Keresés

Részletes keresés

sarajhwh Creative Commons License 2019.11.17 0 0 18815

Sziasztok!   A Meindl Badile bakancsról tudnátok valamilyen infót,  vagy esetleg van valakinek?

 

Előre is köszönöm!

sarajhwh Creative Commons License 2019.11.17 0 0 18814

Sziasztok!   Megtetszett nekem egy Meindl Badile túrabakancs,  norvég dupla varrott,  bőrbelsős, B-kat.

 

Tudnátok róla valami infót,  vagy esetleg van valakinek?

 

Előre is köszönöm!

ndx Creative Commons License 2019.10.20 0 0 18813

Meg is válaszolnám. Ettől függetlenül a téma érdekelne, hogy szerintetek is kuka a pamut és a műszálas sapka?

 

https://sapkakalap.hu/ferfi_kalap/ferfi_nyari_kalap?page=3

https://hammershop.eu/ferfi_szalmakalap_b_tobb_lehetosegb_7524?keyword=f%C3%A9rfi%20szalmakalap

Előzmény: ndx (18812)
ndx Creative Commons License 2019.10.20 0 0 18812

Hőségbe, városba, strandra milyen fejfedőt vinnétek?

 

Itt azt írja a szerző, hogy pamut és műszál csodák helyett a jó öreg szalmakalapot javasolja.

De hol lehet manapság szalmából készült kalapot venni?

Mert már a szalmakalap is műszálból készül :D

 

https://tulelniatermeszetben.blog.hu/2015/06/20/hasznos_otletek_908

VodkaTam Creative Commons License 2019.10.14 0 1 18811

Ezt senki nem fogja tudni eldönteni helyetted. Mindenkinek mások az igényei, van aki minimalista és teszem azt elfér egy 25 l-es táskában is, másnak meg egy bőrönd is kevés, mert magával viszi a borotvával együtt a tv-t is :) Pénzért mindent meg lehet venni, ha az nem számít, akár táska nélkül is nekivághatsz. Így látatlanban/ismeretlenül csak ilyen semmitmondó tanácsokat lehet adni, azt csak Te tudod mit akarsz magaddal vinni.

Előzmény: ndx (18809)
Ermak Creative Commons License 2019.10.14 0 0 18810

40 l:

Ahogy már korábban írták, szedd össze a cuccot és próbáld bele egy kölcsönzsákba, ill. akár a boltban is megengedik, hogy belepakoljál.

Egy biztos: 40 liternél már nagyon át kell gondolni, hogy mit viszel, kb. a "két váltás alsóneműt vigyek vagy kell három?" szinten.

 

Lopás:

Kérdés, mekkora érték lenne a hátizsákban? A pénz, útlevél, telefon úgyis nálad lesz; a legnagyobb érték szerintem maga a hátizsák, meg ha viszel, a hálózsák. Ha mégis túl nagy az érték, kérdezz utána, lopás esetén vállal-e bármi garanciát a fóliázó cég, a repülőtársaság illetve az utasbiztosításod.

Előzmény: ndx (18809)
ndx Creative Commons License 2019.10.13 0 0 18809

Köszi mindkettőtöknek.

 

Közben beláttam, hogy inkább a 40l felé kellene haladnom, hogy kézben fel lehessen vinni a gépre. És kaptam tanácsot, hogy hátizsákot ne adjak fel, mert

  •  könnyen lophatnak belőle, nem lezárható (mindegyik)
  •  a vékonyabb anyag miatt könnyen sérülnek.

Ezekről mit gondoltok?

Persze fóliáztatás megoldás lehet mindkettőre.

 

40l-en is el lehet férni két hétre? :)

(legfeljebb csere cipőt sem viszek)

 

 

 

Előzmény: VodkaTam (18808)
VodkaTam Creative Commons License 2019.10.10 0 0 18808

Így van, azért javasoltam én is a nagyobbat. Viszont azt írta nem lesz sátor, hálózsák, akkor elég lehet a kisebb is, de ezt neki kell látnia.

Előzmény: Ermak (18807)
Ermak Creative Commons License 2019.10.10 0 0 18807

Egy 48 l-es táskába pl. nehéz bepakolni az egyéb cucc mellé a derékaljat és a hálózsákot.

Persze kívülre lehet tenni, de úgy rosszabb a súlypontja és könnyebben megázik.

Szóval inkább 58 l.

 

Lásd még a népi bölcsességet:

"Nagy kufferba jó pakolni."

:-)

Előzmény: VodkaTam (18806)
VodkaTam Creative Commons License 2019.10.10 0 0 18806

Ha a túlpakolás veszélye nem áll fenn, akkor nagyon más hátránya szerintem nincs a nagyobb táskának. Viszont ha később több cuccod lesz (sátor, hálózsák, pláne vastagabb a hűvösebb időre), akkor könnyen lehet, hogy még az is kevés lesz. Az ideális mindenképp az lenne, ha többféle méretű táskád lenne, attól függően épp mekkora (milyen jellegű) túrára mész, de anyagilag is az jön ki a legtöbbre. Nehéz konkrétumokat írni, mert azt csak Te tudod, hogy mikor mennyi cuccra van szükséged. Én tavaly márciusban a -15 fokban egy hasonló méretű táskával (talán 55 l-es) mentem sátorozni, az csak 3 nap volt, de volt amit már a táskára kívülről kellett rákötöznöm, mert nem fért bele. Azóta vettem egy komolyabb 70 l-eset, de azt még nem volt alkalmam kipróbálni.

Előzmény: ndx (18805)
ndx Creative Commons License 2019.10.09 0 0 18805

Köszi a véleményt! Pont arra gondoltam, hogy kipakolom az ágyra a cuccokat.

 

Igazából az lenne a kérdésem, hogy ér e hátrány, ha a 58-asat venném?

Pár év múlva jelentkező igények miatt.

Mert azért nem két fillér egy ilyen hátizsák.

Vagy ahova a 48 kevés, oda az 58 is kevés lesz? (sátor, hálózsák, két évszakra ruha stb...)

 

Túlpakolástól nem félek, mert 10kg felett nem bírom el hosszútávon.

 

Most elférnék szerintem a 48-ban.

(Csak egy tartalék cipő lesz, ami nagyobb méretű.Semmi sátor, étel, laptop. Ital 1,5 liter, de az oldalt elfér.)

 

 

Előzmény: VodkaTam (18804)
VodkaTam Creative Commons License 2019.10.09 0 0 18804

Szia!

 

Szerintem ezt leginkább saját magad tudod megválaszolni, ugyanis attól függ milyen jellegű a túra: viszel-e sátrat, vagy más nagyobb terjedelmű felszerelést, mennyi ételt/italt cipelsz, mennyi ruhát viszel...? Ha vadkempinges túra lesz, akkor még az 58 liter is kevés lehet, de szintén attól függ mik az igényeid. Az is igaz, hogy a nagyobb táskába lehet kevesebbet pakolni, míg fordítva nem, viszont az ember hajlamos többet is pakolni ha van még üres hely. Az üres táska is nyilván nehezebb valamivel, bár ez elenyésző. Kb. rakd össze amit magaddal vinnél, és mérd le mennyi a helyigénye, esetleg ha van más hasonló méretű táskád (akár szakadt, régi), vagy tudsz kölcsönkérni valakitől, próbáld bele abba, bár a kialakításon is sok múlik.

Előzmény: ndx (18803)
ndx Creative Commons License 2019.10.09 0 0 18803

sziasztok

 

2 hetes Thaiföld útra (és hosszútávú befektetésnek) melyiket vennétek?

48l  vagy 58l hátizsák (Osprey Kestler)

 

Árban és súlyban alig van különbség. Pár centivel szélesebb a nagyobbik.

 

Most lehet elférnék a 48-asban is szűkösen 2 hétre.

Viszont később ha kell, akkor a 48-asból nem tudok 58-asat csinálni :)

Ha hosszú távon nézem, akkor a mérete miatt így is úgyis feladott csomag lenne mindkettő az 1 hetes európai utakra is.

 

Túlzás az 58l? Milyen hátránya lehet?

 

 

 

bsyl Creative Commons License 2019.10.09 0 0 18802

Itt kb fele, legalábbis nekem pár évvel ezelőtt a Zamberlan-on talp- és körgumi pár csere 18-ért volt. Minőségi, szép munka.

Előzmény: Hiker2 (18801)
Hiker2 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 18801

Köszönöm szépen a tippet. Megnéztem, és valóban minőségi munkának tűnik, hiszen maga a HAN wag gyári műhelye végzi a javítást. Egy apró gond van vele: mindennel együtt, 34 ezer Ft a javítás ára.

Előzmény: Bikk Pubi (18799)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.20 0 0 18800

a szintkülönbségekkel nincs is probléma, itthon is van 100 lépcsőfok a kert két vége között, a száva-forrásnál is egyedül felgyalogolt, sőt szinte futott. viszont mi csak kettesben túrázgatunk (plusz kutya), így nincs alternatíva, hogy ki cipeli ha már elfáradt: vagy én, vagy senki. szóval a kérdés még áll :)

Előzmény: garass (18797)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.09.16 0 1 18799

Ez megbízhatónak tűnik.

Előzmény: Hiker2 (18798)
Hiker2 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 18798

Sziasztok! A tegnapi túrámon levált a Hanwag Tatra bakancsom talpa. Az iránt érdeklődöm, hogy tudtok-e (biztosan :D) ajánlani minőségi javító műhelyt, ahol megtalpalnák rendesen?

Előre is köszönöm a válaszokat!

garass Creative Commons License 2019.09.10 0 1 18797

Nem biztos, hogy mindenki egyforma, de az én 6 éves lányom a születésnapját a 2015 méter magasan lévő Téry menedékházban ünnepeltük, ahová gyakorlatilag saját lábán gyalogolt fel. A trükk az volt, hogy bizonyos helyeken cukrot tettünk ki a sziklára, amit neki meg kellett találnia. Persze több rövid pihenő volt beiktatva a túramenetbe. A fiatal korosztályra jellemző, hogy sokkal gyorsabban regenerálódnak a pihenők alatt, mint a felnőttek és a pár percután kellő tempóban folytatják a túrát. 

Az igazsághoz tartozik, lefelé már bizony elfáradt, elaludt. Ekkor a nyakunkba véve teljesítette a távot. Egyébként a nyakban szállítást más túrákon is alkalmaztuk. A túratársak felváltva vitték fel például a Tornai várból a fennsíkra, vagy az Alacsony-Tátra gerincére. 

Előzmény: Törölt nick (18796)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.10 0 0 18796

sziasztok, esetleg tudtok ajánlani valami olyan hordozót, amivel 5-6 éves gyereket (20-25kg) lehetne hosszú távon, kényelmesen, háton cipelni? a régi babahordozót sajnos rég kinőtte, és egy hosszabb túrán macerás nyakban vagy simán csak háton, a nyakamba csimpaszkodva cipelni. (maga a súly nem gond) sajnos 4-5 km után azért már fárad, és persze így a tempó is nagyon lelassul, nyűgösebb is lesz. viszont nagyon szereti a több órás gyaloglós kirándulásokat, ezért jó lenne valamilyen cipelőeszköz, hogy ne kelljen ezekről lemondani amíg magától is tud 10+ km-eket gyalogolni. de ha valamilyen könnyebb, jellemzően földutas, erdei ösvényes terepen tolható-húzható beülős eszközröl tudtok, az is érdekelne.

 

köszönöm.

drDR800 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 18795

Sziasztok!

 

Bakancs vásárlás előtt állok.Kerestem itt tapasztalatokat az adott típussal  kapcsolatban ,de nem találtam. A kereső nem dobott semmit,pár évet vissza olvastam,de ott sem akadt infó.

Ami érdekelne: mennyire strapabíró? Minőségre mennyire marad el a nevesebb (Meindl) társainál?

Túra,város,amolyan mindenes.

https://www.decathlon.hu/ferfi-bakancs-trek-900-id_8554922.html

Trek 900Forclaz lenne a kiszemelt.

Tanácsokat köszönöm!

 

Gyengébb bakancsaim voltak,de meguntam,h  nem szellőznek semmit,télen lefagy a lábam. Sajna 100e nincs komolyabb cuccra,de minden tanácsot köszönök!

Yoshi Toranaga Creative Commons License 2019.08.07 0 0 18794

Sziasztok!

 

Nem kifejezetten túra, de itt talán valaki ért hozzá...

 

Sátor vásárlás előtt állok. Horgászsátrakat nézegettem, amelyhez lehet külön téli ponyvát is venni. Szinte csak nyáron használnám. Ha nyáron felteszem a téli ponyvát, akkor az a sátor hőmérsékletét hogy befolyásolja? Még melegebb lesz, vagy esetleg hűvösebb (mivel a külső ponyvát süti a nap)? Feleslegesen nem akarom megvenni hozzá a külön ponyvát is. 

 

Tapasztalat? 

 

Tóth Falusi István Creative Commons License 2019.08.01 0 0 18793
Sziasztok, segítség kellene.
GriSport túrabakancsokrólnugy ugy általában.
Nem ismerem a márkát, és bakert szeretnék venni, vegyes használatra.
Tudom, hogy nincs ilyen, de egy olyan bakancsot szeretnék ami tart, használható sziklás terepen, ugyanakkor stabil az erdőben is.
Köszönöm
Ermak Creative Commons License 2019.05.13 0 0 18792

Két éjszakát aludtunk a kanyonban, úgy emlékszem, második nap nem is állítottunk sátrat, anélkül is bőven elég meleg volt.

Előzmény: Pepin (18790)
Ermak Creative Commons License 2019.05.13 0 0 18791

Az már a haladó szint. :-)

Előzmény: Alkapánó (18787)
Pepin Creative Commons License 2019.05.11 0 0 18790

Ezt nem mindenhol engedik. A Grand Canyonban velem leszedette a ranger. Hogyan képzelem, hogy rongálom a fát? Aztán aludtam a puszta földön, megrizikózva az elázást.

Előzmény: Ermak (18786)
Alkapánó Creative Commons License 2019.05.11 0 0 18789

...de szép is vót... :)

 

Alkapánó Creative Commons License 2019.05.11 0 0 18788

Sőt...

 

Múlt nyáron két hetet kajaktúráztunk az Égei-tengeren, szigetről szigetre. (Milos körbe - Poliegos - Folegandros - Sikinos - Ios - Santorini).

 

Este, az eldugott öblökben volt, hogy a kétrészes evezővel támasztottam alá a szúnyoghálós fedelet.

Előzmény: Ermak (18786)
Alkapánó Creative Commons License 2019.05.11 0 0 18787

Nem is kell fa, csak két túrabot és némi kötél :)

Előzmény: Ermak (18786)
Ermak Creative Commons License 2019.05.10 0 1 18786

Jut eszembe, a cserkész-megoldás, lányaim már aludtak így:

4x5 méteres takaróponyvával (aminek lehetőleg fém nittek vannak a sarkában) meg némi kötéllel elég jól lehet bivakolni, ha vannak fák a környéken. A helyszíntől függően többféleképpen kivitelezhető:

 

http://4.bp.blogspot.com/-xe1M8spY6Zw/VRWeK_lgTJI/AAAAAAAAAkY/E7aFa6hez_I/s1600/artfichier_773472_3765380_201405202645444.jpg

https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/122920629601_/Snugpak-en-tout-temps-BIVOUAC-imperm%C3%A9able-Stasha-Basha.jpg

Előzmény: Alkapánó (18785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!