Tegnap kaptam egy HP 715-os gepet.. 100mhz hp risc procival. Eppen keszulok ra linuxot tenni.. Sajnos netbsd port nincs ra(!), csak felkesz es nem mukodik. Az openBSD port elvileg mukodik (legalabbis bebootol:)), de nalam elsegfaultol a kernel szarul.
A gepben sem cd sem floppy nincs, ugyhogy eleg erdekes lesz.. Epp egetem a hprisc-linux cd-t, megprobalok beleganyolni egy scsi cdromot aztan hatha lesz vele valami.
Ha nem jon ossze akkor marad a soros konzol, bootp//tftpd/nfsroot megoldas. Es bsd-nel mukodott volna, ha bebootol a kernel.
Köszi a hozzászólásokat, megnézem. Csak kíváncsiság szinten érdekel, mert az oprendszer úgyis ROMban van, így elszúrni nem tudom. Megadom, hogy BOOT onnan, és jóvan. Meg szeretném próbálni, hogy viselkedik a linux egy ilyenen. Maximálisan béka nem vagyok, csak iszonyú rég foglalkoztam vele (4 éve talán, vagy 5).
Mondasz valamit. Csak, mint lehetoseget emlitettem. Azert a NetBSD/toaster kepet lattad? Az enm semmi.
Nincs ilyen gepem, de orulnek, ha lenne. Ha meg tudok foloset, akkor szolok.
Udv
Szerintem egy ilyen gepen bun barmi mast hasznalni mint az eredeti
oprendszeret (Risc os 2 vagy 3?, ha leformazod akkor vegleg elveszik!). En komolyan gyujtom az ilyen regi
masinakat (lasd a muzeumom : http://oldmachines.ini.hu ) ha esetleg meg
szeretnel valni a masinatol szivesen adnek erte par ezer forintot, sot erte
is megyek. Gondold meg! Esetleg egy 486-os alaplapot is fel tudnek ajanlani
erte (dx2/66-os procival) sebessege kb. ugyanolyan.
Linuxot nem tudom, hogy megy-e A4000-en, de van egy NetBSD, ami meg van irva ra, csak nincs letesztelve.
De ha nekiindulsz jol kosd fel a nadragodat, mert ha linuxot se ismered, akkor lehet, hogy a NetBSD egy kicsit kiakaszt. Meg nbem talalkoztam vele, de ha szerzek egfy microVAX-ot, akkor azt teszek ra, vagy VMS-t. A NetBSD-re mondjak a guruk, hogy _na_az_fapad_. A vi-t meg ismerd meg, vagy az ed-et, mert installalaskor lehet, hogy abban nincs alternativa.
Ha baj van irj, probalok segiteni.
Remelem sikerul, sok sikert,
Udv
Ja www.netbsd.org (es ha segithetek a donteshez: www.uptimes.net ;-)) )
Teljesen feleslegesen szivatod magad ezzel a regi geppel, plane akkor, ha
> linuxhoz majdnem teljesen béka vagyok
Egyaltalan mennyi RAM van benne? 2 MB? Allitolag 4 MB volt a lehetseges maximum ebben a modellben, ennyi memoriaval semmilyen ertelmes dologra sem tudod hasznalni a gepet (egy mostani Linux alatt).
Honnan vetted, hogy ezt a hardvert egyaltalan tamogatja valami? Az ARM Linux honlapon azt irjak, hogy egyelore az A4000 nincs tamogatva, mert valamilyen 26-bites memoriahozzaferest hasznal, ami specialis patch-eket igenyelne.
Nem találtam ilyen témát, ezért nyitottam egyet, ha valaki tud ilyet, az is jó, de:
A napokban szereztem egy 1992-es Acorn A4000-es gépet, és először gőzöm sem volt mi is ez. Utána néztem, egy ARM250-es 32bites Risc procis gép. Láttam a neten, létezik hozzá Linux is. A saját oprendszere halovány, ezért gondoltam, hogy megkérdelek titeket, próbált-e már valaki ilyen vagy ehhez hasonló gépre linuxot rakni?
Milyet?
Hogy sikerült?
Hogy álljak neki?
Előre is köszi:
Wolruf
(Ja, linuxhoz majdnem teljesen béka vagyok :-)