Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2014.11.22 0 0 9

Örülj neki, hogy nem moniliásodik. Ha a termése kielégítő ízű és méretű, akkor biztos, hogy nem sajmeggy.

(Itt nézd meg, hogy az milyen: http://enfo.hu/mokka/dendrologia/f27.html

 

Előzmény: unartis: (8)
unartis: Creative Commons License 2014.11.22 0 0 8

Még annyit az egészhez, hozzá fűznék, hogy két éve vettünk házat, itt volt egy gondozatlan meggyfa "bozót", ami évek óta gondozatlan volt, itt a monília nem volt jelen, sőt két év óta sem ütötte fel a fejét. Szerintem, ez a meggy rezisztensebb a szülői háznál lévőnél. Ami még érdekes szerintem ezek magról, gyökérről nőtt fák lehetnek, és mégsem cigánymeggy, termése kielégítő ízű és méretű. Talán sajmeggy lehet, mert azt nem ismerem.

Előzmény: unartis: (7)
unartis: Creative Commons License 2014.11.22 0 0 7

Hát Jó :-), az is elképzelhető, hogy megszűntek az úgynevezett monília gócok, mert amikor gyerek, illetve ifjú voltam az 1980-as, 1990-es évek fordulóján az utcánkban úgy nézett ki majdnem minden ház előtt az utcán volt egy sor meggyfa és egy sor szilvafa, két oldalról nagyon moníliásak voltak  a szomszédaink fái. Az egyik szomszéd nem nagyon törődött ezzel, így könnyen fertőzhetett. Mostanra annyi a változás, hogy az utcában talán a szülői házunk előtt maradt a régi formula, míg az egyik szomszédunk előtt tuja sor volt, most már az sem.

Egy kertész ismerősöm mondta, hogy ő is tapasztalata az őszi metszés áldásos hatását, mert a növények leálltak, nem nedvkeringés előtt lett rajta sérülés, így nem terjed a monília.

Előzmény: Ali-bá (6)
Ali-bá Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6

Ez inkább valami véletlen egybeesés lehet (mint a gólyák száma és a gyermekszaporulat - falun mindkettőből több van, városon meg kevesebb - pedig ugye nemigen a gólya hozza a kisbabákat). Miért csökkentené az őszi metszés a virágok tavaszi monilia fertőzését? Más nem változott? Csak a metszés?

Előzmény: unartis: (5)
unartis: Creative Commons License 2014.11.21 0 0 5

Sziasztok!

 

Őszi metszés is hatásos lehet, még a fagyok előttire gondolok, amikor néhány évvel ezelőtt tavasszal metszettem, akkor a meggyfáink mindig moníliásak voltak, a virágzási idő körül csak úgy száradtak le egész ágacskák, amik mézgásodtak is, de amióta ősszel metszek, illetve rezisztens meggyfáink vannak a két éve vett házunknál, a moníliát el is felejthetem, mert nincs, illetve a korábbi kertben alig jelentkezik, pedig permetezni sem szoktunk.

temerini Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4

Persze,hogy jó.Átszox a méhészetre és többé nem gondolsz a fákra!

Ali-bá Creative Commons License 2014.11.19 0 0 3

Ez jó a monilia ellen?    :-)

Előzmény: Pro.polisz (2)
Pro.polisz Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2

Ha valakit esetleg érdekel, én itt vettem meg a Cupularve méhanyanevelő készletet:

http://olx.hu/hirdetes/nicot-cupularve-mehanya-nevelo-keszlet-meheszeknek-jenterhez-hasonlo-ID2FXL7.html

Ez hasonló, mint a Jenter anyanevelő petéztető tok, de egyszerűbb a használata és kedvezőbb az ára is.

onobody Creative Commons License 2001.05.02 0 0 1
Van több féle monilia ellleni szer is.
A titka a virágzás kezdetén történő permetezés.
Ha elhuzódik a virágzás a kkor mégegyszer kell.
Fontos a tavaszi rezes lemosó is.

Üdv Onobody

Előzmény: NemesMedves (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.27 0 0 0
Sajna a temaban m0ndhatni 0 inf0rmaci0val rendelkezem.

L0rd_0ber0n

Előzmény: NemesMedves (-)
NemesMedves Creative Commons License 2001.04.24 0 0 topiknyitó
Kétszeri permetezés ellenére a kajszifánk moniliás. Lehet valamit tenni ellene?
Ha tudtok valami hatásos ellenszert - segítsetek. Köszi: NM

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!