Keresés

Részletes keresés

jkowa Creative Commons License 2001.04.03 0 0 12
macskaköröm: köszi...
Előzmény: Törölt nick (10)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.03 0 0 11
Zsirharang: a legtobb ember ugy szokott egy temahoz hozzaszolni, hogy hasznos informaciot is tartalmaz a mondanoja, es nemcsak a kisebbsegi komplexusat eli ki.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.02 0 0 10
hááát, nem is tudom
szerintem érdekes, megpróbálta az angol kultúrtörténetbe ágyazva tárgyalni a "druida-kérdést"
én nem éreztem "lekezelőnek" a stílust, de hát ezen nem fogunk összeveszni! :)))

Előzmény: jkowa (9)
jkowa Creative Commons License 2001.04.02 0 0 9
Szerintem Stuart Piggott könyve nem a legjobb, sött......olvastam. Az egészet egy szubjektív, lekezelö oldalrol közeliti meg, még ha néha megprobál objektív is lenni, de az csak probálkozás. Nem rég jelent meg az Édesvíz gondozásában a Drudida és Kelta hagyományokrol könyv. Két külön könyvröl van szó. Bevezetésként érdemes azokat átrágni..sok mindent megvilágít, ha nem is tér ki mindere teljesen.

J.Kowa

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.01 0 0 8
Stuart Piggott írt egy könyvet, melyben részletesen tárgyalja a druidákat is, meg Stonehenge-hez való kapcsolatukat is
aszem csak angolul olvasható, magyarra nem fordították le
de jobb könyvtárakban talán megtalálható
ControlDenied Creative Commons License 2001.04.01 0 0 7
A Stonehenge-el foglalkoztak.
Előzmény: Naropa (6)
Naropa Creative Commons License 2001.03.31 0 0 6
Engem a druidák érdekelnének. Mikortól jelentek meg a földön, mi a világnézetük? Mivel foglalkoztak?
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.31 0 0 5
Magustanonc!

Az legtöbb ember úgy szokott topicot nyitni, hogy előbb utánanéz a témának.

Zsírharang.

Magustanonc Creative Commons License 2001.03.30 0 0 4
SS: koszonom a kiigazitast |-)
Előzmény: SS Rabe (3)
SS Rabe Creative Commons License 2001.03.30 0 0 3
Stonehenge egyébként nem a Skót felföldön van, hanem a Salisbury síkságon, Anglia déli részén, de az kétségtelen, hogy Wales-től, a kövek származási helyétől jó messze.
Magustanonc Creative Commons License 2001.03.30 0 0 2
jkowa: talan meg annyit, hogy a Fold harmadikszem csakraja is ott talalhato.

Erdekessegkepp meg elmondanam, hogy az epitmenynel a kulso koron 52 kisebb godor van, amibe a kooszlopokat allitjak, viszont kooszlopbol csak 50 van. 2 godor ures. Az 52 azert is erdekes szam, mert egy evben 52 het van.

Előzmény: jkowa (1)
jkowa Creative Commons License 2001.03.30 0 0 1
Stonhenge......vagyis a kö kapu.a druidákkal van összefüggésben.....valoszinűleg tempolom féleként és utjelzöként is szolgált.....mostanság az uj druidák "vissza foglalták" és ott tartják a 8 ünnepek valamelyikét..bár az is lehet hogy mindegyiket...nem tudom már pontosan.

Magustanonc?....egyetértesz?

J. Kowa

Előzmény: Magustanonc (-)
SS Rabe Creative Commons License 2001.03.30 0 0 0
Legalább a nevét pontosan írhattad volna, mester.
Előzmény: Magustanonc (-)
Magustanonc Creative Commons License 2001.03.30 0 0 topiknyitó
Elgondolkozott mar valaki arrol, hogy a Stonehenge miert, hogyan es miota letezik?

Ha jol tudom, akkor a Stonehenge legalabb 5000 eves multra tekint vissza, a kovei darabonkent kb. 50 tonnat nyomnak, es Wales hegyeiben fejtettek oket, es onnan vittek oket a Skot-Felfoldre.

Kivancsi lennek, hogy mennyit tudnak a forumot latogatok errol az osi es titokzatos epitmenyrol.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!