Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 15 perce 0 0 116750

Ha a PS-ben azt a szinteret hasznalod kimeneti mentesre, mint, amit a kepnezegeton hasznalsz, meg fog egyezni a kep, nem kell tovabb piszkalni. 
Persze itt feltetezzuk a monitor kalibralast is. A kalibracio nem azert kell, hogy szebb legyen a kep, hanem, hogy egyforma legyen minden kalibralt eszkozon. Nyilvan van kulonbseg az eszkozk kepessegeiben, de a kalibralas a lehetosegeiken belul egyszegesiti oket. 

Előzmény: estvan111 (116749)
estvan111 Creative Commons License 30 perce 0 0 116749

Ez nem valószínű hanem biztos:)

De érdekes, hogy egész másképpen néz ki a kép a ps-ben, mint a picassa-ban. Sokszor teszteltem független meg megjelenítőkön, mások mobiljain és számítógépein. Mindig a picassa nyert. Ha ott jó volt a kép, akkor máshol is. De  a nyomdában is.

Előzmény: Rőth Sándor (116748)
Rőth Sándor Creative Commons License 45 perce 0 0 116748

Valoszinu a szinterek nincsenek osszehangolva. 

Előzmény: estvan111 (116747)
estvan111 Creative Commons License 1 órája 0 0 116747

Én picassa-t használom képnézegetőnek és a ps-ben feldolgozott képek végső beállítására is. Tapasztalatom szerint a ps-ben feldolgozott képek más megjelenítőkön túlszaturáltak lesznek.

A kontraszt beállításokat is itt véglegesítem. Ez adja nekem a legmegbízhatóbb végeredményt. Ha ezen jól néz ki akkor mobilon és számítógépen is megfelelően mutatnak a képek. 

Még nyomdai munkákat is itt véglegesítem a próbanyomat után.

Előzmény: Rollei (116745)
Rőth Sándor Creative Commons License 5 órája 0 0 116746

A PS es a LR ugyanabbol az istallobol szarmazik, ugyanaz a motorja a kettonek. A LR kifejezetten fotosoknak keszult, a PS azontul garafikai es nyomdai modulokat is tartalmaz, mas a felulete, kezelese. Ha valaki belejon, megtanulja kezelni, elvezi, mert rendkivul aprolekos, nagyon jol parameterezheto program. Persze ezek a tulajdonsagai elso korben bonyolultnak tunnek, kesobb viszont hianyozni fognak, ha atlatja az ember. Elkepesztoen sok gyorsbillentyu-trukk gyorsitja. Komplett muveletsorokat "fel lehet venni benne", azaz programozhato, bar a gyorsbillentyuk miatt szinte nem is kell, mert minden parancsot megjegyez, amit azutan elo lehet rantani, ra lehet dobni a kovetkezo kepre, visszavonni, modositani, stb. 
Mindent retegen csinal, akkor is ha a felhasznalo nem tudja, aminek sok elonye van. 
Van egy egyszerubb valtozata, a PS Elements, ami olcsobb, egyszerubb. 
Egyebkent az ACDsee-ben is vannak gyorsbillentyuk, ahogy a legtobb valamirevalo programban. Az viszont duhito, hogy mindenki maganak fejleszti, nagyon eltero logikaval. 

Vegul is az a lenyeg, hogy legyen az embernek olyan programja, amivel jol el tud boldogulni. 

Az ACDsee a Tools>Options alatt lehet beallitani. 
A PS-nel ez sem annyira egyszeru, a Prefencies alatt lehet beloni, de kulon kell a szinkezelest, a gyorsbillentyuket stb.
Mindkettot ki lehet pakolni tobb monitorra, ami egy ido utan szinten nagyon kenyelmes, kesobb kinlodas minden egy monitoron. A LR regebbi verzioin a munkakepet csak a segedmonitorra lehetett kirakni, ami legtobbszor nem kalibralt, gyengebb kepessegu vas. 
PS-ben az eszkozpalettakat lehet odaszorni. 

Előzmény: Rollei (116745)
Rollei Creative Commons License 7 órája 0 0 116745

Leszedtem egy ingyenes ACDSee-t, majd alkalmasint megnézem. Én valami jó régit használtam jó régen, úgy emlékszem annál nem nagyon lehetett belenyúlni az automatikus élesítésbe, meg kontrasztosításba, különben kikapcsoltam volna a francba.

Képnézőnél viszont maradok a NikonView-nál, annál jobb nem kell. A Nikonék nagyon felhasználóbarát, azaz fotóscentrikus módon oldották meg a szoftvereiket, legalábbis, amiket én ismerek. Gondolom, amikor kész voltak vele, szóltak néhány gyakorlati felhasználónak és meghallgatták a véleményüket arról, hogy mit hova tegyenek, milyen fülön legyen, ilyesmi. Ezzel szemben a Fotósbolt számomra egy agyonbonyolított, nyögvenyelős cucc, ég és föld a különbség a Lájtrúmhoz képest.

De a legbarátságosabb program, amivel dolgom volt, és ami elsőre kézre állt, az a Nikon Capture volt. Mondjuk elég zsebbenyúlós is volt, rágtam a szám szélét, de így utólag bőven megérte. Élvezet volt vele szórakozni és kitanulni, utána már a többi képszerkesztő sem okozott jelentős fejtörést, lényegében csak azt kellett megszokni, hogy mit hol találok meg benne, meg az újabb funkciókat. A markecingeseik viszont elmehetnek a francba, az alapprogi ára közelített egy olcsóbb digitális gép árához, a frissítések persze ingyen voltak, de aztán gondoltak egyet és leálltak vele. Az új verzió meg Capture NX néven jött ki, lényegében egy átfényezett Capture volt, igaz néhány új funkcióval.

Előzmény: Rőth Sándor (116743)
Rollei Creative Commons License 8 órája 0 0 116744

Köszi, megérkezett. Úrrá tettél, nemcsak engem, hanem a lemenőimet is.

Előzmény: estvan111 (116734)
Rőth Sándor Creative Commons License 9 órája 0 0 116743

Nem ingyenes, de nem is kulonosebben draga. Nem a legfrissebb verziot hasznalom, ahogy a tobbibol sem. 
A szoftverek testreszabasanal be lehet allitani "mibe nyuljanak bele, vagy mit hagyjanak beken". Ha nem akarod nem nyul bele, lehet egyeztetni a szinteret a tobbi grafikai szoftverrel. Fut 32 biten, en is azon hasznalom. Sok mindent meg lehetne oldani benne, de messze nem olyan kifinomult, mint a fotosop. Konyvtarak rendezesere, csoportos forgatasra, atnevezesre, meg hasonlokra hasznalom. Konvertalasra ott a CameraRAW, ami a PS resze. Ebben is rengeteg dolog parameterezheto, gyorsan fut benne a kotegelt konvertalas, amiben szinten be lehet allitani rengeteg muvelet szinkornizalasat, vagy reszleges szinkronizalasat. Ez ala dolgozik a Color Checker Passport szenzor kalibralo is. 
Ritkabban hasznalom a Fast Stone nevu programot, ami ingyenes, es erosen hasonlit az ACDsee-re. Van ezekbol boven, megszokas kerdese ki mit hasznal. Kepfeldolgozasban az Adobe szoftverek jelentik az etalont. 

Előzmény: Rollei (116737)
zoltansc Creative Commons License 9 órája 0 0 116742

Oh, szuper köszönöm...

Előzmény: Jahno (116741)
Jahno Creative Commons License 10 órája 0 0 116741

File, auto import, auto import settings:

https://helpx.adobe.com/hu/lightroom-classic/help/import-photos-automatically.html

Darabra, könyvtárra és kikapcsolásra meg lehet.

Előzmény: zoltansc (116740)
zoltansc Creative Commons License 13 órája 0 0 116740

Sziasztok,

Ha már katalógus és katalogizálás a téma...hol tudom kikapcsolni a Lightroom automatikus importját? Engem baromira zavar, hogy ha csatlakoztatom a gépet és bekapcsolom, egyből elindul a lightroom és importál mindent amit új képnek érzékel. Nemrég költöztem laptopról pc-re a laptopon nem viselkedett így, és igazából már baromira megszoktam, hogy magam katalogizálok, majd azt importálom csak be, amit szerkeszteni is fogok.

Köszi előre is...

Scheller Zoltán

Jahno Creative Commons License 14 órája 0 0 116739

A belenyúlásokat be lehet állítani, amúgy böngészőnként és képnézegetőnként változik ugyanannak a képnek a kinézete, mert csak. Én Irfanview vagyok, az ingyen van, arra jó, hogy RAW előnézetet is megmutat, miniatűrök, csoportos kijelölés, törlés, lapozás teljesen jó. Pár gomb az egész, de ha gyorsan vágni kell, vagy az alap JPGket kisebbre tömöríteni és küldeni valamerre, akkor szintén ezt nyomom. Kinek mi.

Noxin Creative Commons License 16 órája 0 0 116738

Én meg az Irfanview-t :-) Baromi egyszerű a csoportos konvertálás és átnevezés vele.

Rollei Creative Commons License 17 órája 0 0 116737

Mostanában te vagy kb. a harmadik, aki ajánlja az ACDsee-t. Régen jó darabig használtam, meg lehet vele barátkozni, nem (volt) bonyolultabb, mint a haverjai, legalábbis én jól boldogultam vele. Azért hagytam el, mert rájöttem, hogy belenyúl a képekbe, legalábbis az a verzió, ami nálam volt. Kérdés nélkül élesített és kontrasztosított a képeken, azt meg nehogy már, ha egy csomót veszkődtem velük. Amúgy ez ingyenes? 

Képnézésre, meg régen képválogatásra a Nikon View különböző verzióit használom, meg ha esetleg egy kicsit hozzá kell piszkálni valami szkennelt képhez, ilyesmi. Nagyon kedvelem, ráadásul ingyenes, csak két bibi van vele. A legújabb verziók már csak a 64 bites rendszereken futnak, illetve semmilyen más nyers formátumot nem hajlandó felismerni, mint a .nef-t, még indexképként, vagy ismeretlen fájlként sem mutatja. 

Előzmény: Rőth Sándor (116735)
Rollei Creative Commons License 17 órája 0 0 116736

Az innen-onnan letöltött, havertól kapott, stb. progikat, doksikat, zenéket külső vinyón, pontosabban két külső vinyón tartom. Lemezen megtartani én is csak az eredeti gyárikat szoktam. Ugyanígy jártak a másolt CD-im is, egyszer, egy önsorsrontó pillanatban az összes zenéket felmásoltam vinyóra, és csak a gyári CD-ket tartottam meg. Abból is van egy csomó, de azok meg elférnek tokostól, mindenestől a könyvespolc alsó polca alatt, az Ikeában lehetett többek között pont ilyen méretű összeszerelhető kartondobozokat kapni. Viszont a garázst rendszeresen szelektálom. Most éppen három doboz könyv várja a sorsának jobbra fordulását.

Előzmény: Jahno (116733)
Rőth Sándor Creative Commons License 26 órája 0 1 116735

En a valogatast, rendezgetest az ACDsee nevu programmal intezem, gyorsabb az Adobe Bridge, vagy a fenykepezogepgyartok programjainal. Ezeken kivul meg sokat tud, minden funkcioja nem kell, viszont ido kell ennek a szoftvernek a megtanulasahoz is, meg persze turelem. Feldolgozas PS-ben. Az ACDsee-bol gombnyomasra ki lehet exportalni a kepet a PS-be, onnan pedig a mentes automatikusan az eredeti konyvtarba megy vissza, vagy, ahova akarom. Tehat a ket szoftver kepes osszedolgozni, kenyelmesek es gyorsak egyutt. Szinten regi gepet hasznalok. 

Előzmény: Rollei (116732)
estvan111 Creative Commons License 27 órája 0 0 116734

Remélem a gyermekeid meggazdagodnak belőle:)

Élvezettel olvasom ezt a nyugis, polgári hozzá állást a fotózáshoz. Nálam minden lehetőleg azonnal kell.

Letöltöttem a programot mielőtt elküldtem és megnéztem. Hát....! Ezzel éhen halnék.

Jahno Creative Commons License 27 órája 0 0 116733

Nálam 30 éve gyűlik ez a "most ha nem is kell". Eddig 2 puttonyossal vittek el mindenfélét ami "hasznos" és nem tudom hány + zsáknyi egyéb értelmetlenség ment ki az ajtón. És még így is csak káosz van, hely nélkül. Persze ha lenne erőm karbantartani és hely hozzá, akkor talán. És kicsit sírtam, hogy a 10 darab 60 darabos CD tartó annó mennyibe került, meg mikor már inkább dupla vagy 4es tokot tettem bele. Aztán most itt vergődöm vele, senkinek nem kell. Kinek mi. Nálam nincs helye, nem is érdekel, legtöbbször úgyis csak haszontalansággal vagy próbaverziós akármikkel vannak tele. És akkor a hasznosat is megaprítottam de dulván :-D

Rollei Creative Commons License 27 órája 0 0 116732

Eredeti tartozékot nem dobunk el, még ha most nem is kell. Az egyik gyűjtő barátom említette egyszer, hogy a dobozok, tokok, gyári leírások sokszor az eszköz árában mennek, mert azokat dobják el először az emberek. Amúgy tényleg nem egy kapkodós idegbeteg az Utilty 5, de nekem nem is képszerkesztésre kell. A Lightroom nagyon jó képszerkesztésre, de nekem nem jön be a gyűjteményes része. Amúgy is lassan megy a gépemen, mert zabálja, pontosabban zabálná a memóriát, ugyanis a gépem régi, csak én ragaszkodom hozzá. Az előzetes szelektálást megcsinálom valamelyik gyártói progival, amivel gond nélkül beletudok nézni az élességbe, meg a részletekbe, utána a babrásabb részt meg már csak azokon a képeken, amiket biztosan meg akarok tartani.

Előzmény: SterbyT (116731)
SterbyT Creative Commons License 30 órája 0 0 116731

Egy ideig én is vittem ezt az ideológiát amíg tele nem lettem használatlanul heverő CDkkel, amik csak porfogónak voltak jók. Sokkal jobban rendet lehet tartani, ha nincs tele az ember kacatokkal.

A Camera Utility meg csak amúgy is csak egy SilkyPix, valami custom visual basices felülettel a tetején. Eleve csigalassú szoftverre egy még csigalassabb szart raktak, teljesen feleslegesen.

Darktable és Lightroom pedig eleve jó katalógus modullal van ellátva.

Előzmény: Rollei (116729)
Jahno Creative Commons License 1 napja 0 0 116730

LR mondjuk erre való.

Előzmény: Rollei (116729)
Rollei Creative Commons License 1 napja 0 0 116729

Pompás gondolat volt a vasárnap reggeli kávé mellé megosztani, hogy bontatlanul dobtad ki azt a telepítő CD-t, amire nekem éppen szükségem volt. Jelentősen előrébb jutottam vele.

Történetesen én is ismerem a felsorolt progikat, volt és van is közöm hozzájuk, de a Pentax rawokat a feldolgozás előtt a gyári progival szeretem csoportosítani, selejtezni, meg átnevezni. A képszerkesztő progik meg nem pont erre valók. Örülök a Utility 5-nek, mert úgy tűnik, hogy  a K3-on túl visszamenőleg is látja a rawokat, beleértve a K5-öt a K50-et, és alighanem a K10d-t is, így nem kell mindegyikhez a saját progiját elindítani. Ja, és telepítő lemezt lemezt nem dobok ki, főleg nem a gyárit. Elfér az a többi mellett, vagy a vinyóra felmásolva, soha nem tudja az ember, mikor lesz rá szükség.

Előzmény: SterbyT (116728)
SterbyT Creative Commons License 1 napja 0 0 116728

Nekem volt valamikor Camera Utility, bontatlanul ment a kukába.

Nem láttam értelmét ha van Darktable, Rawtherapee, és a Lightroom havi 12€ a Photoshoppal együtt

Rollei Creative Commons License 3 napja 0 0 116727

Köszi, megpróbáltam, működik. Windows 7-en, és XP-n is, bár ettől kicsit tartottam, mert nem szerepel a frissítés leírásában a rendszer követelményben. Időnként nem csak az Estvánra fogok hálás szívvel gondolni, hanem rád is. 

Előzmény: Tab (116726)
Tab Creative Commons License 4 napja 0 0 116726
Előzmény: Tab (116725)
Tab Creative Commons License 4 napja 0 0 116725
Előzmény: Rollei (116718)
estvan111 Creative Commons License 5 napja 0 0 116724

Bocs, azt hittem még nem küldtem el a hozzászólást

Előzmény: estvan111 (116723)
estvan111 Creative Commons License 5 napja 0 0 116723

Küld el a címet magánba. Ha minden jól megy holnap feladom.

Előzmény: Rollei (116720)
Rollei Creative Commons License 5 napja 0 0 116722

Köszi, megírtam. Még többször fogok rád jóindulattal gondolni.

Előzmény: estvan111 (116721)
estvan111 Creative Commons License 5 napja 0 0 116721

Magánba küld el a címet, holnap feladom. Öribe a tied lehet. 

Előzmény: Rollei (116720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!