Keresés

Részletes keresés

Ugor Creative Commons License 2001.09.19 0 0 7
Scannerem a munkahelyemen HP 4300C, itthon EPSON Perfection 1240U. Mindkettő USB-s. Az itthoni gyorsabb, jobb is, képekre különösen, de a Recognita 5.0 (amit mindkét helyen használok), nem ismeri még ezeket a típusokat, csak általános scannerként ismeri el őket. Márpedig ez nem az a teljesítmény, amiért használni szeretném őket. Tudtok valami megoldást?
nemo123 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6
PRIMAX OneTouch 5300 a szkennerem tipusa. Van itt valaki aki szintén ezt használja és működik?
Ha igen, milyen drivert használsz hozzá?
Engem üdöz a sors ezzel a sz...ral. Pedig boltban vettem, igaz olcsó volt..
RMD Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5
Van egy Linotype-Hell Saphir márkájú diafeltétes lapscennerem, a baj ott kezdődik, hogy nincs meg a kábel ami az alapgépet a feltéttel összeköti! Ha valaki tud ilyen kábelt, vagy legalább a helyes bekötést ismeri, kérem segitsen rajtam!
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.09.04 0 0 4
Szia!

Sajnos kalibráció biztosan nem történt és nem is fog, mert a scanner nem újonan került hozzám.
Letöltöttem az Ulead Photo Editor nevű progit, majd ma kipróbálom. Corel is tud scannelni?

Lopez

Előzmény: Smithi (3)
Smithi Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3
szenyor Lopez

A hiba oka lehet a progi ( próbáld ki photoshop-al is, hátha ), de lehet az is, hogy nincs bekalibrálva a scanner ( elvileg adnak hozzá valami tesztlapocskát, amivel meg lehet csinálni a kalibrációt )

Smithi

Előzmény: szenyor Lopez (2)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.09.03 0 0 2
Hali!

Gondom van a scanneléssel. Egy fényképnek zöld háttere van, viszont scannelés után gyönyörű kék háttér fogad a monitoron. Miért lehet ez? Hogyan lehet javítani?
Scanner: Umax Astra 1200P (ha jól emléxem)
Progi: VistaScan (amit a scannerhez adtak)

Érdemes áttérni valamilyen "jobb" szoftverre? Okozhatja a problémámat a szoftver is?

Lopez

Smithi Creative Commons License 2001.03.28 0 0 1
Hali!

A Photoshopot én is tudom javasolni.
Amire figyelni kell, hogy ha jó minőségben szkenelsz, akkor sok ram is kell a gépbe, hogy utána fel is tudd dolgozni a képet ( pl egy 13x18cm-s kép 600dpi felbontással kb 45Mb ).
Szövegbeolvasáshoz viszont a Recognita talán a legjobb.

Smithi

Előzmény: vecserosz (-)
V. Tom Creative Commons License 2001.03.27 0 0 0
Csövi!

Adobe Photoshop-pal próbálkozz, azzal mindent meg tudsz csinálni, amire szükséged van

V.Tom

vecserosz Creative Commons License 2001.03.27 0 0 topiknyitó

Hali !

Ma vásároltam egy Umax Astra 2001U típusú szkennert.
Milyen progikat használjak ?

Egyáltalán mire érdemes figyelni ?

Előre is köszi : vecserosz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!