Keresés

Részletes keresés

bakibaby Creative Commons License 2010.05.20 0 0 101
Miért lenne gáz?

bb
Előzmény: randell11 (100)
randell11 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 100
1 táblával minimum.. azért gáz lenne ha 4 sört meginnék átlagba 1 nap... vagy nem?
Előzmény: kabalaa (99)
kabalaa Creative Commons License 2010.05.19 0 0 99
Mennyit eszel meg egy nap? :)
Előzmény: randell11 (96)
oakeshot Creative Commons License 2010.05.19 0 0 98
Vagy vegyél 5öt! 2 hét alatt olyan sörhasad lesz hogy könyörögni fog h térj vissza a csokira :D Cote dor-t én is imádom egyébként, föleg a pisztáciásat! Felér 4-5 sörrel az biztos :) Ha kijutnék brüsszelbe, a paradicsomban érezném magam: annyi sört és csokit egy helyen... Lehet vissza se jönnék :)
bakibaby Creative Commons License 2010.05.17 0 0 97
Vegyél minden csoki helyett 4 sört. Ezután nem fog reklamálni, ha visszatérsz a csokira...

bb
Előzmény: randell11 (96)
randell11 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 96
én már ennek tudatában veszem...lehet kicsit nagyobb számban is a cote d'or-t mint amennyire mondjuk szükségem lenne...barátnőm már rám szólt,hogy minek költök ennyit csokira...lassan már homokosnak fog nézni,hogy a csoki jobban megy,mint a sör :)
Előzmény: roadrunner12 (95)
roadrunner12 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 95
ma az egyik barátnőm mutatott nekem egy linket mint fő csokifanatikusnak, miszerintis ha cote dor csokit veszel tartsd meg a blokkot mert nyerhetsz vele egy 4napos brüsszeli utat! Ugyhogy lementem a boltba és vettem is egyböl 5 táblával :D 2 már el is fogyott :) Hol máshol lehetne a legjobb csokikostolo élmény ha nem brüsszelben?
randell11 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 94
azért van csoki és csoki között különbség!
ét és tej között is rendesen akad!
Illetve ét és ét, tej és tej között :))
Elég sok fajtát megkóstoltam.
Azt vettem észre,hogy a magyar csokik többsége idővel vagy eltűnt vagy pedig romlott a minőségük...sajnos:( De a külföldi - belga - csokik szerencsére még mindig a régiek :) Jaj de jók a belga tenger gyümölcsei csoki kivitelben!! Egyszer olyan szívesen elmennék egy igazán nagy múltú csokigyárba ami nemzetközi szinten is megállja a helyét..áá...na elég is az álmodozásból:P
Előzmény: rézfánfütyül (93)
rézfánfütyül Creative Commons License 2010.05.17 0 0 93
nagyonjól hangzik ez a csoki készitösdi, megkéne nézni, illetve amit én szeretnék az a borkóstoláshoz hasonló csoki kóstolás, amikor legalább 20félét megízlelhetek, elnyammoghatok rajta, hümmöghetek, majd mondhhatok vmi okosnak tűnőt a különbségekről, holott mindegyikből meg tudnék enni 1 táblával :D
Előzmény: serrov (92)
serrov Creative Commons License 2010.05.13 0 0 92
Gondolod, hogy minden hétvégén van ilyen? :)
Előzmény: stuncenpudli (90)
hagymáslevente Creative Commons License 2010.05.13 0 0 91
de itt milyen csokikkal "dolgoztatok"? bár gondolom ilyen helyen nem engedhetik meg maguknak a rossz minőséget...
Előzmény: donperce88 (89)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.05.13 0 0 90
Ez nagyon jól hangzik, azt hiszem a hétvégi program elő is állt! :)
Előzmény: donperce88 (89)
donperce88 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 89
Igen van rá lehetőség, másfélórás az egész program. Elősz9r eszönk egy csokiszökőkútból, aztán utána jön a "csoki készítés" ami arról szól, hogy kapsz egy ostyát, arra csorgatsz csokit meg fűszerezed meg díszíted és utána az ott marad amíg megdermed akkor van a filmnézés meg ilyesmik és a végén megkapod egy díszdobozban :)
Előzmény: serrov (88)
serrov Creative Commons License 2010.05.13 0 0 88
Csináltatok saját csokit? Egész nap ott voltál? :D
Előzmény: donperce88 (87)
donperce88 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 87
vagy veszel egy tábla csokit :)
amúgy érdemes megnézni a XVI. kerületben lévő csokimúzeumot. én praliné túrán voltam ott, nagyon jó volt, késíztettünk saját csokit is, illetve filmvetítés közben forrócsokit kortyolgattunk, ami valami fantasztikus volt :), szóval ajánlom figyelmedbe!
Előzmény: geek levi (86)
geek levi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 86
Köszi, azt néztem én is!
Igazából konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi, érdemes-e megnézni, mert lehet hogy jobban járok, ha a csokik nézegetése helyett inkább elmegyek egy cukiba ;)
Előzmény: Ottóka25 (85)
Ottóka25 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 85
megnézegettem ennek a csokimúzeumnak a weblapját és nagyon érdekes dolgokat találtam róla.ha rákeresel a gugliban rögtön az első találatként hozza..
és nagyon szép oldal, igényesen van megcsinálva meg minden..úgyhogy, szerintem érdemes végignézegetni..aztán persze ha van rá időd, elmenni élőben és megnézni..tuti sok érdekes és eddig nem látott info van a múzeumom belül is.
Előzmény: geek levi (84)
geek levi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 84
Ó, hát van itt még élet?
Engem is érdekelne valami infó a Csokoládé Múzeumról..
Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 82
a 3 év belefér még a sürgős kategóriába? :D
kiralysannyi Creative Commons License 2006.06.14 0 0 81
üdv.

Fontos kérdésem lenne felétek:
-a bevonáson és a diszitőanyagon és a tölteléken kívül milyen módon lehet a csokit felhasználni a cukrászatban?
-milyen szempontok befolyásolják a cukrászatok választását a csokoládék közül?

Válaszotok sürgős lenne és előre is köszönöm!!
gregab Creative Commons License 2006.01.20 0 0 80
chiliset? Olyat még nem ittam, köszi a tippet!!!! :)
Előzmény: Zitka (79)
Zitka Creative Commons License 2006.01.19 0 0 79
Károly krt- Semmelweis utca közötti átjáróházban (INKU közelében) van egy azték(?) csokisbolt. Lehet chiliset is kapni. :-)
Előzmény: gregab (78)
gregab Creative Commons License 2006.01.19 0 0 78
Sziasztok! Tud valaki nekem segíteni abban, hogy Budapest belvárosában, hol lehet a legfinomabb forró csokit innni? :)
Csokis Creative Commons License 2006.01.13 0 0 77
Mindig megéri türelmesnek lenni. Köszönöm!
Előzmény: ken adams (76)
ken adams Creative Commons License 2006.01.11 0 0 76
ugyanazon a gépsoron gyártják a mogyorós és a sima csokikat. lehet, h a gépben marad kis mogyoró, így belekerülhet a nemmogyorósba is egy kicsi. és azért írják rá, h ha valakinek mogyoróallergiája van, tudnia kell, h ez előrfordulhat.
Előzmény: Csokis (74)
rali Creative Commons License 2004.08.22 0 0 75
Majd lesz válasz egyszer - gondolom, a Beebite nick tuidja.
Előzmény: Csokis (74)
Csokis Creative Commons License 2004.08.22 0 0 74
Újra felhozom, hátha valaki két év után meg tudja válaszolni a kérdésemet a "nyomokban_mogyorót_tartalmazhat" kitételről.
Csokis Creative Commons License 2002.11.04 0 0 73
Na, akkor hol a mese folytatása a hős Ipari Szalonnáról, aki legyőzte a gonosz Pácsót?
Előzmény: Purusa (71)
cSiki Creative Commons License 2002.10.28 0 0 72
Kérdésem volna:
Járt valaki a budapesti Csokoládé Múzeumban?
Purusa Creative Commons License 2002.08.11 0 0 71
Mert a grillázsba - amivel az ún. csokoládé nevű anyagot helyettesítik jelentős százalékban - valahogy, elképzelhetetlen kicsi mennyiségben mogyi is szokott keveredni. (Gondolom a hatalmas kakaómassza-tartályba ipari keményítőt lapátoló munkások néha szotyi helyett földimogyit ropogtatnak, aztán az egyik kiköpi a héjat, és az szutykos gumicsizmájáról leperdülve a sötébarna masszában köt ki...)

Azért írják rá, mert a nép örül, és azt gondolja: 'ez valami nagyon finomság lehet, ha még mogyit is tesznek bele'. Márpedig ha a nép örül, akkor vásárol.

Szvsz földi, mert a másikat nem nagyon termelik tömeg. Bár, ki tudja.

Legközelebb arról mesélek, gyerekek, hogy miért raknak hidrogénperoxidot a tejbe, és mi az az 'ipari szalonna' a virslik tartalomjegyzékében...

vigyor

Előzmény: Csokis (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!