Keresés

Részletes keresés

Dr. Lecter Creative Commons License 2001.04.17 0 0 27
igaz.
Előzmény: Csík Dániel (26)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.04.17 0 0 26
1965 -ben egy Szovjet műhold zuhant kanadai területre. Ez nem lenne akkora gond, csak, hogy radio-aktív anyagok voltak rajta, ami meg hát nem egy egészséges dolog... .Tudtommal ez volt a legnagyobb műholdkatasztrófa. Egy kérdés: a Szputnyik 1 igaz, hogy csupán 3 hónapot volt az űrben, utána visszazuhant? Vagy még mindig kering?
paul2 Creative Commons License 2001.04.17 0 0 25
Tegnap éjjel volt egy beszélgetés valamelyik magyar tévécsatornán, ott azt mondták az okosok, hogy ez volt az egyetlen, amit korrektül lehoztak, az eddigieknél nem lehetett előre tudni, (főleg befolyásolni) hogy a kör melyik pontjára essenek le.

Az apróbb darabokkal nincs akkora baj, mert azok rendesen elégnek, akárhova is esnének le. Eddig ennyi elég volt, de előbb-utóbb valami hatékonyabb szemétmentesítést kell kitalálniuk, hiszen ha a forgalommal arányos a szemét, akkor az ütközés valószínűsége a forgalom négyzetével arányosan nő!

Előzmény: Kukurgán (22)
DcsabaS_ Creative Commons License 2001.04.05 0 0 23
Veszélyes dolog lenne egy űrállomást (vagy bármi mást) a MIR egykori keringési magasságában fölrobbantani, ugyanis egyes darabjai sok ezer évig keringenének a Föld körül, nagyban akadályozva a közlekedést a Földről el, illetve vissza. A robbantásnak vagy sokkkkkkkalta távolabb kellene történnie (hogy elenyésző eséllyel kerüljenek a darabok az utunkba), vagy olyan alacsonyan (tipikusan 100 km alatt), hogy a darabok a légkörben súrlódva rövid idő alatt biztosan lefékeződjenek, illetve elégjenek, vagy lehulljanak.

Amúgy a MIR pótlólagos üzemanyag nélkül is nagyon hosszan keringett volna még békében a helyén (legalább évezredekig). A problémát az okozta, hogy lassan-lassan mégis csak elkezdett volna süllyedni, és ha évezredek múltán is, de nehezen megjósolhatató időben és helyen lezuhant volna. Ennél kisebb kockázatot jelentett az, hogy amíg még működőképesek voltak a MIR fedélzeti rendszerei és a hozzákapcsolt Progressz teherűrhajó, okosan megtervezett pályán lehozták a Földre, minimalizálva a becsapódás(ok) okozta veszélyt. (Sikerült is.)

Én mégsem örültem a MIR lehozásának, ugyanis szerintem nem számoltak azzal, hogy pár száz év múlva valószínűleg még a meghibásodott MIR űrállomást is biztonságosan le tudták volna hozni a Földre (ha muszáj), továbbá, nem számoltak azzal sem, hogy milyen hallatlan tudományos-kulturális haszna lett volna az eljövendő civilizációnak (megtapasztalva, hogy mit bírt ki az űrállomás annyi idő alatt).
(Bár meglehet, hogy az előbbire is gondoltak, csak éppen az a politikai szempont vált a meghatározóvá, hogy az oroszoknak ne legyen egy konkurens űrállomásuk a nemzetközi mellett.)

Előzmény: Kukurgán (22)
Kukurgán Creative Commons License 2001.04.05 0 0 22
Kedves Kiran!
Nem politikai vitát akartam én inditani. Éppen ezért irtam ugy, hogy 15 évÜNK volt, nekünk
Földlakóknak, és nem az oroszoknak.
Bizonyára egyre több lesz az ürből lehozandó objektum, és akkor folyamatossá válik a roncseső a Földön. Véleményem szerint ezért nem jó ez a megoldás.
Ki lehetett volna rajta probálni például megsemmisitő ürfegyvereket, hogy egyszer majd a veszélyes aszteroidákat is időben meg tudjuk semmisiteni.
Vagy olyan állapotba hozni az ürbázist, hogy
teljes egészében elégjen.
Egyébként, ha mégis történt katasztrófa, hogyan derülhet ki? Átlát valaki ekkora területet?

Előzmény: Törölt nick (13)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.29 0 0 21
Ehhez mit szóltok?: www.tar.hu/albedo/ufoknak.htm
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.26 0 0 20
Tudom, dehát hátha beolvassák, mint az SMS-eket . Próba cseresznye(amúgy nem olvasták be, majd megyek bunyózni)! Amúgy felvettem wezt a sz@rt.
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.25 0 0 19
Nagy összegbe mernék fogadni, hogy le se szarják (bocs) az írásodat. (Tapasztalat)
Előzmény: Csík Dániel (18)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.25 0 0 18
most megy a TV2-n , a naplóban, hogy nem voltak emberek a Holdon! Én írtam nekik, remélem beolvassák! Szerintem voltak a Holdon, mert túl sok embert kellett volna átvernie a NASA-nak!
Mi a véleményetek?
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.25 0 0 17
Egyébként a Szaljut 7 ,1991 -ben Argentina és Chile mentén lévő őserdőbe zuhant, tehét itt nem volt olyan jó ez a pálya számolgatás. De nem volt nagyobb tragédia ott az őserdőben, mint hogy eltalált ez az égi vasdarab néhány fát. Ezt meguszták az oroszok!
Youme Creative Commons License 2001.03.24 0 0 16
Én nem láttam, de remélem megismétlik. Én csak azt tudtam, hogy egy Skylab darabkát kereső, fémkeresővel felszerelt ember találta a világ legnagyobb aranyrög darabját az ausztrál sivatagban. Ott még (valakinek) hasznos is volt, hogy nem az óceánba esett :-) Szerinem is jól lehozták az Oroszok és most már inkább az a kérdés, hogy a másikkal (ami most épül) mi lesz.
Előzmény: Csík Dániel (15)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.24 0 0 15
én teljesen egyetértek kirannal! A hiradóban a mir-ről ezt mondták:
"Lezuhant az utolsó vörös csillag is!". Naggyából ez igaz is ,de ez az űrállomás sokkal "nyitottabb" volt az amerikaiaknak, mint a SZU (mert már szinte ők irányították). Amúgy a Skylab leesése az égből baleset volt, és Ausztrália sivatagába esett. Meg is örökítették, ahogy zuhant, és királyúl láccottak a napelemei! Érdemes megnézni(még régebben ,a Spektrumon láttam)!
Előzmény: Törölt nick (13)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.24 0 0 14
Egyébként egy tizenöt éves űrállomás kb. egy negyvenéves autónak felel meg. Nem éri meg foltozgatni, kifizetôdôbb újat csinálni.
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.24 0 0 12
A NORAD jelenleg közel tízezer darab szemetet (döglött műholdat, rakátafokozatot, roncsot) stb. követ pályán. Az űreszközök minden egyes fellövésénél figyelembe kell venni ezek helyzetét. A geostacionárius pályán komoly gond helyet találni egy újabb műholdnak. Szóval mit kéne kezdeni egy száznegyven tonnás űrállomás-ronccsal?
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.24 0 0 11
Még jó darabig itt kell élnünk. Talán egészen addig amíg ki nem halunk. Nem jó megoldás persze űrszemetet csinálni sem. De indoknak az, hogy "van ott elég amúgy is", kicsit gyenge.
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.24 0 0 10
De van. Legyen az űrben is?
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.24 0 0 9
Miért, talán a Földön nincs elég szemét?
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.24 0 0 8
amúgy
Előzmény: Dr. Lecter (7)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.24 0 0 7
Meg hát nem muszáj ekkora szemetet fenthagyni az űrben. Van ott elég aműgy is.
Előzmény: Csík Dániel (6)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.24 0 0 6
kukurgán, csak erre volt pénzük a ruszkiknak! A fókuszban volt, hogy szó volt arrol is, hogy kilökik a világűrbe, de ez nagyon drága lett volna! Szerintem jól csinálták!
Előzmény: Kukurgán (3)
Youme Creative Commons License 2001.03.24 0 0 5
Miért? Te hogy csináltad volna? Hova kellett volna ejteni? A hajókat pedig értesítették rádión ha jól tudom! Szerintem jól csinálták.
Előzmény: Kukurgán (3)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.24 0 0 4
Oda esett, ahova tervezték.
Előzmény: Kukurgán (3)
Kukurgán Creative Commons License 2001.03.24 0 0 3
Azért mégiscsak felelőtlennek tünik a megsemmisitésnek ez a módja! 15 évük - évünk volt
rá, hogy a megsemmisitést kitaláljuk. Azért ez az esik ahova esik megoldás elég szerény eredmény!
Nem?
Előzmény: Dr. Lecter (2)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.03.23 0 0 2
Egymillió négyzetkilométert nem könnyű biztosítani.
Előzmény: Kukurgán (1)
Kukurgán Creative Commons License 2001.03.23 0 0 1
Valahogy ugy szólt az egyik hiradás ma, hogy a
Fidzsi szigetekés Uj Zéland között szóródtak a darabjai a Csendes óceánba, a térségben tartozkodó
27 halászhajónak - vagy nem halász csak hajó - nem esett baja!
Jól értettem én ezt? Senkit nem érdekelt, hogy
a térségben hajók vannak, semmi intézkedés nem volt a térség biztositására?
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.23 0 0 0
Egyébkén több mint 0-szor láttam a MIR-t ,de hogy mír, azt nem tudom
Csík Dániel Creative Commons License 2001.03.23 0 0 topiknyitó
Hát ez a szerkentyű is eltünt az égről! Nektek mi a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!