Keresés

Részletes keresés

pecaboy Creative Commons License 2003.08.29 0 0 185
Tudtátok, hogy nem csak Trinity van a filmben a Mátrixból? A Teddy srácot alakító színész ui. Cypher volt a Mátrix 1-ben :)

Hát erre tuti nem jöttem volna rá ötszöri nézés után se, annyira el van maszkírozva, pedig a mimikája ugyanaz.

Innen olvastam:
http://www.csapnivalo.hu/01/29/old10/

pecaboy Creative Commons License 2003.08.29 0 0 184
Szóval nem kő ide diploma, csak soxori nézés! :))
...
Hmmm...
Most miért netezek, mikor nem is szoktam??
...
:)
pecaboy Creative Commons License 2003.08.29 0 0 183
Hi mindenkinek!

A film nekem k****** bejött, szeretem az ilyen "agyas" (de nem idióta és/vagy ellentmondásos) témákat (kevésbé "agyasak": Vissza a jövőbe, Mátrix stb.). Meg kéne még néznem párszor (eddig 1x volt meg), hogy rájöjjek, mi is volt valójában :)

Némi vélemény:

1. Vki említette, hogy esetleg a beszélgetéseket fel is vehette volna Lenny bátyó magnóra. Na de ha egyszerre csak 10 percre emléxik, ez ugyebár semmit nem ér, hiszen 1 db normál beszélgetés önmagában 10 perc (azt meg honnan tudja, hogy a beszélgetés melyik része lesz később fontos?). Videokamera detto. Ezért tényleg logikusabb a fotó+rövid feliratok. Épp emiatt az a nagy dosszié szintén hülyeség volt szvsz. Mire eléri a közepét, nem emléxik az elejére...

2. Ahhoz nem kell érettségi se, hogy az ember az elején rájöjjön, hogy fordítva lesz lejátszva az egész. Speciel nekem érettségim (+technikus) van, de mikor az elején "legyezgette" a fotót, egyből beugrott a fordítottság, utána meg szintén. Ami kegyetlenül bekavar, az a sok (normál időrendben lejátszott, fekete-fehér) telefonhívás, kommentár stb. Magyarán az egész cselekmény 2 szálon fut, az egyik visszafele (ez a későbbi), a másik meg odafele (ez a régebbi, fekete-fehér), és a kettő szerintem a film végén találkozik. Vagy valami ilyesmi. Hogy ki a hívó meg a borítékbecsúsztató, nem tudom, de még megnézem pár*, és elmesélem :-) (eddig 1x néztem meg)

3. Szerintem logikus és ötletes húzás az egészet (vagy majdnem) visszafele lejátszani (pláne az elején az utalással). Így az ember majdhogynem a főhős (Leonard) szerepébe bújhat, annyit tud, mint ő. Ha normál időrendben menne, az egész elvesztené a varázsát. De azért nekem is kéne egy "elejétől a végéig" verzió :-)))

4. Én Leo helyében szereztem volna egy olyan barátot, akiben tuti megbízhatok, a fotóján "TUTI BARÁT" felirattal :) Aztán tőle kérdezgettem volna, hogy mi is az újság :) Ha 1x is átvág, a hátoldalára ráírom, hogy mégse annyira friend...

5. Remélem, ebben a filmben nincs semmi logikai ellentmondás, különben nagyot csalódnék benne.

6. Az a "Jenkins" elvileg - úgy emléxem - Sammy JENKIS. (Esetleg 2 S-sel, de nem hinném.)

Na, egyelőre ennyi, a film nekem bejött, haverok meg elaludtak a felénél - kinek a pap, kinek a papné :))

Üdv,
P.

Throle Creative Commons License 2003.08.12 0 0 182
Szvsz egyszerű film, a vége briliáns csattanó! Egyébként szerintem a csaj meghalt a támadásban, Lenny elkezdett nyomozni, kinyírta Jimmyt, Teddy segít neki, Natalie átba***a, megöli Teddyt. Mit nem értetek, Sammy is létezett, amikor biztosítási ügynök volt, L akkor ismerte meg. Nézzétek egyszerűen a dolgokat.
Stix Creative Commons License 2002.12.13 0 0 181
amikor másodszor láttam, érdekes volt a hibákat pipálni, de az első alkalommal nekem nagyon tetszett, mármint maga az ötlet, meg belegondoltam, de egyszer sem vetődött fel, hogy miért megy visszaflé, és az meg pláne nem hogy nem értettem volna, hogy a végétől megy vissza.
megy az hbo-n (megy még?) majd felfrissítem, egész kedvet kaptam.
Előzmény: bullseye (177)
bullseye Creative Commons License 2002.12.13 0 0 180
DVD-n asszem megtekintheted... igaz akkor előre lelövik a poént, de úgyse rossz szerintem, ahogy bonyolítja a pacák amíg rájön arra, amire akart :)
Előzmény: 798081 (179)
798081 Creative Commons License 2002.12.13 0 0 179
"az igazi kérdés az, miért ment visszafele a film, azon kívül, hogy így kevésbé volt feltűnő, hogy a fél sztori hiányzik."

Jáháááááj! :) Elképzelem, hogy milyen jó lett volna, ha a szines jelenetek is kronológiai sorrendben lettek volna. :))))

Előzmény: bullseye (177)
murawise Creative Commons License 2002.12.13 0 0 178
szal a sztori a kovetkezo:))

a feleseg tenyleg tuleli, a fohosnek pedig elojon a kondisone, amibe a no belezakkan, es tuladagoltatja magat a pasival. lemmy ezutan kerul elmegyogyintezetbe, es innen mar mindent leirtak.

a sammy-s sztorinak fontos eleme sztem, hogy lemmy meg volt gyozodve rola, h a pali elvileg kepes dolgokra emlekezni-> mint ahogy lemmy is ugy-ahogy valojaban emlekezik momentumokra, o maga direkt felejt el fontos tortenteket, fokepp a gyilkossagokat, amiket elkovet (ahogy a film utolso mondataibol kiderul), mert nem birja elviselni a valosagot. ilyen dolgok vannak, szelektiv memorianak hivjak, eleg felelmetes tud lenni:))

amugy sztem megkonnyitettek volna a dolgokat, ha az elejere kiirnak, h forditott az idorend. mazlim volt, hogy nalam felhivtak ra elotte a figyelmemet, igy nem is volt gond kovetni a sztorit

bullseye Creative Commons License 2002.11.29 0 0 177
kicsit felhozom, mert érdekel a dolog...

a honlap flash animjából egyértelműen kiderül:
- ketten támadtak rájuk (vagyis Leo sztorija már gáz)
- Leo elmegyógyintézetben volt sokáig (ez a Sammy Leo áttűnés bizonyítéka)

ahogy a dolog kinéz betörők jöttek, csaj megúszta (egy flashbackban még vett levegőt, a fólia alatt), sammy sztori szerint nő meghal, leo intézetbe kerül. Megszökik, rendőrség természetsen tud róla, Teddy valszeg így került vele kapcsolatba, direkt ráhajthatott az állapota miatt, aztán kicsit kihasználta vitás ügyekben és pénzszerzésre, ezért amikor egyszer végre ezt észben tartotta 5 percig, felírta a rendszámát, hogy majd lenyomozhassa, és kinyírja. bájos

Trinity se kutya, elédeleg azzal, aki kinyírta a pasiját (biztos éppen rosszban voltak), mert kapott az alkalmon, hogy Dodd félreállításával valszeg átvehet egy nagyobbacska körzetet.

az igazi kérdés az, miért ment visszafele a film, azon kívül, hogy így kevésbé volt feltűnő, hogy a fél sztori hiányzik.

798081 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 176
Megkaptam, köszönöm. :)
Előzmény: madfax (175)
madfax Creative Commons License 2002.10.08 0 0 175
off
küldj egy mélt, ha megkaptad.(az indexes címedre küldtem)
üdv. madfax
on
Előzmény: 798081 (173)
madfax Creative Commons License 2002.10.08 0 0 174
Tegnap már elküldtem.Nem érkezett meg?
üdv. madfax
Előzmény: 798081 (173)
798081 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 173
Még nem landolt a mail.
798081 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 172
OK, várom és örök hálám!
Előzmény: madfax (169)
798081 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 171
Ez gondolom original amerikai változat. Melyik régiókód? (bár ha amerikai akkor mindegy...)
Ha nagyon megunnád, nincs kedved kölcsönadni? :)
Előzmény: Mooch (170)
Mooch Creative Commons License 2002.10.07 0 0 170
Nekem megvan DVD-n, és ami nagyon hasznos az az, hogy le lehet játszani a filmet visszafele, kronologikusan. Először a fekete-fehér részek vannak sorban (ez a rendes filmben is kronologikus), utána pedig a színes.
Előzmény: 798081 (164)
madfax Creative Commons License 2002.10.07 0 0 169
OK! de utána már önállóan is hintsétek:-))))
Előzmény: 798081 (168)
798081 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 168
Pofátlankodhatok? Nekem is légy szíves :)
Előzmény: madfax (167)
madfax Creative Commons License 2002.10.07 0 0 167
mail megy, csatolt fájllal.
Előzmény: Mike McCready (166)
Mike McCready Creative Commons License 2002.10.07 0 0 166
lecci nyomd be a forgatokonyvet, vagy a linket, koszi.
Előzmény: diolenmobi (165)
diolenmobi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 165
Egyszerre nem engedte az egész forgatókönyvet az i., de ha érdekel felrakom részletekben:-)

MEMENTO (2000)
by Christopher Nolan. Based on a short story by Jonathan Nolan.
Shooting Script.

FADE IN:

1 INT. DERELICT HOUSE - DAY <> 1

A POLAROID PHOTOGRAPH, clasped between finger and thumb: a
crude, crime scene flash picture of a MAN'S BODY lying on a
decaying wooden floor, a BLOODY MESS where his head should
be.

The image in the photo starts to FADE as we SUPER TITLES. The
hand holding the photo suddenly FANS it in a rapid FLAPPING
motion, then holds it still. The image fades more, and again
the picture is FANNED.

As TITLES END the image fades to nothing. The hand holding
the photo FLAPS it again, then places it at the front of a
POLAROID CAMERA.

The camera SUCKS the blank picture up, then the FLASH BURSTS.

The Polaroid camera is lowered, revealing the sweaty, heavy-
breathing face of LEONARD (mid-30's). There are droplets of
blood across his face. Leonard stares, satisfied, at
something on the ground in front of him. There is WET BLOOD
on his BLUE SHIRT and BEIGE SUIT. His hand opens and catches
a HANDGUN which leaps up into his grasp.

Still staring, he crouches down and pulls a BODY off the
floor by the wet hair of its BLOODY HEAD. He slowly inserts
the barrel of the gun into the bloody mess where the mouth
should be.

Leonard FLINCHES. A DEAFENING ROAR as wet red leaps off his
face and suit and head, with a SPASM, reassembles itself
into the face of TEDDY (40's, moustache) and we-

CUT TO:

2 INT. MOTEL ROOM 21 - DAY ##BLACK AND WHITE SEQUENCE## 2

Close on Leonard's eyes. He rolls them to one side, then
turns his head.

LEONARD (V.O.)
So where are you?

Leonard lifts his head. He is lying on a queen-sized bed.

LEONARD (cont'd)
You're in some motel room.

CUT TO:

798081 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 164
Nekem is, de nem adják ki DVD-n, fogalmam sincs miért...
Előzmény: Vajk (161)
798081 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 163
Kihasználta, de Jimmyt tényleg elvesztette.
Előzmény: diesel()diablo (162)
diesel()diablo Creative Commons License 2002.09.30 0 0 162
de a kép, amit trinity megmutatott, hogy ő is elvesztett valakit, (ill. ezt leo nézte éjszaka, és emiatt írta oda, hogy 'jószándékból segít, Q is elvesztett valakit) az a fickó volt a jimmy! tehát a csaj csak kihasználta, nem? vagy errQl már volt szó? :-)
Előzmény: 798081 (155)
Vajk Creative Commons License 2002.08.09 0 0 161
ha jól emlékszem, nem a fejbevágása előtti dolgokat meséli a telefonba...
Meg kellene néznem mégeccer:))
Előzmény: 798081 (160)
798081 Creative Commons License 2002.08.05 0 0 160
A fejbevágás előtti dolgokra pontosan emlékszik. Magára az állapotának tudatára vonatkozóan az "elméletek" szerint a kézfején található "remember Sammy Jankins" felirat emlékezteti.
Előzmény: Vajk (159)
Vajk Creative Commons License 2002.08.02 0 0 159
Nekem feltűnt, hogy L. ül a széken a diliházban, de elfelejtettem, mire végére értem a filmnek:))

Egy kérdés: a telefonba jól elmesél mindent valakinek. Kinek és hogy tud mesélni, ha nem emlékszik semmire?
Ha hülyét kérdeztem, bocs, csak eccer láttam még...

Előzmény: 798081 (158)
798081 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 158
No igen, de lehet, hogy ez is csak játék...mint ahogy a diliházban néhány kocka erejéig látható Lenny is lehet az...
Nem tudom hányadszorra megnézve a filmet (ilyenkor már nem a rejtélyesség, hanem más miatt), a Teddy által elmondott verziót tartom az igaznak.
Előzmény: Snakeser (157)
Snakeser Creative Commons License 2002.07.08 0 0 157
Mi van, ha lenny felesége nem is halt meg?
E mellett szól, hogy a végén mutatják ahogy lenny tetoválva fexik mellette az ágyban...
Lehet hogy az egész sztori csak egy biztosítási csalás? :)))
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 156
Na, hat hogyhogy errol senki nem beszel?
Visszatekertem, megneztem, hat ez a kulcsjelenet!
Sammy helyett ott ul Lenny a dilihazban a szeken!

Akkor a tobbi verziot el is lehet felejteni, nem?
S.

Előzmény: 798081 (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!