Keresés

Részletes keresés

brumilány Creative Commons License 2011.04.03 0 0 18

"RECEPTYE"---kalaptya, raktya,---------ez nekem igen csak " báncsa, hasogassa" a fülemet.  Ja, meg a napokban a TV-ben bemutatott ujdonsága a felében májkrémes és lekváros palacsinta. Ezután sikerült felülmulnia magát a gumikesztyübe töltött és főzött különféle husos, zöldséges darálékkal, amit a tányérba a gumikesztyüben is tálalt. Mi jöhet még ezután? Nem kellene már az öregnek elmeorvosi vizsgálat? Bár lehet, hogy már ezen tul van csak elgurult a gyógyszere. Na csá!

Brothertime Creative Commons License 2006.11.01 0 0 17
" rusztikusra vágom a szalonnát... "
madám sosa Creative Commons License 2001.06.28 0 0 16
nyilván nem, mert amíg lószar van, addig veréb is van
én is átmentem lószarba és megint vettem egyet, és találtam benne néhány gyöngyszemet

pl. az egyik recept felsorolásában van ilyen:
egy kiskanál fahéj
három kiskanál fahéj

:)))))))

Előzmény: Darkmoon (15)
Darkmoon Creative Commons License 2001.06.28 0 0 15
Én is előfizetője vagyok ennek az újságnak. Tegnap viszont kaptam egy csekket hogy fizessek be 6900 akárhány Ft-ot. Ezek szerint nem csak 26 db jelenik meg?
Mulan Creative Commons License 2001.05.09 0 0 14
Szia, Bea!

Velünk mindent meg lehet beszélni, de nem biztos, hogy a legjobb topicot választottad erre a célra. SZVSZ nézd meg a Konyhaasztal fórum tartalomjegyzékét:-))))

Előzmény: Gábor Balázs (13)
Gábor Balázs Creative Commons License 2001.05.07 0 0 13
Sziasztok !
Akkor mondom ! Nekem is megvan Laci bácsi receptye
és szerintem egy ez egyben nemigen lehet belőle semmit megcsinálni, ötleteket meg fogásokat viszont találtam benne jókat.
Rengeteg szakácskönyvem gyült már össze / az egyik hobbim a főzés/ meg saját kitalálmányaim is vannak, akkor itt veletek ezeket meg lehet beszélni ??? Dejólenne !
Üdv nektek Bea
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2001.05.07 0 0 12
Ha már így előkerült ez a topic, leírom, hogy megsütöttem a Fahéjas sütemény nevezetű sütit. Nagyon finom, érdemes kipróbálni! Kicsit a liszt mennyiségén kellett emelni, egyébként baromi egyszerű és gyorsan elkészül. Megsütöttem úgy is, hogy hat részre osztva kis briós-szerűségeket formáztam belőle. Ki fogom próbálni fahéj helyett gyömbérrel, meg vaníliával és mazsolával is. Kiváló reggeli v. uzsonna süti lekvárral vagy mézzel!
madám sosa Creative Commons License 2001.05.06 0 0 11
miért ne? :)))))
Előzmény: Gábor Balázs (10)
Gábor Balázs Creative Commons License 2001.05.06 0 0 10
Sziasztok Bea vagyok. Beleszólhatok ?
Előzmény: Vének Tanácsa TM (9)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9
Utánanéztem a kiadónak: angol. Na most pont az angoloktól akarunk főzni tanulni? :o))

Ennek ellenére megveszem végig, vannak azért jó ötletek benne, meg utálom a félbemaradt dolgokat...

madám sosa Creative Commons License 2001.04.19 0 0 8
végülis nem mondom, hogy ne vedd meg, én fontolgatom, hogy megveszem a többit is, de a recipék többsége nagyon gyenge.
Előzmény: Mulan (6)
madám sosa Creative Commons License 2001.04.19 0 0 7
no ezzel is egyetértek, ugyanis amikor megvettem az elsőt, akkor engem is a technikai rész fogott meg - ha jól emléxem, pont az, amikor az egybesültek titkait részletezte.
Előzmény: Vének Tanácsa TM (5)
Mulan Creative Commons License 2001.04.19 0 0 6
Jó, hogy szóltok, mert már én is méregettem - a TV-ben szerettem a műsorát. A trükkjei meg a mozdulatai meg tisztára a nagymamáé, nagyon jól szoktam szórakozni rajta.

Én egyébként még a saját receptjeimet sem szoktam betű szerint betartani, és szerintem nem is lehet, különösen tésztafélénél (egyszerűen nincs két egyforma tojás, a liszt minősége is változó - akkor hogyan lehetne jó, ha mindig mindenből ugyanannyit teszek bele?

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2001.04.19 0 0 5
Én Vén is, meg tyúk is :))

Egyébként én is inkább az ötleteket értékelem benne, a "Technikák" fejezetből többet lehet hasznosítani, mint a receptekből. A maiban pl. a gyümölcskenyerekkel kapcsolatban vannak tanácsok.

Van egy olyan érzésem, hogy kanadai eredetű lehet, mert van egy könyvem, ami nagyon hasonlít erre. De ez azért jobban van "magyarítva".

Előzmény: madám sosa (3)
msebubu Creative Commons License 2001.04.18 0 0 4
En igazsag szerint a tonhalas lazannyat latom a legeselyesebbnek arra, hogy kiprobaljam...te mint szakerto nezd meg, hogy az a recept jo -e, es ird le, ha nem :o))
msebubu
Előzmény: madám sosa (2)
madám sosa Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3
örülök hogy egyetértünk ráadásul mindketten vének vagyunk, ha én nem is tanács, csak szimplán tyúk ,o)))
Előzmény: Vének Tanácsa TM (0)
madám sosa Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2
szerintem próbálkozz nyugodtan, de ha valami nagyon kaka, akkor ne magadban keresd a hibát, hanem a receptben, meg bennem, aki biztattalak.

Én a recepteket soha nem követem híven, csak ötletet merítek belőlük. A lányom aki nem egy nagy lumen a konyhában, betart mindent szó szerint, méricskél, mégsem olyan sikeres, mint az anyja ;o))))

Előzmény: msebubu (1)
msebubu Creative Commons License 2001.04.18 0 0 1
En mint naaaaaaggggggyon kezdo konyhatunder orultem, amikor anyukam ezt vette nekem szulinapomra ugy, hogy minden heten azota is megveszi bele az uj recepteket, de eddig meg egyet sem probaltam ki. Ne is tegyem? :o)
msebubu
Előzmény: madám sosa (-)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2001.04.18 0 0 0
Ez a receptgyűjtemény egy külföldről (hogy milyen országból, nem tudom) átvett kiadvány. Laci bácsinak nem sok köze van hozzá, neki egészen más a főzési stílusa. Igazából én sem értem, miért adta a nevét hozzá.
Előzmény: madám sosa (-)
madám sosa Creative Commons License 2001.04.17 0 0 topiknyitó
ismeri valaki ezt az új receptgyűjteményt?

az a címe, hogy főzzünk magabiztosan.

hetente jelenik meg egy színes összeállítás, 2-300 ft-ért kapható az újságosoknál, és mivel elsőre jónak tűnt, beugrottam, elkezdtem venni.

szép és színes, és lapokra szedhető és ingyen gyűrűskönyv is van hozzá - csak a receptek.

Ilyen tré gyűjteményt rég láttam.

Lexívesebben megetetném Laci bácsival, amiket süttet velem.
A kelt tésztával abszolúte nem tud bánni, ha a fele sütési ideig sütném, szénné égne, általában mindenbe kevés sót ír, és van hogy egy sütihez azt írja:
"tegyük bele a szitált fűszerkeveréket"
ilyet azonban nem említ sem a hozzávalók között, sem sehol.
honnnan a búbánatos fenéből tudjam, hogy gyömbért, borsot, vagy bazsalikomot keverjek a tésztához?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!