Keresés

Részletes keresés

Zeus SH Creative Commons License 2006.06.26 0 0 386
Szerintem vedd fel nyugodtan ;) Ne arra gondolj, hogy "elkopik", vagy efféle. Egyszerűen inkább próbálj meg örülni neki. Aztán mire oda kerül a sor, lesz másik ing. Nem szabad mindent a jövőnek őrizgetni, mert akkor ma nem élsz.
Előzmény: lembi (385)
lembi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 385
Ne is mond. Annyira várom már. Csak az a baj, hogy ismerem már magam, és annyira fogok rá vigyázni, hogy alig merem majd felvenni. :)
De ha egyszer kijutok, akkor egy táskányi ruhát hozok haza. Még melózni is Hawai'i -i ruhában fogok. :-D
Előzmény: Zeus SH (384)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.26 0 0 384
Természetesen néhány ember furcsállja ezeket a vidám színű ingeket, de aki emlékszik a Magnum c. sorozatra, abban is Thomast egy-kétszer megszólta Higgi úr az öltözködése (leginkább az ingei) miatt. Szóval van akinek bejön, van akinek nem.

"Szőkének" (plázacicának?) meg teljesen mindegy szerintem... az olyan jellegű fejecskékbe nem fog beszivárogni a polinéz kultúrából még ennyi sem. Szerintem ez már túlnyúlik némelyeknek a látóterén, és az ilyenek elkönyvelik, mint "nem létező" dolgot.

Na, majd meglátjuk, a te környezeted hogyan viszonyul ehhez, lembi mester ;) Egy óra tájban feladtam a postán a címedre egy széép barna bélelt borítékot, lehet holnap délután már te is hawaii ingben járkálhatsz a nép között. ;)
Előzmény: lembi (383)
lembi Creative Commons License 2006.06.23 0 0 383
Hogy mi volt számára ebben olyan furcsa? :)
Be van sok ember "gyepesedve", és nem hiszi el lehet, hogy más fajta "kúltúra" is van a világon.
De neked aztán, hogy még papucsod, meg nadrágod is van, igazi Hawaii -i, az aztán valami. így rendesen érezheted még itthon is az "aloha Feelinget". :)
Előzmény: Ropoli (382)
Ropoli Creative Commons License 2006.06.23 0 0 382

Megkérdezte egy "szőke", hogy hol vettem(piacon?),mondom szerényen,félve hogy Waikiki-n :) ! Kinevetett még jobban és nem hitte el hogy a világon valahol is hordanak ilyet! Mondom neki a gatyámat és a papucsom is Hawaii-ról van! Kinevetett!!! Hiába mondtam neki hogy hogy jutottam oda csak kinevetett!!! :))

Aztán ráhagytam... gondoltam mesélek neki még az "aloha érzésről" de nem eröltettem meg magam nem érdemli meg, remélem értitek!!! :)

Nektek viszont A L O H A !!!

Előzmény: lembi (381)
lembi Creative Commons License 2006.06.23 0 0 381
Te meg büszkén mondtad, hogy Kanadából való. :))
Várom már nagyon, hogy én is feszítsek benne. :-D
Előzmény: Zeus SH (380)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.23 0 0 380
Az az ing remek ;) Komolyan mondom, nagyon tetszik ;)

Az enyémet tegnap "csak" négyen kérdezték meg, hogy hol vettem ;)
Előzmény: Ropoli (379)
Ropoli Creative Commons License 2006.06.22 0 0 379

Zeus SH te láttad a fényképeken milyne ingem van( piros alapon fehér virágok ). Na ma abban és a hozzá való hawaii-i nadrágban jöttem melózni!!! Megnéztek!!! Én tudom nekem mit jelent!!! :) Aloha

Előzmény: Zeus SH (376)
lembi Creative Commons License 2006.06.22 0 0 378
De várom már, hogy nekem is itt legyen. Nagyon jól fogom érezni benne magamat.
A tiédről is kűldj már el egy képet. Kíváncsi vagyok rá. :)
Előzmény: Zeus SH (377)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.22 0 0 377
lembi mester: az én ingem egészen jól tolerálják, azt hittem mindenki falnak fog szaladni tőle. De érdekes módon felismerték, és teljesen pozitív módon álltak a dologhoz.

Tekeregtem az érettségizők között egyet, és sok vigyorgás közben azt kommentezték, hogy a papírpoharas kapucsínó helyett mondjuk ihatnék koktélt üvegpohárból, és akkor teljesen Hawaii-n éreznék magukat tőlem ;) Mindenesetre hízelgőnek mondható a dolog... ;)
Előzmény: lembi (374)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.22 0 0 376
Ma "bekeményítettem", és annak ellenére, hogy mennek a szóbeli érettségik és "kisegítő személyzet" vagyok, rövid nadrágban, papucsban, hawaii ingben jöttem melózni.

Van sikere egyébként a dolognak ;D
Előzmény: Ropoli (373)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.21 0 0 375
Nagyon szivesen!
Előzmény: lembi (374)
lembi Creative Commons License 2006.06.21 0 0 374
BOLOND: NAGYON szépen köszönöm az inget!!!!!
Örök hála!
Nembaj Zeus^SH majd legalább kettőnket néznek hülyének. De akkor is abba fogok lenni. :-DDDD
Ropoli Creative Commons License 2006.06.21 0 0 373

Aloha!

Kint nagyon sok Mindenki ilyen ingekben teszi-veszi a napi dolgait!!! Nálunk "égő", igaz ez a szó csak nálunk létezik...!!!

No.9 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 372
Na ez nem olyan komoly. Van pár ismerős, akik már párszor körberepülték a Földet, és egy idő után már nehéz megjegyezni az összes utat. Ilyen oszlopcímek vannak hogy: dátum, reptér (induló/érkező), légitársaság, járatszám, géptípus, távolság (mérföld, km) időtartam stb... . Plusz fanatikusoknak IATA kódok, lajstrom, sor/szék :)
És persze amiből lehet abból min, max, átlag, összesen... Meg gyakoriság a légitársaságokból, repterekből, géptípusból. Ezek százalékos megoszlása stb. Persze mindezt szépen megcsinálva úgy, hogy ha beírok valami, akkor szépen számolódjon ki minden :)
Előzmény: Zeus SH (371)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.21 0 0 371
Hajjajj... ezek félelmetes dolgok... ;)

Itt tanítanak vmi idegenforgalmi dolgot, és egyszer elküldtek, hogy kiművelődjek egy ehhez szükséges szoftverből. Az első 15 percet megértettem az egész napos kurzusból, amikor a telepítést magyarázták metrószinten. Aztán belehúztak, és olyan idegenforgalommal, utazással, helyfoglalással kapcsolatos kifejezések, fogalmak röpködtek hogy csak pislogtam csendesen, s úgy éreztem, tán kínaiul vagy hindiül beszélnek. Egy fikarcnyi értelme nem volt hogy ott legyek.. ;)

Szóval ezzel azt akartam mondani, hogy megijeszt, ha repülőút nyilvántartásról hallok ;D
Előzmény: No.9 (368)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.21 0 0 370
Hát, reméljük ;) Én mindenesetre jót vigyorogtam utólag a dolgon. Elgondolkodok, ha ezt a fotót megmutatod Kanadában, lesz ámulat... A szocreál (űr)állomásépület mögöttünk valami frenetikus, szerintem arrafelé ilyet még nem láttak... ;)
Előzmény: BOLOND (369)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.21 0 0 369
Ne aggodj, senki nem fogja a gallerod nezni:)
Előzmény: Zeus SH (367)
No.9 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 368
Többé kevésbé már megoldódott közben. Ami meg nem, azt valószínűleg a szoftver fejlesztője sem tudná éhgyomorra. :D
Egyébként ismerőseim unszolására csinálok egy repülőút nyilvántartót, némi statisztikával.
Előzmény: No.9 (363)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.21 0 0 367
Helló BOLOND ;)

Hát a Párom kissé falnak szaladt a dologtól, nem gondolta komolyan szerintem, hogy tényleg ilyenben fogok szaladgálni. Az ő lelkivilágának kissé színes ez a dolog, de szerintem megbékél vele ;)

Ezek szerint a feleséged is megbékélt az ajándékkal, nem vette rossz néven;) Nagyon szívesen hoztam, mert jól esett, hogy ennyit foglalkoztatok velem(velünk), s úgy éreztem, legalább egy pici, jelképes dologgal muszály kimutatnom... ;)

Képen jókora vigyorgás lesz, ha felteszed... Nagyon látszik a begyűrt gallérom? Csak hazafelé, a kocsiban vettem észre... ;D
Előzmény: BOLOND (366)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.21 0 0 366
Szia Zeus, remelem tetszett az asszonynak az ing, a felesegem koszoni az ajandekot. A kepet felteszem ha lessz eselyem lemeretezni.
Előzmény: Zeus SH (365)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.21 0 0 365
Szivárványos esélyes hogy lesz, az aránylag gyakori. A harcos-fejes már nem lesz olyan egyszerű, mert ahogy nézem, a gyűjtőknél nem képvisel különösebb értéket. A szivárványos is talán csak azért van több, mert még forgalomban van.

De ha megyek, előtte mindenképp értekezünk a dologról ;)
Előzmény: lembi (364)
lembi Creative Commons License 2006.06.21 0 0 364
Hát Zeus^SH lehet, hogy nekem is kellene majd olyan rendszám, de ha nem tudok kijutni a találkozóra, akkor lehet, hogy megkérlek rá, hogy nekem is buherálj, hogyha könnyen lehet szerezni.
Előzmény: Zeus SH (360)
No.9 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 363
Láttam már ilyet...    Ez jó! :)) 

Mailben vázolom a problémát.
Előzmény: Zeus SH (362)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.21 0 0 362
Hát izé... ;) Szóval láttam már ilyet, pár hülyeséget meg tudok benne csinálni, de nem én vagyok az adu a témában ;) Mit kellene elkövetni?
Előzmény: No.9 (361)
No.9 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 361
Off:
Te mint rendszergazda, mennyire vagy otthon Excel tekintetében? Elsősorban függvények területén, de nem szum, meg ha, hanem a bonyolultabbakban? :)
Előzmény: Zeus SH (360)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.21 0 0 360

81-9293- Na, szóval ilyen a két rendszámtábla, a szivárványost adják 93 óta a mai napig, a harcos-fejjel díszítettet pedig 81-től 92-ig adták. (másodjára írom a hozzászólást, jókora hálózat-hiba miatt az előző, fél oldalas hozzászólásom elszállt). A szivárványos típusból már lóg egy az asztalom fölött, de nagyon szeretnék a másik típusból is ;)

Szóval tegnap találkztam BOLONDdal, hozott ingeket, egy kis hawaii hangulatot lehet itthon is teremteni ez által. Párom mondjuk falnak akar szaladni tőle, de hát... Ha az ember polinéz mintával díszített ingben közlekedik, az ilyen ;) BOLONDdal tegnap fotózkodtunk is egyet, lehet hogy felteszi majd ide. Egy vigyorgást megér, mert a fotó kedvéért felvettem az egyik inget, ám a kocsi fedezékében felrángatva nem vettem észre hogy a gallérja be van gyűrve... ;) Lehet hogy majd ide is felteszi.. ;)

És közben elgondolkodtam, hogy irígyellek, ezekért az apróságaidért, amiket össze tudtál szedni, de hát ez ilyen. Picit elszomorít, hogy én a fene tudja, mikor jutok ki Hawaiira, de egyszer szeretném megnézni. De jól esik, hogy vannak ilyen emberek, mint BOLOND, vagy Te, hogy legalább az itthon lévőknek segítetek, hogy egy pici Hawaii nekünk is jusson. És most itt úgy vagyok vele, hogy akár összejön a plumeria-mag dolog, akár nem, már maga a segítő szándék jól esik ;)

Előzmény: No.9 (359)
No.9 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 359
Ha lesz mag (és nem csak 5-10 darab, hanem több) akkor adok majd.
Hawaiian warrior-os rendszámot még nem láttam. Tudnál egy képet mutatni, vagy linket?
Mit lehetne otthon tartani? : pl. Hibiszkuszt. Bármelyik nagyobb növénykereskedésben beszerezhető. Ha az aloha ing összejön, akkor az is jó hangulatot teremt.
Nekem azért könnyebb dolgom van: Pl. most éppen Kona Coffee-t szürcsölgetek a Sandwich Islands feliratú bögrémből. A polcon meg kis üvegcsében Sandy Beach homokja, egy darab kő a Mauna Kea tetejéről, egy kis megkövült láva, korall Hanauma Bay-ből.. Meg még számtalan egyéb dolog. :)
Előzmény: Zeus SH (358)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.20 0 0 358
Hát, ez egy remek hír ;) Reméljük sikerülni fog. Ha igen, akkor szeretnék "jelentkezni", hogy egy pár szem magnak nagyon örülnék. Gondolkodom rajta, vajon mit lenne még érdemes tartani itthon, hogy némi "hawaii hangulatot" csináljon az ember?

Nekem pl van egy hawaii rendszám is az asztalom fölött, a szivárványos szériából. Majd nyárra tervezem, hogy a komáromi USA-autós találkozón szerzek "hawaii warrior" mintás rendszámot is, amit 1981 és 1991 között adtak ki.

De gondolkodom még valami egyéb dolgokon is, csak hát fogalmam sincs egyelőre.
Előzmény: No.9 (357)
No.9 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 357
Most beszéltem az ONTSZ-től egy kedves hölgyel, és kiderült, hogy Pluméria magok mindenféle engedély nélkül behozhatók az országba, a dugványokhoz pedig kell egy amerikai hatóság által kiállított növényegészségügyi bizonyítvány. Innentől kezdve a kintieken múlik a többi, én megtettem amit lehetett.
Előzmény: No.9 (356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!