Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.01.25 0 0 19

Én sem értek hozzá, de ha ez igaz, akkor nagy a baj, ill. baj lesz :

https://index.hu/tudomany/kornyezet/tasm080522/

 

Ausztráliában irtani kell a kengurukat a túlszaporodás miatt, egy másik erszényes emlős, a tasmán ördög pedig kipusztulhat egy fertőző rákbetegségben. "

 

, ugyanis csak idő kérdése, és mutálódni fog e különös új fertőzés fajta, és akkor mindenki ideges lehet ...

Előzmény: Kamikaze (-)
David_0009 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 18

https://telex.hu/tudomany/2021/05/02/kozepkor-rakos-megbetegedes-rontgen-ct-vizsgalat

 

"Azt találták, hogy az akkori felnőtt brit lakosság 9-14 százalékának lehetett valamilyen rákos megbetegedése. Korábban azt gondolták a tudósok, hogy a dohányzás és a rákkeltő kémiai anyagok megjelenése előtt ez az arány még az 1 százalékot sem érte el."

 

Miért is gondolták ezt? Mert a fertőző betegségek (pestis, vérhas) és a háborús sérülések annyira elterjedtek voltak?

A táplálkozás akkoriban is széles néprétegek számára elég hiányos és rákkeltő anyagokat tartalmazó volt, ehhez jött még néhány nagyvárosban fellépő tényező, így azért meglehetősen biztos, hogy a rák akkoriban sem volt egy ritka dolog.

 

Talán fel kéne ébredni abból a képtelen elméletből, hogy a stressz, meg a környezeti mérgek okozzák a rákot.

Az azbeszt és egyéb direkt vegyipari mérgek természetesen igen, de a fentiek is igazolják, hogy voltak olyan életmódbeli és táplálkozással bevitt karcinogének nagyon régóta, amik rákot okoznak...

Látó 50 Creative Commons License 2020.06.10 0 1 17

"Az eddigi adatok szerint az új szer patkányok emlőrákjához hasonló mértékben hatékony az emberi emlőráksejtek és a prosztatadaganat-sejtek ellen. A kutatás folytatódik, hiszen egy ígéretes anyagból a részletes állatkísérletek, majd első, emberi megfigyelések és biztonsági tanulmányok elvégzésének időtartama inkább évtizedekben, mint esztendőkben mérhető."

 

Na ez a probléma. De igazából nincs probléma, mert mindenki maga kipróbálhatja ha elkapja a kórt. Hozzáférhető. Én is kipróbálnám, csak ne legyen rá szükségem.

 

Előzmény: jogértelmező (16)
jogértelmező Creative Commons License 2020.06.10 0 0 16

Ez is ürömről,  és 1200-szoros tempóról szól, de jóval régebbi hír:

 

https://index.hu/tudomany/orom081124/

Előzmény: Látó 50 (15)
Látó 50 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 15
Ménes Dénes Creative Commons License 2020.06.07 0 0 14

A 3%-kal emelés, az nem egyértelmű. Lehet úgy is érteni, hogy az eddigi 3%-ával (ahogy te is számoltál), vagy a teljes bekövetkezés 3%-ával (ahogy általában szokták ezt érteni). Az eredeti 1% mellett ez százszoros eltéréskülönbséget jelent, ami nem mindegy. 

 

Előzmény: mma (13)
mma Creative Commons License 2020.05.01 0 0 13

Na, találtam valamit, de nem 3%, hanem 18%:

 

They found that eating 50 grams of processed meat every day increased the risk of colorectal cancer by 18%. That’s the equivalent of about 4 strips of bacon or 1 hot dog. For red meat, there was evidence of increased risk of colorectal, pancreatic, and prostate cancer.

 

 

 

Előzmény: mma (11)
mma Creative Commons License 2020.05.01 0 0 12

Pardon, 5G, nem 4G.

Előzmény: mma (11)
mma Creative Commons License 2020.05.01 0 0 11

Érdekes hírt osztott meg valaki a facebookon, arról szól, hogy brüsszelben leállítják a 4G hálózat telepítését, mert egyesek félnek az egésszégügyi kockázataitól: 

 

A hír keltezése ugyan április 1 (2019), de talán mégsem áprilisi tréfa, mert idén januárban az Euronews is beszámolt a dologról.

 

Tudom, hogy a mobiltelefonok esetleges rákkeltő hatását régóta vizsgálják, de bizonyítani még nem sikerült. Ellentétben a disznóhússal (vörös hússal, füstölt hússal), aminek a bejelentése annak idején nagy port kavart. Ez 2015-ben volt, és annak idején hallottam egy szakértő magyarázatát arról, hogy hogy kell érteni ez a rákkeltő hatást. Valami olyasmit mondott, hogy bizonyos típusú rák kockázatát 3%-kal emeli meg (pontosan mi, pontosan milyen rákét?), és mivel ennek a ráknak a valószínűsége 1%, ez azt jelenti, hogy ha disznóhúst (vörös húst? füstölt húst?) eszünk, akkor nem 1, hanem 1,03 % valószínűséggel leszünk rákosok. 

 

De sajnos nem emlékszem a pontos adatokra, és most az interneten sem találom. Rengeteg találat van a vörös hús rákkeltő hatásáról, de olyat nem találtam, ahol konkrétan ezek az adatok szerepelnének. Tudna valaki  olyan linket adni, ahol szerepelnek?

Helem Creative Commons License 2007.09.23 0 0 9

Érdekes lenne megtudni egy dolgot, az előbbi cikkből itélve talán még ezt se próbálták.

 

Mivel a ráksejtek és az immunsejtek is egy-egy evolúciós rendszert alkotnak az emberen belül, ezek a rák "fejlődése" folyamán szerintem egymáshoz csiszolódnak. Talán valami hasonló történik, mint amikor az allergiásoknak azt az allergént amire allergiásak igen híg dózisban adagolják. Az immunrendszert megszoktatják az allergénre és így nem indít heves reakciót. Lehet, hogy ez van a tumor sejtekkel is. Az immunrendszer gyenge reakciója alatt folyamatosan elolválódnak, mintegy az immunrendszer hozzászokik.

http://inforadio.hu/hir/tudomany/hir-149789

Az előbbi beidézett cikkből adódóan ahhoz hasonlóan, vajon mi lenne ha a még nem beteg ember előzőleg levett immunsejtjeit adnák be a betegnek vissza. A saját sejtjeit később. Talán heves reakcióval kilökné a rákot. Tehát mindenkinek még egészséges állapotában le kéne venni ilyen sejteket és eltárolni vészesebb időkre

Előzmény: Mr. Tyler Durdan (6)
Who111 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 8

Igaz, hogy régen volt már, de:

Rákattintottam az általad belinkelt videóra.

Feljött egy ablak, ahol jelszót kért.

Beírtam próbaképp:

User: guest

Passw.: guest

Gyönyörűen jött a videó... :-)

 

Az a 4 napos gyógyulás nem egyszerű!

Előzmény: Mr. Tyler Durdan (2)
Helem Creative Commons License 2007.09.20 0 0 7
Azért ezek már itt gyökeresen más módszerek, mint kemoterápia, meg a vágjuk ki, sugarazzuk és egyebek. A dologban ott látom a poént, hogy mivel gyorsan történik a gyógyulás, így talán nincs ideje a ráksejteknek a kezelés alatt evolválódni. Ezáltal talán kisebb esélye van, hogy még agresszívabb tumorsejtek maradjanak fenn.
Előzmény: Mr. Tyler Durdan (6)
Mr. Tyler Durdan Creative Commons License 2007.09.20 0 0 6
Mr. Tyler Durdan Creative Commons License 2007.08.05 0 0 5
Mr. Tyler Durdan Creative Commons License 2007.08.05 0 0 4
New algorithm matches any tumor cells to best possible anti-cancer treatments http://www.eurekalert.org/pub_releases/2007-07/uovh-nam072307.php

b_b_b Creative Commons License 2007.08.03 0 0 3
"A tudósok antibiotikum formájában juttatták az állatok szervezetébe azt a gént, amely az öngyógyítást serkenti." - LOL!!!!!

Jobb, ha nem láttad a videót. Még a bemondónőnek is elakad a szava :).
Előzmény: Mr. Tyler Durdan (2)
Mr. Tyler Durdan Creative Commons License 2007.08.03 0 0 2

nem tudom megnézni a videót... apoptózis?

 

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=222777

 

http://www.mtv.hu/videotar/?id=6591

cc Creative Commons License 2001.04.10 0 0 1
hat, azt javaslom, hogy elsosorban is olvassal utana. kezdetnek javaslom a Vilagegyetem sorozatban a temarol szolo megjelent kotetet (ha nagyon kell, holnapra megmondom a pontos cimet e szerzojet is). az egy eleg jo atfogo kepet ad, valamint felig laikuskent (mint nem orvos, csak molbiologus) is elvezheto szakmailag is. aztan erdemes elgondolkozni azon a regi orvosi kozhelyen, hogy a hit csodakat muvel.
Előzmény: Kamikaze (-)
ControlDenied Creative Commons License 2001.04.10 0 0 0
En 0. eves medikus vagyok. Meg el sem kezdtem.
Előzmény: Kamikaze (-)
Kamikaze Creative Commons License 2001.04.10 0 0 topiknyitó
Sajnos én nem igazán értek hozzá mert még csak elsőéves medikus vagyok.
Mik lehetnek az új rákkezelési lehetőségek, génterápia, lizoszómák ,Dd víz?
Ha érdekel titeket írjatok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!