Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2023.05.25 0 0 35

Király az új Irfan.

Egybe rakták a pluginokat.

1 kattintás: fenn a program.

Még 1: fenn az összes plugin.

Így nyitja pl. a WEBP-t is.

Előzmény: balas (0)
Görcs Creative Commons License 2002.05.10 0 0 34
Egy programot már találtam: Kai's SuperGoo. Nem túl komoly program, inkább játszani lehet vele az arcok eldeformálásával. Használ valaki hasonló programot?

http://www.navnetwork.net/cgi-bin/XDlz/xselect?xid=21374

Előzmény: Görcs (32)
hobbifotós Creative Commons License 2002.05.06 0 0 33
Helló Rati,

Én már nem tudom, hogy honnan, de letöltöttem az Archimage 1.6 programot, nagyon jó, adatbázist lehet vele készíteni a képekről, kiválaszthatod, melyiket akaraod a HTML-be konvertálni, beállíthatod a HTML-fájlok fix részeit, egy csomó mindent állítgathatsz, színeket, minden képhez kommentet, amely megjelenhet az oldalán, stb. Az indexképek mérete állítható, sőt a HTML-oldalon megjelenő képeket is ő generálja az általad megadott méretben, a célkönyvtárat te adod meg, így az eredeti képeid megmaradnak (jut eszembe, a fájlok nevei új nevek, thát az eredeti akkor is megmarad, ha ugyaoda írja vissza!). Jó minőségű képeket generál és nem túl nagy méretben. Példát találsz a honlapomon, a kis képek 110 pixelesek, a nagyok 500-asok:
http://www.invitation.hu/hobbifoto/photo.html

Megkerestem az eredeti lelőhelyét:
http://www.bornet.es/archimage/index.shtml
Ez egy kétnyelvű progi és teljesen ingyenes!
Remélem, segítettem! Szia

Előzmény: rati (31)
Görcs Creative Commons License 2002.05.05 0 0 32
Sziasztok! Olyan programra lenne szükségem, amivel portré fényképekből karikatúrát tudnék készíteni. Mit javasolnátok?
rati Creative Commons License 2001.12.12 0 0 31
Valami olyan programot keresek, ami a fényképek webes megjelenítését segítené. A Photoshopban van ilyen funkció, hogy egy adott könyvtárban lévő képekből előállítja az indexképeket és megcsinálja hozzá a html -t is automatikusan, de nem vagyok vele teljesen megelégedve. Mit használtok?
mgy Creative Commons License 2001.12.11 0 0 30
köszönve, irfan .1-el frissítve...
mgy
Előzmény: balas (29)
balas Creative Commons License 2001.12.10 0 0 29
Itt egy link, egy kilo digitalis fotozashoz hasznos programot sorol fel, melyek ingyen letolthetoek/kiprobalhatoak. Ezek kozul sok kepnezegeto, az emlegetettek is kozte.
De Magyarorszagrol is gyorsan toltogethetsz mindenfele programokat a Tucowsrol. Ebben az esetben klikk: Multimedia/Image Viewers. (Hopp, megyek en is, van uj IrfanView 3.61... :-)
Egeszsegedre: balas
Előzmény: mgy (28)
mgy Creative Commons License 2001.12.10 0 0 28
(a lustábbak kedvéért) ha van, adjatok lécci linkeket is!
köszönve!
Fido Dido Creative Commons License 2001.12.10 0 0 27
Aztán ott van még a jó kis ingyenes AhaView! "Picit" szebben dolgozik, mint az ACDSee.

Fido

prod Creative Commons License 2001.12.09 0 0 26
cypher: Egyetértek. Tényleg a legjobb, de sajna a 4,50 verzióhoz nem találok működő okosságot! :-(((
Előzmény: cypher (25)
cypher Creative Commons License 2001.12.06 0 0 25
ThumbsPlus!

Egyértelműen ez a legjobb képnézegető. Gyorsabb az Irfan-nál és tele van funkciókkal... Majdnem 100 formátumot ismer (ez mondjuk lényegtelen) és bővíthető

Üdv: Gábor

Pítör Creative Commons License 2001.12.06 0 0 24
Az IrfanViewnál ha kikapcsolod azt, hogy mindig a képernyőméretre optimalizálja az aktuális képet, akkor nem lesz minőségromlás.
Tehát Options, Properties, Viewing, Fullscreen Options rész, Show images/movies with normal size.
Előzmény: Törölt nick (22)
Duda Creative Commons License 2001.12.06 0 0 23
Azert ez sokmindenen mulhat. Vannak beallitasai ahol a fast-best kozott kell valasztani pl.
Nekem nem tunt csunyabbnak a fotosopnal.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.06 0 0 22
Ha valakinek van friss tapasztalata, ajánlata a témában, szívesen venném.

Egy megfigyelés: próbáltam áttérni SuperJPG-ről az ingyenes, sokkal újabb IRFANVIEW-ra, és észrevettem (nem is én, hanem sasszem fiam), hogy utóbbival sokkal gyengébb a kép minősége a képernyőn. Érdekes.

rabbbit Creative Commons License 2001.07.08 0 0 21
OFF
nem azert irtam 3x a 'nagyon bejott'-ot mert annyira cool a program, csak ideoda taskvaltottam a hozzaszolas irasa kozben es igy nem ojan feltuno a szoismetles :)
bocs
OFF vege
Előzmény: rabbbit (20)
rabbbit Creative Commons License 2001.07.08 0 0 20
nem akarom nagyon magasztalni, mivel csak 5 perce ismerem, de eddig nagyon bejott:
http://www.fototime.com/

nem annyira kepnezegetes mint inkabb az albumok keszitese a celja (bar ez elobbit is tokeletesen teljesiti, esetleg nem ismer 2543 formatumot...)
szoval lehet vele albumokat kesziteni, abba a kepeket belemasolgatni (egy .xml fileban tarolja az adatokat ha jol latom)
ami nagyon bejott, hogy a kivalasztott albumokbol egy konyvtarba osszeallitja a CDre valot (beleertve onmagat es a szukseges DLLeket is)
tamogat par kamerat (pl casio3000t ami engem erint:), hogy ez pontosan mit jelent meg nemtom, mert nem volt idom kiprobalni
szkenneles gondolom alap..
illetve egy album lehet private/public attol fuggoen hogy szeretnenk e a weben is publikalni a kepeket (a feltoltest megoldja magatol).
+tovabbi aprosagok (kepeknel kulonbozo szurok a fileokra)
sz'l nekem bejott

remelem nem irtam hujeseget, csak epp most toltotem le a progit es eszembejutott a topic

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.20 0 0 19
A jó öreg SuperJPG pl. csinálja
Előzmény: zoom77 (15)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.20 0 0 18
Kösz, végre új programok a látómezőben
Előzmény: Hülyesamu (17)
Hülyesamu Creative Commons License 2001.05.19 0 0 17
én csodálom, hogy még mindig van olyan ember (már bocsi), aki acdsee-t használ, én asszem 98 óta felejtem... pl:
xnview: www.xnview.com
200+ támogatott formátum, elég összetett batch konvertálás, slideshow, képerny?lefényképezés, etc.etc. az exe 1,3 MB. aztán ott az irfan view, az is elég jó.
szerintem a www,webattack.com -on van egy csomó hasonló, lehet válogatni...egy halom freeware!
Puli Barát Creative Commons License 2001.04.17 0 0 16
Ha jól tudom a Webshots Desktop SW.
www.webshots.com
És ott van hozzá néhány ezer ingyen kép, szépen, több tíz támába és altémába szedve.
Előzmény: zoom77 (15)
zoom77 Creative Commons License 2001.04.15 0 0 15
nos, ismernek az (holgyek es)urak olyan progit, amely a slideshow alatt kiirja a file nevet, de semmit egyebet?
Puli Barát Creative Commons License 2001.04.13 0 0 14
Amit próbáltam:
1. amik benne vannak a Winfosban Pictur Viewer ha jól emléxem, Imaging, Paint, Explorer. Ezek mind ingyen és nézik is a képet. :-)
De ott van a szintén Winfoshoz járó Winfos Media Player, ami állandóan frissíthető és a legújabb verziója szépen csinál sok mindent talán képeket is néz.
Aztán ott van még az Aple Quick Time vagy Quick Time View, ha jól emléxem ez is free.
De az én kedvencem az ACD See.
Amúgy a Tucows mellé ajánlom még a hazai verziót:
www.letoltes.com
Vigyázz a vége nem .hu, hanem .com!!! :o)
Előzmény: K. N. Zordonbordon (13)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.04.02 0 0 13
igen, azért érdemes benézni (néha)
Előzmény: balas (11)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.04.02 0 0 12
nem olvastad át Léggé :-DDD (a zelőzményeket, de a zutalások is:freeware, 1Mbyte körül)

szóval a rejvény +fejése:xNview

Előzmény: balas (11)
balas Creative Commons License 2001.04.02 0 0 11
Mi van?!
Azaz a nyelvezetet meg csak-csak dekodolom, de mi az az ez?
SuperJPG? Mer' a KetTehennel van am nehany kepleso!
udv, balas
Előzmény: K. N. Zordonbordon (10)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.04.02 0 0 10
itten, a tuocowsnál leltem, 1 pár kisebbet letöltöttem (a minél freebb azér szempont volt, lejárókkal nem vriáltam, ez még ráadásul freeware is), fölraktam, leszettem, na nem épp esztet, ez marat6tott, de nem igen használtam.
Sztá' nemrég eccercsak kellett volna 16 bites képet(mármint szinenkénti méjségben) bizgetnem(legalább belenézni), és ezaz 1 birta benyomatni, a krikszkraxokat nélkülözve.
Azóta rályöttem, mijen kézreálló kis szerkezet, becsben is mindenféle konverzi. Jókat beállít6cc.
Remélem a 0.05 verzió+ nem hibákat eredményezett, hanem Setleg pár plusz funkciót, az enyém még belefét 1Mbájtba, a fentebb Mlegetett oldalon már 20%-alékkal nagyobb.
Mindenféle rugalmas viewkat nem fedeztem fel benne :-\
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 9
Slowview:
http://www.slowview.f2s.com/

Azert hasznaljuk itt a munkahelyen, mert ingyenes. En csak arra hasznalom, hogy a file kezelomben (dos navigator) enter-t nyomok egy kep fajlon, es ezt inditja el.
Amugy hasonlit kinezetre es hasznalatban az ACDsee-re.

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 8
Endi, Zordon, hálás lennék részletekért. Miért szeretitek, hol lehet beszerezni.

Valahogy így:

SuperJPG 3.1
Évekkel ezelőtt floppyn kaptam shareware-ként. Egy hónapig volt használható ingyen, ezután fizettem érte és kaptam hozzá kódot. Azóta ezt használom, az újabb verziókat nem próbáltam.
Megtalálható a http://midnightblue.com/ címen.

Előnye: kis méretű program, kétféle nézete van: egy folder view és key view. Ez utóbbival kategóriákat és al-kategóriákat lehet létrehozni. A directory-rendszer és a kulcsrendszer között gyorsan lehet váltani, és képeket egy-egy ategória ikonjára ráhúzni. Egy képet tetszőleges számú kategóriába lehet beletenni.

Ezzel a módszerrel a képeimet fizikailag időrendi sorrendben létrehozott és elnevezett directorykban tárolhatom (illetve úgy, ahogy jólesik), tartok nem szabályos nevű / helyű directorykban is képeket, a témákat mégis könnyen, gyorsan áttekinthetem. Ezzel a módszerrel egy virtuális válogatásból is könnyen, gyorsan készíthetek fizikai file-gyűjteményt, hogy azt felmásolhassam a memóriakártyámra és vetíthessem TV-n a digit kameráról.

Öregecske a program, szerintem nem teljesen Y2K kompatibilis, de "affordable" :-). Próbálta már valaki az újabb verziót?

K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.03.30 0 0 7
nekem az XNview jött be
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.29 0 0 6
Van meg a SlowView is, ami szinten ingyenes.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!