Keresés

Részletes keresés

Cateye_ Creative Commons License 2006.07.17 0 0 469

Mindenkitől előre elnézést kérek az OFF-ért!

Van külön 4-es és 6-os villamosjárat is. Azért nem hallod őket külön emlegetni, mert a 2 járat útvonala kis kivételtől eltekintve ugyanaz: mindkettő egyik végállomása a Moszkva tér, a másik végállomásuk: a 4-esnek a Fehérvári út, a 6-osnak a Móricz Zsigmond körtér. Egyébként 2 új Combino villamos biztosan közlekedik már a vonalon, ma reggel ahogy munkába mentem, a Ferenc körútnál találkozott a 2 szerelvény, videóztam is őket :)

Előzmény: lembi (459)
Ropoli Creative Commons License 2006.07.15 0 0 468
Milyen neked a hawaii-i filing???? Neked milyen volt Hawaii-n?
Ropoli Creative Commons License 2006.07.15 0 0 467

hát nem az vagyok??? nem vagyo helyi lakos....

milyennek kéne lenni milyen az a filing amire gondolsz, nem értem... bocsi

Előzmény: tkacsa (466)
tkacsa Creative Commons License 2006.07.15 0 0 466
bocs,de a fenykepekeid kozul eggyaltalan egyikensem lehet erzekelni (latni) a hawaii filinget pillanatra sem:(
elso pillantasra,csak amolyan tipikus turistas kepecskek:(
Előzmény: Ropoli (465)
Ropoli Creative Commons License 2006.07.14 0 0 465
Lehet egy kicsit  nyers voltam de megint belefutottam egy biztonsági valakibe egy boltban aki jellemzi a térség magatartását.... szóval ne vedd sértésnek a hozzászólásomat köszi!
Előzmény: tkacsa (461)
Ropoli Creative Commons License 2006.07.14 0 0 464

BOCSI!Ezt részletezd nekem kérlek mit is akarsz kérdezni mielőtt még azt hiszem hogy beszólsz vagy ilyesmi... mert még azt találom hinni hogy "igazi bunkó magyar" vagy...! Szóval fogalmazz egy kicsit másképp hogy megértsem, köszi!

Előzmény: tkacsa (461)
tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 463
hibridauto,hibridmotor,akkomaaa hibridhajo,meg hibridrepulo....
ingyen foldkoruli utazas...hi-hi
igyen megcsekkolhatnad hawaii-t,tahitit,fiji-szigetek...egyebek.
deszep alom...ebreszto",azt gyerunk inkabb tankolni meg 1-2 liter benzint a kocsiba,azt joha a sarki kozertes tescoig eljutunk kenyerert meg tejert.
(hadd dolgozzon csak a hulye parasztja a semmiert)
Előzmény: Zeus SH (445)
lembi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 462
Bocsi, tudom eléggé Off volt, de már fúrta az oldalam, és most aktuálissá vált.
Előzmény: tkacsa (460)
tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 461
bocsi,de igy kepalapjan te is a 24-oras legkondicionalt konditeremben nyomulsz honoluluban,zsiregeto kokszokat zabalva......vagy talan esetleg vizben uszva turazol a hegyek kozt
Előzmény: Ropoli (420)
tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 460
legyszi legkozelebb kattints a villamos topikra...koszi
amugy 99%-ban mindketto utvonala ugyanaz,csak az utsomegallo kulonbozik a budai-oldalon...fehervari ut illetve moricz-zsigmondkorter...
Előzmény: lembi (459)
lembi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 459
De most van akkor 4 -es is, meg 6 -os is, vagy peidg 46 -os? Vagy hogy van ez? Csak azért, mert még sosem hallottam külön.
Előzmény: Zeus SH (458)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.14 0 0 458
Még nem. Majd szép lassan berakosgatják őket.

Egyébként zsebtolvajtól _annyira_ nagyon nem kell félni, ha mondjuk a táskád mélyén tartod az értékeid. Mobilt meg belső zsebben, s lehetőleg nyakba akasztva, s nem "villogtatod", feleslegesen.
Előzmény: lembi (457)
lembi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 457
Hát ennek nem örülök. Akkor majd odakell hogy figyeljek.
Most odatették az uj villamosokat?
tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 456
4-6-os villamos nemcsak europa,de talan a vilag egyik legforgalmasabb es legzsufoltabb villamos jarata....nagyfoku tomegnyomor,lokdosodes mivel nem a zoldello varosligeten megy keresztul,hanem a kocsikkal zsufolt szurke-poros koruton.


Leza baratnomet,pont azert kedveltemmeg hawaii-on (annak ellenere,hogy tipukis szoke-kekszemu aki februar 14-en szuletett) mert mikor megismertem, 22-eves egyszeru autoja volt minden extranelkul....majd egyhonaputan kiderult,hogy siman rohogve lehetne neki a legujjabb meno-mano csilivili fullextra....stb talan ezert is maradtam vele felevig,ami szinte rekord nalam:)sot a mainapig emilezgetunk igy 2-ev utan is:)persze o meg ottvan,es probal csalogatni vissza... kifizetne nekem megegyszer a repulojegyet most is...igaz anno felevutan egy foldkoruli utazast akart kifizetni nekem teljes ellatassal,de nekem nemvolt pofam elfogadni,amit egy kicsit banok is,de akkosincs hozza pofam.kamuvigyor...egyebek.
meg 1-2 honaputan hasznalt biciklit vettem neki 20-dolcsiert,o"meg cserebe laptop ajandekozott nekem...stb...stb
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.14 0 0 455
Budapesten a 4-es és 6-os villamoson történik a legtöbb zsebtolvajlás. Rengeteg nagyon ötletes tolvaj van a járaton, s nem tudod őket elkapni.

Bár metrón is láttam már olyat, hogy levegőt sem volt időm venni, olyan gyorsan ellopták a srác mobilját, s eltűntek.
Előzmény: lembi (454)
lembi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 454
Miért? nekem ha minden igaz, akkor azzal kell járnom szeptembertől.
Előzmény: Zeus SH (453)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.14 0 0 453
Hát sajnos látod ez a baj az emberekkel. Pedig mennyivel emberközelibb, ha buszozhat az ember... A légkondi iránt személyes ellenszenvem van, megfájdul tőle a fejem, a torkom, és begyullad a szemem.

De az a lényeg, hogy pl ahogy BOLONDdal találkoztam, az nagyon szimpatikus volt. Azt a stílust kéne átvennie mindenkinek, aki nyaral. Ugyanis kutya közönséges BKV buszon érkezett a találkozó színhelyére, nem bérelt autót, meg semmi ilyen extra.
Mikor megérkezett, az jutott eszembe, hogy valószínűleg én is így közlekednék, ha valami idegen országba mennék. És mellesleg egy picit szégyelltem magam, hogy én meg (helyi létemre) egy barátommal, autón érkeztem. De azzal vigasztalódtam, hogy megszabott időre kellett mennünk egy helyre, ráadásul több helyre is mentünk, magyarul "muszály" volt autózni, ha minden feladatunkat el akartuk végezni, s időben hazaérni a családhoz vacsorára.

Megint eltértem a lényegtől. Hawaii-n érdemes lenne buszozni, mint ahogy bárhol a világon. Mondjuk nem árt előtte tájékozódni a helyi viszonyokról, mert pl Budapesten a 4-es és 6-os villamost senkinek sem ajánlanám.
Előzmény: tkacsa (452)
tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 452
helyi buszjegy tokolcso asszem masfeldolcsi,radasul szinte majdnem korbevisz az egesz szigeten legkondicionalt buszokkal...megis ugyanugy sajat legkondicionalt autora vagynak oahun is,amibol a sajat tam-tamos zenejuket tudjak hallgatni.
Előzmény: Zeus SH (451)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.14 0 0 451
Nézd, lembi mester... Az a baj, hogy általában a tipikus "hülyeforma" embereknek van pénzük, s miattuk "muszály" Hawaii-n is minden sarokra bevásárlóközpontot, vagy épp "drága és értelmetlen, importált cuccot" árusító helyeket rakni. Akiknek pénzük van, azok Hawaii-ban csak a további pénzek forrását látják.

Nem fognak törődni vele, hogy pár hozzánk hasonló embert mi is érdekelne. Sem te, sem én, sem jó pár ember nem pénzt költeni menne Hawaii-ra, hanem csak nézelődni. Vulkánt mászni, szörföt próbálni, korallok közé merülni. Ezek csupa "olcsó" dolgok, amikből nem lehet nagyot kaszálni.

Viszont sok normálatlan úgy érzi jól magát, ha temperált hőmérsékletű szobában alhat, légkondicionált étteremben, fehér terítős asztalnál ehet, s ha bemegy valahova vásárolni, szereti tudni, hogy a boltban is mindent ugyanott talál, mint odahaza. Ezek kedvéért érdemes mindenfélét odavinni, az ő "kényelmükert", s ez már jó hasznot hoz.

Ha "vendégségbe" megyek, akkor én nem szeretem "otthon érezni" magam. Fontos hogy jól érezzem magam, de úgy, ahogy ott szokás, s nem úgy, ahogy otthon.

Na ez a turistacsapda-szindróma is jó kis téma ;) Erről is lehetne aztán irkálni marha sokat. Látod, tkacsa is mit írt a forgalmi dugókról.. a sok normálatlan azt is "megteremti" magának, s még inkább emlékezteti a népeket az otthoni körülményekre ;/
Előzmény: lembi (448)
lembi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 450
Mi van? Hát közös az érdeklődés. :)
Előzmény: tkacsa (449)
tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 449
Zeus SH.....lembi mester???????

topik hozzaszolasok:
KitCar - pl. COBRA-topik
Magnum, P.I.-topik
200 ezer hozzászólásig
Columbo-topik
Chat in English
KOJAK ÚJRA A VIASAT3-on
Férjek Gyöngye-topik
Olsen Bandája<-ki hallott róla?




.....uristenn...jezusom.......
Előzmény: Zeus SH (445)
lembi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 448
Hasonlóan gondolkodunk. De leginkább Amerika nyomja a környezetszennezést, és ő nem akarja elfogadni, hogy csökkentse a co, co2, és egyéb károsanyag kibocsájtást.
Amúgy egy magyar csapat nemrégiben "talált ki", fejlesztett ki egy olyan rendszert a hibrid gépekhez, ami a fékezés energiáját is rendesen el tudja tárolni. /kondenzátorral/. Már a szabadalmazásnál járnak állítólag.
Az ottani roncsokkal nemtom, hogy mi lesz, de nem szeretném, hogyha a szigetek mindegyike egy egy nagy szemétteleppé válnának.
Nem hiszem el, hogy tennének érte, hogy megmaradjon olyannak amilyen. Sőt még ők is telepítsenek több fát, erdőket, nem pedig bevásálóközpontokat minden utcasarokra. Hogy a milliomos csemeték mindenhol tudjanak értelmetlen hülyeségeket vásárolni.
Nem az lényeg hawaii -on, hanem hogy pihenjen, ússzon.....stb.
Előzmény: Zeus SH (447)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.14 0 0 447
Meg környezetszennyezésnél lehetne említeni a repülőket is. Nem messze tőlünk van az a hely, ahol Ferihegy felé elfordulnak az utasszállítók. Tanulságos dolog megkérdezni a faluban élőket, mi a véleményük a repülőkről. ;/
Előzmény: Zeus SH (445)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.14 0 0 446
Ha ez igaz, ez marha nagy gond. Egy olyan pici szigetre nem lenne szabad annyi autót hurcolni. Akkora távolságokra akár golfkocsival is lehetne járni, amik ott vannak.

Az pedig tényleg érdekes, hogy vajon mi lesz a roncsokkal. Hawaii-nak amennyire tudom, nem igazán fejlett a nehézipara, s a "hulladék" autók valószínűleg nagy gondot okozhatnak.
Előzmény: Ropoli (443)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.14 0 0 445
Így van, lembi mester ;) A rohadás nagy benzintemető cirkálók igazán arra jók, hogy egy évben mondjuk kétszer utazz vele, élvezze az ember a kényelmet, felidézze a régi korok nyugalmát ;) Az év többi napján pedig lehet javítgatni, csinosítgatni, hogy jövő nyárra még szebb legyen ;)

A hibrid (és egyéb) hajtás szerintem a jövő, s akik úgy szeretik az autókat mint én, azok nem tiltakoznak ellene. Számomra ezek a régi autók technikatörténeti műtárgyak, nem hétköznapi autók. A modern autók igenis legyenek környezet- és pénztárcakímélők.

Mellesleg azok is. Nézd meg például a Lexus GS450-et és a GS450h-t... Luxusautót csináltak, hibridhajtással. Nagyon nem szeretem a keleti járgányokat, de ez az első, ami előtt leemelem a sapkám. Nem a luxus miatt, hanem a normális hibridhajtás végett. Az elektromos hajtást használja alacsony sebességnél, magasabbnál jön a benzin. Ami számomra brutális, hogy rettentő erős, közel 200 lóerőt teljesít a villanymotor benne, olyan nyomatékon, hogy egy benzinesnek is becsületére válik. Számszerűleg meg nem tudom mondani, de durva. És az a lényeg, hogy a villanymotor gyakorlatilag 0 fordulatszámtól kezdve leadja ezt a nyomatékot, magyarul eléggé határozottan el tud indulni vele az ember. Ha meg benzin+villany módban indul az ember, akkor már aszfaltot szakít...

Ja, és mellesleg ha veszel egy GS450-et 19 milliót kell érte kiégetned a kereskedésben, ha viszont GS450h-t kérsz (GS450+hibridhajtás!), akkor az adókedvezmények után 15 millából kijön.

Na, nem ez a lényeg, csak próbálok rámutatni, hogy szerintem nem az öreg autók kedvelői miatt nincs hibridhajtás, tisztában vagyunk a modern technika előnyeivel. Az olajipar az, ami gátolja a haladást, és a tiszta környezetet. Meg persze azok, akiknek nincs pénzük normális autóra, vagy csak spontán igénytelenek.

Szóval nem az 7500 köbcentis, OT-s rendszámú autó fogja jobban szennyezni a környezetet, amit egy évben háromszor használnak. Inkább árt a 16000 köbcentis "környezetbarát" dízel ifa, amiből kilószámra dől a korom és a rosszul elégett üzemanyag, s napi 24 órát megy váltott sofőrrel.

Persze ezen tök jól el lehet vitázni, de igazából úgy érzem, nem tudunk segíteni semmit. Sajnos mi kis halak vagyunk ebben a témában, a "komoly" környezetvédelem nem a mi súlycsoportunk.
Előzmény: lembi (444)
lembi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 444
Hát igen. Ott tényleg lehetne hibrid, vagy üzemagyagcellás autókat, buszokat használni, hiszen nem nagy terület.
És már a technika is meg van hozzá, hiszen islandon már a shlee 2 benzikutat is üzemeltet, ahol hidrogent lehet tankolni. Igaz, hogy még csak buszok számára, de akkor is. Állítólag az az az ország, ahol a legjobban erőltetik ezeknek a használatát. Még állítólag, még népszavazás is volt ezzel kapcsolatban. Szóval jó példát mutatnak.
Én is nagyon rajongok a nagy dög régi kocsikért, de nem azokkal akarok utazni, hanem elég lenne, hogyha a garázsomban állna egy. :) De attól még a ujjal mennék.
Ropoli Creative Commons License 2006.07.14 0 0 443

Úgy hallottam hogy O'ahu-n minden emberre!!! jut két bazi nagy autó....sajna oda csak viszik az autót de a roncsokkal mi lesz???????!

tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 442
azeeee jonekik hawaii fele pattogni,mert ottvan a vilagon a legtobb fegyver,bomba,atombomba eldugva a foldalaa...

koreaiak,megmas kulonbozo terrorista naciok abban remenykednek,hogyha egyet bepattintanak a hawaii atomtoltetek koze,talan a tobbi is elkezd bepattogni a palmafak alatt a homokosvizparton vigan napozo,hasukat sutkerezteto turistak ala...
eloidezve,meegegy cunamit,+ igy a foldalarejtett osszhatasos pattogassal egyutt talan sikerul kilokni a foldet a roppajajarol aztan lessz nemulass mindenkinek....stb...stb..

nemremlik pontosan,de a zene szovege valami ilyesmi:

"bulivan a parton a szabadstrandon
velunk egyyutt forro a nyar

buli van a vizben es fennt a stegen
szaljbe te is,hisz ennyi neked is jar"
Előzmény: lembi (440)
tkacsa Creative Commons License 2006.07.14 0 0 441
sejtettem,hogy magyarba...a mai magyar gyerekeket is a kocsiban rakjak ossze,mint anno a 60-as evek amerikajaban...

benzinzabalo regimodi monstrumauto rajongoknak koszonhetoen nemjelennekmeg az uj hibrid autok:(nekik koszonhetoen,varhatunk meg jopar evtizedet:(
minneljobban rajonganak a regikocsikert,annal kesobbhozzak divatba az uj hibrideket...

A világ olajtermelésének 70% jelenleg a közlekedés használja fel(!), illetve a közlekedés energiaszükségletének 92% az olaj biztosítja(!)

allamnak a benzinadot minimum a duplajara kene emelnie iegyuttal igencsak letudna faragni az allamadosagbol...ha,legalabb-minimum 500-huf lenne a benzin litere (cigivel egyutt)....de igy miattuk mindenki szivna es sziv is (!)...kenyer-tej aremeles...stb:(

amugy en is szeretem az autot,autokat...kereparos-biciklista letemre,auto-motor verseny rendezo voltam 2-evig...pl;rally,tereprally,gokart,forma-1...de amiota az eszem tudom megfogadtam,hogy jogsim is csak akkor lessz,ha osszeraknak egy fustmentes autot...

jaa csakhogy tudd,akkora dugo szokott lenni honoluluban,hogy azt almombanse gondoltam volna,soha.(komolyan)
Előzmény: Zeus SH (438)
lembi Creative Commons License 2006.07.13 0 0 440
Köszi a híreket. Ezen az észak koreával kapcsolatos doglokon eléggé felmérgeltem magam. Miért jó nekik ez a pattogás. Ráadásúl pont Hawaii fele.

Hát tényleg nem kellene Hawaii -on a nagy autokat erőltetni, ott nem. Oda tényleg kis motorok kellenének, kis sziget úgy is. A levegőt, meg minent mást is tisztábban lehetne tartani.
Reméljük megjön az eszük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!