Keresés

Részletes keresés

szőrinszálán Creative Commons License 2022.06.23 0 0 2705

Öcsikém van, de már ő is több éve nyugdíjas. :)

Előzmény: Okos Árnyék (2704)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 0 2704

Lehet, hogy a húgod titokban ragasztót tett közéjük, ti nem is tudjátok, hogy ilyen húg-cicák mire képesek ?

Előzmény: szőrinszálán (2703)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.06.23 -1 1 2703

Már vagy hatvan éve együtt-ragadva pihen két "megafon"hangszóróból való mágnesgyűrűm, de ma sem könnyebb széthúzni őket. Ez lenne a konzervatív magnetizmus? :)

Előzmény: szabiku_ (2701)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.14 0 1 2702

>>A konzervatívság klasszikus definíciójának, csak a skalárpotenciálos mezők felelnek meg.

 

##Na és mi a helyzet a magnetosztatikus terekkel? (a B időben változatlan)

 

B = rot A  és  A  ugye a vekrorpotenciál. 🙂

Előzmény: újszuper (2698)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.14 0 0 2701

És vajon egy magnetosztatikus tér? Az konzervatív? 

Előzmény: szabiku_ (2700)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.14 0 0 2700

Igen, így van.

 

Az E rotációját ki kell zárni. Ez a sugárzás, vagyis az EM-hullámok kizárásával még nem teljesült. B akármilyen időbeli változását is ki kell zárni. Még az egyenes vonalú egyenletes mozgást végző töltés pillanatnyi tere sem konzervatív. (változik időben a B, és van rotációja E-nek.) 

Előzmény: újszuper (2698)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.14 0 0 2699

Ha közel sem értesz annyira az eszmefuttatásaim tárgyaihoz, akkor közel sem tudsz megítélni engem belőle. 🙂 De azért kösz a javaslataidat.

Előzmény: Mungo (2697)
újszuper Creative Commons License 2022.06.13 0 1 2698

A konzervatívság klasszikus definíciójának, csak a skalárpotenciálos mezők felelnek meg.

Pl. az elektrosztatikus mező konzervatív, de egy olyan EM mező már nyilván nem az, amiben valahol egy zárt hurokban feszültség indukálódik. Mert abban a kérdéses hurok mentén körbejáró töltés folyamatosan energiát vesz fel a mezőből, vagy ad le annak. Így pl. már egy ideális transzformátor mezeje se konzervatív, akkor se, ha elektromágneses sugárzása elhanyagolható.

 

Előzmény: szabiku_ (2694)
Mungo Creative Commons License 2022.06.13 -1 1 2697

...amúgy kiemelkedően okos nem lehetek?

Miért ne lehetnél? Csak azt nem öntömjénezéssel lehet belátni, hanem a produkcióval, ami jelenleg eléggé szerénynek tűnik. Ha hülyeségeket beszélsz, miközben amúgy nagyon okosnak véled magad, az azért kicsit rontja a megítélésedet. De a te dolgod, hogy valami értelmes megnyílvánulást teszel, vagy simán bohócot csinálsz magadból. A medvetáncoltatás engem nem igazán szórakoztat ezért nem nagyon szólok bele a nagyívűnek képzelt eszmefuttatásaidba. De talán nem lenne túl nagy baj, ha egy kis önvizsgálatot tartanál, ha képes vagy esetleg ilyesmire is...

Előzmény: szabiku_ (2696)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.13 -1 0 2696

Igen, igen, okos vagyok.

 

Így már jó? tettem bele egy vesszőt. 😄

 

(miért, amúgy kiemelkedően okos nem lehetek? vagy ha mondjuk az vagyok, akkor én azt nem láthatom be magamon?) 

Előzmény: Mungo (2695)
Mungo Creative Commons License 2022.06.13 0 2 2695

Igen, igen okos vagyok...

Csak szólok, pusztán emberbaráti érzelmek miatt:

Ha valaki nagyon okosnak kezdi érezni magát és mindenki más már nem is ér fel az ő nagyságához, na akkor feltétlenül keressen fel egy pszichiátert, mert valószínűleg súlyos mentális problémával küzd...

Előzmény: szabiku_ (2693)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.13 0 0 2694

Felmerült egy kérdés egy másik topikban:

 

Az EM-hullámok nélküli négyes vektorpotenciál tér konzervatív, vagy sem?

 

Előzmény: construct (2692)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.13 -1 1 2693

Igen, igen okos vagyok, de én is elkövethetek tévedést. Ezt a jogot fenntartom. És igen, én beismerem, veled ellentétben. Félregondoltam valami miatt, amit tudok, hogy miért, és mellette valamit nem vettem figyelembe, mert éppen mással foglalkoztam akkor. ilyen egyszerű. 

 

Na de ezt az alkalmat nem kellene fölényeskedő osztogatásra tanácsolgatásra használnod, meg zöldfülűnek beállítgatnod, mert egyáltalán nem állsz fölöttem ezekben a témákban. 😏

Előzmény: construct (2692)
construct Creative Commons License 2022.06.12 -3 2 2692

Én már akkor megmondtam neked, hogy sügérséget beszélsz.

De azért most értékelem, hogy egy év után beismerted.

No de ez a dolog egy elemi alapvetés a Maxwelli elektrodinamikában.

Miközben te folyton minden hozzászólót, minden szakértőt, és minden könyvet lehülyézel, akik és amik már réges-rég túl vannak a te épp aktuális félismereteiden.

 

Mielőtt pedig a gravitációs sugárzás visszahatásán kezdenél "agyalgatni", meg kellene tanulnod végre rendesen legalább a klasszikus elektrodinamikát. Itt volna az ideje, hisz ez a szakmád, legalábbis valami villamosmérnök félének mondod magad. Van erre több kiváló könyv, csak nem azzal a gyermeteg arroganciával kellene hozzáállnod, hogy amit te éppen akkor nem értesz bennük, az nyilván hatalmas tévedés, neked pedig legalább két doktorátus járna! Mert így évekig fogsz tévelyegni olyan dolgokban is, amiket normális módon hetek alatt megérthetnél. De te nem csak a fizika, hanem a matematika alapjaival kapcsolatban is teljesen feleslegesen teszed magad itt nevetségessé, amikor pl. a végtelen halmazok vagy a sokaságok kardinális tételeit képzeled cáfolni, a segítő szándékú szakértőkkel pedig folyton pimaszkodsz. Saját magadat "nagyon okosnak" minősítve.

Előzmény: szabiku_ (2690)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.12 0 0 2691

Megnéztem. Jó hosszú.

Mert csak ugyan az az alap felállás van szétírva benne !

Előzmény: szabiku_ (2689)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.12 0 0 2690

>>A Maxwell-egyenletek pl. nem tartalmazzák a sugárzási visszahatást, így ebből a szempontból nem is teljesek. 

 

##Ezt vissza kell vonjam. Az miatt, hogy mert bár a megszokott Maxwell-egyenletek nem tartalmazzák a potenciálokat (helyettük a térerősségeket), de úgy tartják, és azt írják több helyen, hogy egyenértékűek a potenciálokra felírt homogén vagy inhomogén hullámegyenlettel. És ugye a retardált potenciálok az utóbbinak a megoldásai.

 

>>Vélhető (szerintem), hogy hasonlóan az Einstein-egyenletek sem. A kisugárzást nem velük számolják, ha minden igaz.

 

##De. Hasonló a helyzet itt is. 

 

 

Az eredeti mennyiségekhez fizikai források, hullámok tartoznak, és így fizikai energiák. Azonban az elektrodinamikai kisugárzás visszahatása általi térmennyiségek nem ilyenek, azokhoz nem tartoznak előbbiféle térenergiák. Azok a sugárzási visszahatást jelenítik meg ilyen formán. Ezen agyalgatok mostanság. És hogy a gravitációs hullám kisugárzás visszahatása hogyan jelenik meg a téridő szerkezetén. Ehhez nincs semmi leírásom. Nem tud valaki? Van egy orosznyelvű könyvem a gravitációs hullámokról, majd előásom, azt még nem néztem. 

 

Előzmény: szabiku_ (2277)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.10 0 1 2689

Megnéztem. Jó hosszú. A newtoni gravitáció törvényét próbálod kiterjeszteni úgy, hogy szuperkomplex képzetes egységeket viszel bele a különféle részecsketípusokhoz. :) Ez azért nem túl leleményes. De értékelem az ötletet.

Előzmény: Okos Árnyék (2659)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.09 0 0 2688

(105,23) nincs, nem lehet ilyet levezetni. 

Előzmény: szabiku_ (2687)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.07 0 0 2687

Tehát az volt a probléma, ami az érezhetően is rossz végeredményre vezetett, hogy (könnyen láthatóan) hibás volt a kiinduló feltételezés, és így az az alapján kreált kiinduló (105,22) képlet. 

Előzmény: szabiku_ (2686)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.07 0 0 2686

Előzmény: szabiku_ (2685)
szabiku_ Creative Commons License 2022.03.10 0 0 2685

Közben az is foglalkoztat, hogy itt valami nem stimmel:

 

 

Mintha egy előjel nem stimmelne, vagy még nem tudom. T00 -nak pozitív előjellel kellene szerepelnie az integrálban. (A többi hármat nullának tekintem, bár zavarnak, hogy ott vannak...) 

szabiku_ Creative Commons License 2022.03.10 -2 0 2684

A Schwarzschild-megoldás szerint igen, vagyis a testektől távol körbe a tér és egyben a téridő is egyenes sík, valamint ki is van lapulva körbe, azaz lehet Galilei-féle a koordinátázás.

 

Jó, hát mondjuk ez nem újdonság, de azért elgondolkoztam rajta, hátha pl. nem is létezik a sötét anyag, hanem valami a gravitációs egyenletekben más...

Előzmény: szabiku_ (2683)
szabiku_ Creative Commons License 2022.03.06 0 0 2683

Ha minden igaz, π-hez tart. 

Előzmény: szabiku_ (2682)
szabiku_ Creative Commons License 2022.03.06 0 0 2682

Fussunk neki mégegyszer! 

 

Legyen egy fekete lyuk, más semmi. Vegyünk fel köré egy háromszöget a térben. Mekkora a belső szögeinek összege π-hez képest? (nagyobb) Legyen egyre nagyobb ez a háromszög, tartson a végtelen nagyhoz. (a fekete lyuk maradjon középen) A háromszög belső szögeinek összege tart-e π-hez? Vagy mennyihez tart? Függ-e ez a fekete lyuk tömegétől? 

Előzmény: szabiku_ (2651)
szabiku_ Creative Commons License 2022.03.04 0 0 2681

Nem lehet összekeverni a két elméletet. Az alapmennyiségeik sem illenek össze. Ennek ellenére a kvantumos skalármezőt, vagy olyasmit, bele akarják tenni az Einstein-egyenletekbe. Így próbálják kihozni az inflációt.

Előzmény: Törölt nick (2680)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.04 -2 0 2680

Sajnos már egyes kutatók megelőztek azzal az ötlettel, hogy az univerzum tágulása pont olyan, mint a hullámfüggvény expanziója. Ha ez igaz, nem érdemes a sötét energia elemi részecskéjét keresgélni, mert csupán a határozatlansági reláció hajtja az egész folyamatot.

szőrinszálán Creative Commons License 2022.03.02 -3 0 2679

Ha ezen a fórumon nem lennének képzetlen „szószátyárok”, csak a fősodorbeli diplomás „okos-tojások”, akkor 24 órán belül igazat adnának egymásnak és érdektelenség miatt, bezárhatnák a fórumot. Ha mi nem hülyéskednénk, ti nem tudnátok okoskodni. :-)

Előzmény: pk1 (2678)
pk1 Creative Commons License 2022.03.02 0 1 2678

De legalább már tudjuk: méreten aluli halakra vaktölténnyel kell lövöldözni. Vaktában.

Előzmény: jogértelmező (2677)
jogértelmező Creative Commons License 2022.03.01 0 2 2677

Szegény Gyula és Astrojan hülyén fog meghalni, mert nem oltottad be őket a kvantúúúmos téridő eszméjével.

Előzmény: szőrinszálán (2672)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.03.01 -1 0 2676

A tisztességes horgász, a méreten aluli halakat visszadobja a vízbe. nem dicsekszik a fogással.

Előzmény: pk1 (2675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!