Keresés

Részletes keresés

umea... Creative Commons License 2023.01.21 0 0 8264

érdeklődöm

Nyaky Z. Creative Commons License 2023.01.14 0 0 8263

ZöPö Creative Commons License 2022.06.26 0 0 8262

Kicsit leült a hangulat. :-))

Előzmény: oszibá (8259)
oszibá Creative Commons License 2022.06.22 0 0 8259

Ahogy elnézem itt sem zajlik az élet (úgy jár lassan mint a Rinocéroszok)

mamicska Creative Commons License 2006.01.19 0 0 8258
csak két dolog jöhet szóba: lopni - szarni

innen nincs mit ellopni

Előzmény: ZöPö (8257)
ZöPö Creative Commons License 2006.01.19 0 0 8257
Az a baj, hogy a hajléktalanok nem csak melegedni térnek be. :-(((((((
Előzmény: mamicska (8256)
mamicska Creative Commons License 2006.01.19 0 0 8256
Rögtön gondoltam, hogy más nem hiányzott...

Elég az 51-es úton végigmenni és mást nem lát az ember, mint frissen tatarozott templomokat, kisivickolt tornyokkal és düledező iskolát, meg művelődési központot.

Néha lemegyek ide a Rita -kápolnába, ahová nem lehet ám csak úgy bemenni!!Az ajtóban szabad letérdelni, onnan már nincs tovább út - jó erős rácsok védik a belsejét, ahol semmi érték nincs!
Nehogy betévedjen egy melegedni kívánó hajléktalan...:-((
Előzmény: Törölt nick (8255)
mamicska Creative Commons License 2006.01.18 0 0 8254
ha lehetne, akkor már Baján ne kálváriát avassanak, abból van elég!

én még emlékszem a sofőrök százaira, akik éjjel-nappal dolgoztak és az erdőkből az állatokat is mentették - ha kellett, akkor ölben hozták ki a jeges vízből.
Az iskolákban aludtak szalmán azok, akik kint dolgoztak a gátak mentén - nem a jó Isten védte a várost, hanem ezek az emberek és ha ennek ürügyén már megint valami egyházi létesítményt akarnak avatni, akkor kutya dühös leszek!!!

Hol volt akkor az Isten?

hinnye, de dühös lettem !!!
Előzmény: rkozma (8252)
rkozma Creative Commons License 2006.01.18 0 0 8252
Kálváriát avatnak az ár elleni összefogás emlékére
[2006-01-11]
Dunafalva


Idén ötven esztendeje, hogy jeges árvíz pusztított Baján és környékén, a Mohács-szigeten.


Rangos megemlékezésre készülnek Dunafalván. Összefogás címmel az 1956. március 13-ai jeges ár és az azt követő újjáépítés részvevőinek szeretnének méltóképpen adózni a természeti katasztrófa 50. évfordulóján. Új kálváriát avatnak ebből az alkalomból, köszönetet mondva a falubelieknek, az önzetlen ismeretlen embereknek, katonáknak és diákoknak, akik helyt álltak a gátakon, mentették a menthetőt, majd segítettek a károk helyreállításában.

A megemlékezés március 13-án, hétfőn délelőtt 10 órakor kezdődik a Népházban. Magosi György polgármester megnyitóbeszéde után fényképkiállítás nyílik Árvíz képekben címmel. Ünnepi beszédet mond dr. Halász Rudolf vízügyi igazgató. Egy órával később, a Népház előtti szabadtéri színpadon néptánc-bemutatót tartanak. Délben dr. Bábel Balázs, a Kalocsa-Kecskeméti Egyházmegye érseke felszenteli a jeges ár emlékére épített új kálváriát.

Király László

(forrás: Petőfi Népe)

Baján nem lesz ilyen megemlékezés?
rkozma Creative Commons License 2005.12.22 0 0 8251
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni (itt, mivel nem találtam szeremlei fórumot).
Az egyik kérdésem: mikor épült a szeremlei róm. kat. templom?
A másik: szükségem lenne fotóra a szeremlei református templomról. Ha lehet a homlokzatról, (a bejárati ajtó környéke.)

Azért érdekelne ez, mert van néhány régi fotóm, és nem tudom, hogy hol készült. Lehet, hogy Szeremlén.

Köszi!

Robi

rkozma Creative Commons License 2005.12.05 0 0 8250
A cikk forrása:
Kalocsai Néplap 1935. augusztus 31. (Szerintem érdekes.)
zvajda Creative Commons License 2005.11.19 0 0 8249
Ne hajúdozzá mer megint eszédűsz és durrafejre.Ebbe a kórba má csak óvatosan.:o))
Előzmény: Törölt nick (8247)
mamicska Creative Commons License 2005.11.18 0 0 8248
így igaz!:-)
Előzmény: Törölt nick (8247)
mamicska Creative Commons License 2005.11.18 0 0 8246
háááát, ölég zsengécske, ammán igaz:-)))))

de nyaktul főfele van nekije mit a tejbe aprítnia!!!:-)))
Előzmény: Törölt nick (8245)
mamicska Creative Commons License 2005.11.18 0 0 8244
Szia!

későn, de rájöttem erre is:-))

különben az öregség nagyon kellemes állapot, már persze akkor, ha az ember viszonylag egészségesnek mondható - én még a hátrányaival is együtt nagyon élvezem:-)
Előzmény: picipolgár (8243)
picipolgár Creative Commons License 2005.11.18 0 0 8243

Ezért célszerű, ahol megteheti az ember, mindig ugyanazt a jelszót használja.

 

Előzmény: mamicska (8237)
picipolgár Creative Commons License 2005.11.18 0 0 8242

Szia Tibi !

A Szalonba való belépéskor természetesen áttanulmányoztam a szabályzatot, abban a nevesítésre vonatkozó előírásról nem esik szó. Lehet, a korábbi verzió ezt tartalmazhatta, de én most sem leltem rá, amikor ismét áttanulmányoztam.

A személyeskedés kiszűrésének megvannak a feltételei, nevezetesen a moderátorok eljárhatnak...

Mint korábban itt említettem, az ORIGO fórumán 13000 hozzászóláson túl vagyok, eddig nem volt szükség arra, hogy bármelyik hsz-emet a modik kifogásolják, pedig ott valóban éles szópárbajok folynak. Hovatovább azt tapasztaltam, sok esetben a személyeskedő nickekkel szemben jellemzően elegendő volt a higgadt és udvarias magatartás, rövid időn belül megszelídültek.

Nem feltétlen kell az embernek saját nevét kiadnia, hogy normális hangnemben tudjon társalogni, illetve saját joga és lehetősége, hogy a renitenskedőkről ne vegyen tudomást.

Nem jelent problémát a valós néven szóló bejelentkezés, de úgy gondolom, a virtuális ismeretségekben ennek nics gyakorlati jelentősége.

Sokkal inkább aggaszt, hogy a Szalon halottnak tűnik. Az össz hozzászólások száma az indulástól számítva nem éri el az ezret. Ez borzasztóan kevés.

Nem hiszem, hogy Baján ne lenne nettel rendelkező érdeklődő ....

A polgármester nem válaszol, mivel nincs is mire válaszoljon, pedig bizonyosan sok kérdés lenne amivel alkalmanként szivesen foglalkozna.

Egyszóval jó lenne ebből az állapotból kimozdulni, de természetesen öncélúan senki nem fog saját magának hsz-eket írogatni.

Előzmény: Thernitibi (8240)
picipolgár Creative Commons License 2005.11.18 0 0 8241

Köszönöm a fiatalítást, de ettől még az öregedés folyamata nem lassul. Amint mondják, aki fiatalon nem hal meg, az idővel megöregszik.

A minap láttam Töröcsik Mari riportját, és az ezzel kapcsolatos álláspontja igen szimpatikus volt számomra.

:-)))

A polgárságot inkább hagyjuk, hosszú.......

Előzmény: mamicska (8239)
Thernitibi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 8240
Szia picipolgár

Az a helyzet, hogy a szalon nem csak íratlan, hanem írott szabályként is sajátneves.
Sokan úgy gondolták (többek közt én is), hogy ez egy jó kezdeményezés, amelynek több pozitív, mint negatív oldala van. (Pl. kiszűri a csak személyeskedés miatt regisztrálókat.)
Közben kiderült, hogy a saját nevükkel sokan nem szívesen mondják el a véleményüket, de az is kiderült, hogy a mocskolódást semmi (és senki) sem tudja megállítani, ezért a jobb érzésű közönség elhagyta.

Az viszont jó hír neked, hogy ezen a fórumon nem kell bemutatkoznod, nem kell semmit bizonygatnod, ha Te azt mondod hogy bajai vagy, akkor Isten hozott, nekünk ennyi elég.
Előzmény: picipolgár (8235)
mamicska Creative Commons License 2005.11.17 0 0 8239
Te jó Isten,milyen fiatal vagy!!
bizony, akkor még van időd a nyugdíjig és ha szereted is azt a munkát, amit csinálsz, akkor az egy külön ajándék az élettől.

ugyan mitől polgár a polgár??
Előzmény: picipolgár (8236)
mamicska Creative Commons License 2005.11.17 0 0 8237
milyen jó, hogy már egy héttel a regisztrálás után elfelejtettem a jelszavam - azóta nem is tudok belépni oda:-))
Előzmény: picipolgár (8235)
picipolgár Creative Commons License 2005.11.17 0 0 8236

Dehogy fogtál mellé, csupán a megérzésed hagyott cserben.

A nicknév mindig ki szeretne fejezni valamit, az én esetemben is így van.

Azt próbáltam érzékeltetni, hogy annak idején a polgárok közé számítottam magam, de igen gyorsan rá kellett jönnöm, ez csupán ábránd marad....

Igen, még aktív dolgozó vagyok, és még maradok is egy ideig. Sajna az én korosztályom már beleesik a 62 éves nyugdíjkorhatárba, ez azt jelenti, hogy van még kemény hét évem, függetlenül attól, hogy a 38 éves munkaviszony jövöre a hátam mögé kerül.

Sajnálkozni azért nem kell, csak egészség, és munkahely legyen.

:-)))

Előzmény: mamicska (8233)
picipolgár Creative Commons License 2005.11.17 0 0 8235

Szia Tibi !

Örülök, hogy látlak.

Sikerült bejelentkeznem a szalonba is, sajnos elkeserírő helyzetet találtam.

Valami nem jól működik ott.

Azt látom, hogy az íratlan alapszabály szerint mindenkitől elvárják, a valós néven való belépést, ami végül is nem lenne ellenemre, de olyan érzésem támad tőle, mintha egy cenzúrázott közegbe léptem volna.

Nem a felelőtlen vélemények elszabadítása hiányzik, hanem a példa azt bizonyítja számomra, így ez nem működik megfelelően.

Azt különösen nehezményeztem, hogy ha valaki nem a valós nevét használja, azt még meg is róják érte.

Nyilván Te is nagyon jól tudod, ha valaki Freemail-en keresztül regisztrál, azt mond, amit akar.

Avagy valóban csak a törzsközönség számára nyílt volna a szalon ?

Akkor nekem ott nincs keresni valóm.

Előzmény: Thernitibi (8234)
Thernitibi Creative Commons License 2005.11.16 0 0 8234
Istes hozott picipolgár:-)))
Előzmény: picipolgár (8207)
mamicska Creative Commons License 2005.11.16 0 0 8233
na tessék, jól melléfogtam:-)))

valahogy még a "picipolgár" - ról is egy olyan Bors néni "fazonú" nagyanyó jutott eszembe - jóságos és huncut mosollyal az arcán.

Na, de az egy nagyapónak is jól áll!:-)

Dolgozós vagy még???Ha igen, akkor azonnal elkezdelek sajnálni:-)
Előzmény: picipolgár (8232)
picipolgár Creative Commons License 2005.11.16 0 0 8232

Most van átalakulóban. Nem lenne lassú, de a közéletben nagyon elszabadultak az indulatok a választási kampány miatt, az átszervezés nyomán van egy sor technikai probléma, amin az üzemeltetők nem tudnak úrrá lenni.

Másrészt pedig már régóta szerettem volna "hazajönni"

:-)))

Egyébként pedig nagyapó vagyok. :-DDD

Előzmény: mamicska (8216)
mamicska Creative Commons License 2005.11.14 0 0 8231
eddig zárva voltam alvás miatt - csak most látom, hogy mi a helyzet
nincs ez öszefüggésben a nyitóoldallal:-))
Előzmény: vizinikk (8229)
Oxana Creative Commons License 2005.11.14 0 0 8230

Szia!

Kegyetlen lassú az index!!

Írtam mélt.

Előzmény: vizinikk (8229)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.14 0 0 8229

jövök majd (csütörtökön) csak most sok olyan munka van, amit a szgéptől távol kell végezni.

köszönöm, hogy hiányzom - ti is nekem.

:-)

 

(meg az index is szarakodik, nem ment el az üzenet.)

Előzmény: mamicska (8228)
mamicska Creative Commons License 2005.11.14 0 0 8228
vizi!!!Merre jársz???Hiányzol:-)
Előzmény: vizinikk (8227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!