Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.22 0 0 108884

Nem avulnak olyan könnyen azok az SLR-ek, tegyél bele filmet, meglátod pont annyit tud, mint újkorában. 

Előzmény: ...slr... (108883)
...slr... Creative Commons License 2015.12.22 0 0 108883

Nekem meg mire összeállt a kamera szetem vázzal, objektívekkel, rendszervakuval, markolattal, tokkal vonóval, addigra el is avult, és jött a digitális világ. :-)

Előzmény: Jahno (108870)
kis59vasutas Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108882

Felraktam kicsiben is...

Nekifutok még egyszer: Boldog Karácsonyt !

Előzmény: kis59vasutas (108881)
kis59vasutas Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108881

Mindenkinek békés, boldog Karácsonyt kívánok....

 

Egy régi Minolta obit próbálgatok, manuál fókusz (a gép oda-vissza tekert, nem talált), 1/100, hogy ne mozduljon be, ISO 3200, némi szívás, mert az obi 100-300

Vágóprogramom még nincs, mert friss a Win.

 

indafoto.hu/charp/image/23603992-3c6ceb24/678281

PentaxMan Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108880

Nem hiszem, hogy valamit rosszul csináltam volna... Előtte K10D-t nyűztem, annak semmi baja nem volt. Ez mintha már nem az a minőség az anyagválasztékban, s mi több egy K5 ilyen alkatrészt árulnak az ebay.com-n..

Előzmény: Rollei (108878)
Rollei Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108879

Esetleg érdemes megkérdezni a Kalocsay Karcsit is, lehet, hogy a feléből megúszod. Akkor meg már nem érdemes barkochbázni a csavarokkal.

 

 

Előzmény: PentaxMan (108877)
Rollei Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108878

Hát mit csináltok tik ezekkel a gépekkel? Nem tudjátok, hogyan kell velük bánni? Majdnigyán beírok egy kivonásjelet a nevetek mellé...

 

 

Előzmény: estvan111 (108876)
PentaxMan Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108877

Az enyém is, csak így az akku ajtót feszíti... A szervíz a kb 2 ezres alkatrészt 12 ezer Ft munkadíjjal rakná bele.

 

Előzmény: estvan111 (108876)
estvan111 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108876

Nekem k30-ban tört el, de működik nélküle is.

Előzmény: PentaxMan (108875)
PentaxMan Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108875

Van benne (volt benne) egy akku rögzítő fehér kis alkarész, ami nem tudom miért, de eltört..

Előzmény: Szilárd 76 (108872)
Jahno Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108874

El is vitték vagy hárman, ezek nagyjából 2 percig tartanak.

Előzmény: Rőth Sándor (108873)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108873

Ebben a topikban nincs nagy becsülete a Canonnak, azért megemlítem, felbukkant ma egy 20 ezer expós 5D, 50 ezer forintért. Két objektív is volt hozzá ugyanúgy bagóért. 

Régi gép, nem sok üveggyöngy van benne, pixelből is csak annyi, amennyi kell, fotózásra pont jó. 

Szilárd 76 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108872

Miért akarod szétszerelni?

Előzmény: PentaxMan (108871)
PentaxMan Creative Commons License 2015.12.21 0 0 108871

Pentax szétszerelést bemutató videót keresek pl. K-50 modellről.

 

Jahno Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108870

Nekem mire majdnem összeállt a kompaktos világításom, arra el is avult és nyakunkon a jó LEDes :-D

Előzmény: Rollei (108867)
kis59vasutas Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108869

A technikával lassan úgy leszünk, amit tegnap mondtuk, mára már nem igaz...képletesen.....

Most tekertem be egy ledes lámpát a konyhában. olyan kellemes fénye van, hogy majd hanyatt estem.....

Ráadásul harmadáron vettem a kínai piacon, átlátszó üvegbúrás, fénycsőre hajaz, 3 db U-alakú cső, benne nyáklemezkén a ledek, összesen 6 sor. Ha veszek két lámpát 2500-ért (2*12 W), sorba egymás mellé lehet pakolni. Nem félek a piacos cuccoktól, a fürdőben 2 éve világít a ledes lámpa, a kamrában egy brutál nagy 20 W-os 1 éve (itt szoktam szerelni), igaz, ezek hideg fények. 

Ha megoldható lenne, hogy 3 legyen soronként, akkor Powerbankról is lehetne táplálni (az 5 V-os kimenetű).

Ez, ha a piacon veszünk, harmadáron van, ezekben sem csalódtam. Nyaralásra vittünk egy rakással. A kínaiaknál érdekes a garancia, nekem már ismerik a képemet, egyszer egyet visszavittem, mert nem akart töltődni, simán bevágta a kukába, adott egy másikat....

Érdekelne az előállítási költsége, ha 3500 Ft-on is van haszna, a némely boltban pedig ötszámjegyű.....

 

Kedves Jahno, majd megbeszéljük a talit, egyenlőre meg kell találnom önmagam (utolérnem), rakás problémát hagytam év végére. Ráadásul babaszoba bútort ígértem a lányomnak, de a pénzt elköltöttem objektívekre, ezért most barkácsolok, népi mintákat pingálok...:) :)

Előzmény: Jahno (108859)
estvan111 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108868

Vagy inkább az volt a baj, hogy én nem ittam. Mit érdekel más baja.

Előzmény: Rollei (108865)
Rollei Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108867

Gondolom időnként ezeken is reszelgetnek egy kicsit. Éppen azért nem akartam korábban ledekkel kacérkodni, mert emlékszem milyen kehések voltak az első egy-két generációs kompakt fénycsövek, és akartam némi kifutást adni a dolognak.

Előzmény: Jahno (108866)
Jahno Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108866

"Lehet hogy csak te fogtál valami háklisabb darabot."

 

És még négyszázszor :-D 230asból ritka volt, ami nem villogott, bár most mennem kell IKEÁba, lehet meglesem. Ha már ebben a nyüves XX. században nincs házhozszállítás.

Előzmény: Rollei (108863)
Rollei Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108865

Én értettem, mit akartál mondani, bár éppen sörrel tuningoltam magam. Lehet, hogy az a baj, hogy a Monyesz nem ivott söröt, és ezért kicsit beszűkült a világlátása.

 

 

Előzmény: estvan111 (108862)
Rollei Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108864

Ja, és a kis gombóc nem fűt vészesen, éppen csak langyosodik. Időnként van a kezem ügyében egy kis spot led is, nem tudom milyen gyártmányú, de nem Ikeás. Na azt aztán öröm volt próbából áttenni egy másik lámpába, amikor elfelejtettem előtte időben kikapcsolni.

 

 

Előzmény: Rollei (108863)
Rollei Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108863

Köszi, most már nem halok meg hülyén. Az a kis gombóc viszont nem vibrál, szép egyenletes fénnyel világít. Észrevettem volna, mert háklis vagyok a jó fényre, és már sokat olvastam mellette, meg ha képeken bütykölök, akkor is azt égetem a monitor mellett. Van egy ilyenem is: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00301423/, azt még csak próbáltam, de vetek majd rá egy alaposabb pillantást. Lehet hogy csak te fogtál valami háklisabb darabot.

 

 

Előzmény: Jahno (108861)
estvan111 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108862

Azt hiszem már nehezen követhető amit írtam. Nem szeretném most, újból érthetőbben kifejteni az egész témát. hosszú és szerteágazó lenne.  Remélem van aki számára így is érthető a lényeg. Esetleg ha figyelmesen vissza olvasol érthetőbb lesz. Ha mégsem az nem a te hibád. Ráadásul ebben a dologban van egy csomó szubjektív elem is, mert a látásunk, valóságérzékelésünk, minden egyéb híresztelés ellenére, rendkívül egyedi, és egyénfüggő.

Biztos felmerül ez a téma még. Akkor hátha érthetőbb leszek.

Előzmény: monyesz (108856)
Jahno Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108861

IKEA alap LEDben nekem az nem tetszik, hogy vibrál, mint az állat. És még sok más sem. Tárgyat fotózni talán jó, elég sokat melegít, az olcsók hullanak is, bár ilyenre amennyit használja az ember az kb. örökké tart. Villanyhiányos helyen kertben néha jól jön, csak mára a mobilom különbet világít.

 

Elektronika azért, mert LEDből többféle feszültséges van, nagyobbakat is pld. úgy rakják össze, hogy 3-X darab sorba van kötve és pár ilyen csoport párhuzamosan. Hátránya, hogy ha egy LED megdöglik, akkor az egész sor sem világít. Szóval elektronika vagy a feszültséget feltranszformálni, vagy lefelé. Amit most állandó világításnak néztek, azok pld. 30 Voltos lapkák, amit a kezelhetőség miatt jó lenne 6-12 voltos akkuról hajtani. Ebből viszont ha 8 darabot sorbatolnak, akkor kész is a 230 voltos hálózaton működő világítás. Ami elé raknak egy gagyi egyenirányítót és idő alőtt elpukkan, vagy csak sokat fűt :-D

 

Másik esetben a 3 voltos LED mellé is illik egyenirányítást rakni, minimális védelmet, de jobb, ha 2.7 környéki feszültséget kap.

 

Reflektorból ilyenem van, akasztható rá diffúzor és elég mély is. A KGSTs asztali lámpám már a múlté, ez viszont ráhúzható a foglalatra, amibe megy a vakuállvány:

 

Előzmény: Rollei (108860)
Rollei Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108860

Van egy jó régi íróasztali lámpám még az '50-es, '60-as évekből. Az a széles lapos, fémtányéros, kalapácslakkos fajta, ami a régi fekete-fehér magyar krimikben látható. Hála istennek sikerült bele autentikus nyomógombot szereznem, így aztán átvezetékezve olyan, mint amikor kikerült a Szarvasi Fémművekből, vagy honnan. Kerestem bele kisgombócos, energia takarékos E27-es égőt, ahhoz hasonlót, mint régen a kripton égők voltak. Azért kellett bele olyan, mert a kompakt fénycsövek nem illenek hozzá, ráadásul kilógnak és vakítanak. Már kezdtem lemondani róla, amikor rám mosolygott egy az Ikeában, 200 lumenes led, fehér burával. http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40288066/   Először karcsúnak találtam a teljesítményét de aztán rájöttem, hogy pontosan elég, és ami fontos, nagyon kellemes lágy fénye, és meleg színhőmérséklete van. Ajánlom a figyelmedbe.

 

Amúgy lenne egy banális kérdésem: miért kell a ledekhez elektronika (nyilván nem a hálózati cuccokra gondolok)? Miért nem jó az, ha csak simán rákötik mondjuk a három voltos ledet a cerkaelemekre, oszt jóvan? Valamikor gimis koromban játszottam ilyesmivel utoljára, amennyire emlékszem ott nem cickóztunk, világított az szépen magától is.

 

 

 

Előzmény: Jahno (108859)
Jahno Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108859

Mondom egyszer gyere el a pinyómba (sör is szokott lenni), úgy kb. elmúlt 50 évből pár cucc fel van halmozva,  kompaktosak is, meg 2x1000 wattos halogén, meg a mittomén. Na jó, ami Sanyinak bejövős régi Kodasol, olyan MÉG nincs, de vagy szerzek, vagy előkerül a kupac aljáról.

 

Most portréhez nekem ez jött be, igaz a kör alakú mintát most dobtam a tűzre. Tán következő projekt ez lesz, csak rendesen ki kell találnom az izzó fajtáját:

 

 

LEDet éppen itt írtam, nem túl rég még marha drága volt és nekem sem tetszetős, kék szar fénnyel, összevissza spektrummal, akármik. Mostanra iszonyat sokat fejlődött színben és watt/lumen teljesítményben, méretben, mindenben. Érdemes rá időt szánni. Most videózni próbáltam egy 5x5 centiméteres csodát, szép nagy szögben szór, aktív hűtéssel együtt kb. zsebben elfér és lehet vagy 8 deka...

Előzmény: kis59vasutas (108845)
Jahno Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108858

Én meg most próbálok építeni, egész jó 3000 Kelvines 5 wattosakat találtam idehaza, de lehet még tornázni akármerre... Egyelőre megfogtam és akkuval kivittem a kertbe, meg szobában bohóckodtam, de elég meggyőző, aztán okosabb kolléga rámondja az áment. Már nézegettem az 5-10-50-100 wattos LEDeket, amihez borda vagy aktív hűtés kell, egyik hangos, a fényerős meg vakít, de van benne jövő. Nem tudom ide is írtam-e, de pár éve ami LED 50-60ezer forint volt, az most 3ezer alatt megkapható és egész jó spektrummal működnek. Kész panelből is vannak jók, de mocskos drága, nekem meg már alapban sok elektronikám, foglalatom, bordám, panelem van idehaza, no meg akkum is, így kis házibarkáccsal tuti faraghatok az árfekvésén.

Előzmény: kis59vasutas (108857)
kis59vasutas Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108857

Nem a sör nem tetszett, hanem az, hogy itthon épp nem volt sör...:)

 

Szóval..., volt nálam egy napig egy világító LED-panel. Nagyon keménynek találtam a fényét....A fény nyaláb elég kis nyílásszögű volt, mint egy színházi spot. Biztosan van ennél jobb is,elbizonytalanodtam, szóval, nem tudom....:)

Előzmény: monyesz (108852)
monyesz Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108856

Jól exponált képekről írsz, mégis eltérnek. Ez mutatja, hogy a "jó" egy viszonylagos fogalom. Mihez jó, mihez képest jó?

Előzmény: estvan111 (108854)
estvan111 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 108855

Gondoltam! Azért írtam.

Előzmény: Rőth Sándor (108853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!