Keresés

Részletes keresés

LézerPulyka Creative Commons License 2021.04.04 0 0 353
hoichi Creative Commons License 2016.03.25 0 0 352

 Nem az életvágy a probléma hanem hogy az életünk nem kellemes,a Biblia szerint "ki vagyunk űzve" a jósors kertjébő

 

Saját magunkat űztük ki a kertből, senki más - rajtunk kívül - nem űzött ki onnan minket. Miért? Mert vágytunk az életre. Ezzel semmi gond nincs, persze, de az életre való vággyal együtt az életféltés is megjelenik, amiről ez a vers, amire reagáltál, szól.. És ez a félelem már sok mindent megakadályoz és még több dolgot bevonz s többek között a Tao-ban való tartózkodást (édenkert) is lehetetlenné teszi.

Előzmény: rhemaáb (351)
rhemaáb Creative Commons License 2016.03.25 0 0 351

Nem helyes valamilyen eszmekörbe beleszerelmesedni.

Ez a rész például nálam selejtes.Legyek urrá az életvágyon :)) Nem az életvágy a probléma hanem hogy az életünk nem kellemes,a Biblia szerint "ki vagyunk űzve" a jósors kertjéből sőt két angyal megakadályozza hogy együnk az ÉLET FÁJA gyümölcséből vagyis hogy itt a földön testben kellemdusan éljünkA Szentírásban a →Paradicsom közepén álló fa, a →jó és rossz tudásának fája mellett (Ter 2,9). A →bűnbeesés után Isten kerubokkal zárta el az ember elől a hozzá vezető utat.A VÁGY teljesen rendben van,az nem tetszik hogy képtelenség kiélni.Egyenlőre ? Később talán javul a sors ?

Ki tudja megmondani mi az élet fája ? Na ugye !

Előzmény: gb. (347)
polária Creative Commons License 2016.03.25 0 0 350

Kezdetben volt a logosz,a logosz volt Istennél és Isten volt a Logosz.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Logosz_%28retorika%29

NEM HELYES leszükiteni   logosz szó  jelentéstartományát.

Azzal nem vagyunk kisegitve hogy igének nevezzük.

Nálam a logosz inkább léttörvény hasonló  kicsit mint a tao

Előzmény: vriendelijke (344)
TMitalhinrg Creative Commons License 2016.03.24 0 0 349

1995-ben és 1996-ban jelentek meg ezek a könyvek, szerettem olvasgatni őket, és bizony,
még ma is szívesen veszem elő. Hiába, Lao-ce csak egy volt.

http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2016/03/lao-ce-konyvek.html


Csülök Pista Creative Commons License 2010.01.19 0 0 348
Egészen más az életem, amióta megpróbálom úgy csinálni, ahogy a Micimackó és a Tao-t, meg a Malacka és a Tao-t én értelmezem. Korábban se a Weöress, se a Tőkei-fordításból nem sikerült mindennap használhatót leszűrnöm.
gb. Creative Commons License 2010.01.02 0 0 347

50

Megszületnek és elpusztulnak.
Az élet felé megy tíz közül három,
a halál felé megy tíz közül három,
és meghal tettei miatt
megint tíz közül három.
Miért?
Mert nem lesznek úrrá az élet-vágyon.
Aki úrrá lesz az élet-vágyon,
orrszarvútól, tigristől nem fél,
sem harcban a fegyveres katonától.
Az orrszarvú nem döfi beléje szarvát,
a tigris nem vágja beléje karmát,
nem sebzi meg a katona kardja.
Miért?
Mert a halálnak nincs rajta hatalma.

Előzmény: diastole (335)
gb. Creative Commons License 2010.01.02 0 0 346

"49

A bölcsnek nincs önnön szíve.
Szíve a nép valahány szíve.
Jó a jókhoz
és jó a gonoszokhoz:
ez az erény jósága.
Hisz az igazaknak
és hisz a hazugoknak:
ez az erény bizalma.
A bölcs az ég alatt békében lakik,
megjegyzi az emberek mondásait,
s úgy nézi a népet, mint gyermekeit."

Előzmény: diastole (335)
gb. Creative Commons License 2010.01.02 0 0 345

5

Az ég és föld nem emberi:
neki a dolgok, mint szalma-kutyák.
A bölcs ember sem emberi:
neki a lények, mint szalma-kutyák.
Az ég és föld közötti tér,
akár a fujtató,
üres és nem szakad be,
mozog és egyre több száll belőle:
kell rá szó, ezernyi;
jobb némán befelé figyelni.

 

itt is lepten nyomon hirdeti:)))))))

Előzmény: diastole (335)
vriendelijke Creative Commons License 2010.01.01 0 0 344

 Tehát nincs "Istenkép"...

 

Hát talán ennyire nem egyszerű.

 

A Bibliából ez a rész:

"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge."

a kínai bibliafordításban így szól kb.:

“In the beginning was the Tao, and the Tao was with God, and the Tao was God.”

 

És hozzá a magyarázat:

"According to the English translation of the Bible, the Word is God. And according to the original Greek version of the Bible, Logos is God. The word Logos generally connotes life, light, creation, power, wisdom, love, healing, spirit, force, knowledge, rational, logic, reality, and method. The Chinese word Tao has the same connotations as the word Logos. That is why the word Tao was used in Chinese Biblical translation.

The ancient masters did not evision Tao as an old man who, seated above the clouds, struck people with a bolt of lightning when they transgressed. Since Tao is life, light . . . it is everything and everywhere. Since Tao is omnipresent, it is in you and me as long as we are alive; therefore, God can be experienced in our daily living.'

innen: http://thegreattao.com/index.html

Előzmény: diastole (337)
gb. Creative Commons License 2010.01.01 0 0 343

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9131259

 

ebben a Topicban semmi sem OFF azert nyitottam.

gb. Creative Commons License 2010.01.01 0 0 342

"Amúgy, ha annyira végtelen eccerű és közérthető, hogy lehet, hogy nem ezt vallja mindenki?"

 

mert az erdeklodesi kore az embereknek valltozo,ezert.

Előzmény: Törölt nick (336)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 341
Időnként az is szóbakerül, de vannak más buddhista topicok is.:)

Jó meditálgatást!:)
Előzmény: gb. (339)
gb. Creative Commons License 2010.01.01 0 0 340
analizald 48-50-ig de sajna a magyar forditasok konyen megtevesztik az embert.
Előzmény: diastole (335)
gb. Creative Commons License 2010.01.01 0 0 339

"Akkor mikor lenne időnk meditálni?"

 

Latod ezt kell megoldani:)))

 

tul sok a zagyvasag abban a topic-ban de azert koszi a meghivast,en a Zen-nel maradok.

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 338
Gyere be a buddhista topicba olvasgatni(meg kérdezgetni), mert például a buddhizmusban sincs istenkép. Viszont ami a buddhizmusban van, az van nagyjából a Tao-ban is, csak nincs túlbonyolítva itt.
Előzmény: diastole (337)
diastole Creative Commons License 2010.01.01 0 0 337
SZIA !
A taoizmust (kínai univerzalizmust) kevesen ismerik - legalábbis nyugaton. Nem "szimpatikus" vallás a nyugatiaknál, mert nincs igazából semmi kötődés. (Kereszténység:feltámadás, buddhizmus:megvilágosodás és eljutás a Nirvánába, stb.) Tehát nincs "Istenkép" és nincs halál utáni lét - csak a természet és ember, valamint az univerzum. Mindennek a harmóniája. (Ami természetesen régen felborult.)
Előzmény: Törölt nick (336)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 336
Szervusz Kedves:)

Semmit, de ha már topicot nyitottak Neki, akkor lehet meditálni rajta.:)

Amúgy, ha annyira végtelen eccerű és közérthető, hogy lehet, hogy nem ezt vallja mindenki? Na akkor csak van oka annak, hogy a többi akárhányon veszekszik a fél világ.:)

Előzmény: diastole (334)
diastole Creative Commons License 2010.01.01 0 0 335
Ezt a "közömbösséget" Jao.ce nem hirdette. Honnan ez az "irányzat"??
Előzmény: gb. (332)
diastole Creative Commons License 2010.01.01 0 0 334
Kedves Teremtettke !

BÚÉK !
A taoizmus végtelen egyszerű és közérthető vallás, tulajdonképpen mit kell rajta "boncolni" ??
Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 333
Gyere át a *Ki van itt buddhista* topicba és megnézheted mennyit analizál(unk)nak ott. Most ugye külön még a Tao-t is, az luxus.:)

Akkor mikor lenne időnk meditálni?
Előzmény: gb. (332)
gb. Creative Commons License 2009.12.31 0 0 332

"Nem gond, ha meditálgatsz, csak akkor minek fórumozol?"

 

erre nem tudok sok valaszt adni,csk anyit,hogy magam se tudom.:)))

 

ket fajta Taoizmust ismerek az egyik az amikor az ember keresi a Tao-t, a masik az amikor megtalalta.keresni sokan keresik ,de csak kevesen talaljak meg,amikor az ember megtalalta akkor az elete kozombosse valik,de nem egy depresszios kozombosseg,hanem egy konstruktiv kozombosseg minden iranyban.Na ezt analizald:))))

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 331
Semmit nem akarok Tőled. Elkezdtél beszélgetni, azt próbáltam folytatni. Nem gond, ha meditálgatsz, csak akkor minek fórumozol? De akár egy hetet is várok, ha gondolod, hogy teszel fel írott anyagot a Tao-ról. A hetente egy-két értekezés az még befér a meditációdba? Sok sikert amúgy!
Előzmény: gb. (330)
gb. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 330
mit akarsz tollem hallani en eleg elfoglalt vagyok a meditalassal,de ha segitsegre van szukseg akkor arra probalok idot szakitani.:)))
Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 329
Bővebben nem lehetne? Gondolatolvasni is kell szerinted a Tao szerint?:(
Előzmény: gb. (328)
gb. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 328
"Vannak, akik eleve úgy születnek, hogy csak félig lehetnek tele."
Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 327
Mi lesz úgy?
Előzmény: gb. (326)
gb. Creative Commons License 2009.12.29 0 0 326

***hogy a gondolatunk a szivunkben van es anyi eleg az udvosseghez,***

"Ha ennyi elég lenne, mindenki üdvözülne."

mindenki meg nincs eljutva ahoz a ponthoz ,hogy felismerje erejet.

***minden nap ha nem egyszerusitessz valamit ,akkor nem a Tao utjat jarod ***

"Szerinted húsz év múlva mi maradna?"
nekem mar semmi nem maradt ,ez az utolso testem:)))


***poharnak elobb tele kell lennie mielott kiurithetjuk.***

"Vannak, akik eleve úgy születnek, hogy csak félig lehetnek tele. Vagy még annyira sem. Onnan szép a győzelem, nemigaz?"

 

ameddig az ember nem ismeri fel ,hogy mit kell" csinalnia"es mit nem kell "csinalnia"addig az ugy lesz:))))

Előzmény: Törölt nick (321)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 325
Én csak társalgó vagyok itt. A topicot nem én nyitottam.;)
Előzmény: diastole (324)
diastole Creative Commons License 2009.12.29 0 0 324
Az ki ?
Előzmény: Törölt nick (323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!