Keresés

Részletes keresés

estvan111 Creative Commons License 12 órája 0 0 118662

Én azt merem hinni magamról, hogy a vizuális kultúrában, ha nem is magas szinten, de szakmunkási színvonalon járatos vagyok. Igazából más nem is nagyon érdekel már.

Nekem valóban fáj amikor ilyeneket látok. A legprimitívebb filmes klisék esküvői videós szinten való alkalmazását. Bár nem akarom őket megsérteni, mert ott ez az igény. 

Itt valóban egy kicsit számít nekünk a kontextus is. Ha ezt a türk tanács kipcsak törzsfőnökének az országából látjuk az ember csak szörnyülködve nézi - hát igen ez ide vezet, de amikor ezt saját prominenseinktől kapjuk a pofánkban az nekem fáj. És sajnos nem ez az első förmedvény tőlük. Mostanában egyre több ilyen készül.

Gyurcsány öszödije is nagyon fájt, de arról legalább nem volt képanyag. Igaz ma is kéjes borzongással tölt el az a kép amikor az 56-os emlékmű előtt szívére tett kézzel, mély átérzéssel térdel.

Ezeknek az embereknek igen is nagy felelősségük van abban, hogy egy országban milyen lesz a a elfogadott kultúra szintje. 

Előzmény: estvan111 (118650)
Rollei Creative Commons License 13 órája 0 0 118661

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9198494

De most el kell mennem, hogy befejezzem a fotós könyveim elrakását és katalogizálását.

Előzmény: Rőth Sándor (118660)
Rőth Sándor Creative Commons License 13 órája 0 0 118660

Nem csinalsz videot, ha tudod, azzal vege a baratsagunknak, es nem kapsz tolem kolcson Pentax objektiveket, ha a lyutyubon probalsz hizelegni.

Akkor toltesz fel ilyen videokat, es akkor nyilatkozol rolam erdemeimen felul, ha tudod, csereben megsugom mikor es hol lesz oriasi 6x7-es learazas, sot meg palyazatot is kiirok vissza nem teritendo tamogatasra, de csak azok vehetnek reszt a palyazaton, akiknek DP a monogramjuk, es ot eve szegecseltek a labukat. A tobbieknek mpedig bevezetjuk az SMC-adot.

Előzmény: Rollei (118657)
Rollei Creative Commons License 13 órája 0 0 118659

Ebben igazad van, kár hogy nem nekem jutott eszembe.

Előzmény: p_fifty (118658)
p_fifty Creative Commons License 13 órája 0 0 118658

Namármost van ennek a Zorbánnak Pentaxa? Vagy azzal forgatták azt a vidijót? Mer'ha nem, akkor ezt a témát vagy hanyagoljuk, vagy vesézzük tovább az offtopicban. :)

Rollei Creative Commons License 13 órája 0 0 118657

Csinálok rólad führerhitfényes tekintettel egy Söndör dicsőítő videót. Felteszem a jutúbra, ahova bárki felrakhat bármit. Akkor az most téged fog minősíteni, vagy engem?

Már nem azért hogy a Zorbánt védjem, mert egyrészt védje meg a nőtanács, másrészt széles a háta, elbírja, harmadrészt meg amúgy is szépen húzza magára az össztüzet az egyes szám első személy hangsúlyozott használatával. 

Előzmény: Rőth Sándor (118656)
Rőth Sándor Creative Commons License 13 órája 0 0 118656

Igen, vilagos. 

Azt azert megjegyzem, egeszseges lekuletu ember lepattintja magarol a seggeben kurkaszo nyelveket, es, ha ez nyilvanosan tortenik, megszegyenulnek a benyali figurak. 
Illetve, ha egy vezeto hatarozott es egeszseges szellemisegu, akkor olyan korulotte a legkor, hogy ezzel a nyalas kepmutato benyalassal meg sem probalkoznak.
A skandinav orszagokban, vagy Hollandiaban ez elkepzelhetetlen. 

Előzmény: Rollei (118655)
Rollei Creative Commons License 14 órája 0 0 118655

A seggnyalás rencerfüggetlen intézmény. Már a rómaiaknál is volt, pedig azok találták fel az öblítővizes retyót, meg a spongyát. Ráadásul az közösségi élmény is volt egyben.

Előzmény: Rőth Sándor (118654)
Rőth Sándor Creative Commons License 14 órája 0 0 118654

Ez csak reszben szol a kiralyrol, itt a csontig hatolo nyelvek az erdekesebbek. 

Előzmény: Rollei (118651)
p_fifty Creative Commons License 14 órája 0 0 118653
Előzmény: Rollei (118652)
Rollei Creative Commons License 15 órája 0 0 118652

Szép ez az épület, kár lett volna érte. Bár azért a Remete kolléga valamelyik Várjál! lánya feldobná kicsit. MÁV, vagy valami uradalom?

Ez erre mifelénk a Felsőbodoglári iskola, évek óta árulják. Szép masszív, száraz épület, kár hogy minden irányban úgy három-négy kilométerre van csak lakott terület. Vezetékes víz meg áram nyista, legalábbis semmi sem utal arra, hogy lenne.

Előzmény: p_fifty (118619)
Rollei Creative Commons License 15 órája 0 0 118651

Nem egészen értem, hogy minek nézel ilyeneket, ha amúgy nem szereted a rencert, a kormánytagokat, meg a Zórbánt. Nekem mondjuk eszembe sem jutna Lendvay Sipánkás, vagy Őszödi Böszmés videókat, vagy Böszméné Bolgár Trampli EU parlamenti ékesszólásait nézegetni szabadidőmben, annál az sokkal drágább. Bár nem mondom, a nagy elkúrót azért időnként meg szoktam nézni, mert érdekel, hogy be tudja-e fejezni a parlamenti hozzászólást, vagy hogyan keveredik ki a mondatból. Már amikor rajta van az isiász, azaz többnyire mindig. A múltkor azon kaptam magam, hogy már-már drukkoltam is neki. Amúgy ez a videó leginkább azt a marhát minősíti, aki megcsinálta.

Előzmény: estvan111 (118650)
estvan111 Creative Commons License 27 órája 0 0 118650

Már feltettem pár videót. Érdekel a seg.op. múltamból adódóan. Nagyon sok jó videó készül és nagyon sok rossz. A nagyon jó és a nagyon rossz videónak is elengedhetetlen feltétel a tartalom és a forma egysége. Az egyiknél mind a kettő színvonalas a másiknál mindkettő nagyon ciki. Aztán meg van a többi. Legalábbis számomra.

Ha esetleg valaki mégis jónak tartotta józanul a régebben feltett Pali&Palika páros születésnapi köszöntő dalát attól elnézést kérek, és ne is nézze tovább.

Még egy születés napi köszöntő, gyönyörű zenei aláfestéssel. Lehet hogy a Pali&Palika páros nem is volt olyan ciki.

https://www.facebook.com/szalaykornelgezaXV/videos/3081618735265628

Én is boldog születésnapot kívánok a Miniszterelnök úrnak. Nagyon aranyosak az unokái.

Rollei Creative Commons License 29 órája 0 0 118649

Én úgy tudom, hogy az egymást követő gépek eléggé egymásra épültek, lényegében az újabbak javított, korszerűbb változatai voltak az előzőnek. Erre utal az is, hogy az egymást követő típusokban nem volt lényeges, nagy ugrás, mindig csak egy-egy lépéssel mentek előre. Azon kívül nem voltak eszetlen hívei a pazarlásnak, pl. be akartak a SP 1000 alá lőni egy olcsóbb gépet marketing okokból. Nem veszkődtek új szerkezet kitalálásával, a SP 500 ugyanaz mint a tesója, de úgy lett 500, hogy másmilyen zárskálát ragasztottak a beállító gombra. Így 1/500-nak látszik a legrövidebb záridő, de az csak keveseknek tűnik fel, hogy az 500 után még eggyel tovább lehet léptetni, na az ott az 1/1000. Ha Van SP 500-ad meg is nézheted rajta.

Ha jól tudom, akkor a K1000 az utolsó Spotmaticok valamelyikének ráncfelvarrott változata, alighanem az SP 1000-nek. Arra szánták, hogy a két új gép, az időautomata K2 és manuális KX mellett (mindkettőnek profi a felépítése) legyen egy olyan bajonettes váz is olcsóért, amibe be lehet pakolni adapterrel a régi menetes obikat, amikből igen sok volt a piacon. Ennek megfelelően alapszintű a tudása, egy egyszerű, megbízható fénymérő, üzembiztos zár, roppant masszív felépítés, viszont nincs benne mélységélesség ellenőrző gomb, mert az az adapterezett obikhoz felesleges, úgysem tudná beugrasztani. És nincs benne önkioldó sem. Átmeneti megoldásnak szánták, de aztán úgy huszonharminc évig gyártásban maradt. A KM az szinte ugyanez a gép, annyival kiegészítve, hogy ebben van önkioldó és mélységélesség ellenőrző gomb.

De nem szoktam gépeket javítani, így nem tudom, hogy az egyes alkatrészek mennyire kompatibilisek, melyiket vettek át egy az egyben. 

Előzmény: nohab (118647)
estvan111 Creative Commons License 1 napja 0 0 118648

Nyomtam egy pluszt neked:)

Előzmény: Rőth Sándor (118646)
nohab Creative Commons License 1 napja 0 0 118647

A K1000 és a KM belül mennyire egyezik meg a Spotmatic-kal? Én a filmes korszakban beragadtam az M42-be az obik miatt, és szinte a teljes Spotmatic sorozat megvolt, nagyon szerettem őket. A többség ma is itt porosodik valahol.

Előzmény: Rollei (118641)
Rőth Sándor Creative Commons License 1 napja 0 2 118646

Diat mar nem nagyon hasznalok, bar most is van belole bevetesre keszen. Leginkabb fekete-feheret. Azt is meg tudom csinalni digitalisan eleg jol, de van nekem kutyam is. Megsetaltatom, ha nincs kedvem hozza akkor is, mert neki mindig van es varja. 
Nem a legszebb kutya, de nagyon budos, es allandoan hullik a szore, de kegyetlenul. A hazat nem orzi, nem ugat, nem harap, neha beszarik a kertbe, teljesen ertelmetlen tartani, de ugy vagyok vele, mint a filmmel. Megszoktam, megszerettem, ismerem is oket valamennyire, ha nem lenne hianyozna. 
Nem kell mindennek az ertelmet keresni, eleg ha szereti az ember.

Előzmény: estvan111 (118645)
estvan111 Creative Commons License 1 napja 0 0 118645

Ezt én nem nagyon értem. Diavetítővel nézegeted a képeket, vagy beszkenneled és digitális formában mutogatod. Akkor meg mi értelme van. A színek, tónusok is megváltoznak, bár digitálisan minden szabályozható utána.

Igaz, hogy az objektíves dolgokra is kapkodom a fejem mert idáig nem nagyon tudtam különbségeket felfedezni ilyen- olyan, szuper vagy kevésbé s optikák minősége között az itt lévő képek alapján. De ez gondolom nem is a képekről szól.

Előzmény: Rőth Sándor (118644)
Rőth Sándor Creative Commons License 2 napja 0 0 118644

Eddig nincs rossz tapasztalatom az elektromos gepekkel, a digitalisokat is beleszamitva. Persze egyszer minden elpusztul, de penzben nem nagy veszteseg. Ezeket a muanyag gepeket 2-5 ezer forintert veszem. Egy tekercs Velvia 50 dia 6 ezer folott van. 

Előzmény: Rollei (118641)
Rőth Sándor Creative Commons License 2 napja 0 0 118643

Pont igy hasznalom. mosoly

Előzmény: Tab (118642)
Tab Creative Commons License 2 napja 0 0 118642

MZ50 + fg battery pack 4db eneloop akksival örökké menni fog, és így se lehet sokkal több fél kilónál. Hacsak el nem törik az a gagyi műanyag fogaskerék a tükörmozgató mechanikában.

Előzmény: Rőth Sándor (118638)
Rollei Creative Commons License 2 napja 0 0 118641

A K sorozat nem nagy. A többi (túl)pici. Ha műanyagot és elektronyosat veszel, az előbb-utóbb beszarik. A K1000, vagy a KM olyan faék egyszerűségű, hogy gyakorlatilag nincs ami elromoljon benne, volt idejük kiérlelni a kis japóknak a mechanikai megoldásokat a Spotmaticok generációin keresztül.

Előzmény: Rőth Sándor (118640)
Rőth Sándor Creative Commons License 2 napja 0 0 118640

Volt egy MX-em, az sem lett a szivem csucske, azzal egyutt, hogy nem rossz gep. 
A Super A-kat is eladtam, pedig az egyik legszebb, hanem a legszebb gepnek tartom. Nem gyujtom a gepeket, a gyakorlatiassag jobban erdekel. A K sorozat nagy. A Pentaxban azt szeretem, hogy kicsi es konnyu, foleg a muanyagok, amiket korabban a kezembe sem vettem volna. mosoly

Előzmény: Rollei (118639)
Rollei Creative Commons License 2 napja 0 0 118639

Szerválj be egy MX-t. Vagy ami még jobb, egy K1000-t. Abból csak egy dolog ami esetleg hiányozhat, az a mélységélesség ellenőrzésének lehetősége. De az meg neked amúgy sem kell.

Ja, megnéztem még egyszer-kétszer a ruszkiobjektíves, szembefényest. Szerintem egészen jó kép. Bár nekem nem lett volna türelmem azokat az édi kis kunkorokat beklónozgatni a képre.

Előzmény: Rőth Sándor (118638)
Rőth Sándor Creative Commons License 2 napja 0 0 118638

A P30 hasznalhato manualis objektivekkel, rekeszgyrussekkel es A allasban automata, azaz programautomata modban. 
Nekem a P30 egyaltalan nem tetszik, annyira nem, hogy elcsereltem ket tekercs filmre. Az egyik nagy fogyatekossaga, hogy nem lehet bele expozsinort tekerni. 

Az MZ-50 hasznalata annyira egyszeru, es baratsagos, hogy szivesebben vettem a kezembe, mint az MZ-5n-t, ami sokkal szofisztikaltabb gep. Igazi profi megoldasokkal, es gagyi muanyagokkal. Sajnos tavaly csonyan cserben hagyott, beszart, lebetlizett, elbasztam egy adag filmet es lehetoseget vele, Portugaliaban. Akkor nagyon megoroltam a Pentaxra. 

Előzmény: Rollei (118636)
Rőth Sándor Creative Commons License 2 napja 0 0 118637

Igy van, azzal a kegeszitessel, hogy az MZ-50 manualis modban mukodik rekeszgyuruvel is, de a fenymero nem jelez, es nem is mutatja a kezzel beallitott erteket. 

Előzmény: Tab (118634)
Rollei Creative Commons License 2 napja 0 0 118636

Nekem is ez rémlett, mert mintha annak idején érdekességképpen megnéztem volna egy P30-ban, hogy működik-e a dolog? Persze nem mélyedtem el nagyon benne, mert igazándiból csak az elvi lehetőség érdekelt, meg régen is volt.

Amúgy még mindig (újra) megvan az a P30, ami az első igazán modernnek tekinthető Pentaxom volt. Volt persze K2, KX, KM, K1000, meg talán ME Super is, de ilyen A obis, programautomata csodám nem. A nagy kedvenc persze a KX és KM volt, később meg két MX. Szóval mindig is a manuális, hagyományos vázakat szerettem, M-es lencsékkel. P30 tök véletlenül lett. Betévedtem a régi 7. számú Ofotértbe, ez a Filmmúzeummal szemben volt, a Károly körút túlsó oldalán, most egy szemüveges bolt van a helyén. Akkoriban már sok Ofotértben volt használtcikkes részleg, érdemes volt rendszeresen végighúzni mindet, mert időnként elég nagy csudákat lelt az ember.

Én is tök véletlenül találkoztam a szóban forgó P30-al, amiről több jelenlévő nepper egybehangzóan állította, hogy hibás, hagyjam a fenébe. Engem érdekelt, mert még nem ismertem ezt a típust, és rögtön feltűnt, hogy nagyon hamvas állapotban van. Az elmondás szerint beszart a filmtovábbítója, nem érdemes vele foglalkozni, úgysem javítható. Ennek megfelelően az árfekvése is a szaré'-hugyé' kategóriába esett. Kértem egy próbafilmet, hogy utánanézzek a dolognak, és egyből feltűnt, hogy ez valami ócska, agyonhasznált Forte film volt teljesen összegyűrt véggel. Persze nem kajálta meg a befűző automatika, már az első felhúzásnál beakadt. Gyorsan megvettem, mielőtt más is rájött volna az okosságra. Otthon persze új filmmel ment mint a svájcióra, használtam is pár évig néha-néha.

Aztán elpasszoltam egy barátomnak, ő is használta egy csomót, pl. Afrikába, meg a Horvát tengerpartra hordta. Jópár évvel később, már igencsak a digis korszakban egyszer megjelent egy nejlonszatyorral és letette az íróasztalomra, mondván hogy most már rakosgassam tovább én. Benne volt az összes Pentax cucc, amit velem bizniszelt el az évek folyamán. Többek között olyan kincsek, mint ez a P30-as, meg az a KM, ami az első bajonettes Pentax vázam volt. Ezt is nagyon olcsón vettem a Soósnál, mert a prizmacsúcsnál egy kicsit meg van nyomva. Persze tudtam, hogy ez csak szépséghiba, mert a felső dekli nem érintkezik közvetlenül a pentaprizmával, így annak semmi baja nem lehet. De mostmár marad is mindkettő szépen nyugdíjban nálam, majd a kölkök kidobják, ha megöröklik.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (118635)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2 napja 0 0 118635

...nekem a P30n filmes masinán a beállított zársebességhez automatikusan választja a blendét a DA 70  vagy FA 50 lencsékkel; a többivel is - gondolom - de azokkal nem próbáltam...

Előzmény: Rollei (118632)
Tab Creative Commons License 2 napja 0 0 118634

Vegyes a kép. Az MZ sorozat "csúcsvázainál", úgymint MZ-S, MZ-3 és MZ-5(n), kell a rekeszgyűrű, a vázról nem állítható a rekesz, csak az objektívről, kivéve a Tv és auto módok, de ott a váz ugye automatán állítja. Az MZ-30,50,60 viszont pont fordítva, csak a vázról állítható a rekesz, így csak KA vagy újabb obival lehet rekeszelni. Tudtommal MZ-6 és 7 mindent kezel.

Sokan nem tudják, hogy a korábbi sorozat csúcsváza, a Z-1(p) mennyire innovatív volt, és nem csak a maga korában. A digitális Pentax vázak gyakorlatilag annak az ergonomiájára és funkcióira épülnek (pl első és hátsó tárcsa). Az MZ sorozat bármelyik tagja ebben visszalépés.

Röviden: az MZ-50 DA21 párossal teljes a funkcionalitás, és kirajzol amit kirajzol.

Előzmény: Rollei (118632)
joskabacsi Creative Commons License 2 napja 0 0 118633

Simán lehet.

Emlékeim szerint amikor az FA-J lencsék jöttek, a sima *ist (nem *istD) analóg váztól és talán az MZ-S tudott vezérelni, a régebbiek (pl. MZ-6) nem. Ezek voltak az első olyan objektívek amin nem volt blende állítási lehetőség.

De rég volt, nem vagyok benne biztos, hogy nem tévedek ...

Előzmény: Rollei (118630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!