Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.09 0 0 164
Sokat esett áprilisban a szdsz (39,5%), pedig én is segítettem nekik. S most is rátok szavaztam, Seki! :)
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.09 0 0 163
Megnéztem a szadesz áprilisi támogatottságát. :-))) Ja, kedves Seki, csak a te kedvedért, azért szavaztam is! :-)
armagnac Creative Commons License 2001.05.08 0 0 162
Sőt, ilyen is van:)
Ennyit az internyetes felmérések objektivitásáról.
promike Creative Commons License 2001.04.05 0 0 161
Ez egy korrekt válasz volt,és meglepően visszafogott.
Előzmény: alfalfa58 (145)
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 160
Nem én szerkesztem az oldalt. Gyorsabban felkerülhet a kérdésed az e-voksra, ha ide iród:


Lya, előte regisztrálnod kell magad az e-voks nyitóoldalán, ha ez nem történt meg idáig.

Előzmény: armagnac (159)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 159
Remek. Nekem meg lenne egy ötletem, hogy miről tehetnél fel kérdést az e-vokson. Nézz át a Győri kekszes topikba.
Előzmény: Seki Waker (158)
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 158
Sima poén volt. Örülök neki, hogy akadt, aki észrevette :-)
Előzmény: fenevad (157)
fenevad Creative Commons License 2001.04.05 0 0 157
szerintem egy sima freudi elszólás volt :-DDD
Előzmény: bean (156)
bean Creative Commons License 2001.04.05 0 0 156
"multinacianális" ugye multinacionálist akartál írni? :)
Előzmény: Seki Waker (142)
Vészbanya Creative Commons License 2001.04.05 0 0 155
Irnak az SZDSZ 45%-áról?
Előzmény: Törölt nick (152)
Pirítós Creative Commons License 2001.04.05 0 0 154
Ely ha egyszer én ojan szakértő kutatóü lehetnék, hogy még a Blikk is rám hivatkozik!;-)
Rögvest ott érezném magam a szakma Olümposzán!
Hali,
Pirítós
Előzmény: Törölt nick (152)
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 153
Nagyon helyes :-) Mit írtak?
Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.05 0 0 152
A mai Blikk hivatkozik az E-voksra, mint mérvadó forrásra! :-)))
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 151
Kedves mondolat!

Ha egy politikával hivatásszerűen foglalkozó ember azt állítja neked, hogy nincsenek politikai preferenciái, ne higyj neki. A Marketing Centrum munkatárasainak is vannak kedvenc pártjai. Kinek ez, kinek az. A munkánkban azonban igyekszünk kerülni azt, hogy ez meglátszon. Néha lehet, hogy ez nem sikerül. Ha rajta kapsz minket ilyesmin, kérlek, jelezd. Lehetőleg itt:

e-vita

Előzmény: mondolat (146)
iudex Creative Commons License 2001.04.05 0 0 150
Viszont a válaszadókról semmit nem lehet tudni, azon kívül, hogy neteznek. Tehát sem életkor, sem végzettség, sem lakhely, sem munkavégzés típusa nem derül ki. Vagyis esetleges a válaszadók köre, ráadásul egyetlen aspektusuk világos csak. Elegendő ez bármilyen következtetés levonásához? Ez majdnem olyan, mintha csak a szemüvegeseket kérdeznéd meg az utcán, mi a véleményük a pártokról.
Előzmény: Seki Waker (148)
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 149
javítás: kérének=körének
Előzmény: Seki Waker (148)
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 148
Nem, nem teljesen értelmetlen. Egyrészt az e-voks valamennyire azért tükrözi a hálót politázálásra használók (nagyon szűk) kérének véleménymegoszlásait, másrészt elemezhetőek a válaszok közötti együttjárások.
Előzmény: iudex (147)
iudex Creative Commons License 2001.04.05 0 0 147
Viszont akkor az eredmények elemzése értelmetlen, nem?
Előzmény: Seki Waker (142)
mondolat Creative Commons License 2001.04.05 0 0 146
Köszi Seki Waker!

Csak megpróbáltam kiindulni a topic címéből, mert az utolsó ötven hozzászólásból nem tudtam sok összefüggést találni. A téma szerint: tudomány, vagy kóklerség az e-voks.
Meglehet, hogy Bruck megrendelői nagy és még nagyobb multik, és ezeknek bizonyosan profin kell dolgozni. Az e-voks azonban kóklerség, és csak arra jó, hogy manipuláljon.
Bruck pedig nem egyszerűen PR-tanácsokat ad Demszky-nek, hanem teljes egészében irányítja az SZDSZ és Demszky médiamunkáját. Ami önmagában nem baj, mert csodákra szerencsére ő sem képes. De az e-voks politikai motivációt ebben az összefüggésben kell, mert csak ebben lehet értelmezni.
Az adatokat pedig kösz, öröm jól felkészült emberekkel chatelni.:-)

Üdv:

mondolat

Előzmény: Seki Waker (142)
alfalfa58 Creative Commons License 2001.04.05 0 0 145
:-)
Előzmény: promike (141)
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 144
Na de el ne sikkadjon a lényeg, itt lehet szavazni:

E-voks

Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 143
Kedves fenevad!

Annyira azért nem vagyok láma, hogy minden marhaságot meg tudna etetni velem a gizda :-) Az e-voks létrehozásakor az volt a célunk, hogy lehetőleg érvényesüljön az egy ember egy szavazat elv. Persze ki lehet játszani a dolgot, de lényegesen strapásabb módon, mint más hálós szavazógépek esetén. Nincs minden gép mellé iriszkamera telepítve, így csakugyan csak a gépeket tudjuk figyelni. Azokat viszont figyeljük :-)

Előzmény: fenevad (136)
Seki Waker Creative Commons License 2001.04.05 0 0 142
Kedves mondolat!

Írtál olyat is ami nem hüjeség. De a lkényeg fölött átsiklottál: az e-voksolás nem közvélemény-kutatás!!!! És egy pillanatig sem gondoltuk ennek ellenkezőjét.

A Marketing Centrum egy KFT, bonyolult tulajdonosi szerkezettel. 1967-ben az "Új gazdasági mechanizmus" jegyében létrehozták az Országos Piackutató Intézetet. A rendszerváltás után (pontosabban alatt) az intézet dolgozói önprivatizálták a cég maradékát. Mind a mai napig van pár százalékos tulajdoni hányada pl. Horváth Bélának és Zacsek Gyulának is. Tavaly nyáron a cég többségi tulajdonát megvásárolta a Sawyer Miller Group Hungary. Ebben a cégben többségi tulajdona van Bruck Gábornak, aki csakugyan ad PR tanácsokat pl. Demszky Gábornak is. Az smg azonban nem ettől piacvezető a PR tanácsadás frontján, hanem attól, hogy lyópár multinacianális céget üdvözölhet megrendelői körében.

Előzmény: mondolat (137)
promike Creative Commons License 2001.04.04 0 0 141
Persze miután a nagymamád suttyomban a hátad mögött már elküldte a voksát ezért már más szavazatot nem engedett leadni,és ezt követően e-mail-ben gratuláló sorok kiséretében számtalanszor megköszönte:
GRATULÁLUNK SZAVAZATÁT REGISZTRÁLTUK. KÖSZÖNJÜK,HOGY ISMÉT AZ SZDSZ-RE ADTA A VOKSÁT
KÉRJÜK MINDEN HARMADIK ALKALOMMAL NE MULASSZON EL MÁS PÁRTRA GONDOLNI (LEHETŐLEG MSZP)
NE FELEDJE A LEGTÖBBSZÖR SZDSZ-RE SZAVAZÓK KÖZT SZABOLCSI KONZERVEKET SORSOLUNK KI!
Előzmény: alfalfa58 (140)
alfalfa58 Creative Commons License 2001.04.04 0 0 140
Nem fogod elhinni: megpróbáltam - de a gép kizárólag SzDSz-re adott szavazatokat fogad. Azt viszont korlátlan mennyiségben.

:-)

Előzmény: szalonna (139)
szalonna Creative Commons License 2001.04.04 0 0 139
Alfalfa, ne vacakolj. Szavazz a Munkáspártra. A kedvemér...
Előzmény: alfalfa58 (138)
alfalfa58 Creative Commons License 2001.04.04 0 0 138
No, megyek szavazok még negyvenet az SzDSz-re... :-)
mondolat Creative Commons License 2001.04.04 0 0 137
Üdv!

Attól függ, hogy mire akarjuk használni. Ha pl. arra, hogy kimutassuk - minden tudományos alap nélkül-, hogy az SZDSZ mennyire népszerű, vagy hogy a magyarok kedvenc étele a főtt rák, akkor nagyszerű.
Politológiai tanulmányaimat ugyanis azért hagytam abba anno, mert rájöttem, hogy az egész nem más, mint matek. Azaz statisztika. (A szociológiáról is akkor tettem le. Mert az is hasonló.) Merthogy a közvéleménykutatás receptkönyve úgy kezdődik: "végy egy mintátát". És ha ezzel megvagy, elvégezted a munka 70 százalékát. A kérdőív összeállítása egy kis intellektuális kihívás, a kitöltetést úgyis kérdezőbiztosokra bízod, és a hab a tortán, a kiértékelés az az egésznek csak egy pici része.
Magyarán: megbízható közvéleménykutatás csak megfelelően meghatározott célcsoport (mondjuk 19-25 éves, vidéki, érettségizett, dolgozó fiatalok), és megfelelő minta alapján készíthető. Az e-voks egy nagy kóklerség, mert a közvéleménykutatás készítőjének gőze nincs arról, hogy kinek a véleményét is idézi. Az ugyan elkerülhető, hogy egy hozzáférésről ne lehessen több szavazatot küldeni, de ezen kívül semmi reprezentatív jellege nincs az e-voks-nak.
Ezen kívül az a Marketing Centrum csinálja, amelynek igazgatója Demszky 2000. októberéig "szolgálatban" volt sajtófőnöke, tulajdonosa pedig a Demszky mögött álló PR-ügynökség vezetője.

Üdv:

mondolat

(Persze lehet, hogy ezt a sok okosságot már alább valaki leírta, akkor bocsesz, csak az utolsó ötvenet olvastam végig.)

fenevad Creative Commons License 2001.04.04 0 0 136
jajjaj Seki, nem kell ám elhinni mindent, amit a rendszergazdi összedumál neked.
Vagy azért mondja, mert nem akar fárasztani a részletekkel - hisz úgy sem értenéd, vagy azért, hogy megnyugtasson. Az ilyen IP-ellenőrzések meg kukik csak a lamereket zárja ki. De már egy lelkes amatőr is csak röhög rajta.
Előzmény: Seki Waker (134)
iudex Creative Commons License 2001.04.04 0 0 135
Ez logikus is, ha a gép címét számon tartja a szavazórendszer. Csak épp alkalmatlan a többszörös szavazatok kiszűrésére.
Előzmény: Seki Waker (134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!