Keresés

Részletes keresés

Tappancs Creative Commons License 2001.05.24 0 0 742
A dabasi időközi után Demszky pszichiáterhez megy.
- Doktor úr, engem senki sem vesz komolyan.
- Na, ne vicceljen!
Tappancs Creative Commons License 2001.04.20 0 0 741
Okos Mikulás! Arról hallottál-é, hogy "megfordult" a trend?
Ha így megy tovább, akkor nemsokára a Medián a megválasztott fideszes képviselő helyett a megbukott mszp-s jelöltet fogja delegálni az országgyűlésbe :-)

Előzmény: Okos Mikulás (740)
Okos Mikulás Creative Commons License 2001.04.20 0 0 740
Igazán nemn akarok személyi kultuszt hirdetni magam körül, de a következő beírást tettem néhány nappal ezelőtt:

Okos Mikulás válasz erre | adatok | e-mail 2001.04.09 20:31 (692)

"Szerintem a Fidesz jóval erősebb, mint amit a mostani közvéleménykutatások állítanak. A korábbi eredmények és a mostaniak is "tévesek". Nem állítom, hogy machinálják őket, de tévesek. Ezt támasztja alá az is, hogy sem a Fidesz lemaradását, sem hirtelen megerősödését jelentős politikai esemény nem indokolja.

Szerintem a közvéleménykutatók is érzik ezt, ezért kezdtek közelíteni a dabasi választások előtt egy "reálisabb" képhez, különben a hitelességük csorbult volna. Nem csodálkoznék, ha ez a trend újból "megfordulna" és apró mértékben, de előretörne az MSZP. Ami a belső válságok miatt igen érdekes lenne.

Mai Népszabadság (röviden rovat):
"A Médián legfrissebb, április elején készített közvélemény-kutatása szerint vezet a pártok versenyében az MSZP. Az egy hónappal korábbi adatokhoz képest 6%-kal növelte támogatottságát a biztos szavazók körében, így nyolc ponttal vezet a Fidesz előtt...."

Magyarázat persze lesz: A közvélemény igenis elfordul a szélsőségeket burkoltan támogató Orbán-kormánytól.

Higgye aki akarja.
Én nyitok egy jósdát.

Egyébként pedig el lehet olvasni a Sonda vezetőjének durván politikai töltetű írását (minősítgetések tömkelege) a 168 órában, vagy pedig tudni, hogy a Marketing Centrum (a baromi hiteltelen, mégis sokat idézett e-voks ) SZDSZ-es vezetőjét, hogy megértsük milyen egy "független" közvéleménykutató.

A választások kapcsán Fricz Tamás és Török Gábor is elmondták, hogy működik az a mechanizmus, hogy az emberek szeretnek a győztesekhez tartozni, ezért szívesebben is szavaznak az erősebbnek hitt pártra.

A verkli pedig teker tovább...

Tappancs Creative Commons License 2001.04.19 0 0 739
Utánanéztem. Neked van igazad: 176 egyéni körzet van és nem 186.
Előzmény: Aladar1 (653)
mardekár malazár Creative Commons License 2001.04.18 0 0 738
Te is tudod, hogy a reprezentatív felmérések nem egyetlen kisvárosban készülnek :)

Talált.

Bár most fáj a fejem (bezzeg húsz éve még akár vizsgázni is elmehettem egy blackout-os éjszaka után) de mulattat, hogy az itt-ott elpottyantott csúsztatásaim közül milyen kevésre harapnak. Az a remény éltet, hogy pusztán azért, mert el sem olvassák.

:*)

Előzmény: Törölt nick (733)
Dőlalé Bendegúz Creative Commons License 2001.04.18 0 0 737
Te vagy egy szemét!:)
Előzmény: B. Knox (736)
B. Knox Creative Commons License 2001.04.18 0 0 736
hozzád van köze. kicsit mamásan, kicsit "toporzékolósan" járkálsz a neten. Kb olyan a hangulata, mint a versnek.
Amit "cserébe" adtál, az egy szemét...:)
Előzmény: Törölt nick (734)
B. Knox Creative Commons License 2001.04.18 0 0 735
soha többet nem adok neked semmit!:(
Előzmény: Törölt nick (733)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 734
Nyug-díjnyertes szülőktől származó, egy-
istenhívő, fajtiszta, monogám, nagyalakú
világom elcserélném néhány kisebbre, lakhatóra.
Ráfizetés: majdmeglátjuk szerint.

(Fodor Ákos verse)

(pont annyira semmi köze a témához :) )

Előzmény: B. Knox (732)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 733
Te is tudod, hogy a reprezentatív felmérések nem egyetlen kisvárosban készülnek :)
Előzmény: mardekár malazár (731)
B. Knox Creative Commons License 2001.04.18 0 0 732
ajándék:):

Mama

Már egy hete csak a mamára
gondolok mindig, meg-megállva.
Nyikorgó kosárral ölében,
ment a padlásra, ment serényen.

Én még őszinte ember voltam,
ordítottam, toporzékoltam.
Hagyja a dagadt ruhát másra.
Engem vigyen föl a padlásra.

Csak ment és teregetett némán,
nem szidott, nem is nézett énrám
s a ruhák fényesen, suhogva,
keringtek, szálltak a magosba.

Nem nyafognék, de most már késő,
most látom, milyen óriás ő -
szürke haja lebben az égen,
kékítőt old az ég vizében.

Szép vers...:)

Előzmény: Törölt nick (730)
mardekár malazár Creative Commons License 2001.04.18 0 0 731
Nem kell lebecsülni ezt a 30%-ot. Nagylélegzetu politológiai elemzések alapjául szolgáló közvéleménykutatásokat 1000-1500-as mintára alapoznak. Itt van egy tízszer akkora minta, mondanám ha demagóg lennék, de ilyenkor hajnalban, pizsamában (csak azért nem didergek, mert közben beszlopáltam egy fél palack debroit) kezdek liberális lenni és az olcsó demagógia is mintha alkoholban oldódna.

Na jojcakát testvírek, lássatok mire vitte egy renegát.

m/m

Előzmény: Törölt nick (729)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 730
www.mek.iif.hu :) amúgy nem értem (egyébként ha már költők, Kassák rulez)
Előzmény: B. Knox (727)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 729
Nem, nekem úgy a 80 % lenne elfogadható időközin, rendesen meg 90 :)
Előzmény: mardekár malazár (728)
mardekár malazár Creative Commons License 2001.04.18 0 0 728
Egyébként a dabasi választás igazi tanulsága nem az, hogy ki mennyi szavazatot kapott, hanem hogy mennyien mentek el szavazni - na ezen tessék elgondolkozni, hogy miért, és hova vezethet ez !

Valóban: ahhoz képest, hogy idoközi választás volt, és ahhoz képest, hogy Dabason mindig az átlag alatt volt a részvételi arány, meglepo ez a közel harminc százalék.

Vagy... nem ezt akartad hallani...?

:-)

m/m

Előzmény: Törölt nick (723)
B. Knox Creative Commons License 2001.04.18 0 0 727
:) Nagyon emlékeztetsz egy József Attilla versre. Akkor még őszínte ember voltam,
Kiabáltam toporzékoltam...

Talán a mama? valami ilyesmi a szöveg. mindjárt átugrok elektronikus könyvtárazni...:)

Előzmény: Törölt nick (726)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 726
Az is zsidózás volt, csak kódolt. Azt provokálom, hogy aki kódol, valljon színt, mert a kódolás ugyanolyan gusztustalan, mint a nyílt, csak a kódolót nem lehet elküldeni a csába, mert rögtön kibújik. Szerintem tisztességes, ha a khm, "félreérthető" dolgokat írókat egyértelmű színvallásra késztetünk. Gyűlölöm az efféle lebegtetett, összekacsintós zsidózást (vagy bármi egyéb ilyesmit), ennél még a nyílt tahó is korrektebb, azt legalább egyértelműe el lehet küldeni melegebb éghajlatra... kénytelen vagyok provokálni, mert ha csak az alapján küldöm el a francba,amire reagáltam, akkor szép ártatlan szemekkel megkérdezi, hogy miért feltételezem róla, hogy ez kódolt zsidózás, ugye érted...
Előzmény: B. Knox (725)
B. Knox Creative Commons License 2001.04.17 0 0 725
"zsidózást" provokálsz? Soha nem tudom eldönteni, hogy melyik a tragikusabb: provokálni vagy zsidózni...
szvsz egyformán undorító, de a provokátor általában értelmesebb mint az alanya (ez pedig, növeli a felelősségét)...
Előzmény: Törölt nick (724)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 724
Ezt rám mondod ? Én természetesen értettem, hogy mire gondol, csak próbáltam kiprovokálni, hogy nyíltan kimondja.
Előzmény: mardekár malazár (722)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 723
Egyébként a dabasi választás igazi tanulsága nem az, hogy ki mennyi szavazatot kapott, hanem hogy mennyien mentek el szavazni - na ezen tessék elgondolkozni, hogy miért, és hova vezethet ez !
mardekár malazár Creative Commons License 2001.04.17 0 0 722
Már-már meglepo, hogy intelligens -- független megfigyelok által is intelligensnek tartott -- emberek milyen vakon állnak egy kis kódolt zsidózás elott...
Előzmény: Törölt nick (721)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 721
Mi az a született SZDSZ-rajongó ?
Előzmény: antibolsevik (720)
antibolsevik Creative Commons License 2001.04.14 0 0 720
Nincs ketsegem afelol, hogy az SZDSZ nem ennyit fog kapni egy orszagos valasztason.
Budapesten joval nagyobb szamban vannak, akik akiket az orruknal fogva ;-) vezet a part.
Kerdes persze, hogy azokat meddig lehet meg az orruknal fogva vezetni, akik nem _szuletett_ SZDSZ rajongok. Persze amig a @TV2 a legnezettebb ado, minden lehetseges.
zsombi Creative Commons License 2001.04.11 0 0 719
Már a '94-es kampányt is ők csinálták. De mi köze ennek a közpénzekhez?
Előzmény: rizsa. (718)
rizsa. Creative Commons License 2001.04.10 0 0 718
Én meg neked üzenem, hogy a Happy End a FIDESZ-nél már 98-as Közgáz vitya előtt megjelent!

Előzmény: Erlkönig (717)
Erlkönig Creative Commons License 2001.04.10 0 0 717
Mi lenne? FIDESZ-győzelem 2002-ben is! :)))

Egyébként üzenem a Zindex nagyonokos újdondászainak is, hogy az álom-motívum Viktornál már a 98-as Közgáz-vitán megjelent...

Különben se egy nagy nóvum a politikában: "I have a dream..."

Előzmény: Tgyta (716)
Tgyta Creative Commons License 2001.04.10 0 0 716
A dabasi választást állami pénzből, az adózók forintjaiból finanszírozta a kormány, a Happy End Kft-n keresztül. RÉSZLETESEN OLVASHATSZ ITT! Mi lesz még?
Tgyta
Öthetes Júzer Creative Commons License 2001.04.10 0 0 715
Az 1990-es és 1994-es választásokat valóban nehéz megítélni, elsősorban Fodor IStván miatt. 1998-ban azonban óriási (61%-os vs. 39% "baloldal") mérsékelt és radikális jobboldali fölény volt, ami arányaiban nem nagyon változott (59% "jobboldal", 38% "baloldal" 3% Harmadik Oldal és zöldek). Csupán jelentős átstruktúrálódás volt a "jobboldalon". Elsősorban a kisgazdák rovására, a MIÉP javára.

"Azt meg végképp nem hiszem, hogy egy szdszes valaha is jobboldalinak számított, max 90-ben a nagyon politikailag képzetleneknek, akik hittek a kutyaszalonnában."

Azért a történelmet nem kellene utólag átírni... Az SZDSZ tüchtig liberális pártként igyekezett megjelenni akkoriban, voltak "balos" beütései (jogvédők, SZETÁ-sok), és voltak "jobboldali" attribútumai is (privatizáció, adóreform, MSZP-ellenesség)...

Előzmény: Aladar1 (714)
Aladar1 Creative Commons License 2001.04.10 0 0 714
A jobboldali körzetekkel én egyet is értek, de ha az, amit zoliku írt, hogy Fodor később államtitkár lett az igaz, nem épp az ő jobbosságát mutatja. Azért nem hiszenm, hogy a demokratikuscharta életének harmadik évében egy szdszes olyan nagyon mszp ellenes lehetett. Azt meg végképp nem hiszem, hogy egy szdszes valaha is jobboldalinak számított, max 90-ben a nagyon politikailag képzetleneknek, akik hittek a kutyaszalonnában. Mindenesetre szerintem Dabas egy viszonylag jó mérő, legalábbis nem rosszab, mint Buda, vagy Szabolcs, vagy Nógrád lenne.
Előzmény: vörös_sárkány (713)
vörös_sárkány Creative Commons License 2001.04.10 0 0 713
A helyzet bonyolultabb is, meg egyszerűbb is. Amikor a Maszoposok azt mondják, hogy ez viszonylag jobboldali körzet igazuk van, mert az MSZP mindig átlag alatt teljesített, pl. 94-ben is, listán is meg egyéniben is.
A 90-es 94-es eredményeket színezi a valóban helyi független Fodor 2 és az erős (de abszólut MSZP ellenes) SZDSZ jelölt szereplése.
Abból a szempontból viszont nem jó a szociknak az eredmény, hogy lényegében ugyanaz a helyzet, mint 98-ban, hogy az MSZP-s nem tudott győzni az egységes jobboldallal szemben. Márpedig 2002-ben meg kellene nyernie az ilyen körzetek többségét is, hogy győzzőn. A feladat adott :-)
Előzmény: Aladar1 (711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!