Keresés

Részletes keresés

-Grandmaster- Creative Commons License 2017.06.15 0 0 18593

Jó sátor, még kártyázhattok is egy kis kemping asztalon a családdal az előtérben. Honnan jött a termék? Mennyi idő alatt szállították le?

Előzmény: puki33 (18582)
bouquetk Creative Commons License 2017.06.15 0 0 18592

Én tavaly vettem ilyen önfelfújós matracokat, nagyon beváltak. Persze  autós üzemmódban. A sátor gyenge pontja az üvegszálas rudazat. 

Előzmény: Butt (18591)
Butt Creative Commons License 2017.06.15 0 0 18591

Végül megvettem. Odamentem nyitáskor, és talán 4 db lehetett belőle. 2 zöld és egy kék volt, amiből választhattam, a kék könnyebbnek tűnt. :) Lemértem, 4267 gramm. Kocsival fogom vinni, úgyhogy nem gáz. Aztán előttem a pénztárnál ott volt a szalagon a másik kék. Az önfelfújó matracból volt vagy 12, az sem könnyű: 1860 gramm.

Köszönöm a válaszaitokat!

Előzmény: -Grandmaster- (18590)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.06.15 0 0 18590

Ezt hátizsákban szeretnéd cipelni, vagy kocsival? Mindenesetre valami kis egyszerű mérleggel le kéne mérni, és ha 3 de maximum 4 kilónál nehezebb, szerintem nem érdemes megvenni, ha hátizsákba szeretnéd rakni. A sátor a legnehezebb egy túrázó táskájában és a víz. Ezért a lehető legkönnyebb sátrat érdemes megvenni ebben az ár kategóriában. A kinézet mellett a súlyt is figyelembe kell venni. Vagy esetleg elosztjátok a tehert, valaki a kajákat viszi, valaki a sátrat, valaki a vizeket,mert ha egyedül cipeled a sátort és a kemping felszerelésedet, akkor könnyen lehet, hogy az egész túrázásból arra fogsz csak emlékezni, hogy milyen nehéz volt a táska. Szerintem mindenkinek külön-külön 1-2 személyes sátor az ideális, én legalábbis nem szeretek másokkal aludni egy sátorban :)

Előzmény: Butt (18588)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 0 18589

Első körben szögezzük le hogy jó árban van....Bár három főnek jó alternatíva az arpenaz 3+3 sátor.

 

Egy balatoni kempingre nem alkalmas, bár voltam ilyennel is kempingezni de körülményes....

 

Túra? 2-3 főnek tökéletes.... Igen a hátizsákok is beférnek de van egy jó előtere....Igaz az már nem bogármentes, de a jó hátizsákot nem támadják.

 

kb 5 kg lesz a súly.

 

 

Előzmény: Butt (18588)
Butt Creative Commons License 2017.06.14 0 0 18588

Ebben a sorrendben. :)

Elsősorban alaptábori kemping, többnyire 2 vagy 3 fő, így még a hátizsákok is beférnének.

Előzmény: Törölt nick (18587)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 0 18587

Első kérdés mire lenne használva..... Kemping....Túra?

 

Négy fő fogja használni?

Előzmény: Butt (18586)
Butt Creative Commons License 2017.06.14 -1 0 18586

Sziasztok!

A Lidl-ben árult Crivit márkájú sátorral van valakinek tapasztalata? Nekem eddig semmi gondom nem volt a Crivit-termékekkel, és ez a sátor szerintem ennyiért megérné. Valószínűleg tavaly is árulták, emlékszem az önfelfújó matracra, mert pont lemaradtam róla (olyat most mindenképpen veszek).

FaZo 76 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 18585

méhviasz paszta?

Előzmény: Törölt nick (18584)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.08 0 0 18584

Kérnék tanácsot....

 

Új túrabakancs minden lépésnél az oldalán a bőr ahogy mozog kattog.... Mivel lehetne puhítani? Vízbe mártva esetleg vagy van hozzá külön szer?

Gabyca13 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 18583

Sziasztok! 

Keresek sürgősen eladó Quechua

Second Base nappali sátrat. Ha valakinek van normális áron azonnal megvenném! Köszönöm 

puki33 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 18582

na vegul erre esett a valasztas

 

http://www.outwell.com/Products/tents/encounter-tent-collection/earth-5

 

most varom a DHL vegezze el a munkat :)

Előzmény: -Grandmaster- (18579)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.06.02 0 0 18580

https://www.youtube.com/watch?v=nvkIsHCUQks&feature=youtu.be

Kedvcsináló videó, vadkempingezéshez, az Epicentrumtól.

-Grandmaster- Creative Commons License 2017.05.29 0 0 18579

Előtérrel rendelkező sátor mindenféleképpen. Rengeteget számít, hogy a táskát és a bakancsot a hálón kívül el tudd helyezni. Nekem Vango mirage 200 van 2 kilós, és irtó ellenálló, alumínium merevítővázas. 

Előzmény: puki33 (18577)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.29 0 1 18578

No igen. Az én magashegyi sátram webshopból volt, de ott tényleg kénytelen vagy képekre és leírt véleményekre hagyatkozni.

Nekünk most egy nagy méretű Decathlon-os van : https://www.decathlon.hu/arpenaz-family-52-xl-sator-id_8330640.html

Irdatlan méretű hodály, természetesen csak autóval szállítható. Viszont tavaly egész jól vizsgázott (Balaton és Bükk), igaz nem volt extrém időjárásunk.  Egy komolyabb eső és egy kis szél volt, azt simán bírta. Összepakolni egy kicsit bonyolultabb, mint felállítani. A felállítás másodikra tényleg nem sok idő, elsőre bénáztunk egy kört, de valójában az sem gáz.

A felfújtat én sem kockáztattam meg, már csak azért sem, mert az ártöbblet nekem kicsit sok. A parkolóban valóban még stabilabbnak is tűnnek, mint a hagyományosak.

A Decathlon mellett még egy érv szól: nekünk eddig még mindent, ami esetleg hibás volt, gyakorlatilag szó nélkül visszavettek. Nem másik árut adtak,  hanem KP-t (!!).

A Mountextől is sok  mindent vettem (sátrat pont nem), náluk is nagyon rendben volt idáig minden.

Előzmény: puki33 (18575)
puki33 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 18577

koszi, ez jo tipp, valoban nem mind1 :)

 

amugy valami ilyesmit neztem ki

 

http://www.outwell.com/en/Products/tents/encounter-tent-collection/cloud-5

 

leginkabb az tetszik rajta, hogy van is valamennyi elotere, de azert nem egy akkora hodaly mint egyes csaladi satrak, illetve hogy van hatso bejarata is, es igy szukseg eseten pikk pakk atszelloztetheto (a mostani Hannah satrunk is ilyen es csudajo dolognak tartom)

 

ezt jo esellyel nem latom itthon sehol felallitva, de hat ennyi riziko lehet belefer ...

Előzmény: -Grandmaster- (18576)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.05.29 0 0 18576

Annyit tanácsolnék sátor vásárlása esetében, hogy lehetőleg külső merevítővázas sátrat vegyél, ne belsőt. Esőben nem mindegy, hogy a hálóval kezded a felállítást és utána húzod rá a ponyvát, vagy ponyvával együtt állítod fel a sátrat cakk pakk. 

Előzmény: puki33 (18575)
puki33 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 18575

igen koszi a decathlonban voltam, bar alapbol kicsit odzkodom toluk, van amiben jo cuccaik vannak es a satrakot eleg sokan dicsertek.

egyelore aprok a gyerekek, ugyhogy leginkabb a "bekes koca" satorozas a tema, csak ugy szokni a feelinget.

 

legfontosabb szemponton a szellozes ...

 

a szentedrei jo tipp lehet koszi, oda kigurulok mondjuk pl kedden.

 

a decathlon nagyon tolja most ez a felfujhato satrat, nekem kicsit kenyes (mi van ha kilyukad a rud !? )

minden esetre felallitva stabilnak tuntek ...

 

az amazon.de is tele van satrakkal, de azert szivesebben vennek boltbol ... bar marka valasztek a moutnexben sincs nagyon ... ogaz nem is tudom egy sator eseteben erdemes-e ezen porogni, meg korabban egy Hannah satrat hasznaltunk kettesben az igen jol bevalt ... most latom ilyeneket dicsernek mint Coleman, Skandika, Eureka

Előzmény: Törölt nick (18574)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 0 0 18574

Ha felállítva is meg is akarod nézni, akkor én kettőt tudok.

Az egyik a Decathlon (NEM vicc!). Magyar viszonyok közé igen korrekt sátraik vannak.

A másik a Mountex outlet kint Szentendrén.

Előzmény: puki33 (18573)
puki33 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 18573

mondjatok boltokat ahol magyarorszagon van sator valasztek 

csaladi sator erdekelne jobb minosegben.

-Grandmaster- Creative Commons License 2017.05.19 0 0 18572

Sziasztok. Itt az EPICentrum új videója, remélem tetszeni fog ez is. 

https://www.youtube.com/watch?v=g3ZSCM9U4Nk

FaZo 76 Creative Commons License 2017.05.09 -1 0 18571

Én megvenném mindegyiket!

Próbálgatnám hetekig, hónapokig, melyik a legjobb, majd a beváltat megtartanám, a többit féláron feldobnám az adok-veszek topikba!

 

Bár ez én vagyok! ;)))

Előzmény: atiboss (18570)
atiboss Creative Commons License 2017.05.08 -3 0 18570

Sziasztok!

 

Bár nem tudom mennyire logikus kérdés.

De aki tapasztaltabb esetleg jártasabb a alacsony és magashegyi túrákban, az tudna segíteni?

Hogy ezek a hátizsákok közül melyiknek van a legjobb kialakítása.
Vagy ésszerűbben kérdezve ti melyiket választanátok túra célra?:

 

http://www.vango.co.uk/gb/rucksacks/512-sherpa-6010.html

https://www.essl-rucksack.at/produkt/essl-ru75-tourenrucksack-65-liter-oliv/

http://sso-mil.ru/catalog/ryukzak/ryukzak_ekspeditsionnyy_gornyy_s_latami_edelveys_3_m_/?COLOR_REF=22&SIZE_REF=&ROST=?

https://spec-army.ru/Rukzak_reydovuy_PP_6B38_Cafra_RF/

https://www.thunderheadoutfitters.com/product/ilbe-main-pack-marpat

 

Strapabíró és kényelmes zsákot választanák amit nem kell sajnálni semmitől.

 

Előre is köszönöm.

Túramoderátor Creative Commons License 2017.04.22 0 1 18569

Itt nem. Olvasd el ^ felül! A másik topikban jó helyen van, ahová be is tetted a hirdetésed.

Előzmény: Váratlan Vendég (18568)
Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.04.22 -1 0 18568

Sziasztok, nem ismerem a topicot, lehet itt hirdetni használt túracuccokat?

Hozol90 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 18567

Köszönöm a segítséget! Majd írok egy kis beszámolót, hogy melyik bakancsot választottam és, hogy hogyan vizsgázott :D

Ermak Creative Commons License 2017.04.06 0 0 18566

Ezekkel a márkákkal nics tapasztalatom.

Volt viszont egy Ecco cipőm, amolyan "városi túracipő" azt nagyon szerettem, gyorsan, kényelmesen lehetett benne járni.

Emlékeim szerint alapból nem ez az árkategória, de lehet, hogy outletben találsz ennyiért is.

Előzmény: atiboss (18565)
atiboss Creative Commons License 2017.04.06 0 0 18565

Köszi a választ.

 

Aztán megpróbáltam a katonait, de nekem túl keménynek tűnt súly nélkül a hátrész kialakítása. Úgyhogy inkább letettem róla kitudja súly alatt mennyire szenvedtem volna vele.

Még egy kérdésem lenne utoljára ha tudnál segíteni?

Utcára szeretnék egy strapabíró cipőt 3+évre.

Nézegetem merrell moab-crosslander,salomon tanacross,dechatlon forclaz 500 illetve karrimor summit dynagrip típusokat de nem igazán tudom eldönteni hogy melyik mennyit bír ki?

Kb 12-18e ft között gondolkodom.

Már valamennyire eligazodtam a túra-katonai felszerelések témában de gondolom azért ezek a sima túra célra kialakított cipők többet bírnak mint az utcai hagyományos márkák?

 

Előre is köszi!

 

Előzmény: Ermak (18563)
opi1970 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 18564

A bakancsnál mindenképp próba. Lehet, hogy az alaska épp neked nem fekszik, tárától felfelé próbálj meg más modelleket (engadin, yukon, stb.) ha már hanwag. A Meindl-nek, és a zamberlannak is vannak alkalmas típusai. Eredetileg én is hanwagot néztem ki, de valamiért nem feküdt a kaptafa, nem igazán jött be, így lett belőle zamberlan 965. 4 éve használom, még nem ázott be. Ami fontos: ha nem sürgős a cucc, várj ki egy kicsit, időszakosan komoly leárazások vannak mindegyik márkánál, túraboltonként eltérő időszakokban. Az a 10-15% kedvezmény már nem aprópénz ennél a kategóriánál. Körbeperemes gumit javaslom, bár általában sztenderd e típusoknál. Az, hogy gtx, vagy inkább waxolás, izlés dolga, bár a gtx is igényli az ápolást, csak más kegyszerrel.

Nadrágban javaslom a brandváltás előtti zajo garmish gatyákat. Vertigo 360 fantázianévre hallgat a membránréteg, több fokozata van (vertigo 360 1-2-3). A garmish asszem 2-es, ez 12-16000 mm-t bír, ha minden igaz, az már majdnem alap gtx szint. (20.000 - paclite) Persze az event és a pro shell (ptfe) 30.000 feletti értékét nem éri el, de azt meg is kell fizetni...

A garmish brandváltás előtti ára úgy 10.000 ft körül mozgott, persze volt az 42.000 is - anno, amikor kijött - mint a mostani ráncfelvarrott garmish modellé... (Én még 21.000-ért vettem, a nejem már csak 16.000-ért.) Ha szerencséd van, és rákeresel lehet, hogy találsz belőle. Egy biztos: rendes esőben a felsőként használt komolyabb hardsellemről rendesen szokott dőlni a víz a garmishra, de még nem áztam szarrá. Szóval nem rossz kis gatya, és a dekásnál szerintem jobb. (Én is használok dekás cuccokat is félre ne értsd, vannak ott jó cuccok, de néha lehet találni hasonló áron jobb termékeket is. És ez a hasonló árú gatyó nekem bevállt, ezért mertem ajánlani.)

Előzmény: Hozol90 (18558)
Ermak Creative Commons License 2017.03.30 0 0 18563

Kényelmes zsákot szeretnél venni, a neten vásároltat viszont nem tudod felpróbálni. A Lowe jó márka, valószínűleg passzol a Te hátadra is - de csak valószínűleg. Ha a Karrimor, Forclaz vagy bármi egyéb felpróbálható cucc kényelmes, vedd meg.

Előzmény: atiboss (18560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!