Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.29 0 0 27
Válaszom nem Neked, de mindenkinek szól!
" ...s a sírt, hol nemzet süllyed el,
népek veszik körül,
s az ember millióinak szemében gyászkönny ül."
Ennél nagyobb tévedése szerintem nem is lehet Vörösmartynak. Ha eltűnünk, -akár csak beolvadunk, - senkinek nem fog feltűnni! Nem fog siratni senki. Ha önerőnkből, kiharcolva ami jár, emelkedünk, irígyelni fognak, legrosszabb esetben utánozni.
Előzmény: Subiaco (26)
Subiaco Creative Commons License 2001.04.27 0 0 26
Szégyen.

Az. :-(

egyébként nagyon jó a topic témája!

Mit lehetne tenni?

Előzmény: Tiborc (2)
Subiaco Creative Commons License 2001.04.27 0 0 25
de igen, épp egy MIÉPes honatya hozta fel a kérdést... ;-)
Előzmény: Derek (5)
Urby Creative Commons License 2001.04.27 0 0 24
Mé, nem magyar politikus lesz a főpolgármester? Mert azok között olyat nem találsz.
Előzmény: Woland (20)
PuPu Creative Commons License 2001.04.27 0 0 23
Komám, először talán tanulj meg magyarul, - aztán legyél hazaffy.
Nyelvében él a nemzet...
A te nyelvednek úgy látom, máshol van a helye...
:O)))))
Előzmény: Dr. Hungária (21)
PuPu Creative Commons License 2001.04.27 0 0 22
Orbán Viktor főpolgármester úrra gondolsz?
Reméljük, reméljük...
:O)))))
Előzmény: Woland (20)
Woland Creative Commons License 2001.04.27 0 0 20
Nem kéne megalázni Öcsi bácsit és Papp Laci bácsit, hogy egy Sztálin-szimpatizáns Demszky adja át nekik a díszpolgári címet. Még másfél évet kell kibírni, és biztosan egy méltó ember tünteti ki őket.
Előzmény: Tiborc (-)
Derek Creative Commons License 2001.04.27 0 0 19
Amikor jott egy srac dolgozni hozzank Argentinabol es megtudta ,hogy magyar vagyok ,az elso kerdese az volt,hogy hallottam -e Biro Laszlorol.
Szerencsere hallottam.
Előzmény: Urby (18)
Urby Creative Commons License 2001.04.27 0 0 18
Kössz, ezt az Argentína dolgot én sem tudtam. :-((
Előzmény: Derek (16)
Urby Creative Commons License 2001.04.27 0 0 17
Jó, jó! Nem rád gondoltam. Mondjuk úgy, hogy az itt megszólaltakból kinéztem. :-))
Előzmény: onogur (15)
Derek Creative Commons License 2001.04.27 0 0 16
"Az angol nyelveben a biro szó golyóstollat jelent. Hány magyar ember tudja, honnan ered?"

Sajnos keves, de minden argentin tudja. Biro Laszlo a golyostoll szabadalmat 1944-ben eloszor
Argentinaban kapta meg amit aztan a Parker ellopott ,mert nem volt vedve az USA-ban.

Előzmény: Urby (14)
onogur Creative Commons License 2001.04.27 0 0 15
Én igen. Ez már egy. :-)))
Előzmény: Urby (14)
Urby Creative Commons License 2001.04.27 0 0 14
Más, de ide tartozik: Az angol nyelveben a biro szó golyóstollat jelent. Hány magyar ember tudja, honnan ered?
Urby Creative Commons License 2001.04.27 0 0 13
Nem egy sztár halt meg, hanem egy bevételi forrás. Papp Laci CD-t nem lehet 500.000 pédányban elsózni. Hevesyről vagy Gáborról .... nem is beszélve. Az izotópjelzéses technikából nem lehet biznisz csinálni.
Urby Creative Commons License 2001.04.27 0 0 12
Éljen! De jó, hogy írod, már belőlem is nagyon kikívánkozott.
Senkiházi politikusok szellentésein napokog rágódik a sajtó, a közvélemény, miközben Hevesy temetését csak a "kis színesek" szintjén említették a rádióban. És ez pártsemleges bunkóság!
Urby
Előzmény: Kagakusha (0)
onogur Creative Commons License 2001.04.27 0 0 11
Hát a csókolom egy kicsit erős lenne....
Maradjunk annyiban, Üdvözletemet küldöm, Laci bátyám! :-)))
Előzmény: Derek (10)
Derek Creative Commons License 2001.04.27 0 0 10
Mondd azt: csokolom Laci bacsi
Előzmény: onogur (9)
onogur Creative Commons License 2001.04.27 0 0 9
Jesszusom, dejszen én 61-ben születtem!
Most akkor önözhetem-e Magát vagy magázhatom-e Önt? :-)))
Előzmény: Derek (8)
Derek Creative Commons License 2001.04.27 0 0 8
Nekem Papp Laci mindig kedvencem volt, Puskas is. Amikor nyugaton voltak profik a magyar TV nem kozvetitette a merkozeseiket , de az osztrak igen a Real Madrid meccseket is es Papp merkozesit is esemlekszem ilyenkor Kanizsan kiraktak a TV-t a Keravill kirakataba es kivezettek a hangot, ez meg ugy 58-61 korul volt amikor meg nagyon keveseknek volt TV-je.
Előzmény: onogur (7)
onogur Creative Commons License 2001.04.27 0 0 7
Szörnyü egy ember vagy Te, mostanában már vitatkozni sem lehet Veled....
Előzmény: Derek (5)
81713 Creative Commons License 2001.04.27 0 0 6
Hazámnak lendületlenül,
Hazudnak rendületlenül...
dP
Derek Creative Commons License 2001.04.27 0 0 5
Angliaban mar reg Sir Laszlo, es Sir Ferenc lennenek.
Nincs ilyen,hogy diszallampolgar, amit az orszaggyules adomanyozhat mondjuk a koztarsasagi elnok javaslatara?
McAtti Creative Commons License 2001.04.27 0 0 4
Hogy kicsoda Papp Laci, és ki is Puskás Ferenc azt még az unokáim is tudni fogják.
De ki ismeri ma (nem holnap) azokat, akik a főv. közgyűlésben ülnek?

Amúgy gyalázat, és ez a 48-as honvéd nagyon jó hasonlat. (Mondhattál volna 56-os szabadságharcosokat is.)

Attila

Tiborc Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3
Csak kiegészítés, mert lemaradt: valóban politikai kérdés lett, mint a cikk írója is sugallja.
Tiborc
Tiborc Creative Commons License 2001.04.27 0 0 2
Köszönöm Kagakusha és Geyza együtt érző sorait!
Valahogyan a közöst keresem ember- és nettársaimban, és nem a másságot.
Valahogyan olyan érzés lehet ez a nevezett sportolóknak, mint az 1848-as rokkant honvédeknek lehetett a milleneum idején az elfelejtés, az elfelejtkezés róluk. Idén meghalt egy sztár, és halála okán zengett a bulvársajtó.
Puskásnak és Papp Lacinak valaha egy ország szurkolt, ma ez a sorsuk.
Kagakusha említett esetének egy változatát már az elmúlt években említettem itt: tudósunk könyvtárát a magyarokra hagyta. Elraktároztuk… az egereknek. /Nem említek nevet, de visszakereshető./
Szégyen.

Ezt találtam a napi sajtóban, adalék
Tiborc

Előzmény: Geyza (1)
Geyza Creative Commons License 2001.04.27 0 0 1
Sajnos igazatok van, mindkét esetben.
Kagakusha Creative Commons License 2001.04.27 0 0 0
Kedves Tiborc!
Teljesen igazad van. Elképesztő, hogy a politika mennyire nem törődik azokkal, akikre tényleg büszkék lehetünk. Kivéve persze, ha valamilyen pártpolitikai érdekről van szó. Akkor aztán...

Egy másik idevágó eset: Hevesy György újratemetése.
Hazahozták azon két Nobel-dijasunk egyikének a hamvait, aki magyar állampolgárként kapta a Nobel-díjat. A temetésen jó, ha voltak százan, azoknak is jó része a Családhoz tartozott, illetve a tanáraik által odarendelt diákokból állt.
Búcsúbeszédet mondott a Nobel-díj Bizottsag svéd elnöke, és magyar részről Marx György, Vizi E. Szilveszter, illetve Pálinkás Gábor OM államtitkar.
A kormányt tehát legfeljebb ő képviselte (??), de pl. az államfő képviseletében nem volt ott senki. Sehol egy magyar zászló, vagy hasonló, semmi.
A Család Magyarországnak adományozta a Hevesy által elnyert Nobel-díjat...
No comment...
Üdv.
K.

Tiborc Creative Commons License 2001.04.27 0 0 topiknyitó
Hazádnak rendületlenül…

Újsághír: 2001. április 19. – én javasolta Marsi Péter Pál a Fővárosi Közgyűlés ülésén, hogy Papp Lászlót, és Puskás Ferencet válasszák a főváros díszpolgárává.
A közgyűlés nem vette napirendjére az előterjesztést.
Kőkemény politikai téma, itt is fog a topic maradni!
Nem tudom, sírjak, vagy örüljek a döntésen: elismerés, vagy megalázás lenne a két sportolónak, ha olyan díszes társaságba kerülnének, ahol Sztálin József a listavezető, de erről már volt vita.
Oldalakat tudnék írni Puskás Ferencről, de közelebb van hozzám Papp László.
Személyesen is.
Csak emlékeimet, és az igazat írhatom.

Laci Bácsi! – még én is így szólítottam, és maradok ennél a megszólításnál.
Valaha régen volt egy Papp László ökölvívó iskola a nyolcvanas években, és a résztvevő gyerekek szülei megszerették a mestert. Kedves, közvetlen és valóban ember volt. Szeretet, türelem, emberség sugárzott belőle. Valami kölcsönösség alakult ki a mester, a tanítványai, és a tanítványok szülei között. Nem zavarta a lemorzsolódás, nem baj, ha a gyerek nem lesz hivatásos ökölvívó, sportszerető ember legyen belőle. Fiam is rajongott érte, és korosztályából a sorozáskor nem lett 40 % „Untauglich”!
Sok kis emberpalántával foglalkozott, talán egyedül Kokó futott be sikeres sportkarriert, de Laci bátyámnak a többi tanítványa miatt sem kell szégyenkeznie! Azok lettek, amit kívánt nekik: emberek, és nem félresiklott egzisztenciák.
Felejthetetlen emlékek: amikor a szülők is beálltak homokzsáknak, hogy a gyerek a kellő számú jobb – bal – jobbot leüsse!
Feleségem ma is szeretettel emlékszik meg Zsóka asszonyról, akivel sokat beszélgetett, mert néha Ő is eljött az edzésekre. Tiszteletet érdemel kitartása, segítsége férje mellett, sok része volt sikereiben, és Tőle is tanultunk; feleségem kitartásának mellettem biztosan volt annyi része Zsóka asszony példamutatásának, mint amennyit én tanultam Laci Bátyámtól. Nem beszélve a gyerekre történt jó befolyásolásról.
A gyerek azóta már ember lett, és mi megöregedtünk. Útjaink is szétváltak, időnként találkoztak. Barátom apjának halotti miséjén – pár éve volt – két közszereplő volt jelen: Göncz Árpádné, Zsuzsanna asszony, és Papp László. Mindketten magánemberként, azaz teljes emberként.
Megadták a tiszteletet a másik embernek. Köszönet érte.
Mi viszont képtelenek voltunk megadni ennyi tiszteletet Papp Lászlónak.
Én szégyellem magamat a közgyűlés helyett is.
Méltatlan dolognak tartom, pitiánerségnek, amit tettek. Kései erkölcsi elismerése lett volna annak, amit megérdemelt volna mindkét sportoló.
Emberségből, vitézségből, rendíthetetlen hazaszeretetből példát Papp Lászlótól kaptam, talán nem egyedül ebben az országban.
Nem tudtunk adni ennyit sem viszonzásképpen.
Laci bácsi, sajnálom, ami történt.
Tiborc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!