Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2002.05.05 0 0 17
manapsag mar nem
Frosty Creative Commons License 2001.04.10 0 0 16
A töltő kb. 10cm hosszú, 4cm széles, 3cm magas és könnyű, szerintem nem nagy.
Kérj valakitől kölcsön egy T28-ast pár napra és használd.
Én is Nokiáról váltottam, de már megszoktam a menü viszonylagos lassúságát. Könnyen megszokható utána már fel sem tűnik.
Előzmény: atita004 (15)
atita004 Creative Commons License 2001.04.09 0 0 15
Az a gáz, hogy én elég őrült módon vágtatok általában a menüben. Nem szeretek sokat bajlódni vele. Ezért volt eddig Nokiám. De ugy gondolom a tömeg3210 már megérett a leváltásra.
A készenléti időről annyi, hogy végülis nem lenne olyan nagyon tragikus dolog, ha 2 naponta kell töltenem, csak néha elég kiszámíthatatlan, mikor hol leszek. És azért nem szeretném mindenhova cipelni a töltőt. Tényleg olyan nagy?
Előzmény: Frosty (14)
Frosty Creative Commons License 2001.04.09 0 0 14
A flippel nincs gondom, a készenléti idő már más.
Mivel nekem a telefon nem munkaeszköz, viszonylag keveset beszélek vele, így nekem kibírja 3 napig.
Ha valaki naponta több órát beszél mobilon annak nem alkalmas a T28, hiába éri meg a 40-et az illető igényeit nem elégíti ki készenléti és beszélgetési idő terén.
A soft lassú benne viszonylag, de nagyon könnyen megszokható, nem jelent gondot, talán még jól is jön egy ilyen nyugis telcsi ebben a felgyorsult világban.
Nekem eddig egyszer fagyott le. Általában olyankor szokott fagyni mikor túl gyorsan lépkedsz a menüpontok között és nem tudja követni a kicsike a dolgokat.

Az Li-polymer akksi igen drága. 23 000ft. Egy akksi kb. 300-350 feltöltési ciklust bír ki, ez kétnapontai töltéssel számolva 2 év, ami teljesen normális. Az akksi előnye, hogy bármikor tölthető, nem kell formázni. Sőt a telefon 20%-os pontossággal kijelzi a készenléti és beszélgetési időt, így láthatod, hogy kb mikor kell tölteni.
De kapható hozzá nagyobb kapacitású akksi olcsóbban, csak ekkor a telefon lesz csúnya és nehéz.

A telefon hangminősége jó, a vibra lehetne picit erősebb. A vételi érzékenység átlagos, talán egy picit jobb az átlagnál. Az antennája árnyékolt tehát nem szabad a kezeddel takarni beszélgetés közben, mivel ilyenkor lezuhan a térerő és így nagyobb energiával kell sugároznia.
A kijelző világítása nagyon jó , a kijelző kontrasztja éles jól olvasható, a kijelző méretével nincs gondom a szükséges információkat jól le tudom róla olvasni, másra meg nincs szükségem.

Én olyanoknak ajánlom ezt az okos kis telefont akinek számít a méret és a súly, de viszont a készenléti idő csak másodlagos dolog.

Előzmény: I. Blasius (13)
I. Blasius Creative Commons License 2001.04.09 0 0 13
A terminal fórumain nagyon sokan panaszkodtak a lassú szoftverre, és a fagyási hajlamra. Én nem vennék, mert az 50 órás készenléti ideje nagyon sovány. Ha pedig a töltője akkora mint a T10-nek volt, akkor baromi kényelmetlen lehet naponta a táskában cipelni a töltőt. Ha már Ericsson, akkor inkább T20 szerintem is. Bár 40 ezerért inkább Siemens M35-öt vegyél, nekem nagyon bevált.
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.09 0 0 12
Igen, én is vennék.
30-ért :DDD
harm Creative Commons License 2001.04.09 0 0 11

"de ő még sosem panaszkodott a flipre!"

És a készenléti időre?? A) Kérdezd meg tőle, mennyit bír a 28-as egy feltöltéssel. B) Kérdezd meg tőle, mennyiért vette azt az akksit, amivel akár 3 napot is kibír.

harm Creative Commons License 2001.04.09 0 0 10

A Westelnél Dominóban 39.900-ért adják, de azt még kártyafüggetlenitteteni kell. Egyébként IMHO érdemes a T20-as és a T28-as adatait összehasonlítani akár a Westel, akár a Pannon oldalain.

atita004 Creative Commons License 2001.04.07 0 0 9
Jaja, a Media Marktos akcióra gondoltam. Nekem a T10 nagyon nem szimpatikus. Meg nem tudom, hogy a T28 is olyan-e, mint a legtöbb (viszonlag) régebbi Ericsson, hogy őrült módon kell nyomogatni a gombokat, hogy felfogja... (a 1018asom pl. ilyen volt) A T20 kb milyen árban van? (használtan v. akárhogy...)
Ja, és egyik haveromnak T28a van, de ő még sosem panaszkodott a flipre!
Előzmény: harm (6)
harm Creative Commons License 2001.04.07 0 0 8

Jaj, a T20-asnak van egy hátránya: nincs hozza övcsipesz. Tehát vagy zsebben hordod, vagy veszel hozzá egy kis tokot.

Frosty Creative Commons License 2001.04.07 0 0 7
Ha sokat beszélsz vele akkor valóban naponta kell tölteni, de az akksi lítium-polymer, tehát bármikor tölthető. Ha fontos a hosszú beszélgetési és készenléti idő akkor lehet venni hozzá nagyobb akksikat. Az más kérdés, hogy a súly és az esztétikum rovására megy az egész.Tehát ebben az esetben nem javaslom a 28-ast.

Én a mérete és a súlya miatt döntöttem a T28 melett, eddig kitűnően bevált. A flip miatt ne aggódj. Nem törik, nem kopik. Nem kopik ha bezáráskor is nyomva tartod a flipnyitó gombot.
De a kopás csak elsőszériásoknál volt tapasztalható.

Én 39 900-ért vettem Pgsm hűség akcióban, tehát nem független. Szerintem megéri, bár jó lenne tudni Sw verziót, gyártási dátumot.

harm Creative Commons License 2001.04.07 0 0 6

"Most hallottam, hogy van ilyen ajánlat az egyik nagyobb elektronikai bolthálozatnál"

A Media Markt?? Az ismerősöm is ott dolgozik! :-) Csak ő valahogy abból a tisztességesebb gárdából való, aki inkább lebeszéli az embert a szarról (de persze vetet vele valami mást, valami jobbat). Nekem T10-est javasolt még régebben és lebeszélt a T28-ról; eddig még nem bántam meg.

Lehet, hogy a nagyrabecsült és igen szeretett média marktunk meg akar szabadulni a T28-asoktól??!?

harm Creative Commons License 2001.04.07 0 0 5

Vegyel inkabb T20-ast, ha ilyesfajta telefonra vágysz. A 28-nak kicsi az akksija, naponta kell töltögetni, két napot csak a jóisten segedelmével bír ki az adótorony tövében ülve. A rugós működtetésű flippjét a rugó olyan erővel vágja ki, hogy pár hónap után letörik. A flippet rögzítő gomb egy idő után már nem tartja meg a flippet felcsukott helyzetben, az mindig kinyílik. (info by egy mobiltelefon-üzletben dolgozó ismerős)

A T20-as ezzel szemben fixen bír egy hetet, éjszakára kikapcsolva akár 9-10 napot is kibír készenléti üzemben. (Haver _nem_locsi-fecsi_ szintű beszélgetésekkel, éjszakai kikapccsal hetente tölti.) A flippjét ugyan kézzel kell lehajtani, viszont nem törik le fél év múlva.

Üdv, Harm

Gismo Creative Commons License 2001.04.07 0 0 4
Még az ufóknak is megéri. :o)
Előzmény: atita004 (-)
atita004 Creative Commons License 2001.04.07 0 0 3
Bazeg, valami normális választ szeretnék...
Lehet, h 1000 ilyen topic van, de azokkal nem találkoztam, meg asszem elbírja még a törzsasztal ezt az egyet! Szóval lekötelezne, ha vki értelmesen válaszolna!
tamas911 Creative Commons License 2001.04.06 0 0 2
meg hat, meg bolondnak is
vegyel mindjart kettot, dupla haszon, ketszer annyit sporolsz es turbo cool leszel

T.

Előzmény: atita004 (-)
Kham Creative Commons License 2001.04.06 0 0 1
Egy Terminátor, még ha csak 28. generációs is minden pénzt megér, de az biztos hogy többet mint 0.
sz Creative Commons License 2001.04.06 0 0 0
van már 1000 ilyen topic...
Előzmény: atita004 (-)
atita004 Creative Commons License 2001.04.06 0 0 topiknyitó
Most hallottam, hogy van ilyen ajánlat az egyik nagyobb elektronikai bolthálozatnál. Ha nem a válasz, miért és mit érdemes inkább venni?
Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!