Keresés

Részletes keresés

BredlPetra Creative Commons License 2021.04.09 0 0 115

Sziasztok!

 

Pár hete elkezdtem gyertyákat önteni szilikon formákba.

Az elején jól működött minden, viszont pár napja, ahogy szedem ki a formálból a megdermedt gyertyákat elégge csúnya lesz a felszínük, vagy odaragad picit a szilikon forma falához, vagy még pici buborékok lesznek a felszínén.

Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm, üdv Petra.

Mr.VaZo Creative Commons License 2019.05.23 0 0 114

Sziasztok!
Gyertyafaragáshoz használt melegítőgép és öntőformák eladók. Meglévő német kereskedői kapcsolattal, megrendelésekkel és betanítással (kb. 2 x 8 óra, 2 alkalom = 60.000 Ft) együtt.
Teljesen más vállalkozásba kezdtem, így már nincs időm a gyertya faragással is foglalkozni, minden időmet leköti az új vállalkozás. Kézműves üzletemben árusítottam őket, valamint karácsonyi vásárokra jártam Ausztriába és országszerte. Jelenleg is van aktív német kereskedelmi kapcsolatom, ami jelentős bevételt biztosít!
Nagy gép és öntőformák: 380.000.- Ft
Kis gép és öntőformák: 230.000.- Ft
Kérdéseitekkel keressetek bátran az alábbi elérhetőségeken.
Éva: 06203926350
Email: lajos.pozsgai@gmail.com

Petipet Creative Commons License 2017.02.19 0 1 113

A paraffinnak elég nagy a hőtágulása, ezért ahogy hűl összemegy. Hűlés közben, vagy utána egyszerűen fel kell tölteni. Persze a kanóc maradjon középen!

Előzmény: pakin (112)
pakin Creative Commons License 2016.11.14 0 0 112

Sziasztok,azt szeretném kérdezni,hogy mitol van kiöntött gyertya kozepeben lyuk?Amikor beleontom a viaszt a formába még minden rendben,de mikor kiveszem a formabol es belevágok teljesen üres a kanoc korul.Mit csinalok rosszul?

MP-I Creative Commons License 2015.10.29 0 0 111

Sziasztok. Segitséget szeretnék kapni, müanyagszerü öntöformáimba bent ragadt az anyag (ami pálma viasz). Kérlek oszátok meg velem, mi ként tudom kiszedni. Köszönöm.

Moonlight84 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 110

Sziasztok!

 

A varrás mellett úgy döntöttem, hogy gyertyát is megtanulok önteni. Na, most elmentem a kreatív hobby boltba és vettem öntőformát. Gúla, kúp, kocka és téglalap formájút. Ezzel még nem is volt baj, megvettem hozzá a kanócot is.

Hazaérve nagy lelkesen neki álltam, hogy csinálok egy kocka gyertyát. Volt megmaradt kis mécsesekből kiszedett gyertyám és azokat melegítettem fel és öntöttem bele a formába. Előtte beleraktam a kanócot, hogy ne mozduljon el.

Azt írták kb. 10-12 óra mire megdermed és elválik a forma falától és ki lehet húzni.

Itt jöttek a gondok. Nem vált el és nem tudtam kivenni sehogy sem. Már melegítettem vizet hátha belerakom egy kicsit akkor talán megindul kifele de semmi.

Talán be kéne olajozni egy kicsit az öntőforma szélét vagy a gyertyába kéne egy kis olaj, hogy ne tapadjon az öntőfalhoz?

 

Várom a tippeket és a segítséget, hogy mit rontottam el.

 

Köszönettel

Moonlight

Babzsu Creative Commons License 2012.11.11 0 0 109

Kedves Lídia! Tudnál nekem üzenetet küldeni? Nekem nem sikerült küldeni! Fontos lenne (a gyertyafaragással kapcsolatban) Köszönöm!

 

Előzmény: Lídia Új (107)
Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 108

Sziasztok!

A gyertyát ki lehet takarítani valahogyan  a lábasból teljesen?

Lídia Új Creative Commons License 2012.03.10 0 0 107

Szia!

Amire "ahapsi" kapcsán gondolok,lehet nem egyezik az elképzelésetek.

Ez igen bonyolult,otthoni használatra nem javallott,nem gazdaságos(amúgy sem:))

Discovery-n keress rá akézzel faragott gyertyákra.

Amennyiben kérdésed-érdeklődésed marad,szívesen segítek.

 

 

Előzmény: mit_is_ir (106)
mit_is_ir Creative Commons License 2012.03.07 0 0 106

Szia!

Nem tudom, itt van-e még az illetékes, de engem érbekelne. :)

Előzmény: Lídia Új (105)
Lídia Új Creative Commons License 2012.02.22 0 0 105

Szia!

Amennyiben aktuális még a kérdésed,néhány biztos infóval segíthetek.

 

Előzmény: ahapsi (104)
ahapsi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 104

Sziasztok! Gyertafaragásban tud valaki segiteni?, amikor különböző szinekbe mártják, és úgy faragják, csavarják, gyönyörű mintákat alkotva. Előre is köszi.

mit_is_ir Creative Commons License 2009.09.16 0 0 103
Tényleg nem nálam, de az ötlet jó.
A megfolyás azt tényleg nehéz lehet lekerülni.
Előzmény: teaivo (102)
teaivo Creative Commons License 2009.09.16 0 0 102
nahhát..úgy emlékeztem, nálad láttam.. kiskanalat kell gázlángban forrósitani, és azzal mélyedést nyomni a gyertyába.. a száraz rózsafejet beilleszteni a résbe, és felönteni a hiányt.. nekem megfolyt az oldalán, és  nem tetszett..nos, akkor hol a csudában láthattam:-))
Előzmény: mit_is_ir (101)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.09.14 0 0 101
Szerintem az nem én voltam. Ilyet én nem csináltam, de érdekelne!
Sima gyertyába?
Jól hangzik, majd egyszer kipróbálom. Hogy is van?
Előzmény: teaivo (100)
teaivo Creative Commons License 2009.09.14 0 0 100

Száraz rózsafejet ajánlottál diszitésként, és felforrósitott kiskanállal kellett a mélyedést csinálni.. a mélyedés redben, de a feltöltés már:((

 

Sokszor öntöttem már zseléset..nagyon szép pl a kék fehér kagylókkal, de üvegdiszekkel is..sütikiszúróba lehet pl  zseléből úszógyertyát alkotni..ehhez kissé keményiteni kell a masszát..a többszöri melegités elég..

Előzmény: mit_is_ir (99)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.09.13 0 0 99
Köszi! :)))
Milyen rózsás díszítést?
A kiskanalast a kanócra mondod? Akkor azt kell, hogy kicsit beviaszozni a kanócot, csak vigyázva, nehogy forró legyen és akkor már jobban meg lehet támasztani a kanócot vagy talán magától is megáll.

Én igazából még sosem gyújtottam meg a zselés gyertyát. De a kérdés, hogy a zselé maga ég vagy gyúlékony dolgokat raknak bele és az? Mert sajnos szoktak, pedig nem kéne.
Előzmény: teaivo (97)
hanimun Creative Commons License 2009.09.12 0 0 98
Azt hallottam hogy zselé gyertyát nem jó készíteni, mert veszélyes, nagyon gyúlékony. Tapasztalatok?
Előzmény: mit_is_ir (96)
teaivo Creative Commons License 2009.09.12 0 0 97
SzépSÉGES ez a gyertyád is, de miért vetted le a rózsás diszitést az oldaladról? kipróbáltam azt a kiskanalast..nem jött be:-))
Előzmény: mit_is_ir (96)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.09.12 0 0 96
Gyertya festése.
Az első amilyen volt, utána, ami lett
Leírás itt. KATT!
hanimun Creative Commons License 2009.09.10 0 0 95
Köszönöm
teaivo Creative Commons License 2009.09.09 0 0 94

Esetleg az is megoldás, hogy az egyik gyertát meghagyod kanócnak, és köréöntöd az olvadékot..ebben az esetben meg fog rogyni a kanócnak használt gyerta..ez ruhacsipesszel meg lehet akadályozni.. küzdelmes, de sikerülhet.. a hűlő folyadék egyenesre húzza az esetleg elgörbült gyertyádat.. ha nincs rögzitve e kanóc, el is tűnhet a gyertyában, már jártam így..

Lehet rendelni is a kreaboltoktól, ha nem akarsz utánnajárni.. vinnék neked szivesen, ha tudnám, mikor járunk arra legközelebb..még nem öntöttem mostanában, pedig nyáron szoktam kezdeni..rengeteg csonkot kapok az ismerősöktől..

Előzmény: hanimun (91)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.09.08 0 0 93
Helló.
Nem is kell lereszelni a gyertyát elég csak felszeletelni. És akkor, ha olyasmi a gyertyád mint ami nálam szokott lenni, akkor nem vágod át teljesen csak kanócig körbe és a karikákat csak lehúzod róla és meg is van az újrahasznosítható kanócod. :)

Azért nem igazán jó márt használni mert füstölhet meg gyorsan elég.

Illatot meg úgy csempészhetsz bele, hogy amikor már híg a viasz illó olajat csepegtetsz bele. Már sok helyen lehet venni.
Előzmény: hanimun (91)
hanimun Creative Commons License 2009.09.08 0 0 92
Hahó jár erre valaki
hanimun Creative Commons License 2009.09.06 0 0 91
Azt szeretném kérdezni. Van egy pár darab fehér gyertya nem voltak használva, elég csámpásak ugyan. Ha lereszelném és felolvasztanám akkor lehetne e valami belőle, és azt a kanócot is feltudom használni. Nincs itthon kanóc és mire eljutok olyan helyre ahol kanóc van . Ja és illatot is tudok bele varázsolni?
Előzmény: mit_is_ir (90)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.09.06 0 0 90
Köszi! :))))
Előzmény: hanimun (89)
hanimun Creative Commons License 2009.09.04 0 0 89
Szép lett
Előzmény: mit_is_ir (88)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.09.04 0 0 88
Sziasztok!
Hoztam egy kis szalvétával dekorált gyertyaötletet.
Leírás itt:
Az Sk.Kreatívban...
teaivo Creative Commons License 2009.06.01 0 0 87

Tegnap vendégségben jártam,ahol ezt a gyertyát láttam...elég sok aprómuka van rajta,pl a pici sárga virág is viaszlap..a barkaág nagyon megtetszett..

bocsánat a fotóért,nem túl jól sikerült..

Előzmény: Törölt nick (85)
teaivo Creative Commons License 2009.05.09 0 0 86

Éppen tegnap láttam a Baumaxban csábitó küllemű, de riasztó árú viszmintát...

a katalógusokat nézegetve láttam én is a legtöbbet..még a viaszlapokat se knnyű beszerezni, ha pl bizonyos szinű kellene..

 

Előzmény: Törölt nick (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!