Keresés

Részletes keresés

Puli Barát Creative Commons License 2001.10.26 0 0 22
Hello mindenki.
Magyar nyelvű, nyílt levelezőlista Ausztráliáról!
Sok kinti magyar is tag, jo hangulat, jó fejek, sok hasznos info.
Feliratkozas:
australia-feliratkozas@primlista.hu
Mindenkit szeretettel varunk.
Aztán összehozunk egy ausztrál témás talit is majd. ;)
Ja, ugyanez van Uj-Zélanddal kapcsolatban is:
Annak a feliratkozo címe:
ujzeland-feliratkozas@primlista.hu
Sziasztok
bibib Creative Commons License 2001.10.02 0 0 21
Szia Quid,

A képek jelentős része digitális handycam-mal készült Memory Stick-re, úgyhogy bármikor készen állnak. Épp csak azt nem tudom, hogy lehet ide bemásolni őket.
Normál módszerrel nem megy...

Előzmény: quid (20)
quid Creative Commons License 2001.09.18 0 0 20
Bibib!
Van már valami előrehaladás a képek felrakását illetően? Be vannak scan-elve? Láttam már képeket berakva a fórumokba, úgyhogy szerintem ide is berakhatnád!

Kíváncsian várom!

Előzmény: bibib (19)
bibib Creative Commons License 2001.09.10 0 0 19
Quid,
A természetvédelem nem csak ezekben nyilvánult meg, hanem ahogy írtam is, a mindennapi hírek része. Már gyerekkortól arra nevelik őket, hogy védjék azt a hihetetlenül sokszínű élvilágot.
De az utcák valóban nagyon tiszták, és nem kell folyton lehajtott fejjel sétálni, hogy ne másszon bele valamibe az ember. Egyébként nem sok kutyát láttunk.

Milyen volt a víz? Az hiányzik legjobban! Még mindig minden második-harmadik éjjel vagy a sivataggal vagy a Nagy Korallzátonnyal álmodok. Beleszerettem. Végzetesen.
Egyszer merültünk csak palackkal, de nem is volt rá szükség, mert pipával, békatalppal ugyanúgy mindent meg lehetett csodálni. Körberajzottak a halak, és nem féltek, nem tartottak egy méternél nagyobb távolságot. És az a színkavalkád! A papagájhalon gyakorlatilag a szivárvány összes színe fellelhető. Kicsik (pár centisek) és nagyok
(pár méteresek) és gyönyörűek! Ja és az álcserepes teknősök (szintén hatalmasak). Alig egy méterre békésen legelésztek a nekem állig érő vízben. Csak ezt az egy méter követési távolságot tartották (azért csak sikerült megsimogatni! :)).
Meg amikor a rája az orrom előtt lebegett el. Egyszerűen nem félnek, halnak néznek. Persze biztos egy perc alatt el tudnának tűnni, de nem akarnak. Láttunk bálnát is, igaz csak a kisrepülőről, és delfint a hajóról.
És lenyűgözőek a korallok, a tengeri csillagok, na meg az óriás kagylók (50-70 cm)a bíbor vagy mohazöld alapon fekete mintájukkal.
És a papagájrajok - hihetetlenül színesek: rózsaszín-szürke mintás, rikító zöld+sárga+piros, fehér+vanília sárga (ez kakadu volt), mind-mind a körülötted a természetben.
Most megint mennem kell. Ha valaki elmondja, hogy lehet fotókat feltenni a netre, akkor felpakolok egy kupacot.
Pusza,
Bibib

coby dik Creative Commons License 2001.08.22 0 0 18
Hi Bibib!

Csak most olvastam végig a topicot,de én is várom a folytatást ha vége a meetingnek!
Úgy néz ki februárban végre eljutok Ausztráliába ,még nem kezdtem el szervezkedni,rokonhoz megyek,de minden további részletre kiváncsi vagyok!

coby

Előzmény: quid (17)
quid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 17
Kedves Bibib!

Köszi az ízelítőt, de ez még nem elég!

Ha az emberek védik a természetet az azt jelenti, hogy az utcák a városokban nem szemetesek vagy kutyaürülékesek?

Milyen volt a víz? (Látom szerencsére cápa nem kapott el)

Várom a folytatást!

Előzmény: bibib (16)
bibib Creative Commons License 2001.08.08 0 0 16
Bocsi a késlekedésért, csak azt sem tudtam, hol áll a fejem, amikor visszajöttem.

Ausztrália? Add el mindened, mielőtt odamész!
Ausztrália egy csoda! Tényleg!

Nagyon kedvesek az emberek, de nem olyan műkedvesek, mint az amerikaiak, hanem valahogy élből ilyenek. Tudják, hol van Magyarország. Segítőkészek, nem verik át az embert.

Nagyon védik a természetet. Szinte nem volt olyan hírek, hogy ne hallott volna valamit róla az ember (pl. megérkeztek a szezon első bálnái a Morton Island-hez, a cserepes teknősök tettek valamit...)

Sydney és Brisbane is gyönyörű (ezt a két nagyvárost láttuk), de a természet az valami hihetetlen szép! Ja, és bent él a nagyvárosokban is. Ott sétálgatnak körülötted az ibiszek, kócsagok, színes papagájrajok szállnak le melletted, vagy naplementekor gyümölcsevő repülőkutyák rajzanak ki. Mindenhol buja növényzet vesz körül (szubtrópusi, trópusi éghajlat). Az esőerdő a város határában kezdődik, combvastagságú indákon hintázhatsz, és hatalmas, húsos levelekként köszönnek vissza az otthon kornyadozó szobanövények.

Gyönyörű a sivatag is! Mindenhol az az elképzelhetetlenül vörös homok, iszonyú távolságok, és tökéletes műút. Volt, hogy 40 percen keresztül nem láttunk egyetlen autót sem, és a következő benzinkút (és bármiféle emberi létesítmény)160 km-re volt.
Soha nem láttam még annyi csillagot az égen!
Az Uluru-ról nagyon nehéz elhinni, hogy nem egy égből pottyant kavics.

Folyt. még ma, csak meetingem van.

Előzmény: quid (15)
quid Creative Commons License 2001.07.11 0 0 15
Bibib!

Kezdhetnéd az élménybeszámolót!
Már türelmetlenül várjuk.

Ui.:Én Narancsk. voltam, csak eltűnt a nick-em.

Előzmény: bibib (14)
bibib Creative Commons License 2001.06.08 0 0 14
Henusz, Narancsköztársaság,

Nagyon kedvesek vagytok! Ausztráliában nem hiszem, hogy számítógép közelébe kerülök, mert nagy természetjárás lesz az. De ha visszajövök...! :) Győzzétek végigolvasni!

Már nagyon be vagyok sózva, de még egy pár napig muszáj egy kicsit a munkára konctrálni, mert nem állhat meg az élet, amíg nem vagyok.
Csak öt nap!!!

Narancsköztársaság,

Nem hinném, hogy Ausztráliában kalandba bonyolódnánk. Kicsit tartanék tőle!

A visszatérésig millió puszit küldök,

Bibib

Narancsköztársaság Creative Commons License 2001.05.31 0 0 13
Én is a legjobbakat kívánom mindkettőtöknek!
Biztos vagyok benne, hogy nagyon fogjátok élvezni a "kirándulást". Elolvastam (puszta kíváncsiságból) az egyéb hozzászólásaidat más topic-okban aztán azt gondolom, ha itthon nem is sikerült összehozni a "Menáge a trois"-t valami vonzó fiatalemberrel kinn mindenképpen sikerülni fog, mivel az Ír jóbarátom Ausztrália és az ott élők iránti rajongásában jócskán benne van, hogy a (félig meddig) hasonló érdeklődési körből eredő érzéki vágyait teljes mértékben ki tudja elégíteni odaát.
Azért ígérd meg légyszi, ha netán számítógép közelbe kerülnél akkor tartassz egy kis időközi élménybeszámolót, ha nem, akkor meg majd ha visszajöttetek amilyen hamar csak lehetséges.
Izgatottan várjuk a fejleményeket!
Még egyszer minden jót és addig is felejtsd el Philip Kotler-t és csak a koalamacikra, kengurukra és egyéb csodálatos dolgokra "pozícionáljatok"!
Cheerio
Előzmény: bibib (10)
henusz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 12
Mindkettőtöknek kívánok sok jót!
Ne feletkezzetek meg a szórakozásról sem!
Ohh my God!!! Júni 6-ig lyukas lesz az oldalam!
MÁS MENTALITÁS = LEGYETEK NYITOTTAK MINDENRE!!!
bibib!
remélem tudósítasz odaátról is. Bár, inkább próbálj elszakadni a technikától, és nézz be a dzsungelbe, próbáld ki a szabadesést 1 20 m-s vizeséssel, és legyen homokos a talpad 1 partytól!
bibib Creative Commons License 2001.05.31 0 0 11
Ühüm, valami ilyesmire gondoltam. :)
Előzmény: henusz (9)
bibib Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10
Mindketten marketinggel foglalkozunk egy szórakoztató elektronika cégnél.
Az út június 13-tól július 6-ig tart, és természetesen a cég csak a céges részt fizeti, ami csak 4 nap.

Hogy mit várok Ausztráliától? Gyönyörű természetet! Más mentalitást! Azt, hogy lenyűgözzön!

Előzmény: Narancsköztársaság (8)
henusz Creative Commons License 2001.05.29 0 0 9
Már aszt hittem elvesztetek!

bibib látom érzed a jó dolgokat! Csak még mindig nem élsz!!!
Csak aszt nem tudom, hova ez a nagy rohanás? Kit mi motívál?!? Elismerés, karrier, mobiltelefon, 9 mm-s (Mashlow piramis- aszem így írják)1 nagy baromság! Testi-lelki harmónia megteremtése az a nem semmi.
Ausztrália = szabadság!!!
Gold Coast-i ismerősöm mesélt az ausztrál tudatról! "My home ...."
Ne hasonlítsuk össze europával, ázsiával, és az USA-val se! Ott sem minden arany, de rövid idő alatt megfordíthatod az életed! és ha pedig visszavágysz a természetbe, van egy egész kontines amiben válogathatsz akár éghajlatok szerint is!!!
Ez a komolyság!
Narancsköztársaság Creative Commons License 2001.05.29 0 0 8
Hát elég korrekt lehet a cég ahol a párod dolgozik, bár én sem panaszkodhatom, mégha ilyesféle ösztönzésben nincs is részem.
Mivel foglalkozik a párod?
Meddig tart ez az út?
Mindent a cég fizet?
(Nem kell válaszolni, ha túl intimeket kérdezek, csak tök kíváncsi vagyok, ha ezzel sértenélek boccs!)
Mit vársz egyébként Ausztráliától, az emberektől, a tájtól?
Tudod, hogy az Ausztrálok minden szót lerövidítenek? (szerintem az akcentusuk inkább a Kelet-londoni akcentushoz, meg az északihoz hasonlít legjobban)
Az Ír cimborám szerint a kultúrát legjobban a Murriel's wedding című film adja vissza, bár egy kicsit irónikus meg túlzás.
Előzmény: bibib (7)
bibib Creative Commons License 2001.05.28 0 0 7
Az út kezdete egy jutalom a cégtől, amiért egy nagyon magas célkitűzést elért a párom.
Tehát valóban ösztönző út, mivel Ausztráliáért rákapcsol az ember, és kihajtja magából a maximum felettit is.

henusz,
Hasonlóan érzek én is. Úgy hallottam, az az ország még emberibb, mint Európa, még nem csak a munkáról szól az életük. És nem tudom, hogy csak viccből írtad-e, de én szívem szerint valóban állatokat mentenék. Olyan elszomorító, hogy azzal foglalkozom (marketing), ami ezt a nagyon fogyasztói társadalmat még nagyobb fogyasztásra ösztönzi, ahelyett, hogy valami hasznosat tennék.
Egyébként úgy tudom turista vízummal érdemes kimenni, és kint kell kérvényezni a letelepedést.
Fordítva már nem igazán működik.

Előzmény: Narancsköztársaság (5)
henusz Creative Commons License 2001.05.24 0 0 6
Hi!
És ha én ott akarok élni?! Mit tegyek? Van valakinek vmi istenibb sugallata, mint a követségen sorszámot húzi, hogy sorba állhassak?!?
Nekem már tényleg elagem van ebből a koszos országból!!!
Én is szívesen mennék júniusban a naracsországba, persze nem narancsot szedni hanem pl.: erszényeseket menteni!
Narancsköztársaság Creative Commons License 2001.05.24 0 0 5
Bibib!

Mit jelent pontosan ez az "incentive trip" kifejezés?
Mire akarnak az utazással ösztönözni?
Ha egyáltalán öszönözni akarnak.
Totál kíváncsivá tettél!

Előzmény: bibib (-)
Narancsköztársaság Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4
Nekem van egy Ír barátom aki minden télen kilátogat egy hónapra Ausztráliába, mert teljesen odavan a földrészért. Ő amolyan természetjáró típus. Tőle elég sok mindent hallottam a földrészről. Szerinte az emberek már közel sem olyan kedvesek mint ahogyan az a közhiedelemben él. Az igaz, hogy elég közvetlenek, sőt az angolokkal összehasonlítva nagyon is azok, de állítólag például a férfiak a "legférfisovinisztábbak" a nyugati világban.
A társadalom elég nyitott a másság iránt(sok gay-club) és szeretik az idegeneket is, tehát biztos nem érzi magát rosszul az ember odaát.
Előzmény: bibib (3)
bibib Creative Commons License 2001.05.10 0 0 3
Igen-igen-igen!!!
Ausztráliában élsz/nyaralsz/tanulsz? Mióta? Milyen?
Előzmény: Hubuska (2)
Hubuska Creative Commons License 2001.04.27 0 0 2
A hozzaszolas mar eleg reginek tunik. Nem tudom nez-e meg ide valaki?! Mert hogy nekem van tapasztalatom (most is tapasztalom) az ausztral dolgokrol... Ha erdekelne valakit...
Előzmény: bibib (-)
bibib Creative Commons License 2001.03.22 0 0 1
Nem biztos, hogy érdekes lesz, ha nem járt senki Ausztráliában. :-(
Előzmény: Chandler (0)
Chandler Creative Commons License 2001.03.21 0 0 0
Nekem sajna 0 tapasztalatom van erre, de érdekes lesz olvasni!

:-)

Előzmény: bibib (-)
bibib Creative Commons License 2001.03.21 0 0 topiknyitó
Úgy néz ki, hogy párommal júniusban részt vehetünk egy incentive trip-en Ausztráliában, és szívesen meghosszabbítanánk az ott létet. (Olyan gyakran úgysem jut el oda az ember.) Nagyon régóta vágyom oda, de most azt sem tudom, hova érdemes menni. Úgy tudom sokkal barátságosabbak, nyugodtabbak ott az embere, és hogy tudnak élni!Bárkinek bármi tapasztalata?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!