

Előzmény: Ormió (18845)
Pepin Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18846

Volt ilyen bakancsom. Nálam az volt a megoldás, hogy még felvétel előtt leragasztottam sebtapasszal ott, ahol törni szokta.

Előzmény: Ormió (18845)
Ormió Creative Commons License 2020.10.18 0 0 18845

Kedves Sporttársak, segítséget kérek, mit tegyek?

Életem első igazán komoly bakancsával meggyűlt a bajom. Egy Meindl Kansas GTX-et vettem, hosszas próbálgatás után fél számmal nagyobbat, mint a korábbi bakancsaim (44,5). Elég ortopéd lábam van (lúdtalp, bütyök), emiatt lúdtalp betétet kell hordjak. A sarkokkal (főleg jobb láb) gyűlt meg a bajom: felfelé menetben borzalmasan feltörte főleg a jobb sarokcsontom belső oldalát és hátul a sarkaimat (főleg a jobb). Egyszerre érzem, hogy kicsit csúszkál a lábam, ugyanakkor mintha satuba lenne befogva a sarokcsontom alsó része. Talán túl magas az eredeti taplpbetét és lúdtalp kombó, ezért kiemeli a sarkam? Vízsszintes és lejtmenetben egészen jó. Vastag Zajo zoknit, hansaplastot vettem fel. Próbáltam, hogy kivettem az eredeti talpbetétet, akkor talán jobb, de érezhetően keményebb, rázósabb a lépés, a lúdtalp betét nélkül megfájdul a térdem...

Több szakaszban kb 60 km-t mentem eddig, de ma kb 10 km-nél már hólyagosak lettek a lábaim.  El vagyok kenődve: meddig tart még a betörés, egyáltalán a leírtak alapján összeillünk vajon én és a Kansas, csak türelem? Mit tehetnék, vagy adjam el?

Minden választ előre is köszönök!

1Bence Creative Commons License 2020.10.13 0 0 18844

Hű, ha jól látom elég régi a kérdésed, végül melyiket vetted meg? Mik a tapasztalatok? (Én is ilyen dilemma előtt állok és nagyjából ugyanezeket nézegettem.)

Előzmény: emgergo (18843)
emgergo Creative Commons License 2020.06.29 0 0 18843

Sziasztok!

Kedvenc Tatonka Airy 25 túrahátizsákom utódját keresem, mert volt már velem mindenhol Azerbajdzsántól Brazíliáig, de látványosan kezd elhasználódni (többször javíttattam is már). Megszolgálta többszörösen a "szép öregkort" és a nyugdíjazást.

Sajna a Tatonka már nem gyártja az Airy sorozatot, ami pedig minden feltételnek eleget tett: belefért a laptop (tudtam terepre vinni munka közben), a "tornazsákszerű" kialakítás rendkívül jól pakolható, 55x22.5x14 cm-es méreteivel keskeny és soha nem akadt fent fapados légitársaságnál.

Hasonlót szeretnék venni: Max. 55-57 magas, keskeny, 20-25 l közötti hátizsák, lehetőleg a derékheveder legyen kiszedhető, mint az Airynél. Persze pontosan ilyet nem találtam.

Amikkel szemezek:
- Ferrino Agile 25 (túl magasnak tűnik, de vajon a 60 cm megpakolt állapotban lenne 60?)

- Deuter SpeedLite 24 (ennek kivehető vajon a derékhevedere, ha nem kell éppen?)

- Tatonka Storm 25 Recco

- Lowe Alpine Aeon 27 (L)

Van-e esetleg tapasztalatotok bármelyikkel, vagy tudtok-e ajánlani hasonló kategóriájút?

Köszi szépen! :)

CsakTúrázok Creative Commons License 2020.06.16 0 0 18842

Végül rendeltem egy Gabel Mont Blanc botot. Arra amire nekem kell szerintem bőven elég lesz elsőre.

CsakTúrázok Creative Commons License 2020.06.15 0 0 18841

túrákra.

 

Köszönöm a segítséget. (a vége lemaradt:))

Előzmény: CsakTúrázok (18840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!