Keresés

Részletes keresés

_LaJoS_ Creative Commons License 2001.10.02 0 0 17
Gondolkodtam, hogy az alábbi hírt hová illesszem be, de végül talán az optimizmus (?) volt az, ami ide ,,tettette'' velem:



Informatikai fejlesztés Nyíregyházán
[ 2001. szeptember 27.]
Nyíregyházán ebben az évben indult el a város átfogó informatikai fejlesztése: a dologi kiadásokban akár 20%-os megtakarítást is hozó Nyírháló program közel 590 millió forintból 3 év alatt végez el 12 évnyi fejlesztési munkát. A 3 éves programot követő tervekben szerepel 20 érintőképernyős számítógép kihelyezése is Nyíregyházán, így a számítógéppel nem rendelkezők részére is elérhetővé kívánja tenni a város polgárait érintő szolgáltatásait.



Néhány kérdés:
Ki tud többet (egyáltalán valamit) a Nyírhálóról?
Mit ért a város ,,átfogó informatikai fejlesztés'' alatt?
ÉS főként (mielőtt már megint üres frázisokra dobnak ki súlyos milliókat): milyen szolgáltatásai vannak a városnak, amit a számítógéppel rendelkezők elérhetnek? Ha vannak, akkor erről miért nem lehet hallani? Tessék id URL-eket írni, ahol ezek a szolgáltatások megtalálhatók!

Tibó Creative Commons License 2001.04.17 0 0 16
Attol fugg mennyit fizetsz! :-)))
Előzmény: Papci (15)
Papci Creative Commons License 2001.04.13 0 0 15
Mit tudsz? :-)))
Előzmény: Tibó (14)
Tibó Creative Commons License 2001.04.12 0 0 14
Mennyit fizetsz?
:-)))
Előzmény: Papci (13)
Papci Creative Commons License 2001.04.11 0 0 13
Hat az biztos. Nekem is elkelne most 1-2 programozo-webmaester emberke...
Előzmény: Törölt nick (7)
Tibó Creative Commons License 2001.04.11 0 0 12
Miert?
Raesett a labadra a vasalo?
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.11 0 0 11
hú, most majdnem káromkodtam 1et
Előzmény: Tibó (10)
Tibó Creative Commons License 2001.04.11 0 0 10
Az nem penz.
Az csak szemetelni jo...
Bar egy weblapra azert elegnek kellene lennie!
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.11 0 0 9
Mondod azt akkor amikor a város valamiféle informatikai kht-je 100 millióval gazdálkodik és egy normális weblapot nem képes csinálni a városnak, ami legalább időről időre frissítve van...
Előzmény: Tibó (8)
Tibó Creative Commons License 2001.04.11 0 0 8
Hmm.
Nem egeszen onkormanyzati fejlesztesre gondoltam.
Az ugyis csak FIDESZes varosban mehet komolyan.
En magan cegekre gondoltam!
Azokat kell idehozni, mert ebben van lehetoseg...
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.11 0 0 7
Nyíregyházán kb. 4-5 csoportosulás kezében van az internet-lobby. Szerintem ,,áldásos tevékenységüknek" köszönhető, hogy városunkban semmiféle webmesteri tanfolyam nem indult még. Pedig igény nyilván lenne rá!
Bódi_Tóni Creative Commons License 2001.04.09 0 0 6
"Egyáltalán hova tűntek az ,,úttörők"?"
Ez nagyon jó kérdés. Az úttörők kinőttek a gyermekkorból. Szétszóródtunk. Sokan külföldön dolgoznak, vagy elvándoroltak a megyéből. Az Internet átalakult nagyüzemi szolgáltatássá. Ma már egy polcról levehető termék, ami 5-6 éve még szenzáció számba ment. Ez az élet rendje. A magam részéről nagyon büszke vagyok, hogy egy nagyon izgalmas korszakban tettük a dolgunkat többek szerint nem is rosszul, már így utólag.
Most új lehetőségek jönnek és új kihívásokkal kell szembe néznünk.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 5
Jut eszembe korábban legalább voltak hírek a megyei dolgokról. Nagyjából tudtuk hol tartunk, milyen fejlesztés várható. Most meg semmi publikáció nincs. Azt se tudja az emberfia, hogy kik mozgatják, vagy éppen lobbiznak az internetért a megyében. Egyáltalán hova tűntek az ,,úttörők"?
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 4
Köszönöm a tájékoztatást.
Előzmény: Bódi_Tóni (3)
Bódi_Tóni Creative Commons License 2001.04.09 0 0 3
A Kelet-Info Egyesületet 1998. júniusában jött létre, hogy összehangolja az önkormányzatok informatikai fejlesztéseit Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Én ebben az évben kezdtem el az egyesületben dolgozni mint ügyvezető. Jelenleg 65 önkormányzat a tagja.

"A célunk, hogy :
-összehangolja a tagok informatikai fejlesztéseit
-közreműködik az informatikai szakma új munkavégzési lehetőségeinek meghonosításában"

Az Egyesület - mint projekt szervezet - katalizálja azokat a folyamatokat, amelynek eredményeként több szoftver fejlesztési és IT szolgáltatási projektet fogunk elindítani.

Mindenkinek a segítségét nagyon szívesen vesszük, akik azt szeretnék, hogy ne csak "hagyományos iparunk" legyen. Az email címem: btoni@mailbox.hu

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 2
Mi az a Kelet-Info?
Előzmény: Bódi_Tóni (1)
Bódi_Tóni Creative Commons License 2001.04.09 0 0 1
Hasonló dolgon dolgozunk mi is már több mint egy fél éve a Kelet-Info Egyesület keretén belül. Azért nem annyira egyszerű az ügy.
Előzmény: Tibó (0)
Tibó Creative Commons License 2001.04.09 0 0 0
Keremszepen, minden kedves kepviselo figyelmebe ajanlom.
Ez lehetne az igazi kitoresi lehetoseg.
1 milliard forint befektetessel az ertelmiseget a megyeben lehetne tartani, es kiemelni a varos, megye lakossagat ebbol az izebol...
tessek, tessek! Meg nem kestunk le semmirol...
Tibó Creative Commons License 2001.04.09 0 0 topiknyitó
Szoftverpark létesül a Dunántúlon ... Üzlet
április 9. 1:03

[Világgazdaság] Nemsokára szoftverparknak ad otthont a tavaly még állami gondozottak intézeteként ismert, Veszprém megyei lókút-óbányai kastély, amelyet tavaly mintegy 100 millió forintért vásárolt meg a budapesti Eurotrend Informatikai Kft. Az eddigi tervek szerint mintegy félmilliárd forintnyi beruházással a rövid időn belül 100-150, de a későbbiekben akár 300-500 főt foglalkoztatóvá bővíthetik a vállalkozást. A szoftverparkban dolgozó informatikusok az e-business-megoldások második generációjának fejlesztéseibe kapcsolódnak be. A Nemzetközi Technológiai Intézet (NETI) saját irodát üzemeltet majd az informatikai fejlesztő központban, így segítve az újonnan kifejlesztett szoftvereknek az üzleti életben történő mielőbbi hasznosítását.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!