Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2013.02.07 0 0 911

Még időben :)

Kösz a sok infot. (nem csodálom a kis panziót (mi majdnem airbnb-be mentünk itt), a szállások nagyon drágák, én is sokat küzdöttem mire ezt a hiperakciós csomagot összehoztam a Royalban...)

 

OFF

Autónk lesz végig... USAban mindig van. Tényleg alap, egyszer voltam úgy az USAban hogy 1 napig nem volt autóm (üzleti út volt, vendég voltam és vártam a vendéglátómra), a mekiig sétáltam és közben mellém jött a rendőr hogy minden rendben van-e hogy ott sétálok :)

Előzmény: Blende (909)
Blende Creative Commons License 2013.02.07 0 0 910

A legnagyobb élmény a helikopter túra és a Vulkánra felmenni.

 

Valamint itt nem néztem, hogy lehet-e vitorlázógéppel repülni de oahun igen.

Ott béreltünk egy gépet és elvittem a páromat repülni. Hihetetlen jó volt!!!!

(itthon is repülök, a papírjaimat meg vittem így viszonylag könnyű volt gépet bérelni ráadásul van is olyan gépük mint amivel itthon repülök)

Előzmény: blueye (908)
Blende Creative Commons License 2013.02.07 0 0 909

Remélem még időben.. :)

 

Autót mindenképp béreljetek. De szerintem ez alap. kocsi nélkül szinte esélytelen az ember.

 

Kona szerintem is jó. Mi is ott voltunk csak fent a hegyoldalban. Egy kis panzió volt. Átlagos.

 

Étkezés: Reggelink volt, a többit pedig úgy oldottuk meg, hogy étterem, gyorsétterem (Pizza Hut all you can eat nagyon megéri! 10 USD és eszel ami beléd fér + üdítő) vagy szupermarketben vettünk ezt azt és megsütöttük a parton a kirakott grillekben. Vagy a szállásunkon készítettük el. Esetleg hideg kaja.

 

Nem ilyesmin nem voltunk. Szerintem csak a nagyobb hotelekben lehet ilyesmi. Kona nagyon nyugisnak tűnt este. max. kis kiülők éttermek voltak. Nem egy Phuket.. :)

 

A piac jó! Kona központjában a parthoz közel van egy jó kis piac itt sok zöldség gyümölcs és helyiek által készített termelt dolog van.

 

Nekünk bejött. A gyümölcskenyér szerűségek és az óriás ananászok isteniek. :)

 

a Macadamia farmot is tudom ajánlani. Igaz én rajongó vagyok... :))

 

No meg a kávéfarmokat. Nekünk érdekes volt.

Előzmény: blueye (908)
blueye Creative Commons License 2013.02.06 0 0 908

Köszi, adtál olvasnivalót a hétre, jövő héten már csak kint tudnánk olvasni.

Mi szerencsésebbek leszünk,6 éjszakát leszünk Konában, Royal Kona Resort.

 

Első kérdés: étkezés: ahogy elnézem minden drágább Hawaii-on,a hotelben biztos nem fogunk vacsizni :)

2.: voltatok szórakozni, esetleg egy jó esti "Hawaii show"? helyiekkel inni?

3.: piac? helyi árúk? (na ezt nem én kérdeztem :)   )

Előzmény: Blende (907)
Blende Creative Commons License 2013.02.06 0 0 907

Szia!

 

Elnézést kicsit lemaradtam.. :/

 

Szóval amit szerintem érdemes mindenképpen:

 

Kávé ültetvény:

http://heavenlyhawaiian.com/

 

Mi összebarátkoztunk kicsit a tulajjal. Kb. 2-3 órát voltunk nála. Érdekes volt.

Pedig csak találomra estünk be. du. 3 után érdemes menni.

 

Macadamia ültetvény:

 

http://www.maunaloa.com/

 

Imádom! A kedvenc sós olajos dolog amit imádok! Gyárlátogatás érdekes!

Fínom élmény. :)

 

Mauna Kea

 

Ez kihagyhatatlan!!!

Fél napos program, normál személyautóval is fel lehet menni. (ha nincs hó)

Az utolsó 4 mérföld nem aszfaltozott.

http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g29217-d240213-Reviews-Mauna_Kea-Island_of_Hawaii_Hawaii.html

 

Volcano Nat. Park

 

http://www.nps.gov/havo/index.htm

 

Nagyon érdekes. Vulkántúra.

 

 

Helikoptertúra

 

http://www.bluehawaiian.com/

 

Az ára borsos de minden centet megér!!!

 

 

Hapuna Beach

 

Szerintem a legjobb strand Big Islanden.

(van sok ingyenes kinti sütöge, mi is ott sütöttük a vacsoránkat)

Grill

 

Nekünk ennyi fért bele 4,5 napba.

 

Konában laktunk, a távolságok hatalmasak. Hilo - Kona kb. egy Bécs - Budapest távolság csak országúton ami kanyargós.

Autózni sokat kell.

 

Ha van konkrét kérdés segítek. :)

 

 

 

Előzmény: blueye (906)
blueye Creative Commons License 2013.02.06 0 0 906

Köszi, bocs az erős bíztatásért, de lassan indulunk :)

Ahogy olvasom (az utikönyvet is) nem fogunk unatkozni, Kona-ban lesz a bázisunk.

Előzmény: hau'oli (905)
hau'oli Creative Commons License 2013.02.06 0 0 905

bocsi itt vagyok csak melózgattam!:)

 

szóval király helyek a szigeten: az egész király!:)

 

bevallom őszintén nekünk is van nat.geo-s hawaii könyvünk:) sok ötletet onnan vettünk és sokat az ottélő bariktól!:) minket az idő rövidsége nem korlátozott és mivel tuduk már akkor, hogy visszatérünk, ezért nem is nagyon erőltettünk semmit.

az első pár napban a hiloban található dolgokat néztük meg, belváros, élelmiszer beszerzés, ismerkedés. voltunk kint az óceánparton is, ami elsőre csalódás volt:) eléggé sziklás és nem olyan lélekzetelállító!:)

aztán a hilo környéki kisebb települések következtek, látni akartuk, hogy élnek a helyiek:)

ott már voltak jobb partok, aztán amikor elöször megláttam a feketehomokos strandot, na akkor lehidaltam. ok, nem untatlak:)

 

majdnem egy út vezet körbe a szigeten, hawaii belt road vagy 11-es, ez köti össze a sziget két legnagyobb városát konát és hilot. ezen az úton haladva max kisebb kitérőkkel minden szépség eléhető pl az akaka falls vagy észak keleten a waipio völgy.

a déli csücsökben, ami egyébként az usa legdélebbi pontja, megtaláljátok a világhírű greensand beach-et, kihagyhatatlan. ezt a részt kau sivatagnak hívják és addig kell menni, ameddig az út véget nem ér. ettől a ponttól kezdve vagy gyalog (kb 1.5órás séta) vagy komolyabb terepjáróval érdemes nekivágni.

vannak ott helyiek, akik saját kocsival hozzák-viszik a turistákat pár dolcsiért, megéri felugrani egyre. nálunk pont nem volt kp. csak kártya, ezért gyalogoltunk, sokat nagyon sokat:)

kailua-kona felett, ahol az 11-es út átmegy a 19-be (semmit nem veszel észre belőle) na ott kezdődnek az igazi csodás fehérhomokos srtandok. az főútról amikor megpillantasz egy levezető utat, ott kanyarodj le és gurulj le az óceánig.

voltunk a volcano nemzeti parkban, megnéztünk a csendesen pihenő, füstölgő kilauea kráterét, jártunk láva barlangban az akaka fallsnál.

akatsuka orchidea kertben elképesztő virágokat láttunk és millió félét. stb stb.

se szeri se száma a szépségeknek, azokat nem is elmítem, amik az "átlag" utazónak elérhetetlen.

 

kb. ennyi, de pont azért írtam ilyen keveset, mert annyira sokrétű a sziget, hogy én kevés vagyok a kiaknázásához, remélem nektek jólfog sikerülni.

 

ja éjjel azt is meg lehet nézni, ahogyan a láva beleömlik az óceánban, meg delfinekkel is lehet úszni kealakekua bay-ben a captain cook monument környékén, szóval hajrááááááá:)

blueye Creative Commons License 2013.02.06 0 0 904

Ha lehet, ezt még várom, ha nem megtaláljuk mi! :)

Előzmény: blueye (900)
No.9 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 901

Hau’oli, ha nem gond akkor azt ird le hogy a nagy szigeten elo barataid hogy kerultek oda. Mert igy Ramona topiktars felreertelmezi a helyzetet es csak azt latja hogy olcson le lehet ott telepedni etc.

 

Ramona,

Hawaii-n sok magyar el. Ezek nagy resze 56’-os illetve az azt koveto evtizedekben kerultek oda (70-es 80-as evek) amikor a bevandorlas kozel sem volt olyan szigoru es nehez mint manapsag.

A fiatalabb generaciobol viszont sokan illegalisan, papirok nelkul tartozkodnak/dolgoznak ott.

Illetve egy masik csoport meg a szakteruletukon magasan kepzett es munkavallaloi vizummal vannak ott (kutatok, doktorijukat ott csinalo diakok akik kesobb szerzodest kapnak ott stb.)

Ingatlan vasarlassal nem tudsz letelepedni. Habar egyes allamokban hogy felpezsditsek az ingatlanpiacot felmerult egy ilyen“ingatlan vasarlasert zoldkartya” modozat de Hawaiit nem erintette kulonosebben a kontinesen latott ingatlan piaci sokk meg egyebkent is $500,000 lenne a minimum befektetes. Uzleti vallalkozashoz pedig szinten jelentos osszeget kell befektetni meg mas egyeb kriteriumoknak is megfelelni.

Egyedul a zoldkartya lottora latok nemi eselyt.

 

Amugy meg sajat velemenyem hogy bar nagyon szeretem Hawaii-t de racionalisan gondolkodva sokkal kevesebb penzbol magasabb eletszinvonalat lehet fenntartani hasonloan szep helyeken ahol a letelepedes is lenyegesen realisabb. Del-Kelet Azsiara gondolok itt elsosorban ha mar tropusi helyben gondolkozunk.

 
Az Amerikai nagykovetsegre pedig nem tudsz csak ugy bemenni erdeklodni. Nagyjabol az egyetlen dolog amiert beengednek az a vizumigenyles de ahhoz is elozetesen idopontot kell kerni.

blueye Creative Commons License 2013.02.03 0 0 900

Kösz a beszámolót, engem is érint de csak annyiban hogy kb. egy hónap múlva 6 napot a nagy szigeten töltünk. Van utikönyvünk de egy ilyen benfentes információiban jobban megbízok. :) Mi lenne amit mindenképp nézzünk meg ennyi idő alatt?

Előzmény: hau'oli (899)
hau'oli Creative Commons License 2013.02.03 0 0 899

Kedves Ramona!

 

mi a zk-lottón nyertünk és hivatalosan vagyunk itt, ezt nem dicsekvés képpen írom le, csak azért, hogy tudd, mi mindent hivatalosan intéztünk, ezért csak ezt az utat ismerem. gondolom érted:)

 

sajnos a letelepedés szempontjából csak a nagy vállalkozásoknak és a legalább 10 amerikai állampolgárt foglalkoztató, min 500.000$-os befektetéseknek van döntő szerepe!:(

mielött nyertünk volna a lottón, mi is csak álmodoztunk évekig, de megvártuk azt a lehetőséget, ami nem kavar bajba minket. külföldön bekasznizva, az elég negatív élmény lehet:)

a fő célom ausztrália, nekem nem jött össze, de mostmár nem is bánom!

téged is csak bíztatni tudlak, jelentkezzetek a lottóra, biztos sikerülni fog:)

 

hawaiiról:

én ugye a nagy-szigeten voltam és úgy mentem oda, hogy tele volt a fejem álomképekkel:) a barátaink a hilo-i oldalon laknak, tengerszint felett 750m-rel:)

tudni kell a nagy-szigetről, hogy a föld létező 27 klimaváltozatából, 23 megtalálható meg rajta. szóval a sziget egykilenced magyarországnyi területén millió körülménytől függ, hogy éppen milyen az idő, elképsztően változatos.

barátaink háza hilotól kb 20 mérföldre a hegyen van, folyamatosan felfelé kell menni, nem drasztikusan, de szép kis emelkedő vezet hozzájuk.

hilo egy viszonylag kis város, a sziget keleti oldalán. belvárosa tele van régi kopottas épületekkel, galériakkal, piacokkal, sok parkkal, kikötővel, egy időutazás érzetét keltve.

minden megtalálható benne, a walmarttól a home depoig, autókerekedésektől a kórházig. tökéletesen alkalmas arra, hogy időnként bemenve, mindent el tudj intézni, amire szükséged van. sokat ott laknak, a központi részt körülveszik a kertvárosi, családi házas övezetek.

aztán megindulva a 11-es úton felfelé, maga a kilauea vulkán oldalán haladva, valójában kis települések követik egymást, mint keau, kurtistown, mountain view és volcano, na ott kell letérni főútról a barátainkhoz.

ez a fenti rész teljesen erdős, földutak (murvás) vannak vágva az erdőben és fel vannak osztva telkekre, ha ott veszel telket, egy erdős földterületet veszel, amivel azt kezdesz, amit akarsz. az erdő nem tipikusan pálmafás, mivel tengeszint felett vagyunk 750 méterrel, ezért túlnyomórészt ohia és guava fákra kell gondolni és persze óriási páfrányokra. az ohia és a guava nagyjából egy egyenes szárból álló, eléggé szabályos fafajta, amely tökéletesen alkalmas, akár építkezésre is (nem házra gondolok, csak kiegészítőkre). ebben a körzetben 3acre-ös telkek vannak, ami kb 1.2 hektár, többet is megvehetsz egymás mellett, szóval a terület elég korlátlan. az árak nagyon kedvezőek kb. 10-12ezer $ darabja, a barátaink kettőt vettek egymás mellett, 2.4hektáron már lehet nyújtózkodni. szóval erdőt veszel és magadnak alakítasz ki rajta mindent, az utakat, a ház vagy házak helyét, saját kis királyságod lehet. sokan belevágnak egy kacskaringós utat a telkükbe és a főútról (murvás földútról) be sem lehet látni a házukig, teljesen intim lehet az életed. itt a nagy-szigeten egyesül az amerikai törvény a picit kialakulatlan szigeti egyszerűséggel!:) tehát senki nem mehet be a földedre, amig te büncselekményt nem követsz el, ami azt eredményezi, hogy olyan és akkora házat, házakat építesz a telkedre, amilyet akarsz. senki nem szól bele és semmilyen engedély nem kell hozzá. egyértelműen bent hilo központjában ez nem így működik, de fent az erdős külterületen igen!:)

 

időjárás: eleve a hiloi oldalon a csapadékosabb, a másik oldalon, ahol kona a központ jóval szárazabb. ezen belül is megkülönböztetünk esős és eső mentesebb évszakot, kb októbertől indul az esős áprilisig, de valójában mindig sokat esik a hiloi övezetben!

tehát a kandalló a hegy oldalán mindig jól jön, persze tengerszinten nem, de az sokkal párásabb és ott már a szúnyogok is jelen vannak. minden attól függ, ki mire vágyik, a nagysziget mindenre lehetőséget ad. pl a óceánparti övezetekben keau környékén a telkek negyed acre-ösre vannak osztva és kb 5000$-ért már vehetsz egyet. viszont ott közel van a szomszéd és nem annyira intim a környezet, mint fent a hegyen.

 

mivel mi körbejártuk a szigetet többször is, ezért tudok mesélni a másik oldalról is, meg a középső területekről is, de egyet mondhatok elképesztő hely ez a hawaii.

annyira változatos, mind időjárás szempontjából, mind földrajzilag, hogy hihetetlen.

kona a másik oldal "fővárosa" egyben a turizmus fővárosa is, hiszen itt találhatóak a gyönyörű fehérhomokos partok és a puccos szállodák is. de a biznisz nem akadályozza meg, hogy kona is egy élhető és megfizethető hely legyen, ugyanúgy el tudom képzelni az életemet konában, mint a hiloi oldalon.

 

srtandok, partok: álmaimban azt gondoltam, hogy a sziget partvonala egészben egy gyönyörű fehérhomokos valami, amihez 5perc alatt hozzá tudok jutni, bárhol, bármikor!:))

ez nem igy van:))))

a hawaii szigetcsoport 7 főszigete közül, pont a nagy-sziget a legfiatalabb, ami azt jelenti, hogy a partvonala még nincsen eléggé elkopva ahhoz, hogy egészében (körben) fürödhető és klasszkius értelemben véve tengerpart legyen. valamiért a sziget észak-nyugati része, kona környéke, kohala coast, kopott el annyira, hogy ott már jelen vannak az elképesztően gyönyörű fehérhomokos részek a türkízkék óceánnál, olyannal, amire mindenki vágyik. pl a kua bay, egy eldugott varázslatos hely, ahol teknősökkel úsztam és millió csodás tengeri élőlényt tudtam megnézni egy egyszerű szemüveg és pipa segítségével. a homok fehér és az óceán meleg, ez a partvonal szerintem kb. a sziget partvonalának az 1/4-dét teszi ki. a többi részen találhatóak arany, fekete, zöldhomokos partok, sok helyen sziklás és nehezen megközelíthető, de bárhol is élsz a szigeten találsz magadnak megfelelő részt a kikapcsolódásra. a távolságok nem igazán nagyok, 350km kb a sziget kerülete és átszelő utak is vannak, szóval akár heti rendszerességgel is elmehetsz a kedvenc helyre, nem gond.

hát kb ennyit a szigetről, de millió dolog van még:)

 

kérdéseid:

 

jó időjárás, meleg: gondolom érzékeled a fent leírtakból, hogy a neked megfelelő időjárási körülményeket saját magadnak megtalálnod, a sziget mindenkinek a kedvére tud tenni:)

orvosi ellátás: az usa 50 állama közül csak hawaiin ingyenes és teljesen jól felszerelt kórházak vannak.

internet: tökéletesen működik, akár vonalas vagy mobil formában.

tenerife vs. hawaii, ha mindkét helyre van tartózkodási engedélyed akkor csak a személyes vágyak és igények tudnak dönteni a kettő között. nem voltam még tenerifén és hawaii az álom otthon számomra, tehát nekem hawaii:))))

szórakozás: millió lehetőség van rá, akit érdekel megtalálja magának:)))

benzin kicsit drágább, mint a kontinensen, de a távolságok elhanyagolhatóak, ezért nem nyom a latba semmit.

sajna a hivatalonsan nyitható kávézó ügyében nem tudok sokat mondani, de ha legális vagy az országban, akkor minden megoldható!:))) ebben biztos vagyok:))))

 

nagyon nehéz egy átfogó képet adni a szigetről és akkor még nem is beszéltünk a többi szigetről, talán ezért is húzódott ilyen hosszúra a hozzászólásom, amiért bocsi!:)))

 

én imádom a nagy szigetet és kb egy éven belül készen is fogunk állni az átköltözésre:)

ha akad még kérdés szívesen megpróbálok rá válaszolni:)

 

szép napot

 

 

Előzmény: Törölt nick (898)
hau'oli Creative Commons License 2013.02.03 0 0 896

Kedves Ramona!

 

ha visszaolvastál, akkor láthattad, hogy én az usa-ban élek és tavaly áprilisban 6hetet töltöttem a nagy-szigeten! nem titkolt vágyunk ott végleges tanyát verni és mivel ottlakó barátaink vannak, ezért még segítség is akad!:)

 

nem tudom milyen legendákat hallottál az amerikai letelepedésről, de legyen szó bármilyen furfangos cselszövész által kerekített papírokról, egy valamiben biztos lehetsz: egy szigeten ezt megvalósítani, még nehezebb, mint a nagy százazföldön!:)

 

hawaii 1959-óta az usa 50. tagállama, ezért a jogszabályok egyformák a mainland-ével.

soha nem fog neked olyan emberke élménybeszámolót tartani, aki csónakkal érkezett hawaiira és a nagy semmire ma már állampolgárként, azért jár ide fórumozni, hogy segítsen a hozzá hasonlókhoz.

az egésszel, azt akarom mondani, hogy ne légy már ennyire naiv és gondolkodj a legális lehetőségekben, én mondom neked, hogy még zöldkártyával is nagyon nehéz.

 

amúgy hawaii gyönyörű, kellemes és nyugodt, olyan embereknek való, akik szeretnének visszarepülni az időben legalább 50évet és vágynak egy egyszerűbb, de természetközelebbi életre!

hátrahagyva a fogyasztói társadalom előnyeit és hátrányait, dacolva a nehézségekkel, de élvezve a szabadságot és a függetlenséget a paradicsomban!:))

 

nagyon sok sikert kívánok nektek, egy olyan ember, aki azért tette a lábát amerikai földre, hogy egyszer tényleg hawaiin éljen! jó úton haladunk!:)))

Előzmény: Törölt nick (894)
blueye Creative Commons License 2013.02.02 0 0 895

OK.

Lassan én írom ide amit te akártál előásni.... :)

Előzmény: Blende (892)
blueye Creative Commons License 2013.01.14 0 0 893

Köszi, várom.

Szállást se volt könnyű jó ár/értékben szerezni. :)

Előzmény: Blende (892)
Blende Creative Commons License 2013.01.14 0 0 892

Jó döntés! Ások elő dolgokat és berakom ide. :)

 

Előzmény: blueye (891)
blueye Creative Commons License 2013.01.08 0 0 891

Big Island lesz de az USAban vege a valsagnak, ep h volt meg jegy a gepre visszafele.

Előzmény: Blende (889)
blueye Creative Commons License 2013.01.04 0 0 890

Mostani terveink szerint multicity-t nézek: LAS-KOA-LAX, de ma épp 528 USD a legjobb ár :(

Megkérdezem a low-cost topicban :)

Ha tudsz még ajánlani személyes tapasztalat alapján helyeket amiket látni kell, helyiek által látogatott éttermeket, stb. azt nagyon megköszönöm. Én már ráálltam hogy a Big Island-re látogassunk el. :)

Előzmény: Blende (889)
Blende Creative Commons License 2013.01.04 0 0 889

Nézd meg SFO-ból is vagy ott az öböl menti repterekről.

Esetleg multycity.

 

500 USD nem olcsó, az kb. a normál ár. de szezon van ugye. Ha 300USD körül találsz az már nagyon jó!

 

Alaska Airlines szokott a legolcsóbb lenni esetleg delta vagy United.

Előzmény: blueye (888)
blueye Creative Commons License 2013.01.04 0 0 888

Kosz,nezem.

Repjegyre varjak meg szerinted (febr. utolso hete), most ugy 500 USD korul van.

Előzmény: Blende (887)
Blende Creative Commons License 2013.01.04 0 0 887

Kicsi, eldugott hangulatos volt. Autóbérlés alap. :)

 

http://www.hawaii-bnb.com/index.htm

 

itt is érdemes szétnézni:

 

http://stayhawaii.com/index.html

 

Ez már drágább, de szép:

http://www.hawaiianoasis.com/

 

Maui:

http://www.daysinn.com/hotels/hawaii/maui/days-inn-maui-oceanfront/

 

Mi itt voltunk nagyon bejött. Ár érték arányban is remek. Elhelyezkedés is tökéletes.

 

Maui nagyon nyugis békés sziget. Remek merülőhelyekkel. Big Island viszont rengeteg programot kínál.

Előzmény: blueye (886)
blueye Creative Commons License 2013.01.03 0 0 886

Egyelore a Big Islandet nezzuk, de johet Mauira is. Mailem publikus ha ugy kuldened.

Előzmény: Blende (885)
Blende Creative Commons License 2013.01.03 0 0 885

Mindket szigeten tudok ilyen szallast. 80-90 USD / szoba / ej.

Szolj melyik erdekel.

Előzmény: blueye (884)
blueye Creative Commons License 2013.01.03 0 0 884

Kösz.

Természetesen a VIE-LAX-VIE jegyet szeretném minél jobban kihasználni. :)

Előzmény: Blende (883)
Blende Creative Commons License 2013.01.03 0 0 883

Csak nem a LAX jegyre szervezel rá? :)

Előzmény: blueye (881)
Blende Creative Commons License 2013.01.03 0 0 882

Szerintem Maui esetleg Big Island. De semmi esetre sem Oahu.

Ha csak egy sziget akkor Big Island.

Előzmény: blueye (881)
blueye Creative Commons License 2013.01.03 0 0 881

Ha február végén lenne egy hetetek és az USA nyugati partján vagytok amúgy is, akkor átugranátok Hawaii-ra? Ha preferencia a kis, csendes egyszerű szállás akkor azt merre tudtok ajánlani?

bikejulia Creative Commons License 2013.01.02 0 0 880

Sziasztok!

Utazunk Hawaiira Maui szigetre 2013, Januar 30-februar 6-ig. KIHEI helysegben (7 ejszaka) bereltünk egy hazat 2-en de meg van 2 före hely. A haz közel van a parthoz. Keresünk 2 föt akik erre az idöre 1 szobat kiberelnek.100$/szoba/ejszaka. Fözesi lehetöseggel, terasz, tv, mosogep es minden ami egy hazhoz tartozik. Ez az ar az ottani körülmenyekhez olcsonak szamit.

 

Ha erdekel valakit kerlek valaszolj a következö cimre:

abeltrami@sunrise.ch

 

Aloha!

kbetty83 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 879

Sziasztok!

 

Már korábban is érdeklődtem, kérdezősködtem Hawaii-ról, de most úgy tűnik minden összejött a nyaraláshoz :)))

Lenne pár kérdésem,remélem valaki tud segíteni.

OAHU szigetre 4-en mennénk és olyan szállást keresünk, ahol 4-en tudnánk egy helyiségben aludni. Holiday Surf Hotel-t néztük, azt hiszem 1 vagy 2 *-os, de nekünk megfelelne, mert úgyis a szállás az ahol a legkevesebb időt töltenénk.

Valaki hallott már róla vagy tud 4 személyre olcsó szállást? Booking.com-on néztük.

Illetve az alábbi kérdéseim lennének még:

 

-Egy átlag ember napi 3x-i étkezése ( normál kaja ) kb. mennyi usd-ből jönne ki?

-Mennyibe kerülnek az átlag élelmiszerek ? ( tojás,zöldség,üdítő, stb. )

-Mire kell figyelni kinttartózkodáskor?

-Mennyibe kerülnek a belépők a helyi nevezetességek,múzeumok, stb. látogatásakor?

-Milyen a közlekedés a szigeten?

-Milyen veszélyes állatok vannak a szigeten?

-Kell -e valamilyen védőoltás?

-Hogy lehet eljutni legkönnyebben a vulkánhoz?

-Van esetleg  a szigeten magyar turista iroda, ahol tudnak mindenben segíteni?

 

Most egyenlőre ennyi kérdés jut eszembe.

Ha valakinek még a fentieken kívül van valami jó ötlete, tanácsa azt szívesen fogadom.

Előre is köszi a segítséget.

 

Üdv: Betty

No.9 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 878

Egesz evben erdemes menni, nincsenek nagy kilengesek az idojarasban. A teli honapokban 2-3 fokkal huvosebb van mint nyaron. Aprilis az esos es a szaraz evszak hataran van. Ez a csapadekmennyisegben, homersekletben es napsuteses orak szamaban is egyfajta kozeputat jelent. A paratartalom nyilvan magasabb a kontinentalis klimakhoz kepest de ha egyszer tropusi szigetre megy az ember akkor ez nem lehet visszatarto ero. Nem olyan veszelyes egyebkent, sokkal kellemesebb mint a Del-Kelet Azsiai tersegben mondjuk.

Előzmény: f'zsuzsa (877)
f'zsuzsa Creative Commons License 2012.11.27 0 0 877

Sziasztok

Olvastam az irományaitokat. Szeretném a segítségeteket kérni. Áprilisba szeretnénk menni Hawaii-ra. Érdemes e már ebben a hónapban menni? Milyen az időjárás? Nagyon durva a páratartalom? Előre is köszönöm segítségeteket. Várom válaszaitokat. Köszi:-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!