Keresés

Részletes keresés

BOB Creative Commons License 2002.10.14 0 0 614
A vilag imho meg mindig .tar.gz alapu :)))
# make world
linuxuser Creative Commons License 2002.03.22 0 0 613
de nem ám...

"a linuxuser"

Előzmény: Szeder (612)
Szeder Creative Commons License 2002.03.22 0 0 612
es sztm a debian felhasznalok abszolut nem erzik a vilagnak az rpm alapusagat...

sz

Előzmény: éghajlatváltozás (611)
éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.03.22 0 0 611
Nem alapul debianon, csak dpkg alapú

Jó, igazad van, így pontosabb.

szvsz nem túl jó ötlet, mivel a világ RedHat RPM alapú

Hát, a fene tudja. Sokan azt mondják, hogy a dpkg csomagkezelés azért stabilabb. De hát nem biztos, hogy flame-et kellene ebb?l indítani.

Én mindenestre az apt-get miatt nagyon szeretema debian-t. Ha az UHU-ban is van valami ilyesmi, és lesz mögötte egy jó csapat, akkor még jöv?je is lehet.

Előzmény: micu (610)
micu Creative Commons License 2002.03.21 0 0 610
Nem alapul debianon, csak dpkg alapú (ami egyébként szvsz nem túl jó ötlet, mivel a világ RedHat RPM alapú). Nem tudom hogy ezt az UHU-t hogy fogja hosszú távon karbantartani /biztonság, frissítés, stb/ az a pár ember aki létrehozta.
Szvsz jobb ötlet lett volna egy Mandrake magyarország létrehozása a magyar SuSE-hez hasonlóan /a SuSE-t szinte senki nem használja a németeken kivül, max. mi, az UHU-t meg garantáltan csak mi fogjuk/, míg a világ többi részében általában Redhat-ot, Mandrake-et vagy debiant használnak, így ha a user bináris csomagot keres inmkább ezekhez fog találni.
Előzmény: Fidusz (608)
khiraly Creative Commons License 2002.03.21 0 0 609
Amennyire en tudom:
Barmiylen linux disztribet fel lehet tenni az IKB-s gepekre.
DE magyar supportnak kell hozza lennie!!!
Ugye Debiannak nincs(ingyenes fullig), a ManDrake, Rh-nek sincs magyar supportja.
Ami maradt az a SuSe linux, es az UHU.

Ezert is mondtak a rossz-nyelvek, ohg yezert a palyazatert csinaltak meg az UHU-t....
(lehet, hogy van benne valami, de en orulok, hogy ugy nez ki
lesz belole valami, komoly keszulodes van...)

Aztan lehet hogy hulyeseget irtam.

(Amugy egy embert idezenk: az o cege azert rakott SuSe-t mert ezeken az IKB-s gepeken a hasznuk az 1000-1500ft kozott van, es csak presztizsbol csinaljak.
SuSe-t hamar be lehet loni, es nem lesz vele gond.
Mert ha pl Szegedre le kell menni support miatt, akkor mar oda a haszon.
UHU-t meg me'g nem ismerik....;()

Előzmény: Fidusz (608)
Fidusz Creative Commons License 2002.03.20 0 0 608
Akkor ez nem központilag van így. Úgy látszik, az albacomp az UHU Linuxot támogatja. Végülis, ez legalább magyar fejlesztés, ráadásul debianon alapul.
Előzmény: kisbetu (607)
kisbetu Creative Commons License 2002.03.20 0 0 607
Az én pedagóg ismerösömnek SuSE 7.3-at igazoltak vissza.
Előzmény: Fidusz (606)
Fidusz Creative Commons License 2002.03.20 0 0 606
A hétvégén bátyámtól megtudtam, hogy a tanároknak szóló számtógépes pályázat során az XP mellett UHU Linuxot is kapnak gyárilag a géppel. Erre kíváncsi leszek. Bar azt nem tudom, hogy ez az az uj IKB
palyazat resze vagy csak a zalbacomp ajanlatahoz tartozik?
activer Creative Commons License 2002.03.14 0 0 605
Mint topic nyitó, hadd pezsdítsem fel a társaságot pár hírrel.

Egyrészt bizonyára hallotatok arról, hogy márciustól Samuel J. Palmisano személyében ( http://www.ibm.com/ibm/sjp/ ) új főnőke (elnök-vez.ig.) van az IBM-nek. Tudni kell róla, hogy a volt főnőköt (Gerstner-t) és az igazgatótanácsot ő győzte meg arról, hogy igenis, fektessen az IBM 1 milliárd USD-t (cca. 280 milliárd Ft-ot!) a Linux és alkalmazásainak fejlesztésébe! Ez az ember irányítja most az IBM-et, a Föld legnagyobb IT cégét. Természetesen az IBM nem adománynak szánja ezt az összeget, vissza akarja kapni - nyereséggel együtt. Na ez ad lökést a dolgoknak, nemcsak a sok lelkes rendszergazda és programozó.

Megjegyzem, hogy az IBM már "megszegte" egy ígéretét a Linuxszal kapcsolatban. Azt mondták, hogy nem fejlesztenek kliens alkalmazásokat rá. Pedig igen, csak két példa: heteken belül megjelenik a websphere site developer és a websphere web application developer, ezek integrált web-es fejlesztőcuccok.

A heti Számítástechnika c. lapot érdemes megvenni, van benne egy elemezés a Linux 2002-es esélyeiről. Ezek szerint az otthoni tömeges desktop elterjedése szinte ki van zárva, viszont a vállalati szegmensben meg fog erősődni a desktopon is! (A szerver oldalról már ne is beszéljünk, be lehet rezelve a picipuha corporation...)

dj Creative Commons License 2002.02.06 0 0 604
Megnyugtattatok, már azt hittem tudnom kéne róla valamit :-))
micu Creative Commons License 2002.02.06 0 0 603
Már látom magam előtt ahogy a 75 éves Jóska bácsi rohan a hálóra hogy megnézze mi újság a slashdoton meg a freshmeaten ;-)
Előzmény: kisbetu (602)
kisbetu Creative Commons License 2002.02.05 0 0 602
"mi a szösz az a telemindenféle aminek a főguruja Matyika?"

Ha jól rémlik, az valami olyan kezdeményezés, hogy (eldugottabb) településeken a müvelödési házhoz hasonlóan legyen egy hely, ahol a szomjúhozó nép számítógéphez és internethez juthat.

Előzmény: dj (600)
am- Creative Commons License 2002.02.05 0 0 601
ezt en is nagyon szertnem tudni :))
Előzmény: dj (600)
dj Creative Commons License 2002.02.05 0 0 600
Lehet, hogy műveletlen vagyok, de mi a szösz az a telemindenféle aminek a főguruja Matyika?
Előzmény: am- (599)
am- Creative Commons License 2002.02.05 0 0 599
Udv!

nos asszem ez a legmefelobb topic ennek

mi a velemenyetek?

amateur

Tamska Creative Commons License 2002.02.04 0 0 598
simán elindult, csak az ipchains kavart be nem tudott a megadott porton kapcsolatba lépni az adatbázis szerverrel. kilőttem, úgyis tűzfal és proxy mögött csücsülök :-).

micu: tetszik a program gratula.

Előzmény: Tamska (596)
micu Creative Commons License 2002.02.04 0 0 597
Köszi. Ami azt illeti tényleg nem túl lényeges gond (ettől még tökéletesen megy a dolog) de ki fogom javítani.
Előzmény: Tamska (596)
Tamska Creative Commons License 2002.02.04 0 0 596
szia micu!

már le is töltöttem kipróbálásra, egy kis "bug" report,

[root@earth letöltés]# rpm -ivh x-raktar-1.2-2.i486.rpm
Preparing... ########################################### [100%]
warning: group attila does not exist - using root
warning: group attila does not exist - using root
1:x-raktar ########################################### [100%]
[root@earth letöltés]#

csak szólok a group attila miatt, gondolom nem fontos, de jobb ha tudsz róla. Mdk 8.1 alatt.

Előzmény: micu (595)
micu Creative Commons License 2002.02.02 0 0 595
Lemaradt a http. Tehát ez már remélem jó lesz.

Szóval még nem a jövő héten, de az utána következőn kezdem a rendszer szervezését. A terv valahogy így néz ki:
1. A nyomtató komponens (kb 90%-on van).
2. Igény felmérés/rendszerszervezés.
3. Készletnyilvántartás.
4. Számlázás (kapcsolódik 1-hez de megy önállóan is)
5. Kettős könyvelés (kapcsolódik 1-2-höz)
6. Egy kis termelésirányítás.
7. Bér (de még remélem az idén).

Mindez természetesen adatbázisszerver támogatással (első körben Interbase és Postgres, később esetleg Oracle is). Elsődleges platform linux, de át lesz rakva windows alá is (Kylix/Delphi6 rulez).

A felület kb az X-Raktárhoz fog hasonlítani és a készletnyilvántartás meg a számlázás tudni fogja importálni a jelenlegi X-Raktár adatait.

Előzmény: micu (594)
micu Creative Commons License 2002.02.02 0 0 594
Még a nyomtató komponensen dolgozom meg megcsináltam a cég új weblapját ( itt vagyok ). A jövő hetem még picit zűrös lesz, de utána kezdem a rendszerszervezést.
Előzmény: Tamska (593)
Tamska Creative Commons License 2002.02.01 0 0 593
micu:

hogy áll az új X-raktár fejlesztése? Szándékosan kérdezem itt és nem mail-ben, hadd tudjon róla mindenki. :-)

Tamska

Előzmény: micu (592)
micu Creative Commons License 2002.01.10 0 0 592
Válasz a freemail-re is ment. Egyébként már vagy két-három napja küldtem az eredetit, úgy látszik valahol elveszett.
Előzmény: Tamska (591)
Tamska Creative Commons License 2002.01.10 0 0 591
sajnos még nem, légyszíves próbáld újra vagy az itteni freemail-es címre.
Előzmény: micu (590)
micu Creative Commons License 2002.01.10 0 0 590
Válasz ment. Megkaptad ?
Előzmény: Tamska (589)
Tamska Creative Commons License 2002.01.09 0 0 589
micu: mail ment
Előzmény: micu (588)
micu Creative Commons License 2002.01.09 0 0 588
Az X-Raktárral az a fő gond hogy picit régen lett hozzányúlva (úgy 1-2 éve) és azóta a disztribek itt-ott megváltoztak. Az odbc.ini egyébként a home könyvtáradban van és ponttal kezdődik. Az e-mail címem viszont xsoft@telant.tvnet.hu, a datanet-es címem szerencsére már a múlté (a 28.8-as modemes hozzáférésemmel együtt ;-).
Amúgy ha minden Ok akkor hétvégén felrakom az X-Raktár új verzióját ami már a gtk-1.2-re alapul. Amúgy meg költözök át Kylixra, az X-Raktár 2 már ezen fog alapulni.
Előzmény: Tamska (582)
Tamska Creative Commons License 2002.01.08 0 0 587
igen csak nem tudom melyikük a micu :-) / :-(

Úgy látom elfoglalt lehet mert nem nagyon olvassa a topicot.

Előzmény: kisbetu (586)
kisbetu Creative Commons License 2002.01.08 0 0 586
Próbáltad a linux.uzlet.com-on?
Előzmény: Tamska (585)
Tamska Creative Commons License 2002.01.08 0 0 585
:D

próbáltam, de nem műkszik a címe, nem tudnád mail-ben elküldeni nekem címet amin zaklatni szoktad?

üdv,

Tamska

Előzmény: dj (584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!