Keresés

Részletes keresés

lolka_bolka Creative Commons License 2001.07.27 0 0 21
Na most meg a tuzoltok...

Lolka

ZULLU Creative Commons License 2001.04.21 0 0 20
Értem én, hogy ez a változtatás egyszerre történelmi áttörés, és lépés az EU felé, meg rendkivül foglalkoztatottbarát, és ugyanakkor cselédtörvény, rabszolgasors, a hatnapos munkarend visszaállítása... Pártállástól függően...

Szerintem meg alig történt valami. Pár órát módosítottak itt-ott, de az egésszében vett változás minimális.

A maximális napi munkaidő 12 óra...
Eddig a szöveg kb úgy szólt, hogy: a munkaidő egyenlőtlenül is ledolgozható, de egy munkanap négy óránál rövidebb, és 12 óránál hosszabb nem lehet.

A heti munkaidő 48 óra
Ilyen eddig nem volt, de ha a napi munkaidőt összeveted azzal a rendelkezéssel, hogy " Heti két pihenőnap, vagy egybefüggően 42 óra..., illetve: két munkanap között legalább 11 óra pihenőidő...: akkor azért a heti munkaidő eddig is véges volt.

Ja, a régi rend szerint havonta legalább egy pihenőnapnak vasárnapra kellett esni. Nem tudom ez most hogy van...

És: A heti munkaidő változatlanul 40 óra, legfeljebb ezt lehet úgy variálni, hogy egyik héten 48, de akkor a másikon csak 32.

Szerintem ez az esetek legalább 90 %-ában semmit nem jelent.
A maradék esetekben meg a rugalmasságra szükség van.
Gondolom valamennyien elvárjátok folyamatosan az áram, víz és hőellátást, márpedig ezeket vasárnap se biztosítja az ima...

Én pl. gyógyszerész vagyok, akit az ANTSZ "kötelez" az ügyeletre... Már most se tudom ez a kötelezettséget másként teljesíteni, mint saját "végletes kizsákmányolásommal"... ( A tulajdonos annyit dolgozik, amennyit csak akar...)
Szerencsére... Mert különben ugyanezt kellene csinálnom, csak időnként még jól meg is büntetnének érte...

Próbálja már valaki kiszámolni, hogy ha - ne adj isten - megbetegednék, hány gyógyszerész alkalmazottat kellene foglalkoztatnom ahoz, hogy az "elrendelt" (de persze senki által nem finanszírozott) ügyeleti kötelezettségemet a Munka Törvénykönyve szerint szabályosan teljesíthessem...

Különben mindegy, úgy sincs annyi. Két éve hírdetek egy állást lakással, és még csak érdeklődő se akadt...

De nézzünk csak egy egyszerü élelmiszerboltot, vidéken. A szombat- vasárnapi nyitvatartás már itt is elvárás, ha csökkentett üzemidőben is.
Mondjuk foglalkoztassunk 12 főt.
Ugyan állítsátok már össze a munkarendet, hogy mondjuk a bolt hétköznap 6-18 ig, szombaton 6-13-ig, és vasárnap 7-11-ig legyen nyitva...

Vagy valamennyien azt állítjátok, hogy a szombat-vasárnapi nyitvatartás felesleges?

Csak akkor honnan az a tömeg, ami ilyenkor is kitölti az üzleteket...

a ZULLU

Ivette Lann Creative Commons License 2001.04.20 0 0 19
Üdv!

Lenne egy kérdésem:

Muszály nekünk ezt eltűrni?!

Szerintem vétózzuk meg a törvényt, mint A NÉP!
Bár ez a szó ma már nem túlzottan divatos, nem igaz?

Ivette

Alapító Atya Creative Commons License 2001.04.20 0 0 18
Emelkedj topic, emelkedj!
Alapító Atya Creative Commons License 2001.04.19 0 0 17
Ki dönti el, hogy mi a különösen indokolt eset???
Előzmény: kalcit (15)
Alapító Atya Creative Commons License 2001.04.19 0 0 16
Szia Kalcit!

Köszönöm a pontosítást!
Te olyan embernek tűnsz mint aki ért a joghoz és nem gonosz! Ez elég ritka kombináció. :-(
Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy egy párt tiltakozhat-e a népszavazás kezdeményezésén és az Alkotmánybírósághoz forduláson kívül valamilyen más módon? Ha igen akkor milyen módom? Valamint a két leírt módszernek mi a menete?
Csak azért kérdezem, mert csináltam egy pártot és ez a törvény annyira idegesítő, hogy tennünk kellene valamit.

Köszi: Alapító Atya

Előzmény: kalcit (15)
kalcit Creative Commons License 2001.04.19 0 0 15
A készenlét az, amikor a munkáltató a munkavállalót meghatározott helyen és ideig történő "rendelkezésre állásra" kötelezi, azaz ez idő alatt bármikor elrendelhet munkavégzést, viszont ez rendkívüli munkának (túlmunka) minősül. Készenlétet csak különösen indokolt esetben szabad elrendelni.
Előzmény: szenyor Lopez (14)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.04.19 0 0 14
Sziasztok!

Néhány észrevétel:

"- a munkavállaló beleegyezése nélkül átirányítható a munkaadó más telephelyére; "
Csak településen belül, vagy akárhova? Ha bárhova, akkor ez egy igen egyszerű módszer lesz a nagy cégeknek megszabdulni olyan emberektől, akiknek jár végkielégítés. Elég átirányítani az ország másik felébe és várni a felmondását. :(

"- a dolgozó - megkérdezése nélkül - "készenlétbe" sorolható vagy idénymunkarendben foglalkoztatható, s ezzel kikerül az általános törvényi védelem alól; "
Ez pontosan mit jelent? Mármint a készenlét.

"Ez már a modern kori rabszolgatartás összes kritériumának megfelel!!! "
Még nem. Majd ha megjelenik az a törvény is, miszerint a munkáltató gladiátorviadalokat szervezhet és a munkavállalónak havi 1 meneten részt kell venni. Halála után a családtagoknak semmiféle követelése sem lehet, nyugdíja az államra száll. Ámen.

Lopez

Előzmény: Alapító Atya (-)
Charleston Creative Commons License 2001.04.19 0 0 13
Alapító Atya, vagy aki ért hozzá!

Olvasgattam a törvényt, de nem értettem pontosan: 48 óránál többet semmilyen körülmények közt nem lehet dolgozni egy héten (kivéve készenlét), vagy ennek csak átlagban kell meglennie? Azonkívül a "hét" naptári hetet takar, vagy bármely hét egymást követő napot?

Előzmény: Alapító Atya (-)
lolka_bolka Creative Commons License 2001.04.19 0 0 12
Koszi az infot..

Lolka

Előzmény: kalcit (11)
kalcit Creative Commons License 2001.04.19 0 0 11
A név szerinti szavazás az egyház törvény módosítása kapcsán volt. A munka törvénykönyvét anonim szavzták meg.
Előzmény: lolka_bolka (10)
lolka_bolka Creative Commons License 2001.04.19 0 0 10
Most nyugodt leszek es visszafogott:

B*ssza sz@jba a jo budos k**va ***** ez a kocsog ge*i parlament, pontosabban mindaz aki megszavazta. Bocs. Jol tudom, hogy nev szerinti szavazas volt ? Meg lehet tekinteni a neveket ? Annyi golyot fogok venni. Mielott ez a kormany hatalomra kerult volna, azt igertek, hogy kulonvalasztjak majd a konnyu drogokat, es a nehezeket, mas elbiralas ala fog kerulni a ketto. Most akarmilyen konnyu droggal elkapnak, eleg ha csak a szervezetedben van lecsukhatnak 2-3 evre. Nem is olyan regen mintha olyanokat hallottam volna a sajtobol, hogy ha elfogadjak az uj modositasokat, akkor _tilos_ (azaz torvenytelen) lesz a munka hetvegen, es unnepnapokon. Hat ehhez kepest ez...
Gratulalni tudok csak, elore europa fele!

Lolka

Ps: bocs a tragarsagomert, aki ismer tudja, hogy nem szoktam ilyent, de ez most kikivankozott belolem...

kalcit Creative Commons License 2001.04.19 0 0 9
Alapító Atya, azért nem minden teljesen pontos, amit leírtál..! Például, az elrendelhető túlmunka mértéke 200, kollektív szerződés esetén 300 óra lehet (bár ez is több, mint a 144 :-( ...) ; a kölcsönbeadás pedig nem mindenkire vonatkozik általában!

Amúgy igazad van, csak nem árt pontosítani.

kalcit (aki látta is már ezt a törvényt)

centrifuga Creative Commons License 2001.04.19 0 0 8
képviselők = utolsó mocsok szemét ......
centrifuga Creative Commons License 2001.04.19 0 0 7
kapja be az össze f@szfej aki elfogadja az efféle törvényeket.
Alapító Atya Creative Commons License 2001.04.19 0 0 6
Éppen ez az amire én is választ szeretnék kapni!!!
Előzmény: Ivette Lann (5)
Ivette Lann Creative Commons License 2001.04.19 0 0 5
Üdv!

Én csak azt nem értem, hogy miért mondják egyesek (főleg a kormány tagjai), hogy a munka törvénykönyvének változása előnyös a munkavállalók szempontjából.

Ivette

Alapító Atya Creative Commons License 2001.04.19 0 0 4
Szia HEnci!

Annak azért örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen akit hátrányosan fog érinteni ez az új törvény!

Alapító Atya

Előzmény: HEnci (3)
HEnci Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3
Egyébként egyetértek veled. Azt csinálnak velünk amit akarnak és ráadásul törvényesen. No comment...
HEnci Creative Commons License 2001.04.19 0 0 2
Sajnos nem, de valamit gyorsan írnom kellett és más nem jutott eszembe :))) én is rabsz0lga vagy0k
Alapító Atya Creative Commons License 2001.04.19 0 0 1
Akkor Te főnök vagy?
Előzmény: HEnci (0)
HEnci Creative Commons License 2001.04.19 0 0 0
0 rabszolga van erre
Alapító Atya Creative Commons License 2001.04.19 0 0 topiknyitó
Elfogadták a Munka törvénykönyvének a módosítását. Ebben a következő módosítások a lényegesek:

- a munkavállaló beleegyezése nélkül átirányítható a munkaadó más telephelyére;

- nem jár helyettesítési díj a más munkakörben végzett többletmunkáért;

- a dolgozó - megkérdezése nélkül - "készenlétbe" sorolható vagy idénymunkarendben foglalkoztatható, s ezzel kikerül az általános törvényi védelem alól;

- elrendelhető kétórányi éjszakai munka- pótlék nélkül;

- az általános munkaidőrendben nyolc órával (48-ról 40-re), a kivételes munkaidő-beosztásban két órával (42-ről 40-re) csökken a heti pihenőideje;

- idénymunka esetén a jelenleginél lényegesen hosszabb időre - akár fél évre is - összevonható a heti pihenőidő;

- törvényes a pihenőnapi munka;

- kétszer annyi "rendkívüli munkavégzést" rendelhetnek el a kollektív szerződésekben;

- a munkavállalókat korlátozás nélkül kölcsön lehet adni, és időhatár nélkül igénybe venni, ami ronthatja az ott állandóan dolgozók helyzetét is.

- az eddigi 144 helyett az évente elrendelhető túlóra mértéke 300 órára, kollektív szerződés esetén legfeljebb 400 órára emelkedhet;

- az új törvény napi 12 és heti 48 órában maximálta a az elrendelhető munkát, túlórákkal együtt;

- munkaszüneti napokon azok a munkahelyek is üzemelhetnek amelyek szolgáltatásaira helyi vagy általános igény merül fel;

Ez már a modern kori rabszolgatartás összes kritériumának megfelel!!!

Alapító Atya

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!