Keresés

Részletes keresés

Attila Jurth Creative Commons License 2018.05.11 0 0 33

Kedves Idelátogató!

1959-től 1963-ig az E humán–orosz tagozat tanulója voltam. Osztályfőnököm dr. Horányi Péterné volt, aki biológiát és kémiát tanított.

Főleg ezekről az évekről 2013-ban egy ingyenesen letölthető e-könyvet írtam, amihez 2018-ban egy rövid kiegészítést csatoltam. A PDF fájlokat az alábbi linkeken keresztül lehet elérni: https://www.scribd.com/document/378799111/Jurth-Attila-Festschrift-az-otveneves-erettsegi-talalkozora-180407-pdf vagy https://view.publitas.com/p222-11378/festschrift-az-otveneves-erettsegi-talalkozora-1963-2013/page/1 ill. https://www.scribd.com/document/378799115/Jurth-Attila-Kiegeszites-Festschrift-c-konyvehez-55-180314-Copy-pdf.

Kellemes olvas(gat)ást kívánok:

Jurth Attila

https://www.australianmusiccentre.com.au/artist/jurth-attila

Fái diák 1963-67 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 32

A részletesebb tudósításomat később küldöm!!! Javítás: Fáy diák és a tanárnőnk neve: Bohus Magdolna

 

Fái diák 1963-67 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 31

Örömmel tájékoztatom az "utókort,hogy az1967 évben végzett IV/C osztály /Dr Pálffy Zoltánné of/ 48 év után élve és hallva megtalálta,összes volt tanulóit !!! Megtartottuk a 48-49 és az ÖTVEN éves találkozónkat a Somogy megyei IGAL városában!!

Sajnálatos módon kedves tanárnőnk BOHUS Márta ez év tavaszán elhunyt!

Zsuzsa Biró Creative Commons License 2017.04.16 0 0 30

Kedves Ismerösök, és valamikori osztálytársaim,

Biró Zsuzsa a leánykori nevem, és 1965- ben érettségiztem az akkor még Fáy András Gimnásium-ban

Mi 1974 óta németországban élünk, és mivel sajnos egyetlen egy osztálytalálkozón nem tudtam részt venni igy ez úton  szeretnék a valamikori osztálytársaimmal kapcsolatba kerülni. Mivel a leány osztalytársaimnak több mint valószinü, hogy a házasság kötés alapján megváltozott a nevük, igy még nehezebb a keresés!

 

Ha valaki ebböl az évfolyamból esetleg elolvassa a levelet, és még emlékzne rám, nagyon örülnék, ha válaszolna.

 

Szentirmai Rudolfné Birò Zsuzsanna

nednom Creative Commons License 2016.10.30 0 0 29

                Kedves osztály és iskolatársaim!

     Az idén volt az 50. éves találkozónk, amin hála Istennek, még elég sokan részt tudtunk venni.1966-ban érettségiztünk és lettünk szerszámkészítők is.

     Osztályfőnökünk Papp Ernő tanár úr volt. Sajnos "TANÁRAINK" közül, már csak egyedül Jancsó Ferenc tanár úr él  (1 hete voltunk látogatóban Nála) Az ismert körülményeken kívül (elveszítette látását!) nagyon jól néz ki , friss, és nagyon örül ha a régi tanítványai közül valaki érdeklődik utána.

     Beszélgetésünk során egyik kollégájára Fábik Ernő tanár úrra terelődött a beszélgetés, segítségeteket kérném ha valaki, valamilyen hiteles információval,rendelkezik, legyen szíves ossza meg velem. előre is köszönöm                                                           üdvözlettel   Balázs János IV E (1966)

generátoros Creative Commons License 2016.02.15 0 0 28

Sziasztok osztálytársaim és mindenki aki egykor Fáysta volt!  Tudtátok, tudjátok, hogy Fáy nem csak a haza, hanem a református egyház mindenese is volt?      Tudjátok, hogy a Kálvin-téri templom kriptájában nyugszik.  

Horag Creative Commons License 2016.01.29 0 0 27

Üdvözlet az erre járóknak !

 

Iskolánkról itt olvashattok :

 

http://fayamszki.hu/index.php/rolunk/tortenelmunk

 

A viszont írásig elköszönök.

 

H. Ági  1958. IV. E.

 

 

 

 

 

1435mm Creative Commons License 2016.01.23 0 0 26

Egy 12 évvel korábbi érettségi tabló. Akkor még gimnázium volt.

...@gmail.com

generátoros Creative Commons License 2016.01.13 0 0 25

Köszöntök minddenkit a fórumon!    Kósa Zoltán vagyok és 1969- ben végeztem, a 4. c. osztályban,    gépjárművillamossági műszerész volt a szakma neve amit az érettségi mellé kaptunk.  Otta Endre volt az of.  Megpróbálom felsorolni, kik tanítottak:   Dr Pátkai Györgyné matek,  Haraszti Sándorné magyar, Dr Gömöri Pálné, Laukóné és a nevére sajnos nem emlékszem(vöröshaju és fehérköpeny) oroszra ők próbáltak tanítani. Pálfiné földrajz, Jancsó Ferenc fizika,  Fábik Ernő Világnézetünk alapjai , Dr Dobanovacski Obrád orosz Szabó Zoli bácsi, Orosz Pali(FTC NBI) torna, Dr Horányi Péterné( nekem Ő a kedvenc) kémia, Básti Lajos  Eördög Pál Petróczi Györgyné, szakrajz,  Újvári Pál , padajcsev s( a kegyetlen) anyagismeret, Kazi Dezső szakelmélet,  Klenner Aladár Molnár Gyuri bácsi Nehuror Vilmos pedíg a műhelyben.  Volt egy az egyetemet frissen végzett csaj is de már a nevét nem tudom és a tantárgyra sem emlékszem ,talán üzemgazdaságtan amit a később a kedvenc igazgatónk tanított: Dr Helényi Ferenc Szabados.....? esztergályos alapismeretek.       Ja,  a reszelő használatát Lánci ........magyarázta. Csoda hogy eszembe jutott , tavaj volt 50éve .       Legközelebb leírom az osztály névsort, lehet sikerül, ha nem akkor majd valaki, ha idetalál kiegészíti. SZIASZTOK

Horag Creative Commons License 2013.01.16 0 0 24

Ballagás 1958.ban . IV. /E

 

 

Horag Creative Commons License 2013.01.05 0 0 23

Kedves Béla !

 

Gyógyulj meg mielőbb !!

 

 

 

Egészségedre !

 

Ági

Előzmény: 1435mm (22)
1435mm Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22

Kedves Ági!

 

Mindent megkaptam (még egy influenza szerű nyavalyát is).

 

Választ írtam az emil címedre.

 

Béla

Előzmény: Horag (21)
Horag Creative Commons License 2013.01.04 0 0 21

A választ újra megpróbáltam eljuttatni hozzád.

Sikerült ?

* Ne töröld ki , olvasás nélkül :-)

Előzmény: 1435mm (19)
Horag Creative Commons License 2013.01.04 0 0 20

Kedves Béla !

 

Megkaptam, köszönöm.

 

Ági.

Előzmény: 1435mm (19)
1435mm Creative Commons License 2013.01.04 0 0 19

Ágnes!

 

* BÁRCSAK!

 

Megkaptad az emilben küldött képeket?

Előzmény: Horag (18)
Horag Creative Commons License 2013.01.03 0 0 18

*

 

"A csillag vissza fog vezetni majd
A mult időknek boldog emlékéhez"

 

Petőfi : A négyökrös szekér

Horag Creative Commons License 2013.01.03 0 0 17

:-)

 

Soha ne a szemednek higyj ! Mindig csak nekem !

Ez ugyanis nem 4, hanem 6 ökrös szekér volt

Majd alkalom adtán felteszem azt a fotót, ami nekem van.

Azon tökéletesen látható.

 

Üdv Ági.

Előzmény: 1435mm (16)
1435mm Creative Commons License 2013.01.03 0 0 16

Óriási ötlet! Ha jól látom, tényleg négyökrös szekér lehetett.

Azóta már az udvar sem a régi. A gumigyár sivár tégla fala is eltűnt. Maradt viszont a bejárat előtti vas korlát!!! (Az előző képeden jól látszik.) Jó lenne megőrizni. Amikor felállították, akkor még a Mester utcában a járda mellett ment a villamos, és ez akadályozta meg, hogy a kijövő ifjúság a villamos alá kerüljön. Majd keresek róla régi képet.

Előzmény: Horag (15)
Horag Creative Commons License 2013.01.02 0 0 15

 

 

Ballagásunk 1958 ban .

Horag Creative Commons License 2013.01.02 0 0 14

Iskolánk most.

 

Horag Creative Commons License 2012.12.31 0 0 13

Kedves Béla !

 

Én is kívánok jó egészséget, boldogságot az új esztendőben !

 

Ági.

Előzmény: 1435mm (12)
1435mm Creative Commons License 2012.12.31 0 0 12

Kedves Ági!

 

Köszönöm kedves szavaidat.

Ünnepek után, ha megengeded, e-mail-ben megkereslek.

Még egyszer boldog új évet kívánok nelked és kedves családodnak.

 

Jó szilvesztezést!

 

Üdvözlettel: Béla

Előzmény: Horag (11)
Horag Creative Commons License 2012.12.30 0 0 11

Kedves Béla !

Örömmel olvastam, hogy Te is ide találtál. Bizony sok tanárodra emlékszem én is.Bár a régi diákok közül nem ismertem sokat. De TE biztosan emlékszel Takács Marikára. Rá ki ne emlékezne? A férjem is ott érettségizett, 1956 ban. Amikor az 50. éves találkozójukat tartották az iskola épületében, meglepve láttuk, hogy a két osztálytabló, az övék, és a mienk , egymás mellett volt a falon. 50 év elmúltával.

Nem tudom, hogy az ostályfőnöknőm fiára emlékszel e?  Ő is oda járt, de nem tudom pontosan melyik évben érettségizett. Pejtsik Pál.

A tanáraid engem nem tanítottak, de Otta Endrére nagyon is emlékszem. Vitéz Gábornéval szoktak folyosóügyeletesek lenni. Aki nekem biológiát tanított. Sajnos azt tudom, hogy Vitézné már nem él.

Stróbel Ernő bácsi volt a férjem osztályfőnöke. Ő még engem is tanított rövid ideig.

Talán érdemes lenne ennyi idő után, néhány évfolyamnak közös találkozót tartani. Mi már nagyon megfogyatkoztunk. Az iskolában a szervezéshez kaptunk segítséget, a könyvárban.

Elköszönök, baráti üdvözlettel: Hováth Ágnes.

 

1435mm Creative Commons License 2012.12.24 0 0 10

Üdv. Horag!

 

Örömmel fedeztem fel a Fáy topikját. Én 57-ben érettségiztem ott. Biztosan többet ismersz a volt tanáraink közül: dr. Varga Ferenc oszt.f., Katona Andrea (mat.), Otta Endre (föci), Strobl Ernő (fiz.), Felföldi (ábris), Szabó Zoltán (Mócsing), Mészáros János (kémia), dr. Ballai Mihály (magyar), dr. Kaiser László (biológia), Tihanyi Károly (volt ig. helyettes, akit 56-os helytállása miatt áthelyeztek a Szt. Lászlóba) és dr. Helényi Ferenc (történelem, és egyben igazgató az utolsó tanévben). Biztosan sokat ismersz a régi osztályunkból is: Simon Attila, Hideghéthy Jóska, Pintér Bandi, Zezula Karcsi, hogy csak párat említsek. Sajnos a régi névsorból már sokan hiányoznak "igazoltan".

Na, ne gondold, hogy ezt a névsort fejből vetettem "papírra". Szerencsére előttem volt az érettségi tablónk.

Javaslom, próbáljatok megszervezni egy érettségi találkozót. Mi már sok-sok éve évente összejövünk a fehér asztal mellett. (Az 50. találkozónk a Fáy épületében került megrendezésre. Nagy élmény volt újból végigmenni a régi suli folyosóin.)

 

Kellemes karácsonyi ünnepeket, boldog új évet kívánok így ismeretlenül is.

 

Kőszegi Béla

 

 

 

 

Előzmény: Horag (9)
Horag Creative Commons License 2012.12.20 0 0 9

Szeretettel köszöntök minden látogatót !

Mi jár a korelnöknek ? ( a száján kívül ? )

Keresem az 1958-ban és  1959 ben végzetteket.

Osztályfőnökünk  Inovainé volt, aki évközben ment nyugdíjba.

Csak egy tanárról tudok  : aki Jancsó Fernc , mat- fiz tanár. Szerencsére él.

Betegségem előtt Pejtsik Árpádné volt az osztályfőnököm. A IV./E osztályban.

Az 1958 -ban ballagók teljes névsora meg van nekem, a ballagási meghívón.

Üdvözletem küldöm mindenkinek !

Remélem még találkozunk az életben .

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.08 0 0 8

Szomorú hír. Ilyen az élet.

C'est la vie, mint ahogy a franciák mondják. Az interneten is olyan mint az életben. Néha jók a hírek, néha rosszak.

Köszönet az értesítésért.

Előzmény: eml73 (7)
eml73 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7
Minden volt Fáy diákot és tanárt ezennel utólag is sajnálattal értesítek, hogy Eördögh László 2007 augusztusában elhunyt.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6

Köszönet a válaszért !

Jól ismertem, és gondoltam, hogy valaki ismeri a mail-jét a Fáyból. Ma már biztos nyugdíjban van.

Előzmény: interm (5)
interm Creative Commons License 2010.01.01 0 0 5
Volt ilyen nevú tanár kb 72-ben, vagy 73-ban. Egy fiatal igen flegma, laza csóka volt. Úgy emléxem ábrázóló geometriát tanított. Matek-fizika szakos tanárnőnk volt a Bolla Éva. Ő sajnos már nem él.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 4

Üdv,

Ha jól tudom, volt egy Eördögh László nevű matematika és fizika tanár. Valaki tud róla valamit? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!