Keresés

Részletes keresés

Kocsis Peter Kevin Creative Commons License 2019.11.26 0 0 80

Segitséget kérek tőletek!

 Sony hdr cx 405  kézikamerához keresek egy vizalatti tokot   ( spk  hc sorozatot probltam véggnézni, de nem eddig nem találtam olyant ami passzol hozzá)

  

  kösssz előre is ha van ötlet tipp

marmande Creative Commons License 2019.11.21 0 0 79

Tudna valaki segíteni? Köszönöm.

marmande Creative Commons License 2019.11.15 0 0 78

Sziasztok!

 

Tudnátok véleményt mondani erről a kameráról?

 

https://www.ebay.com/p/99972279?iid=283407466861

 

Kérdezem ezt úgy, hogy életemben nem volt semmilyen videókamerám, tehát dunsztom sincs a témáról.

TopSecretPerson Creative Commons License 2016.05.21 0 0 77

Van ám. Nem vészes, de kb 1-1,5 sec kimarad. 

 

Milyen típus? És a HD az nálad a normál HD-t jelenti vagy a FHD 50 fps-t? 

 

Mert sima HD-ban 50 fps-sel kb 48 percet vesz fel, ez azért elég jó sztem, de FHD-ban tényleg csak kb 8-9 percet. Sajnos ez egy nagy átka a Sonyknak, de hát ez van ...

Előzmény: tejfölösbableves (76)
tejfölösbableves Creative Commons License 2016.05.19 0 0 76

Üdv, lenne egy kérdésem azokhoz, akik Sony Handicam-et használnak. Úgy tudom, hogy a felvételt a kamera 2Gb-os fájlokban menti el. Ez HD felbontásnál nem túl hosszú felvétel, ezért kellene tudnom, hogy amennyiben nem egy file-ba van elmentve a felvétel, akkor van-e észrevehető kép- és hangkimaradás felvételben a file-ok között?

 

Köszi a választ

Zs

  

TopSecretPerson Creative Commons License 2016.03.13 0 0 75

Egy kérdésem van: 

 

Egy Sony aksciókamerától egyáltalán várható olyan minőség, mint egy kézikamerától? 

Vagy az objektív fizikai nagysága eleve le is szűkíti a lehetőségeket? Néztem pár AS15, AS20 stb akciókammal felvett felvételeket, de mintha színszegények lettek volna, sőt, némelyik erősen fakó. + Még ha a szöget lehet is állítani, akkor se tűnt túl reálisnak semmi, de oké, ez lehet h csak a fix fókusz miatt van. 

 

Viszont szükségünk lenne egy ilyen kis minikére is, és az AS20-as mellett döntenénk, főleg mert van külső MIC csatlakozási lehetőség, na de kérdés, hogy adjuk is le nyugodtan az elvárásokat a minőséget illetően vagy ez sokkal inkább beállítási kérdés, és kihozható belőle majdnem hasonló minőség is, mint pl egy HDR CX-320-ból? 

 

Valaki világosítson fel pls .... köszi

TopSecretPerson Creative Commons License 2016.03.13 0 0 74

Elviekben 64 GB-ot írnak a CX-sorozatra, de én is többektől hallottam, hogy csak max 32 GB-os kártyát tudott kezelni. 

A sebesség tuti jó? Mert akkor szoktak hasonló problémák lenni. 

 

Próbáld ki Kingston UHS-I-essel, írási sebessége 70, olvasási pedig 85 ha jól emlékszem, na ennél jobbat jelenleg nem kapsz, és ezzel nekem sincs gondom, pedig korábban voltak hasonló jelenségek, mint nálad. 

 

Amúgy csak érdekességképpen, megpróbálkozhatsz egy konvertálással h akkor mit csinál ...

Milyen minőségnél vannak ezek a gondok? 

Előzmény: Varga Miki10 (68)
dorog.zultan Creative Commons License 2016.03.08 0 0 73

Megtörtént a "beruházás", sikerül is letölteni a videókat.
A kamerához kapott program avi formátumban, 10 perces, 3,5 Gb darabokban veszi le a videókat. (Összesen: 20,4 GB)
Ha a Movie Makerrel töltöm le, akkor ugyanez a szalag 236 MB-os wmv fájlt eredményez.
Látszatra nincs minőségi különbség, akkor meg mi indokolja ezt a hatalmas különbséget? (20,4 GB vs 236 MB)
Elég sok kazettám van, nem is akarok semmi pluszt, csak a videókat letölteni és archiválni, lehetőleg automatikusan feldarabolva dátum váltásnál (esetleg időugrásnál.)
Mit javasoltok, hogy a legjobb minőségben legegyszerűbben milyen programmal tudnám elérni?

Köszönöm!

dorog.zultan Creative Commons License 2016.02.14 0 0 72

Köszi, sajnos nincs, de azt hiszem "beruházok" egy ilyen kártyába

Előzmény: [fidelio] violino111 (71)
[fidelio] violino111 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 71

Üdv! 

Van fireware digitalizáló kártyád a gépeden? Mert csak így lehet i.link kábellel átvinni a videót, igaz ezzel nagyságrendekkel jobb lesz a digitalizált kép.

Előzmény: dorog.zultan (70)
dorog.zultan Creative Commons License 2016.01.26 0 0 70

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni:
Egy SONY DCR-HC22E digitális (kazettás) kameráról szeretném valahogy
Windows 7 (64bit) alatt USB kábel segítségével letölteni a videókat.
A kamerához adott CD-n lévő program csak i.link kábellel lenne hajlandó ezt megtenni. (Ami nekem nincs)
Van rá mód, (pl. másik program) hogy USB kábellel is letöltsem őket? Vagy vennem kell hozzá egy i.link kábelt?

 

köszönöm, üdv
dz

Taiwani kacsa Creative Commons License 2015.06.28 0 0 69

 

a kartya hibas mer nem tud 45 megabajt/ sec sebesseget felhúzott karta

Előzmény: Varga Miki10 (68)
Varga Miki10 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 68

Sziasztok! 

 

Segítség! Van egy Hdr-cx130e handycam-em,  64 gb micro sd kártyával időnként a felvétel hibás file-ként kezeli , a gépen látom hogy rajta van de nem tudom lejátszani.

Azt hittem hogy a kártyaátalakító hibás, kicseréltem vettem fel vele és most sem játszik le semmit!

Hány gb ig kezeli a kártyákat! Gépre másolva sem tudom lejátszani!

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

márne Creative Commons License 2012.12.30 0 0 67

Üdv!

Látom nem nagyon pörög a topik, azért teszek egy próbát! :-)

Egy SONY SPK HCC víz alatti kameratok, cserélhető csúszkájára lenne szükségem. Arra amivel a DCR HC96-ot rögzítik. Minden szettbe adtak négy öt félét és akinek másfajta a kamerája, értelem szerűen nincs rá szüksége. persze az is igaz, hogy ritka ez a kiegészítő (a víz alatti tokra gondolok).

Szabim Creative Commons License 2012.07.09 0 0 66

Segítséget szeretnék kérni! Nincs-e valakinek egy rossz, sérült, törött, vagy működésképtelen Sony HRD FX7E kamerája? Az enyémben el szállt a HH03 - as HDmi panel. Előre is köszi a segítséget! +36-309-417-522

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 65

Sziasztok!  A napokban szereztem egy be Sony HDR SR-11E camcordert, egy régebbi kis dv kamerát cseréltem le 5 év kitartó videózgatás után. Én legtöbbször repülőnapokon, reptereken videózom, ilyen témákban szeretnék hosszabb-rövidebb filmeket készíteni ettől az évtől. Mivel kicsi dolgokra kell fókuszálnom 12szeres optikai zoom nem elegendő, de nagyobb zoomos, keresős hd kamerát ilyen árban már nem találtam.. Az ügyben szeretnék segítséget kérni, hogy milyen módon lehetne feltuningolni úgy a kamerát, hogy nagyobb távolságokba is ellással úgy, hogy a minőség jó marad? A régi kamerámon 20x optikai zoom volt, attól több nem lenne rossz. Telekonverter, vagy objektív? Konverternél a régi gépen volt gond, hogy belelógott a széle a lencsének kisebb zoom tartományban, az elég zavaró tud lenni. :/ 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!! :)

isoline Creative Commons License 2012.06.30 0 0 64

Szia.Nekem pont egy rossz aksira volna szükségem,máshol idáig nem találtam,ha megvan még megegyezhetnénk np-f 330-550-930 tipusu.üdv Feri

Előzmény: érd-bandi (57)
Tórta Creative Commons License 2012.06.22 0 0 63

Szervusz !

 

Esetleg :  1. Fehéregyensúly / kültéri

2. Háttérfény-kiegyenlítés bekapcs. (Back light)

A kamera specifikációjában csak "Minimális megvilágítás (lux) - 11 lux (1/50 zársebesség) / Low Lux üzemmód; 3 lux (1/25 zársebesség)" van megadva, ha valóban túl érzékeny lenne, akkor a Maximális megvilágítás is szerepelne benne ! A jelenség szer.-tem javítást igényel, de elötte hívd és kérd a Sony Support véleményét ( nekik tudniuk kell a válasz !!!!!) 061 777 91 51 Nyitvatartás : Hétfő-péntek 09:00-18:00 .

 

Üdv.

Előzmény: neunoid (62)
neunoid Creative Commons License 2012.05.06 0 0 62

Vásároltam egy Sony HDR-CX130E kamerát, és nemrég észrevettem, hogy erős napsütésben a felvett kép folyamatosan villog, villódzik, mintha egy-egy pillanatra el-elmenne a kép. Van hogy segít az ha a jelenetválasztást kézzel "Hó"-ra állítom, de ha nagyon erős a napsütés akkor ez sem segít.

 

A Sony márkaboltban, ahol vettem a kamerát, a márkaszervízhez küldtek. Ott azt mondták, hogy ezen kamerák fényérzékelője már nagyon érzékeny, és erős napsütésben kell rá egy szűrő: VF-37NKB ND Filter, ilyet kellene venni. De nem voltak valami megyőzőek, nem mondták biztosra, hogy ez megoldja a problémát.

 

Ez a szűrő elég drága mulatság (kb. 18 ezer forint), kipróbálni nem lehetett, így kérdésem az lenne, hogy valóban megoldás ez a szűrő (vagy egy hasonló, olcsóbb, nem Sony ND8 filter) erre a problémára? Ha valakinek van ilyen tapasztalata szívesen megismerném a véleményét.

 

Előre is köszönöm.

eguzki Creative Commons License 2012.05.03 0 0 61

Sziasztok!

 

SONY CCD-TR718E Analóg kamerába szeretnék kazettát venni, sajnos eddig nem sok sikerrel jártam, mert mindenhol csak digitális kamerába való kazit találtam. Tudna valaki ajánlani valamilyen portált vagy webshopot ahol ilyen kazettát találnék? Köszönöm előre is a segítséget.

ACSIImo Creative Commons License 2012.05.02 0 0 60

Közben én is rájöttem , hogy nem Sony. :( Mind1is.

Azért kössz a segitséget, a választ.

Előzmény: ricola2 (59)
ricola2 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 59

http://www.dhgate.com/protax-dv710e-3-0-quot-ltps-lcd-8x-digital/p-ff808081338cced6013391bcf7002359.html

 

http://chinagrabber.com/dv710e-3-0-digital-video-camera---12mp-8x-zoom-dv-camcorder.aspx

 

Azt hiszem ilyet nem fogsz találni, én is kerestem, de a linkekre rákattintva kiderül, h köze nincs a Sonyhoz ennek a kamerának. Valószínű, hogy utólag biggyesztették rá a címkét. De ha tévedek, írja meg valaki, mert nekem is kellene egy használati utasítás hozzá. Kerestem a neten, de sajnos ezt a két oldalt találtam, amiből kiderül, h ez a kamera nem is Sony. Legalábbis az enyém pont olyan, mint a képeken, csak hát azok nem Sonyk, az enyém meg elvileg az lenne.

Előzmény: ACSIImo (58)
ACSIImo Creative Commons License 2012.04.03 0 0 58

Üdv!! 

Keresek Sony DV710e videokamerához letölthető magyar nyelvű kezelési kézikönyvet.

 

érd-bandi Creative Commons License 2012.04.01 0 0 57

Sziasztok!

 

Eladó egy Sony DCR-TRV110E tip. digitális video kamera. Ak akkumulátora rossz, így jutányos áron 10.000.- Ft-ért adom.

 

 

gufo Creative Commons License 2012.03.27 0 0 56

Üdv.Van egy/kölcsönbe/analóg vsh videókamerám,tipusa:Sony Handycam Video 8,CCD-TR373BR Pal-M.A probléma a következő:Felvétel mód:A keresőben megjelenik a Rec felirat,világít a kis led,de semmi kép nem jelenik meg,a kazetta forog,a kazettáról az előzőleg felvett részeket törli,felvenni nem akar,/ugymond,vakon fut/.Lejátszási mód:Lejátszáskor a kazetta elindul,de a rajta lévő filmet nem látni.Az érdekesség még,van egy funkció gomb, a neve:Editsearch,ha ezt a gombot lenyomom felvétel módba,akkor a kazettán lévő filmet lejátsza lehet nézni.Mi lehet a hiba??Köszönöm a segítséget.

waters Creative Commons License 2012.02.29 0 0 55

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy CX-210-es kamerát, az a kérdésem, hogy a AVC-HD:, MPEG2 formátum átalakítható sima dvd formátumra valami progival?

Ha igen akkor melyikkel?

Családban nem mindenhol tudnák megnézni a HD felvételekt:-)

 

KÖSZI

Nabuka Creative Commons License 2012.01.31 0 0 54

nekem van egy ilyen dokkolóm ha érdekel írj a janosgallo@t-online.hu email címre

 

Előzmény: Will Garner (49)
gagyilovag Creative Commons License 2011.11.06 0 0 53

Helló mindenkinek

Szeretnék segítséget kérni egy Sony CCD FX280E tipusú kamerához.

A gond a következő; kazetta nélkül csukódik az ajtó,de ha benne van a kazetta,becsukódik de nem viszi le hanem vissza kiadja.

Aki tud kérem segítsen

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 52

Üdv.Nemrég vettem a Szarvasi börzén egy Sony video8 régi fajta /nagyméretű/ kamerát.

Minden működik rajta,az akkut kellett potolni,Dc.táp bemenetet is kapott.

Csak kazetta kellene hozzá,1-2db.

Akinek van eladó video8,kazettája, akár használtan, vagy tudja hol lehet beszerezni az szóljon.

köszi.

m.aszk Creative Commons License 2011.06.24 0 0 51

Segítséget szeretnék kérni......

Ellopták a Sony kamerámat, amivel Digital8-as kazettákra készítettem felvételeket évek óta.

Éppen a felvett anyagok digitalizálásán dolgoztam ( ezt ugyanais eddig nem tettem, hanem

kazettákon őriztem az anyagokat ), de végezni nem tudtam. További 25 kazetta vár még erre

a műveletre, de nincs mivel....  Tudna-e valaki pár napra kölcsön, vagy bérbe adni egy hason-

ló kazettákra rögzítő, illetve azokról digitalizálásra alkalmas kamkordert ? Hi8 és Digital8 típu-

sú kazettákról kb 40 órányi anyagot kellene áttennem a gépemre.

Ha van olyan szerencsém hogy valaki segíteni tud, kérem hogy ide írjon pár sort.................

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!