Keresés

Részletes keresés

No.9 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 702
Akkor beletrafaltam. :)
Nalunk a felesegemnek koszonhetoen van tobb tucatnyi hasonlo konyv, meg sikeres uzletemberek konyvei stb.

Tudom hogy egyelore meg nem Hawaii a celpont, de onnan azert legalabb egy latogatas erejeig konnyen (relativ olcson, gyorsan) elerheto, aztan majd idovel akar tenylegesen odakoltozni. Hm, hat nem tiltakoznek ha ott kellene elnem... Majd visszaterek valamikor mindekepp, mert nagyon sok szep emlekem kotodik a szigetekhez amiket jo lenne felidezni, ujraelni. De csak rovid idore, es nem mostanaban.

Btw. epp a minap bongesztem ezt-azt youtube-on es leragadtam par hula videonal. Na nem a turistaknak eloadott verzio Waikiki-n, hanem a tradicionalis "kahiko" hula.
Annyira magaval ragado az egesz, beleborsodzik a hatam.

Az eskuvonkon a gyuruhuzas alatt ez a zene szolt. Nem hula :), de hawaii-i es nekunk emlek es jelentese van.

Aloha
Előzmény: hau'oli (701)
hau'oli Creative Commons License 2010.05.19 0 0 701

 

Kedves Barátom!

 

Nálunk a Titok alapmű:) minden szobába van belőle egy:) meg a hozzá hasonló könyvekből Vonzás hatalam, Kulcs, Titkon túl, Gazdagnak születtél és társai:)

Agykontroll is nagyon hasznos a célok elérésében, én a térdemet raktam vele rendbe!

 

Régebben én se nagyon hittem ezekben a dolgokban, de amióta 13millió 600ezer jelentkezőből a végső 50.000-be kerültünk, (akik már meg is kapták a vízumot) azóta nem ismerünk lehetetlent:) 

 

Örülök neki, hogy jól mennek a dolgaid, mi ezek után még nagyobb, csodálatosabb dolgokban hiszünk, olyanokban, amit ha most elmondanék lehet valaki hülyének nézne, de az elme hatalma nagyon nagy és ha csak annyiba kerül, hogy hiszek az álmaimban, akkor én megteszem, a többit meg majd az univerzum elintézi.

Mindenkinek ez a legjobb, amit tanácsolhatok, hinni kell abban, ami ma még hihetetlen és idővel meg fog valósulni:))

 

A legjobb az egészben a szabad választás joga:))

 

Köszönöm és Neked is minden jót:)

Előzmény: No.9 (700)
No.9 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 700
Hali,

Grat a vizumhoz. Bar igazabol ugye ez szerencse kerdese (lasd "...lotto") de azert ismet beigazolodik a regi bolcsesseg hogy ha valamit nagyon akar az ember az valora is valik. El kell hinni hogy egy "alom" az lehet valosag is, es kitartassal, szorgalommal, a nehezsegektol meg nem rettenessel mindent el lehet erni.
Nem tudom olvastad-e "A Titok" (The Secret) cimu konyvet. En ugyan nem hiszek tulsagosan az ilyen dolgokban, de az elmult evek soran olyan iranyt vett az eletem amit mindig is szerettem volna, de a valos esely ezekre szinte 0 volt. Szoval ezen tapasztalatok alapjan azt mondom hogy tenyleg lehet benne valami.

Szoval sok sikert nektek es minden jot!
Előzmény: hau'oli (699)
hau'oli Creative Commons License 2010.05.06 0 0 699

 

 

Sziasztok!

 

Mostanában inkább az Usa-vízum topicban nézeledtem, mert láttam, hogy itt sírícsend és hullaszag van:)))

 

A lényeg, hogy itt is megígértem, ha lesz lesz változás az életemben, akkor jelentkezem.

 

Jelentem van egy nagy változás, a feleségemmel megkaptuk az amerikai bevándorló vízumot, ezért már nincs olyan messze nekünk HAWAII!!:)))

 

Szép napot mnkinek:))

 

 

morzsa80 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 698
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni - természetesen csak ötletelés szintjén - hogy hogyan induljak neki egy Hawaii útnak, hogy tudnék munkát keresni ott?
Nagyon köszönöm előre is a hasznos tanácsokat és segítséget.
hau'oli Creative Commons License 2009.12.10 0 0 697

 

 

Szia No.9!

 

Az igen:) a 6hónap már elég sok idő ahhoz, hogy el tudja dönteni az ember, hogy szívesen élne e ott??

 

Neked mi a tapasztalatod?Miért jöttél haza?Honvágy vagy jönni kellett?

Szívesen élnél Hawaii-n hosszabb távra is??Hol laktál??

 

Ja és mikor mész újra??

 

Nekünk van egy cégünk, amivel a neten dolgozunk, tehát nem vagyunk nagyon helyhez kötve, csak annyi, hogy legyen net!!

 

Szép napot!

No.9 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 696
Igazabol az 5 het is keves volt mert csak turistanak ereztem magam. Ket evvel kesobb viszont volt szerencsem 6 honapot ott tolteni. Az mar kelloen hosszu ido volt hogy valoban ott "eljek". Rengeteget lattam, tapasztaltam, tanultam. Teljesen mas jellegu elmeny volt mint az elso utam.
Előzmény: hau'oli (695)
hau'oli Creative Commons License 2009.12.09 0 0 695

 

 

Hali No.9!

 

Köszi a jótanácsokat, hát kb mi igy tervezzük!

Csak a személyes tapasztlat az igazi!Mi, ugye születésünk óta Magyarországon élünk és van egy álmunk, ami 14.000km-re van tőlünk csak akkor tudjuk meg mi van ott, ha már eljutottunk oda!:)) de az ésszerűség határain belül mindent meg fogunk tenni, hogy ott le is telepedhessünk!

Majd meglátjuk!

 

Te nagyon szerencsés vagy, hogy öt hetet töltöttél Hawaiin, de igazából nincs is értelme rövid időre menni, mert semmit nem tudsz rohanás nélkül megnézni, megtapasztalni!

Éppen ezért mi az életünket szeretnénk leélni Hawaii-n!

Tök jó mert minden egyben megtalálható, a nagyvilági élet és a vitathatatlan elzárt paradicsom!!

 

Már alig várjuk, hogy mehessünk!:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: No.9 (694)
No.9 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 694
En azt javaslom hogy eloszor nezzetek korbe, tapasztaljatok meg hogy milyen is az elet ott, anelkul hogy hosszabb tavra elkoteleznetek magatokat. Ez mondjuk akarmilyen helyszinre igaz nem csak Hawaiira, de a mainlanden azert joval egyszerubb tovabbalni egy masik varosba/allamba.
Nezzetek szet Oahun kivul egy-ket masik szigeten is. Munkalehetoseg, varhato bevetel, ingatlanarak, biztositas, megelhetesi koltsegek stb. Aztan ha mindenben az elkepzelesnek megfelelot talaltok akkor aso-kapa.
A neten olvashatsz ezt is azt is de az igazi megis az elso kezbol valo info.
Előzmény: hau'oli (693)
hau'oli Creative Commons License 2009.12.05 0 0 693

 

 

Szia loihi!

 

 

Nálunk úgy áll a dolog, hogy idén sorsoltak ki az usa vízumra és kb. jövő júniusra le is zárul az ügyintézés!!:)

 

Utána bármikor mehetünk és nekünk az álom az Hawaii az Usán belül!:)

 

Már sok helyről hallottam, hogy drágább a szigeteken az élet, mint a kontinensen, ami persze teljesen logikus, de hogy kell ezt a mindennapi életben elképzelni???

 

Hát ott is élnek emberek, sőt elég sok magyarról is olvastam akik ott élnek!

ők tuti nem mind milliomosok és mégis jól elvannak, nem beszélve az őslakos hawaii-akról! Szerintem azok sem nyomorognak!

 

Tehát hogy kell elképzelni ezt a nagy drágaságot???????

 

hali

 

 

 

 

 

 

 

 

loihi Creative Commons License 2009.11.29 0 0 692
Hello. Most itthon vagyunk. Férjem kutató.
Hawaii-n csak konferencián voltunk 1 hetet.
Maradandó élmény. Főleg látni a lávát az óceánba folyni, illetve hogy felmehettünk a Mauna Keára megnézni a csillagvizsgálót.
Barátaink éltek kint és ők azt mondják bármikor visszamennének, ha anyagilag megengedhetnék maguknak. ( Ők jelenleg is Floridában laknak.)

Mikor indultok?
Előzmény: hau'oli (691)
hau'oli Creative Commons License 2009.11.16 0 0 691

 

 

Loihi!

 

És most merre vagytok, hol nyomjátok??

És azon kivül, hogy drága volt Hawaii milyen?? Jó ott élni??

 

 

hali

Fogtechnika83 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 690
Köszönöm a válaszodat! Florida sem hangzik ám rosszul. Mindegy, csak el innen egy olyan helyre, ahol "élvezem, hogy létezem" :)
Előzmény: loihi (689)
loihi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 689
Szerintem ne Hawaii-n kezdj-ott tényleg drága.
Florida? (2 évig éltünk ott)
Kijutni nem tudom mennyire nehéz, de gondolom igen.
Meg lehet élni. Ami sok az a lakásbérlet és a biztosítás. Élelmiszer kicsit drágább, mint itthon (a fizetéshez viszonyítva olcsó). Ruha olcsóbb, mint itthon.
Egy lakás berendezéséhez, életkezdéshez nagyon jó közösségi oldalak vannak, ahol olcsón beszerezhetsz sok mindent és hát ott a jó öreg Garage Sale!
Kezdetben kereshetsz egy társbérletet (egy egyetemi városban tuti könnyen találsz). Próbálj egészségesen kimenni és az is maradni.
Ha azt mondom, hogy ott 1 fizetésből (ösztöndíj) 4-en ottani létminimum alatt jobban éltünk, mint itthon, akkor azt hiszem mindent elmondtam.
Sok sikert!
Előzmény: Fogtechnika83 (688)
Fogtechnika83 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 688
Sziasztok!

Most akadtam rá erre a fórumra. Külföldön szeretnénk dolgozni, valami hasonló helyen, mint Hawaii. Fogtechnikus vagyok, de nem ragaszkodom hozzá. Kérdésem a következő lenne. Most kezdek majd neki a nézelődésnek, infó gyűjtésnek, és úgy érzem, itt kell kezdenem :)

Aki kint él, vagy tud valamit arról, nehéz a kijutás? a kinti munka vállalás? Valamint a munka bér/élelem,szállás stb arány mennyire jó? Teszem azt, hogy ha nincsenek nagy igények, csak annyi, hogy enni tudjak, és hol lakni, plusz mellette egy két dolgot csinálni, mint pl. szörfözés, stb. A lényeg, hogy meg fizetik e a munkát ott annyira, hogy el legyen az ember. (Nem akarok yachtot, stb, csak ÉLNI) :)

Előre is köszönöm a válaszokat!
hau'oli Creative Commons License 2009.09.17 0 0 687

 

 

Köszönöm a jókívánságokat, az tuti, hogy mindent megteszünk a sikerért!:)))

Ahogy változás lesz a történetemben, azonnal írok!

 

Halihó:)))

loihi Creative Commons License 2009.09.15 0 0 686
Sok sikert és néha egy-egy képet a nosztalgiázás kedvéért légyszi. :-)
No.9 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 685
Ertem. Akkor sok sikert kivanok!
En magam is nagyon szeretem Hawaii-t, minden percet elveztem az ott toltott idonek. Siman el tudnam kepzelni ott az eletemet, de legalis munkavallalasra nem sok eselyem van. De azert majd idorol idore visszalatogatok.
Előzmény: hau'oli (684)
hau'oli Creative Commons License 2009.09.08 0 0 684

 

Szia No.9!

 

Igen kisorsoltak és folyik az ügyem!:)

 

A drágasággal sajna nem tudunk mit csinálni, nekem és a Kedvesemnek eltökélt szándékunk Usá-n belül Hawaii!Remélem kivitelezhető lesz!

A munkáról csak annyit, hogy a neten dolgozunk, szerintem nem fogunk kötődni Honoluluhoz, megyünk "vidékre", ahol talán minden olcsóbb! 

Ezek a tervek aztán majd kint meglátjuk, de nagyon fanatista módon Hawaii a célpont és tudod, ha az ember valamit nagyon akar.................:)))

 

Lényeg a vízum, aztán a többi majd jön:)))

No.9 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 683
Mar kisorsoltak a nevedet?

Hawaii nagyon draga. Egy ket szobas lakas Honolulu-ban, nem tul jo helyen (ertsd, kilatassal a H1 autopalyara) olyan 1000 dollartol kezdodik havonta. De nem csak az ingatlan, hanem az elelmiszerek, szolgaltatasok 1,5 - 2-szer annyi mint a kontinensen.
Persze Honolulu-n kivul valamivel olcsobb az ingatlan (az egyeb dolgok sok esetben dragabbak, mert nincsnek nagy aruhazak hanem csak a kis boltok) viszont ha dolgozni akarsz akkor meg muszaj ott a kozelben lenni, mert a kisvarosokban nem sok munkalehetoseg van.
Előzmény: hau'oli (682)
hau'oli Creative Commons License 2009.09.07 0 0 682

 

vízumlotto!

 

No.9 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 681
Milyen az az "allando tartozkodasi" ?
Előzmény: hau'oli (680)
hau'oli Creative Commons License 2009.09.06 0 0 680

 

Szia loihi!

 

Mi is ott szeretnénk élni, bár elég kevés az infónk az ottani életről!Értem ez alatt az egész Hawaii szigeteket!

Gondolom, nem olcsó az élet, de hamár állandó tartózkodásim van az Usá-ba, akkor olyan jó lenne Hawaii-n letelepedni!

Tüzön vizen át meg is teszük, élnek ott más magyarok is, ők sem halnak éhen:))))) 

loihi Creative Commons License 2009.08.29 0 0 679
Aloha,
Nos, én Big Island-en jártam (Hilo), sajnos már régen. Gyönyörű. Szívesen élnék ott én is. :-) Csak az Élet ott sokkal drágább, mint az Államokban. Van olyan ismerősöm, aki ezért költözött el onnan FL-ba.
De a makadámia dió és a Kona coffee biztos ízleni fog.
Előzmény: hau'oli (676)
Playsion Creative Commons License 2009.08.25 0 0 678

A kisvárosok Oahu-n  tipikus amerikaiak. Annyi különbség van, hogy a háttér "drámaian" hegyes, és gyönyörű az óceán. De ezen kívül pizza domino, advanced autoparts, taco bell, stb, ugyanolyan rendőrkocsi, a férfiak ugyanúgy a garázs ajtónál isszák a sört a harley háta mögött. Ja, a pickup-okon általában van surf.

Az infrastruktúra kiváló, nem nagyon lehet érezni, hogy az ember  4000 km-re van a a szárazföldtől egy szigeten. Nekünk bejött.

 

A polinéz őslakosok fele kedves, fele ritka ellenszenves. Unott kiszolgálás, gyűlölettől sütő tekinteteket gyakorta lehet tapasztalni. Pl. apró hangyák voltak a szobánkban. Összecsípték a bokámat. Lemegyek szólni, hogy mi történt, erre a polinéz recepciós hölgy (4*os szálloda, k. drágán): És mit szeretnék, mit csináljanak? Takarítsd el a bogarakat. Ebben a szállodában nincsenek bogarak, jelentette ki. Én meg mondtam, hogy erre rászabtál, mert felvettem kamerával. Na akkor elismerte, és bocsánatot kért. Én legszívesebben akkora fülest adtam volna neki, hogy kirepül a virág a füle mögül.... 

 

 

A szeparatizmus megannyi jele tapasztalható. Pl. most 50 éve csatlakozott Hawaii az Usa-hoz, a rádió hírekben bemondják, hogy megy az ünneplés, ami sokaknak örömteli, de sokan vannak olyanok is, akiknek ez a szabadság elvesztésének napja. Vagy: a hotelszobánkban volt egy keményborítós "mit érdemes megnézni" könyv. Ennek az utolsó lapját a Hawaii-i zászló bemutatásának szentelik. Sávos zászló, a Union Jack-el. Aláírva: Ez az egyetlen zászló az 50 államéból, amely valaha szabadon, függetlenül és büszkén lenghetett.

 

Én, mint túrista, ezekre nem vagyok kíváncsi, hagyjanak békén.

 

Ha valami még érdekel, kérdezz.

Előzmény: hau'oli (677)
hau'oli Creative Commons License 2009.08.25 0 0 677

 

 

NA SZIASZTOK!

 

SEMMI REAKCIÓ, MEGINT BEHAL A TOPIK????????????

 

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

hau'oli Creative Commons License 2009.08.24 0 0 676

 

Hi Playsion!

 

Kérlek mesélj többet!Engem Oahu azon részei érdekelnek, amik Honolulun kívül esnek, tehát kisvárosok Oahu és Maui szigetén!

Én ott fogok élni a Kedvesemmel és szeretnék többet tudni róluk!Először csak így neten keresztül, aztán a végső döntést úgyis ott fogjuk meghozni-mármint hogy melyik szigeten fogunk élni!

 

hali

Playsion Creative Commons License 2009.08.24 0 0 675
Mi most voltunk Kauai, Maui, Oahu-n, mind más, de nagyon jól éreztük magunkat ezeken a szigeteken. A "vad" eredeti Hawaii viszont nem található meg egyiken sem, talán a "Hawaii Big Island" az őrzője, de mi ott nem voltunk. Az átlagos utcakép, még a legkevésbé amerikanizált Kauai-n is olyan mint egy hegyes kisvárosi Florida. Őrült nagy pickup-ok, Cadillacek, Harlay-k, és gyönyörű természet. Oahu ahol Honolulu van, meg tiszta amerikai megapolisz, csodálatos fekvéssel, szuper úthálózattal stb. Maui meg a sokcsillagos szállodákról, éttermekről szól, szintén gyönyörű partokkal. Ha valami érdekel, kérdezz, és felelek.
Előzmény: hau'oli (673)
Zeus SH Creative Commons License 2009.08.23 0 0 674
Szia!

Hawaii-t én is kedvelem nagyon, sajnos egyelőre csak itthonról. Sok szépet mesélnek róla, és sok nem annyira szépet.
Én is örülnék, ha ebben a topicban többet is megtudhatnék róla. Jó lenne tudni, hogy van-e valahol még igazi Hawaii a szigeteken. Illetve én hiszek benne hogy van, csak meg kell találni. Sok mindenért kedvelem az Állammokat, de az nagyon nem tetszik, amivé változtatták a régi Hawaii-t. Mostanra egyfajta "üdültető géppé" tették, de kell hogy legyen még a régi Hawaii-ból, ahol nincs tömeg, nincsenek autók, nincs rohanás, pénzhajhászás.
Jó lenne biztosan tudni azt, hogy maradtak olyan részek, amiket nem tett tönkre a turizmus,
Előzmény: hau'oli (673)
hau'oli Creative Commons License 2009.08.23 0 0 673

 

 

hy lacoste!

 

köszi hogy megtörted a jeget!:)

az biztos szuper lesz, utána várom az élménybeszámolódat:)

 

amúgy már olvasgattam pár hozzászólásodat, pl. floridával meg bahamákkal kapcsolatban és nagyon érdekelnek a tapasztalataid, mert mi is az usa-ba készülünk jövőre, azon belül Hawaii-ra-hosszútávra!!:)

 

hali

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!