Keresés

Részletes keresés

badcard Creative Commons License 2002.04.15 0 0 143
Hol vagy Te hírvivők gyöngye?
Nekünk kell életben tartanunk a topicodat?

Mit mondd most a Gallup?
Hány százalékkal nyer a fidesz 21-én?

Derek Creative Commons License 2002.04.08 0 0 142
Es az aradas elsodorta a fideszt.
badcard Creative Commons License 2002.04.08 0 0 141
Hadd kacagjak a tárkidon, meg a gallupodon kedves Mercurius!

Egy érvvel kevesebb a jobboldalon.

Esetleg, ha Dévényi "háromkívánság" Tibort alkalmaznák, ő ugyanis eltalálta a végeredményt
:)))))
Taaavaaa-szi szééél víííze-et ááraszt virááágoom vi-irááágoom...
:))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Mercurius (140)
Mercurius Creative Commons License 2002.03.14 0 0 140
A GALLUP-nál és a TÁRKI-nál is fölényesen vezet a FIDESZ. Elsöprö gyözelem várható ?
Mercurius Creative Commons License 2002.02.21 0 0 139
A Gallup legfrisebb eredményei szerint a FIDESZ-MDF továbbra is megbizhatóan vezet.

A Sanda lufija kipukkadt.

premiscuous Creative Commons License 2002.01.28 0 0 138
1. A fidesz kezdeményezte a parlamenti vizsgálóbizottságot és ők tették nyilvánosság elé az ügyet.(amivel egyébként semmi bajom, mindössze annyi, hogy a saját szennyesükkel nem hajlandóak hasonlóképpen viselkedni)
2. A kormánypártok hagyták, hogy Deutsch legyen az elnök, így mindig ő mozgott az előtérben mint a Tocsik ügy leleplezője, az igazság bajnoka.
3. Orbán "országos turnéjának" fő eleme is ez volt a Bokros csomaghoz történő demagóg hozzáállás és a 3szobás3gyerekes Bullshit mellett. (ha voltál egyáltalán Orbán naggyűlésen) Az előadásainak időben egyharmadát az tette ki, hogy pontosan vázolta a Tocsik botrányt meg a Nyírfa ügyet és +2 bizonyíthatatlan korrupciós ügyet.
Előzmény: Mercurius (136)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.28 0 0 137
"természetesen, ha nem akarod meglátni a 98-as közvéleménykutatási adatokat "

Miről beszélsz itt pontosan?

te miért nem tekinted relevánsnak a legjobban tesztelhetőt? (mert nem illik az ideológiádba?)

Előzmény: Mercurius (136)
Mercurius Creative Commons License 2002.01.28 0 0 136
Kedves Strucc,

természetesen, ha nem akarod meglátni a 98-as közvéleménykutatási adatokat , ám ne lásd. Szived joga.

Tocsik: Nem FIDESZ csinálta, hanem csak aparlamenti kiviszgálásban vett részt. Nem ezezl kampányolt, ellentétben az MSZP botránykampányával.

Előzmény: premiscuous (134)
prenotalis Creative Commons License 2002.01.28 0 0 135
Vagyis nincs rá forrásod.
Mert ha lenne, akkor ide tennéd.
Demagóg vagy és most rajtacsíptek. Megint
Előzmény: Mercurius (133)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.28 0 0 134
Én a legutolsóra hivatkoztam (ami nem a kampánycsend, mert akkor már nem mondhatott senki semmit), ami nyilvánvalóan a legjobb tesztje a végeredménynek és mint ilyen a legrelevánsabb!
Amire te hivatkozol egyszerűen tesztelhetetlen a valósággal!

"+ inkább szégyelni való, ha egy párt csak az negativ kampányra képes :). "

Érdekes, hogy ezt nem mondtad 98-ban, amikor a fidesz effektíve a "Tocsik botrány" körüli negatív kampányával nyert. Addig fölényesen vezetett az mszp! (illetve volt egy holtpont közvetlenül a Bokros csomag után, de az korrigálódott később)

Előzmény: Mercurius (131)
Mercurius Creative Commons License 2002.01.28 0 0 133
Ez hogy jött az elözö levelemre? Ha felmész a Gallpura, meg a többire láthatod, hogy a választások elötti adatok nincsenk az archivumban. Ettöl még azonban cska az nem emlékszik az adatokra aki nem akar. Ugylátszik te nem akarsz.
Előzmény: prenotalis (132)
prenotalis Creative Commons License 2002.01.28 0 0 132
szóval nincsen forrásod hozzá.
Úgy látszik ez megint egy volt a tipikus Mercurius-lufik közül.
Nem tudod, hogy mennyit jósolt a Gallup és azt sem, hogy mennyit a Szonda. Miből gondolod, hogy a szajkózástól egy hazugság igazzá válik ?
Előzmény: Mercurius (116)
Mercurius Creative Commons License 2002.01.28 0 0 131
Kedves P.

Várhatod, hogy megkövesselek. Az érzés inkább mélyült. Tudnillik az IQ problémát azért vetettem fel (megnézheted, hogy én a 98-as év eleji adatokra hivatkozom, te meg a 98-as választások kampánycsend iöszakára vonatkozó adatokra hivatkozol és annak ellenére, hogy erre felhivtan a figyelmed, még mindig a késöbbi adatokat nézed és persze igy nem látod azokat, amelyekre hivatkozom.

A Tarkinal egy kategoriában vezet pillanantnyilag az MSZP, a többiben nem.

Fenntartaom, hogy Szonda még igy is kilóg a sorból.

A Státusz Törvény kapcsán lezajlott MSZP-s rágalom hadjárat egyenesen gusztustalan. Ha enenk köszönhetik, hogy a FIDESZ támogatottsága esetleg csökkent, akkor ne reméld, hogy ez hosszú távú lesz + inkább szégyelni való, ha egy párt csak az negativ kampányra képes :).

Mercurius

Előzmény: premiscuous (130)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.25 0 0 130
Kedves Mercurius!

Hát nagyon rossz hírem van, hiszen a Gallup az egyetlen amelyik eltér a többitől szignifikánsan. Ugyanis a tárkinál is az mszp vezet 2 százalékkal!
Azt hiszem az IQ problémás hozzászólásodat igencsak revidiálni kéne. Várom hogy megkövess!

Előzmény: Mercurius (126)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.25 0 0 129
egyébként ha ilyen alapon szemléled az eseményeket akkor a gallup-é az eltérő eredmény
Előzmény: premiscuous (128)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.25 0 0 128
most akkor végképp nem értelek. Most akkor az a baj, hogy az a közv. kutatás amit említek 1998-ból nem 2 hónappal a választás előtt készült hanem mondjuk 3 héttel?

A másik dolog meg az, hogy a Medián is mszp győzelmet jósol, tehát kettő jósol most mszp győzelmet a gallup pedig fideszt. Állítólag ma jön ki a Tárki (ami valószínű fideszt fog jósolni) akkor is 2-2 lesz az állás.

Hol itt a nagy eltérés amiről te beszélsz?

Előzmény: Mercurius (126)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.01.25 0 0 127
Meg TISZA-t.
Mercurius Creative Commons License 2002.01.25 0 0 126
Ha rossz májú lenenék, akkor IQ problémát emlegetnék. Egész világosan más idöszakról beszélsz én meg te. Én hónapokkal korábbi állapotott emlegetek, mint te. Ne mosd öket össze. A lényeg, hogy a Szonda a kampány idöszakban olyan adatokat közöl, ami elelntétben a többi közvélemény kutatóval, MSZP gyözelmet jósol. Ez a kirivó eltérés felveti, hogy nem objektiv felmérésröl, hanem kampáyn trükkröl volt szó. Továbbá felnmerül, hopgy most is ez áll a Szonda eltérö eredmény emögött.

Mercurius

Előzmény: premiscuous (125)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.25 0 0 125
erre csak annyit tudok mondani, hogy nézd meg a mai népszabi címoldalát, ha nem hiszed el azokat a számokat amiket leírtam. EGyébként ha jól látom egy számban tévedtem, mert a szonda 24%-ot és nem 23%-ot mondott a fideszre.
Előzmény: Mercurius (124)
Mercurius Creative Commons License 2002.01.25 0 0 124
Ez nem igaz. A Gallupnál a FIDESZ volt a nyerö (a többi cég is a Galluphoz állt közelebb, csak a Szonda bem). Pont ebböl volt a vita.
Előzmény: premiscuous (123)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.25 0 0 123
nem éppen, mivel a gallup azt mondja a fidesz a nyerő (9%-kal) a szonda pedig, hogy az mszp(6%-kal). Akkor mind a ketten az mszp-t tartották nyerőnek, csak eltértek a mértékek.
Előzmény: Mercurius (122)
Mercurius Creative Commons License 2002.01.25 0 0 122
Egyáltalán nem erröl beszélek, hanem a kampány idöszakról. Ezzel analóg a mostani helyzet is. Kampány idöszak van és a Szonda és a Gallup felmérései pont ugyanolyan eltéréseket mutatnak, mint a 98-as kampányidöszakban.

Mercurius

Előzmény: premiscuous (117)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.25 0 0 121
Ki hogyan értékeli az első fordulót. NEKEM ez sima mszp győzelem, nem éles verseny.

Exit pol: Miért szorították volna háttérbe a többit? Nem logikus, hiszen itt már minden eldőlt, semmit sem lehet vele befolyásolni, hiszen ezt 1 órával az urnazárás után lehet közzétenni.

Előzmény: Fuly (119)
Fuly Creative Commons License 2002.01.25 0 0 120
Szondáék a választás napján (exit poll után!) egyedüliként jósoltak mszp-győzelmet.
Rosszul is lettem egy pillanatra! :))
Előzmény: Tappancs (118)
Fuly Creative Commons License 2002.01.25 0 0 119
A százalékok mellett fontos volt az is, hogy ki miként értékeli a számokat.
A Szonda biztos MSZP-t mondott végig, a Gallup éles versenyt.
Előzmény: premiscuous (117)
Tappancs Creative Commons License 2002.01.25 0 0 118
Szondáék a választás napján (exit poll után!) egyedüliként jósoltak mszp-győzelmet. Akkoriban még néztem tévét és első helyen mondta be a műsorvezető a "jó" hírt. (Az "elfogulatlan" Baló volt, ha jól emlékszem.)Az összes többi közvéleménykutató helyes előrejelzését meg háttérbe szorították.
premiscuous Creative Commons License 2002.01.25 0 0 117
Kedves Mercurius!

Némileg vitatkoznék veled. A mai népszabó-ban van egy összeállítás a becslésekről és a tényadatokról. Nem tudom ugyan, hogy az első fordulóról vagy a másodikról beszélsz-e, de gyanítom az elsőről. A másodikról ugyanis nagyon nehéz volt bármit is mondani bárkinek a kettő között, márcsak a feldolgozás időigényessége és torgyán visszalépése miatt.
Nos
Ott a Gallup a következőket állította:
Fidesz: 25%
Mszp: 29%

Szonda:
Fidesz: 23%
Mszp: 35%

Tény:
Fidesz: 28%
Mszp: 32%

A gallupp kétségtelenül pontosabb volt, de mind a ketten az mszp győzelmét hozták ki, bár a gallup lebecsülte egy kicsit az mszp-t a szonda meg ennél nagyobb mértékben a fideszt. Mellesleg megjegyzem egyedül a szonda jósolta meg a miép bekerülését, mert egyedül náluk voltak 5%-on, bár a többi négy százaléka is a hibahatáron belül van.

Előzmény: Mercurius (116)
Mercurius Creative Commons License 2002.01.25 0 0 116
Egyszerüen nehéz elhinni, hogy valakinek ez ujdonság. 98-ban még a csapból is ez folyt, hogy a Szonda sezrint MSZP gyözelem lesz, a Gallup szerint viszont nem. A Gallup képviselöje, egy idö után finoman meg is jegyezte, hogy a Szonda nem közvéleménykutatást csinál, hanem politilógiát.
Előzmény: prenotalis (115)
prenotalis Creative Commons License 2002.01.24 0 0 115
forrásod van hozzá ?
Mennyit jósolt a Gallup 4 évvel ezelőtt ?
és mennyit jósolt ugyanakkor a Szonda ?
Előzmény: molotov-koktél (114)
molotov-koktél Creative Commons License 2002.01.24 0 0 114
Szondáék hazudtak! Mszp-győzelmet jósoltak.
Előzmény: prenotalis (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!