Keresés

Részletes keresés

Ropoli Creative Commons License 2006.10.18 0 0 570

Hat..... Mit mondhatnek.....Al Bundy Budapesten :))))

Nagyon sz......r! Verbeli amerikai sorozat itt??? Minek?Miert?"Magyarul"????

Kepzeljetek a Magnum p.i.-t valami gyenge, ismeretlen Tamassal ,meggypiros 1200-es "zsigulival" :))))) Szar magyar poenok, eroltetett amerika, butasag....

Hat hozzuk a format...

 

No.9 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 569
ide katt aztán kiválasztod valamelyik rengést, és egy térképen megmutatja hogy hol volt az epicentrum.
Tavaly mikor kint voltunk, szintén Big-Island -en (de akkor Hilo közelében) volt egy 5.2-es rengés. Abból Honoluluban annyit észleltünk hogy a szekrényben csörömpöltek egy kicsit a tányérok.
Pluméria majd lesz, csak a türelmedet kérem.

Frei?, áhh én már régóta ignorálom a műsorát, de ez itt off.
Előzmény: Zeus SH (567)
tkacsa Creative Commons License 2006.10.16 0 0 568

Frei Tamás tv2 video..katt rá.

vagy www.tv2.hu balfelső sarokban videókra kattintva kiválaszthatod a műsor(okat) akár több honapra visszamenőleg.

kb 5-masodperc amig betölti a műsort.

 

 

http://www.tv2video.hu/popup/index.php?section=48

Előzmény: Zeus SH (564)
Zeus SH Creative Commons License 2006.10.16 0 0 567
Ezek szerint annyira komoly baj nem történt...

Kezdtem kissé megijedni, mert tegnap este meg akartam nézni Waikiki Beach-en az integetős, hülyéskedős turistákat, és nem működött a webcamera. Hajnalban meg már bemondta a rádió, hogy Hawaii-ban földrengés volt, s elkezdtem agyalni, hogy nem történt-e valami komoly dolog, mondjuk a silók körül ;(

Az ember már parázik ha kell, ha nem... még szerencse, hogy "csak" ennyi történt. Mindenesetre én is csak annyit hallottam a rádióból, hogy "Honolulutól 246km-re, délkeletre", volt az epicentrum, és teljesen felbosszantott, hogy nem mondták meg pontosabban, hol is van az. Sajnos a földrajz sosem volt az erősségem, így csak saccolni tudtam, de még azt sem tudtam eldönteni, hogy ez az óceánt jelenti, vagy valamelyik szigetet.
Előzmény: Ropoli (566)
Ropoli Creative Commons License 2006.10.16 0 0 566
!!!!!!!!Erős földrengés rázta meg vasárnap a Hawaii-szigeteket. A 6,5-es erejű földmozgás következtében senki nem sérült meg, de megszakadt az áramszolgáltatás és földcsuszamlás miatt több országút járhatatlanná vált.

A földrengés helyi idő szerint vasárnap reggel 7 óra 7 perckor következett be, epicentruma Honolulutól 246 kilométerre délkeletre, a Hawaii szigeten fekvő Kailua Kona várostól pedig 16 kilométerre észak-északnyugatra volt. Több utórengés követte a földmozgást, ezek egyike elérte az 5,8-es erősséget.

Linda Lingle, Hawaii szövetségi állam kormányzója közölte, hogy nem kapott jelentést személyi sérülésről és jelentősebb anyagi kárról. A főutakra azonban kövek kerültek, sziklafalak omlottak le. A csendes-óceáni szökőár-előrejelző központ nem adott ki riasztást, mivel nincs cunamiveszély.

A Csendes-óceánban fekvő Hawaii-szigetek nyolc nagy és tucatnyi kisebb szigetből áll, mind vulkanikus képződmény. A földrengést a szigetcsoport minden tagján észlelni lehetett.!!!!

lembi Creative Commons License 2006.10.14 0 0 565
A múlt héten nekem is feltűnt a tescoban, de sajna nem otthon voltam, meg pénzem sem volt rá elég, aztán elmaradt. De nagyon tetszettek.
Előzmény: Zeus SH (564)
Zeus SH Creative Commons License 2006.10.13 0 0 564
Aloha Ropoli mester ;)

Frei sajnos kimaradt, valahogy nagyon keveset tévézek mostanság.

Hawaii? Hát bizony kéne, bár szerintem az év bármely szakában jó lenne...

Ebben a hidegben visszább állt szerintem mindenki, én személy szerint arra koncentrálok, hogy az egy szál élő ananászom ne fagyjon ketté, mielőtt kezdődik a fűtési szezon...

Mellesleg valaki látott vmi kombinátban (tesco, auchan, efféle) kókuszpálmát, ami nem egyértelműen hawaii növény, de lehet hogy kerítek egyet. Meg tovább vadászom a plumeriát, mert sehogy nem tudtam összehozni a nyáron, hogy kerítsek egyet.
Előzmény: Ropoli (563)
Ropoli Creative Commons License 2006.10.13 0 0 563

Na semmi hawaii-i??? :)

 

Aloha! Vagy mi van? Kene most Nekunk!

Freit neztetek Bhutan-rol? Na az is kene Nekunk!

Szeretet!

 

 

tkacsa Creative Commons License 2006.09.27 0 0 562
namégegyszer...

Hawaii:Lakossága:1 211 537 fő--------Kanari-szigetek Lakossága:1 843 755 fő

Hawaii Népsűrűség:42,75 fő/km²------Kanari-szigetek Népsűrűség:248 fő/km²


Hawaii népsürüségi helytzete 10x jobb,Kanari-szigetekhez képest.



Előzmény: tkacsa (561)
tkacsa Creative Commons License 2006.09.27 0 0 561
2-kontinesns (usa-europa) "örök-tavasz" szigetvilaga összehasonlitva (nagyjabol).




Hawaii: Kanári-szigetek:
- összesen:28 337 km²
- szárazföld:16 649 km² területe:7 447 km²
- víz :11 672 km²
- víz %:41,2 %

Lakossága:1 211 537 fő Lakossága:1 843 755 fő

Népsűrűség:42,75 fő/km² Népsűrűség:248 fő/km²

Hawaii Népsürüségi helytzete 10x jobb,Kanarihozképest.



Honolulurol:
talaltam,külön népsürüségi adatokat is Teneriféröl viszont nem:
Város (2004):377 260 fő
Agglomeráció:900 000 (Oahu sziget) fő
Népsűrűség :1 699 fő/km²


tkacsa Creative Commons License 2006.09.25 0 0 560



Hónapok: Jan Feb Már Ápr Máj Jún Júl Aug Sze Okt Nov Dec
Napsütéses órák száma: 7 8 8 9 9 9 9 9 9 8 8 6
Az átlagos napsütéses órák száma naponta az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen havi átlagban napi 2 órát süt a nap, nyáron pedig 9-et. Bezárás
Nappali hőmérséklet ˚C: 25 25 25 25 26 27 28 28 28 28 27 25
Az átlagos nappali hőmérséklet Celsius fokban az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen 2˚C a nappali átlaghőmérséklet, a nyári kánikula alatt pedig 27-28˚C.
Bezárás
Éjszakai hőmérséklet ˚C: 19 19 20 20 21 22 23 23 23 23 21 20
Az átlagos éjszakai hőmérséklet Celsius fokban az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen -3˚C a éjszakai átlaghőmérséklet, nyáron pedig 14-16˚C. Amennyiben a nappali forróság ellenére az éjszakai hőmérséklet 10˚C könyékére esik, javasoljuk, vigyen magával egy könnyű kabátot, pulóvert még nyáron is! Bezárás
Csapadékos napok száma: 8 5 6 5 3 3 3 3 4 6 6 8
A csapadékos napok átlagos száma az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen 8-9, nyáron 6-7 a csapadékos napok száma egy hónapban. A legcsapadékosabb májusi és novemberi időszakban sem esik átlagosan 9 napnál többször egy hónapban. Bezárás
Vízhőmérséklet ˚C: 24 24 24 25 26 26 27 27 27 27 26 25


tkacsa Creative Commons License 2006.09.05 0 0 559
100milliard usa dollar = 21 000 000 000 000 forint



ha jol szàmoltam,de ennyi nullànàl,màr ön is hanyatt verem magam.
Előzmény: tkacsa (558)
tkacsa Creative Commons License 2006.09.05 0 0 558
Bizonyított az USA rakétavédelme

http://www.sg.hu/cikkek/46971/bizonyitott_az_usa_raketavedelme


Az eseményt Észak-Korea fenyegetésként értékelte és ellenlépésként bejelentette nemzetvédelmi rendszerének megerősítését.

A washingtoni GlobalSecurity.org szerint a kísérlet csupán egy kis előrelépés volt, a rendszer azonban még messze nem alkalmas arra, hogy megvédje az amerikaiakat a nagy hatótávolságú rakéták támadásaitól. Szerintük legfeljebb arra jó, hogy a lakosságot némileg megnyugtassák, hogy van ellenszer a koreai rakéták ellen, bár még közel sem százszázalékos. A legutóbbi kilenc tesztből ötször sikerült eltalálni a célpontot.

Az USA rakétavédelmi rendszere az elmúlt 23 év alatt több mint 100 milliárd dollárt emésztett fel.
Előzmény: tkacsa (442)
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 557
Akkor a gep az elavultsag miatt kerult gubancba? Gondolom meg nincs vege a kivizsgalasnak;)
Előzmény: tkacsa (556)
tkacsa Creative Commons License 2006.09.01 0 0 556
friss maihir:


Kigyulladt egy irani repulogep leszallaskor.
Az orosz gyartmanyu tu-154-es tipusu utasszallitorepulogep 148-utasbol kozel szazutas haltmeg...
Az irani geppark elavult...az orszagot sujtto amerikai gazdasagi szankciok miatt,a helyi legitarsasagok nehezen tudnak Nyugatrol beszerezni repulogepeket,ezert fokent eloregedett Boeingeket es Airbusokat,illetve meg a szovjet idokben gyartott legijarmuveket uzemeltetnek.

http://nol.hu/cikk/415857/
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 555
Ha arra gondolsz hogy kis szigetrol kis szigetre, akkor csak kis gepek johetnek szamitasba mert nagyon kozel vannak egymashoz es a kifutok sem nagy gepekre vannak tervezve.
De azok a "kis" gepek is eleg meretesek neha. A legkisebb amivel repultem az Air Rarotonga az kb 12 uleses volt.

(Talan nem is a terroristaktol kell felni annyira hanem azoktol akik okot adnak nekik hogy terroristaskodjanak)
Előzmény: lembi (549)
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 554
Azok nekem is tetszenek. Foleg a kis tavakon leszallni a hegyekben, vagy tengeren a fokak kozott. Van benne valami "kozelebb a termeszethez" erzes.
Előzmény: OSZIBARACK (552)
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 553
Van egy mondas: "Hazugsag, nagy hazugsag, statisztika."
Attol fugg hogy nezed. A tulajdodkeppeni tragediak szamat nezed, vagy az utaskilometer nagysagrendjet, vagy a tulajdonkeppeni le-es-felszallasokat mindig mas szamot kapsz.
De osszessegeben a repules messze a legjobb es legbiztonsagosabb utazasi forma. (Kiveve az oszvert az olajpalma ligetben)
Előzmény: No.9 (550)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.09.01 0 0 552

Nekem is volt hasonló élményem..:)))

 

csak én eddig mindig kelet felé utaztam...de eddig veri minden utazásomat a hidroplános élmény!!!

Nekem az a prím!!!igaz ezt Indiai óceánon élvezhettem!!!

Előzmény: BOLOND (548)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.09.01 0 0 551

Köszi, megnyugtattál...ezek már tényleg emberibb légitársaságok..mármint nekem szimpibbek...

:))

 

Előzmény: BOLOND (545)
No.9 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 550
9. 11-óta csak az A.A.-nak volt még szintén 2001-ben halálos áldozatot követelő balesete. Continental:1987, Northwest:1990, U.S. :1994 ...
A statisztikák nem hazudnak, egy afrikai társaság gépén utazva kb. 7-8-szor nagyobb az esély a lezuhanásra mint mondjuk egy amcsi társaság esetében. (leszámitva mondjuk a South African-t)
Előzmény: BOLOND (548)
lembi Creative Commons License 2006.09.01 0 0 549
A terroristás szöveg jó volt. :P
De elkeserítő amúgy, hogy egyes emberek azt csinálják, hogy robbangatnak gépeket, meg nem csak azt. Nem is magától a repüléstől fél már az ember, meg hogy lezuhan, mert tönkre megy a gép, hanem a r***dt terroristátkól. :(

Hátha megoldódik egyszer a helyzet.
Nem is tudtam, hogy kisrepülővel is lehet repülni a szigetek között. Olyan áron van, mint egy nagyobb utasszállítóval?
BOLOND Creative Commons License 2006.08.31 0 0 548
A vilag legtavolabbi sarkaiban is nemzetkozileg elismert ATP jogsival rendelkeznek a pilotak. Feltetelezve hogy ok is egy darabban akarnak hazaerni, ezert adok nekik annyi hitelt hogy nem szallnak fel olyan geppel amiben nem erzik magukat biztonsagban.
A nagy amerikai tarsasagokat figyelemmel kiserve mostanaban nem tulzottan megalapozott a biztonsagerzet. Hawaiiba lehet menni Kanadan keresztul is, kanadai tarsasaggal.

En egy kis Cessna-n vagy ultralight-on jobban erzem magam mint akarmelyik utasszalliton. Tapasztalatbol mondom.

Nekem a leglazabb bekoszones az volt mikor a pilota beszallt a gepbe, alig fert be az ajton, rankmosolygott, aztan megkerdezte: "Mindenki jol erzi magat? Ok, nem tart sokaig az ut, addig is elvezzek a kilatast" Ennyi volt a hivatalos. Aztan vegigdumaltuk vele a 45 perces utat amig a masik pilota a sportujsagot olvasta eltakarva a szelvedot ezust panellal a nap ellen.

Ha a terroristak is felnek veluk repulni akkor biztonsagos lehet!
Előzmény: No.9 (546)
No.9 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 547
Már hogy a Qantas-nak sem esünk éppen útba, csak ők legalább LAX-ról repülik Honolulut.
Előzmény: No.9 (546)
No.9 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 546
Na jó, de ezek a Qantas kivételével nem arról járkálnak, mint az nekünk jó lenne itt Közép-Európában. :)

Nem olyan gáz amúgy amcsi társasággal utazni. Én pl százszor inkább felülök bármely nagy amerikai légitársaság gépére, semmint mondjuk valami Burkina-Faso-i rozsdás 40 éves vasra. Na ott tényleg valami hasonló lehet a kapitány üdvözlő szövege:
Our airlines has an excellent safety-record. In fact, our safety standards are so high, that even terrorists are afraid to fly with us!
Előzmény: BOLOND (545)
BOLOND Creative Commons License 2006.08.31 0 0 545
A szigetek kozti repulgetes magasan veri a nagygepes utazast. Izgalmasabb, erdekesebb, bratyizol a pilotaval... Legalabbis nekem.
Honoluluban lattam mar JAL, Quantas, Singapur Airlines stb. gepeket, en pl. voltam ott Air New Zealand-al is, szoval van amerika-mentes lehetoseg is.
Jo elmenyeket!
Előzmény: OSZIBARACK (544)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.08.31 0 0 544

Kedves No.9 és Bolond,

 

nagyon köszönöm a válaszokat...hát egyelőre ismerkedem a gondolattal..több nagy út van a fejemben..és nem tudok választani...lehet hogy 1-1-hónap különbséggel mindegyiket megvalósítom..még nem tudom...;-)

 

hát igen , úgy látom a legtöbbnél Amerikai légitársaság is bejátszik az út második szakaszán..:(

ezt bevallom inkább kihagynám...

már látom..nehéz lesz , ár-érték-minőség arányt megfelelő szinten megtalálnom...

 

eléggé repülőmániás vagyok..és bevallom..az a résdze viszont nagyon csábít, hogy kisrepülőkkel island-hopopingolni...:))

 

 

No.9 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 543
Az időjárásról minden: http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=Hawaii
Katt a városra, amelyik érdekel, aztán meg az utazás tervezésre. Az elmúlt 30 év napi!! adatai: hőm, csapadék, szél, páratartalom stb. tekintetében, + ezekből néhány jó kis statisztika.
Repjegy-nél a Budapest-Honolulu érdekel? Csinálj pár próbafoglalást valamelyik utazási iroda honlapján (szinte mind ugyanazt a rendszert használja) Változó hogy melyik társaság a legolcsóbb. United-Lufthansa, KLM-Nothwest, British-American, Air France-Delta...
Előzmény: OSZIBARACK (541)
BOLOND Creative Commons License 2006.08.31 0 0 542
Altalaban kellemes meleg-tavaszias az ido, mersekelt esokkel, de nem esik minden nap es ha esik is akkor sem egesz nap. Nem art estere valami konnyu pullover.
Hawaiiban csak az Aloha vagy a Hawaiian Airlines a legrendszeresebb, de vannak kis tarsasagok egy-ket geppel vagy turbo helikopterekkel akik jonnek mennek a szigetek kozott. Az arak nem sokat kulomboznek, foleg szezonban.
Nem kell elore megszervezni a szigetek kozti utazast mert sokszor jobb ajanlat van helyben.
Előzmény: OSZIBARACK (541)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.08.30 0 0 541

Sziasztok!

 

Új vagyok itt ezen a fórumon, kérdezni szeretném a tapasztaltabbaktól, hogy milyen idő van decemberben és januárban arrafelé?

Volt már valaki közületek Fly and Drive úton? esetleg így 4 szigettúrán???

 

Honoluluba melyik légitársaságnak szokott a legkedvezőbb ára lenni?

 

 

Köszi előre is.

 

Őszibarack

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!