Keresés

Részletes keresés

JutkaG.8. Creative Commons License 2021.08.11 0 0 13229

Szia! Bőven lehet nézelődni, sok jó program is van igaz tömeggel párosulva. 

Előzmény: Kzella (13228)
Kzella Creative Commons License 2021.08.10 0 0 13228

A város stimmel, hiszen afrikai állatok voltak a fotón. Ma valami hadtörténeti nem tudom mi volt. És persze természeti fotók is.

Előzmény: Kzella (13227)
Kzella Creative Commons License 2021.08.10 0 0 13227

Szia! Az is lehet hogy kevesebbet ellenőrzöm őket. Vagy nem elég finomak az itteni növények.

Előzmény: JutkaG.8. (13226)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.08.10 0 0 13226

Szia! Valószínűleg átköltöztek hozzánk, bár érdekes módon itt sincs mindenkinél tömegével.

Első képen nem az jött elő, amire gondoltál.

Előzmény: Kzella (13225)
Kzella Creative Commons License 2021.08.09 0 0 13225

Szia!Még nincs annyi mint tavaly, de nem is hiányzik. Megértem az anyukádat, engem is idegesít, ha a megtermelt dolgokat megeszik helyettünk.

 

Első képek a veszprémi állatkertből jöttek, tehát az északi oldalon vannak a gyerekek. Majd a fotókon keresztül szerzek tapasztalatot a hol-ra.

 

Előzmény: JutkaG.8. (13224)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.08.09 0 0 13224

Szia! Kertben a büdös bogarakkal harcolunk, mármint anyu. Egyre több van belőlük, most éppen a tejes kukoricát szállták meg. Mondtam anyunak, hogy ne vágja le a már elszáradt szárat, talán nem mennek tovább a többi növényre.

Felétek is nagyon elszaporodtak?

Előzmény: Kzella (13223)
Kzella Creative Commons License 2021.08.08 0 0 13223

Szia! Ismerem ezt a nagyon unom érzést én is. Olyankor. csak ha kell akkor nyitom ki a masinát. A gyomlálás ismerős, bár a derekam sem szereti.

Előzmény: JutkaG.8. (13222)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.08.08 0 0 13222

Szia! Én mostanában a géppel vagyok úgy, ahogy te a tv-vel. Nem túl sok kedvem van bekapcsolni. Tegnap hajnalban a hegyen mi is a gazzal harcoltunk. Volt olyan, amit még az eke sem vitt ki, azokat gyomláltuk.

Előzmény: Kzella (13221)
Kzella Creative Commons License 2021.08.04 0 0 13221

Szia! Nem is keveset harcolok, mivel én is egyre lassúbb vagyok.

Este későm kevesebbet használom, szinte sosem. Párom nézi a sportokat én csak fél szemmel.

Előzmény: JutkaG.8. (13220)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.08.03 0 0 13220

Szia! Te is harcolsz a gazzal? 

Nem hiányozna a tévé? Van pár műsor, film, ami még nézhető. Igaz azok későn kezdődnek. Olimpiai összefoglalókat szoktad nézni?

Előzmény: Kzella (13219)
Kzella Creative Commons License 2021.08.03 0 0 13219

Szia! A vihar nem, de a csapadék nálatok is kellett. Nem lehet válogatni vele jár az égi háború. Kapálgattam, délelőtt, szolid idő volt hozzá. Kellemes kicsit fülledt, de amúgy rendben van. Én ki is hagynám a tévét, ha rajtam múlna.

Előzmény: JutkaG.8. (13218)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.08.02 0 0 13218

Szia! Tegnap délután nálunk leszakadt az ég, félelmetes volt. Csak úgy hömpölygött az eső. Ma délelőtt ki kellett mennem a hegyre, jött a villanyszerelő. Féltem is, hogy mi vár rám, mennyire mosta el az eső az utat. Meglepődve láttam, hogy semennyire :) Ott is esett, de nem volt felhőszakadás.

Biztos meg van az oka a családodnak, hogy miért nem egy szolgáltató. Én anno nagyon örültem, hogy a három betűstől megszabadultam. Nem volt egyszerű.

Nyomtatót remélem mostanában nem kell használnom. Ma postázva lett, amiért is beszereztem :)

 

Előzmény: Kzella (13217)
Kzella Creative Commons License 2021.08.01 0 0 13217

Szia! Nyomtató is elfáradt, rossz hangulata volt. örülök a hírnek. Kis zápor ma is volt, de a levegő már ismét nyárias. Kell is az eső, bár elég sokat megiszik a föld. Érdekes a központba elakad az utcákon(ja és persze az aluljáróba) a víz.

Nem áramtalanítok, bár lehet nem ártana, de megteszi a szolgáltató helyettünk, mindig ha szükséges. Nekem is kellene menni netes szolgáltatóhoz, újítani a szerződést. Úgy pár ezerrel olcsóbb.

A upc vacak, mióta új a tulajdonos, kicsit unom már azt is, de a család nem akarja 1 szolgáltatóhoz tenni, pedig jobb lenne...

Pihenj jól! (Nyomtatódat szidd le, ne legyen hangulatváltó-))))

Előzmény: JutkaG.8. (13216)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.31 0 0 13216

Szia! Nyomtató ismét működik. Még szerencse, hogy tegnap kipróbáltuk azt a dokumentumot nyomtatni, ami miatt vettem, hogy ne kelljen szívességet kérnem.

Előtte működött, adott dokumentumnál nem. Most kábelre van téve. Egy zsinórral több kit zavar :) Hajnali háromkor hatalmas nagy villámlás volt nálunk, sajnos kevés esővel. Áramtalanítottunk. Most kapcsoltam be a gépet és a nyomtatót. Hurrá, működik! :))))

Előzmény: Kzella (13215)
Kzella Creative Commons License 2021.07.30 0 0 13215

Szia! Nem régóta kezdett teremni az uborkám, de a lugas alja már kezd sárgulni. Egyébként a mennyiség elég lesz.

A nyomtatóhoz részvétem.

Előzmény: JutkaG.8. (13214)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.29 0 0 13214

Szia! Nekem is ez a véleményem.

Nyomtató továbbra is üzemképtelen. Ma nem volt időm intézkedni. 

Milyen lett az uborka termésed?

Előzmény: Kzella (13213)
Kzella Creative Commons License 2021.07.29 0 0 13213

Szia! A megfigyelés rábeszélés mintha a szabad döntési jogot kérdőjelezné meg.

Sajnálom, hogy már gond van a masinával.

Előzmény: JutkaG.8. (13212)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.28 0 0 13212

Szia! Nekem magával a nyilvántartással van gondom. Teljesen mindegy, hogy miről van szó, az embert ne figyeljék meg.

Nyomtatóval már van problémám. Offline állapotban van. Tegnap óta vacakolok vele, holap jön az üzlet.

Előzmény: Kzella (13211)
Kzella Creative Commons License 2021.07.25 0 0 13211

Szia! Gondolom tetszeni fog, a tavalyi képek alapján is. Én meg maradok itthon, na de ha jól olvastam, nyilvántartanak személyesen is, mint oltatlan alanyt.

Az árkülönbséget én is tudom, nálunk is patronos van. A kezeléséhez a tudásom nulla.

Nem kell visszahajtani gyökérről, kel frissen is, pedig nem nagyon hagyjuk meg virágozni.

Ugyanakkor az idén sok a vadzabféle, valami egyszikű növény. Nem értem eddig nem nagyon volt a kertben, lehet hogy a szél hozta? Kitépni elég nehéz, pár év és őshonos lesz az is.

Nyafogásból ennyi... Az uborkákat szedtem le, de nem vittem ki kesztyűt..

Előzmény: JutkaG.8. (13210)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.24 0 0 13210

Szia! Nem is a város a fontos, hanem az, hogy érezzék nagyon jól magukat :)

Patronost vettem. Nagyon rendesek voltak az üzletben. Egyből azzal kezdték, hogy sokat fogom-e használni. Mondtam, hogy nem. Azért ajánlották a patronost, mert a lézer többszörösébe került volna. Annyit mondtak, hogy arra figyeljek oda, hogy havonta legalább egy oldalt nyomtassak, hogy ne száradjon be a patron.

Többszörösen rákerestem a porcsinra. Ezt gereblyézheti az ember, ha csak egy kis gyökér rész ott marad, már ki is hajt. 

 

Előzmény: Kzella (13209)
Kzella Creative Commons License 2021.07.24 0 0 13209

Szia! Na ezt nem jegyeztem meg, csak hogy befizettek már rá. Mondták a várost, de elfelejtettem, na majd fotók, videók lesznek. Nekik nem hiszem hogy a nyüzsgés hiányzik. Elmentek több felé kirándulni a környékre. Majd meglátjuk.

Akkor megoldódott a nyomtatód gondja, patronos vagy lézersugaras a masina?

A porcsin olyan boldog, hogy ki kell megint gereblyézni kapálás után.

Előzmény: JutkaG.8. (13208)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.23 0 0 13208

Szia! Távolból nagyon szép a sok vitorlás. Kicsit a teraszunkról is lehetett látni.

Egyre többen mondják, hogy lassan lejár a vírus nyári szabadsága.

Gyerekek a déli partra mennek? Ott sokkal nyüzsgőbb az élet, fiataloknak való.

Tegnap beszerelték a nyomtatómat és fénymásolómat. Ma már használtam is egy hivatalos nyomtatvány kitöltéséhez.

Előzmény: Kzella (13207)
Kzella Creative Commons License 2021.07.22 0 0 13207

Szia! Vannak tanulnivalók mindig. Azért elnézegetném a versenyt.

Nyaral a vírus is. Gyerekek is a Balatonra fizettek be nyaralni.

Előzmény: JutkaG.8. (13206)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.22 0 0 13206

Szia! Cseppet sem lehet megszokni, csak valahogy elviselni.

Egy dolgot ma is tanultam. Kékszalag versenykor ne menjünk vásárolni. Már reggel akkora tömeg volt, hogy alig találtunk parkoló helyet.

 

Előzmény: Kzella (13205)
Kzella Creative Commons License 2021.07.20 0 0 13205

Szia! Sár itt is van, de nem zavar. Az ára a baracknak erre is magas. 

Nem nagyon jól tűröm a frontokat, ezt megszokni sem lehet.

Előzmény: JutkaG.8. (13204)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.19 0 0 13204

Szia! Vödörnek gödör ásás elmaradt. Olyan jó leírni, hogy sáros a föld. Sőt egy helyen az útról betört a víz és pár méteren át csinált magának egy árkot. 

Kár a sárga barackokért. Erre most horror ára van. Hogyan viseled ezeket a hőmérséklet ingadozásokat?

Előzmény: Kzella (13203)
Kzella Creative Commons License 2021.07.19 0 0 13203

Szia! A lényeg a csapadék. Nem kell annak azért túl soknak sem lenni, hiszen Európa egyes részein eltúlozták.

Nem is kérdeztem a mennyiséget, mert egyebekről csacsogtunk.  A szél leverte a pár szem sárga barackot is, még megérhettek volna. Na semmi nyafogás, ehetek szedret, bár savanyú.

 

 

 

Előzmény: JutkaG.8. (13202)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.18 0 0 13202

Szia! Tegnap áramtalanítottunk, jó kis zuhé volt, szerencsére jég nélkül, de tisztességesen morogtak ránk az égiek. Állítólag 36 mm esett, ami erre már hatalmas mennyiség.

Jó ötlet, holnap ások egy kis gödröt a vödörnek. Ma nem mentem ki ebben a fullasztó párás hőségben.

Felétek előbbre van a természet, még krumpliilag is. Gyerekek meg voltak elégedve a mennyiséggel?

Semmit nem szabad elkapkodni. A szedés is megvár.

 

 

Előzmény: Kzella (13201)
Kzella Creative Commons License 2021.07.18 0 0 13201

Szia!

Annyira nem is figyeltem a magokat, hiszen egy része saját volt. A víznél az lenne jó ha kicsit lesüllyesztenéd a vödröt. Akkor nem borul fel, ha valami kétballábas szomjaska a peremére száll. Ma már volt eső itt is reggel. Én örültem, de néhány helyen sokallták is a megyében élők. Nem kell locsolni, egy ideig. Beért a krumpli egy része, gyerekek már fel is szedték a sajátjukat. én is szedegetem a jövő héten, de én csak olyan ráérősen válogatósan.

Előzmény: JutkaG.8. (13200)
JutkaG.8. Creative Commons License 2021.07.17 0 0 13200

Szia! Nekem ez tényleg nem jutott volna eszembe.

Most már én is rendszeres hegyi itatóvá váltam. Ma is kibringáztam, hogy meg van-e még a tegnapi vödör víz. Szerencsére a helyén. Kicseréltem, mert igen csak langyos volt.

Itt volt egy kis eső, állítólag 6 mm. Semmi nem látszik belőle. Most viszont Somogy megye felől folyamatosan dörög és nagyon csúnya felhőket látok.

Uborka magból olyan fajtát vettél mint máskor? Egyik ismerős pont ma panaszkodott, hogy rengeteg virág van rajta, de uborka nincs.

Szerintem fiú :D

Előzmény: Kzella (13199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!