Keresés

Részletes keresés

martee1234 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 67

Sziasztok.

 

Kérdésem következő lenne: Párom egy futárcégnél dolgozik jelenleg mint futár. Most ajánlottak neki egy lehetőséget: hogy területi képviselőként dolgozzon, alvállalkozóként. Melyik forma lenne neki a legjobb egyéni vállalkozás, BT vagy KFT?

 

Maga a futár cég kb fél éve lett megalapítva és épp felvirágzóban van. Szóval reklámozni stb. neki nem kellene.

 

A költségek, amiket ugye mi tudunk most kalkulálni az a gázolaj költsége, mert páromnak van saját furgonja (erre nem kéne beruházni).

 

Melyik lenne neki a legideálisabb?

 

Havi kb. 600-900 ezer Ft körül lenne a bevétele.

 

Köszi a választ előre is!!

 

Márti

keripeti Creative Commons License 2010.11.21 0 0 66

Szia!

 

Tutira Kft-t csinálj elsősorban a korlátolt felelősség miatt. Érdemes külön választani az üzleti és a magán vagyont! A legjobban akkor jársz ha van ismerősöd akivel megbíztok egymásban ő bővíti a tevékenységi kört és akkor nem kell neked külön céggel rendelkezned, nem kell külön könyvelő stb. Egy sor terhet leadsz a válladról és nyugodtan foglakozol a kutyusokkal. Természetesen ezt azét valamilyen szinten honorálnod kell, de így mind a ketten jól jártok szerintem!

Előzmény: zsluzse (64)
liliana01 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 65
Ez nagyon kevés info ahhoz hogy alapos választ kapjál.

Nem árt üzleti tervet készítened előtte.

Először a a költségeidet mérd fel.
Vannak olyan költségek, amelyek akkor is fennállnak ha éppen nincsen bevételed
( járulék, bérleti díj, stb...).
Ebből meg tudod állapítani, hogy minimálisan mennyi bevételre lesz szükséged.
De ekkor még nulláért dolgoztál.
Ha meg is akarsz élni belőle, akkor a bevételed magasabb kell legyen a költségeknél.

Piackutatással hogy állsz?
Most fogod bevezetni a szolgáltatást vagy már lennének fix ügyfeleid?
Mekkora bevételre számítasz? Áfa alany leszel vagy nem?
A helyiség sajátod vagy bérelni fogod?
Gépeket, felszereléseket vásárolnod kell vagy már megvannak?
Egyedül csinálnád, vagy alkalmazottal?

A honlapodat nézve már bevezetett a szolgáltatásod, így a fentieket nyilván fel tudod mérni. ( Eddig hogyan csináltad? ).

A különböző vállalkozási formák közötti különbség ( csak fejből és nagyjából a sarkalatos különbségek):

Alapítási költség.
-egyéni váll: erkölcsi biz. és némi illeték.
- Bt., Kft., ügyvédi költség 60-100 ezer Ft, illetékek 15-25 e Ft.

Törzstőke:
- egyéni váll.-nak nem kötelező, de nyilván az induláskor be kell tegyél vállalkozói kölvcsönt,
- Bt. 1 forinttól akármeddig,
- Kft.-nél min. 500 e Ft..

Anyagi felelősség :
- egyéni vállalkozó és Bt. beltagja teljes magánvagyonával is felel,
- Kft. tagja a bevitt tőke erejéig, kivéve büntető eljárásban.

Működtetés:
- egyéni váll.-ra nem vonatkozik a számviteli törvény, nincs beszámoló közzétételi
kötelezettsége, nem kell kettős könyvelést vezetnie. Ellenben az szja. törvény vonatkozik rá, ami elég bonyolult is lehet. Ha nem áfás akkor vállalkozói bankszámla fenntartása nem kötelező. Akár magadnak is könyvelhetsz ( ha tudsz).
Ideiglenesen szüneteltethető ( ekkor nincs járulékfizetési kötelezettség).

- Bt., Kft., számviteli törvény hatálya alatt áll, kötelező kettős könyvvezetés, beszámoló közzététel, házipénztár korlát, kötelező vállalkozó bankszámla. 10 mill. árbevételig nem köteles mérlegképes könyvelőt igénybe venni. Nem szüneteltethető.

Járulékok:
- Ha csak a vállalkozásodban lennél biztosított, akkor mindhárom formában egyforma. Legalább a minimálbér és járulékai havonta.

Adó:
- egyéni váll. az "osztalékot " ki kell vegye, nem viheti tovább tartalékként. Minden évben febr. 25-ig meg kell fizesse az erre jutó adót.

-Bt., Kft., tagja nem köteles osztalékot kivenni.

Bevallások:
Mindegyik vállalkozási formában eleget kell tenni a bejelentési és bevallási kötelezettségeknek, az esetek zömében ezt elektronikus úton ( interneten) keresztül kell megtenni.

A leírtak elég képlékeny dolgok, 2010. januártól több vállalkozást nehezítő szabály van, ugyanakkor most júliusban megint változtattak az adótörvényeken.
Hogy jövőre mi lesz azt senki sem tudja.

A fórum kevés ahhoz, hogy mindenre kiterjedően alapos választ kapj.
Ha a fentieket felmérted érdemes a vállalkozási forma indítása előtt szakemberrel konzultálnod, aki a Te vállalkozásodra szabva tud tanácsot adni.

Sok sikert kívánok, aki az állatokat szereti rossz ember nem lehet:)
Előzmény: zsluzse (64)
zsluzse Creative Commons License 2010.07.28 0 0 64
Sziasztok!
Az lenne akérdésem, hogy egy kutyakozmetikát szerenék nyitni, melyik a legkedvezőbb forma? Melyiket válassam (egyéni vállalkozó, bt, kft)? Vagy van még valami más? Köszi előre is a válaszokat!!!
k-k Creative Commons License 2007.07.31 0 0 63

Azt tudom, hogy a társaság bevétele, nem egyéné, de azért ha egyikünk napi 8 órát dolgoziuk a cégben a másikunk heti 2 órát, akkor nem ugyanannyit ér a munkánk kivétkor sem. És ezt nehéz követni. Majd kitalálom még mi lesz.

Előzmény: segítő (62)
segítő Creative Commons License 2007.07.31 0 0 62
Azért felhívom a figyelmedet, hogy EV evásként sokkal több hátrány ér, mintha társaságban vagy evás.
Azt meg, hogy melyik bevétel kié, nem tudom értelmezni, mert a társaságnak van bevétele + kiadása és ez nem a zsebpénzünk, vagy a fizetésünk.

Nekem az ilyen nem vállalkozás, csak pénzkereset egyik lehetséges formája.
Előzmény: k-k (61)
k-k Creative Commons License 2007.07.30 0 0 61

Köszi a segítséget. Áfa körön én is gondolkodtam.

A Bt-ben jelenleg nem igazán ügyködöm. Abban ketten vagyunk és általában mindketten magunk dolgozunk és számlázunk. Nehéz így elszámolni mi kié. Tudom, hogy beltagként nem lehetek EV, ezért leszek kültag. Meg a késöbbiekben több szolgáltatásra számítok és 2 év után evás akarok lenni. Az már jobb (ha jól gondolom) mint bt-ként szolgáltatást számlázni.

 

liliana01 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 60
Ez nagyon egyszerre ment :) Abszolút igaz az áfa dolog, erre én nem is figyeltem.
Előzmény: segítő (59)
segítő Creative Commons License 2007.07.30 0 0 59
Miért akarsz áfa-körös lenni ha szolgáltatsz???
Nem nagyon lesz levonható áfád, tehát megkapod és befizeted...

Ha már tagja vagy egy társaságnak minek még az EV is???
Muszály ennyire bonyolítani az életedet?

A Bt nem EVA-s?

Egyébként ha csak a 40 e. Ft érdekel mindössze, akkor némi szerény ktg levonását követően összevonódik a főállásod jövedelmével és ugyanúgy járulék + szja...!
Előzmény: k-k (57)
liliana01 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 58
Az elszámolható költségeid levonása után megmaradó összeg a váll.adóalap. A váll. adó 16 %. Ezt levonva megkapod a váll. osztalék alapodat. Ennek adója 35 % ( mivel járulékot nem fizetsz magad után, így valszeg, váll. kivéted nincsen ), és 11 % EHO. Szóval adózhatsz rendesen, a váll.adóalapod kb. 55 %-a adó, 45 %-a a tied.
Nincs evás lehetőséged erre? Ott "csak" 25+1 % az adó. Igaz ez a teljes bevételed után, itt nincs költség elszámolási lehetőség.

Amíg Bt. beltag vagy, addig nem lehetsz egyéni vállalkozó.
Előzmény: k-k (57)
k-k Creative Commons License 2007.07.30 0 0 57

Üdv.

Kérdésem van egyéni vállalkozással kapcsolatban. Jelenleg van főállásom (remélem tartósan), beltagja vagyok egy bt-nek (már nem sokáig, kültaggá változom) és szeretném kiváltani az egyéni válllalkozóit. A lényeg, hogy 99%-ban szolgáltatást számláznék. Tudom, hogy járulékokat nem kell fizetnem, mert van főállásom, de mégis mennyit kellene majd adóznom. Egyelőre számoljunk havi 40.000+Áfa bevételt, kiadás nélkül. Mennyi marad nekem ebből.

Köszi előre is. 

ateragram Creative Commons License 2007.05.08 0 0 55

már megbocsáss, de add fel magad inkább a megfelelő szerveknél:P

 

 

Előzmény: Törölt nick (54)
segítő Creative Commons License 2007.05.02 0 0 53
...hál'istennek + még az alapítók magánvagyonát is...!!!
Előzmény: binlaci5 (49)
BigBacon Creative Commons License 2007.05.01 0 0 52

"Az én bőrömet is nyúzzák rendesen, de ahhoz h az ember kapjon - adnia is kell"

 

Olyan 10-15 évvel ezelőtt pont az volt a véleményem, mint neked.

De azóta eltelt 10-15 év....

 

Előzmény: Elar (50)
binlaci5 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 51
Nem akarnék itt nyílvános veszekedést kezdeményezni, mert az oldal befullad ilyenek miatt, ha már be nem fulladt ezért egy privát mailt írnék neked,
Előzmény: Elar (50)
Elar Creative Commons License 2007.04.30 0 0 50

Elég érdekes felfogás, h bénák az adók beszedéséhez.

Talán nem kibújni kellene alóla, hanem részt venni a KÖZteherviselésből. Tudod, amiből nem csak az Apehesek fizetését állják, hanem pl. betömik a kátyúkat azokon az utakon, amit te is használsz. És ha defektet kapsz egy ilyen kátyútől fel vagy háborodva, h miért nem csinálják meg.

Ehh mindegy.

Valszeg úgysem érted meg a dolgot.

További sikeres ügyeskedést.

 

Jah, félreéértés ne essék. Nem vagyok újgazdag akinek tökmindegy mennyit adózik. Az én bőrömet is nyúzzák rendesen, de ahhoz h az ember kapjon - adnia is kell

Előzmény: binlaci5 (48)
binlaci5 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 49

KFT, drágább mint a magánvállakozó és megszüntethető könnyen, azt vihetik ami a kft. ben van

Előzmény: Törölt nick (46)
binlaci5 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 48

Gratulálok, h nem fizeted ki a köztartozásodat

 

Köszönöm, hogy gratuláltál, de kérlek ne rám haragudj, hanem azokra a hatóságokra, akiket az adódból kapják a fizetésüket és olyan bénák voltak, hogy nem tudják beszedni a pénzt. Esetleg fizess mégtöbbet, hátha attól megjavúlnak. Azt azért elérted, hogy a hozzászólásod után senki sem fog válaszolni a kérdésemre, én meg ehez gratulálok neked.

Előzmény: Elar (47)
Elar Creative Commons License 2007.04.30 0 0 47

Gratulálok, h nem fizeted ki a köztartozásodat.

Képzeld, nekem sem kevés - mégis fizetem.

Ilyenek miatt kell ennyit fizetnünk, mint pl te.

Előzmény: Törölt nick (46)
directrix Creative Commons License 2007.03.22 0 0 45
Nem.
Előzmény: beltag (44)
beltag Creative Commons License 2007.03.22 0 0 44
Sziasztok!

Beltag vagyok a bt-mben, a feleségem a kültag.
Be szeretném zárni a céget, de ahogy nézegettem, sok pénzbe kerülne a végelszámolás, plusz a járulékok (amit a végelszámolás 3-4 hónapja alatt is kellene a beltagság miatt fizetni).
Arra gondoltam, hogy egyszerűen a társasági szerződés módosításával feleségemmel kilépnénk a cégből, minimális jegyzett tőkét (10-20e Ft) meghagynánk, és aki-bújt-aki-nem számolja fel, aki akarja a céget.

Lehetséges ez?

Köszi.
directrix Creative Commons License 2006.03.29 0 0 43
Tudomásom szerint a TEÁOR változtatás illetékmentes, közzétételi kötelezettség nincs, ügyvéd ehhez nem szükséges (mivel nem jár a társasági szerződés modosításával), azaz emlékei szerint "ingyenes" - ami kell hozzá egy tag(ok)gyűlése/közgyűlés.
Előzmény: SpArKiE (36)
directrix Creative Commons License 2006.03.29 0 0 42

Ha jót akarsz nem "veszel" ilyen Bt. -t. Az ok egyszerű:

1.) Nem lehet a Bt. tagságot eladni csak be-, illetve kilépni (a többiek beleegyezése nélkül ez többszörösen is semmis). - Lehetelen szerződés.

2.) Kültagként minek venni? Eladni meg méginkább hülyeség, hiszen elméletileg egyoldalúan ki lehet lépni és a Bt. -nek pedig kötelessége a betétre eső vagyonnt kiadni (piaci értéken, azaz jól működő Bt. -nél ez a nominál érték többszöröse lehetne)! Értsd: Nem érdemes olyan Bt. -b belpéni, ami csak pár ezret ér...

3.) Beltagként pedig olyan Bt. -t venni (azaz ilyenb belépni), amitől a jelenlegi beltag is már pár ezerért megszabadulna botorság. Hacsak a végelszámolást (költségeket) szeretné megúszni, az még elfogadhaó érv, de inkább jó vastag vezsteséget érzek iott, és ezért bizza a Bt. -nek kell helyt állnia, azaz majd neked. Érdmes ezt kockáztatni? (Nem.)

Előzmény: tepsi_real (34)
Elar Creative Commons License 2006.03.26 0 0 41

Én most hálát adok, h 3 éve Bt-t csináltunk a párommal.

A cégnél ahol dolgozom, az Apeh nagyon ráment az egyéni vállalkozásokra. Hogy ezek valójában alkalmazotti szerződésnek felelnek meg stb.....

 

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.02.16 0 0 40
legyél Bt. és legyen ő a beltag
Előzmény: ezustgolyo (39)
ezustgolyo Creative Commons License 2006.02.14 0 0 39

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy én most szeretnék egyéni vállalkozást indítani de van nekem egy rokkantnyugdíjas anyukám is, nem lenne jobb ha ő csinálna? Milyen előnyei v. hátrányai lehetnek?

Hol tudok ilyesmiről olvasni?

 

Köszönöm előre is.   

nyman Creative Commons License 2004.02.01 0 0 38
Nem reklamkent, de a haszon magazin februari szamaban remekul osszefoglaljak a kulonbozo vallalkozasi formak elonyeit hatranyait, a koltsegeket es egyeb dolgokat.
SpArKiE Creative Commons License 2004.02.01 0 0 37
Evás csak két év működés után lehetsz, ha nincsen semmilyen köztartozásod, beleértve az apehos késedelmi pótlékokat is.
A bevétel 15%-át így is le kell adózni, plusz a járulékok, úgyhogy csak annak érdemes ezt szvsz választania, akinek egyébként nem nagyon vannak költségszámlái.
Előzmény: Pille (32)
SpArKiE Creative Commons License 2004.02.01 0 0 36
Bár úgy látom, régebben lett feltéve a kérdés, azért ideírom:
a TEÁOR modósítás nem ingyenes, abban az esetben sem, ha csak a régieket akarod az új szerint átiratni. Táadásul a cégalapítási költségek is nőttek, többet kell fizetni közzétételre és illetékre.
Előzmény: Pille (32)
Elar Creative Commons License 2004.02.01 0 0 35
Hmm.
Ez elég érdekesnek tünik.
Szerintem ne foglalkozz ilyennel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!