Keresés

Részletes keresés

tillA Creative Commons License 2021.01.11 0 0 169574
Sammer97 Creative Commons License 2021.01.11 0 1 169573

Mivel az én németem nem jó, így az ilyen cikkeket örömmel veszem, hátha más is így van vele, ezért share-elem:

 

https://eurosport.hosszabbitas.hu/foci/nemzetkozi-foci/bundesliga/edin-terzic-borussia-dortmund-edzo

Sarq_ Creative Commons License 2021.01.11 0 0 169572

Nem mondtam, hogy rossz edző, a liga legjobbjai között van, de nem akkora tálentum, mint amilyen a pr-ja. A tavaszi szezon végén is béna kacsa volt a RB az egymás elleni meccsen. Nekem a Lipcse egy olyan csapat, amelyik nagyon tud focizni, ha alapból jól megy neki a játék, de ha valami pluszt kell a pályára tenni, hogy billenjen a mérleg, akkor megáll a tudomány. Egy gyengén játszó BVB ellen erre amúgy kb. a teljes liga képes, lásd Union vagy Stuttgart, de ezek a csapatok nem tudnak többször is jól játszani egy BVB vagy Bayern ellen.

 

Terzicre visszatérve: nem csodataktika volt a szombati, az elején még a hazaiak domináltak, de szépen belejöttünk a meccsbe és 2. félidőben lefociztuk őket, szerintem kb. így tervezte.

Előzmény: agymosott09 (169566)
Sammer97 Creative Commons License 2021.01.10 0 1 169571

Még a végén Raschl is lehetőséget kap. Ezzel együtt azt hiszem Witsel igazi karrierjének vége, ennyi idősen nehéz lesz egy ilyen sérülés után újrakezdeni. De jobbulást Neki!

Előzmény: agymosott09 (169570)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 169570

Witsel achilles-ín szakadást szenvedett, ebben a szezonban már nem valószínű a szereplése. Szerencsére ezen a poszton elég vaskos a keret. 

Racilaci Creative Commons License 2021.01.10 0 0 169569

Oké, az régóta világos, hogy az Öreg beragadt egy ponton bizonyos elképzelései kapcsán, de leginkább a kockázatkerülő mentalitásával. A kérdés az, hogy Terzic mennyire sokrétű fantáziájú edző. Mert pontosan azért kell időnként edzőt cserélni, mivel amit Hummels mond. az tkp. törvényszerű. Csak épp van-e Terzic annyira képzett és eszes edző, hogy amikor az első húzásait kiismerik, akkor továbbiakkal tud előrukkolni?

 

Előzmény: Datsyuk (169568)
Datsyuk Creative Commons License 2021.01.10 0 1 169568

A taktika mellett egy teljesen más felfogás is sokat segített. Reyna régebben könnyen megadta magát a párharcok során, most akár 2-3 ember gyötrése után is tovább játszott. Illetve ő is azonnal faultolt, ha elveszítette a labdát. Nem volt könnyű labdaszerzés/lefordulás.
Meunier úgy nézett ki mint egy profi labdarúgó (Angelinot kvázi zsebre rakta azon a szélen). A végén már követelte!!! hogy játsszák be neki az üres területre a labdát és a beadása emberhez ment...WTF?
Hummels meg lehet, hogy nem a leggyorsabb, nem a legfiatalabb, de ilyen ütemérzékkel kevesen rendelkeznek. Ha esetleg késett, akkor szépen odapakolt egyet Poulsennek :)

Terzic: "Bei uns ist das Glas immer halbvoll. Wenn man immer nur daran denkt was schieflaufen könnte, dann entsteht eine gewisse Furcht.Kämpfen und Siegen. Das ist der Slogan, den wir uns wieder zur Basis gemacht haben."

Hummels über Terzic: „Edin geht unsere Schwachpunkte an. In den vergangenen anderthalb Jahren haben sich Fehler eingeschlichen. Edin hat die Probleme erkannt und versucht, sie uns im Training auszutreiben. Und: Er hilft uns, unsere Stärken wieder ins Spiel zu bringen.“

Hummels az utolsó mondatával kvázi azt mondta, amit te is írsz. Egy porschét is lehet úgy vezetni mint egy fiatot, csak nincs sok értelme.

Előzmény: agymosott09 (169566)
Racilaci Creative Commons License 2021.01.10 0 0 169567

Gratulálok, nagyon jó volt nézni tegnap a Dortmundot (a második félidőben)! Kulcsmomentum volt Witsel sérülése, s az azt követő átrendeződés. Nagyon jót tett a támadó szekciónak az, hogy Can sokkal vagányabb, bevállalósabb játékot játszott, mint a körülményes Witsel, valamint az, hogy hátrébb lett vonva Reyna, továbbá hogy Haaland rendszeresen visszahúzódott és sokszor jobboldali támadónak húzódott vissza. Ezzel rögtön nyílt is tér Sanchonak és Reusnak, megszűnt az a 16-os előtti középső sávban uralkodó támadó tumultus, ami miatt eddig egymáson bukdácsoltak a sárga-feketék.

 

Ez tényleg zseniális volt, kérdés, hogy ebből mi valósult volna meg, ha marad a pályán Witsel. (Tartok tőle, hogy sokkal kevesebb.)

 

 

-----

 

 

Szakértő Szabi a szezon elején megjósolta, hogy a Hoffenheim lesz az idény egyik legnagyobb esélyese. Remélem, igaza lesz, bár nem úgy, ahogy ő gondolta, s a végén kiesnek-:)

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 169566

Terzic szerintem "csak" annyit csinált, hogy olyan taktikával küldte fel a csapatot, hogy érvényesülni tudott a minőségi különbség. Haaland kaliberű ember nem volt a túloldalon, de Sancho és Reus is képes volt megvillantani a képességeit. De egyébként ilyenkor látszódik, hogy sokszor igazságtalanok vagyunk a játékosokkal, mert ők alapvetően azt hajtják végre, amit az edző mond nekik. Reustól nem láttunk semmi olyat tegnap, ami idegen lenne a karakterétől és a képességeitől. Csak végre volt lehetősége kihasználni az előnyös adottságait. 

 

Szóval, Nagelsmann ettől még nem lesz rossz edző. 

Előzmény: Sarq_ (169562)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169565

Nah erről van szó, ezt kértem meccs előtt, és végre, nem volt beszari a csapat, megtette amit kellett! A második félidő igazi kéjmámor volt, öröm volt végre nézni a csapatot! Most már csak abban bízok, hogy a Mainz ellen nem betlizünk és megyünk tovább előre!

Haaland meg....Lewa távozása is fájó volt, de Haaland....nagyon sajnálni fogom.

Sarq_ Creative Commons License 2021.01.09 0 2 169564

No meg persze Otto Addo, én bírom, hogy ott van a kispadon és ahogy együtt élnek a játékkal. 

Előzmény: Sarq_ (169562)
wdvarhel Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169563

Nem gondoltam volna, hogy Terzic taktikailag megveri Nagelsmannt. Egyszerűen minden tökéletesen alakult.

Hummels, Reus, Sancho és Haaland is tanárian játszottak. Pont azok, akiktől elvárjuk, hogy a csapat húzóemberei legyenek.

Ha Favre lenne az edző, egy ilyen meccs után biztosra venném, hogy következő fordulóban jön a botlás. De Terzic mentalitását elnézve én most rendkívül bizakodó vagyok. Mainz-Kusen-Gladbach, rendkívül fontos meccsek következnek.

Sarq_ Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169562

Csak azt tudom mondani, amit a nyár eleji lipcsei győzelmünk után is: mi a f@szt lát a világ Nagelsmannban? Terzic is agyonvágta taktikailag.

négyévszakos Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169561

A lengyel gólzsákkal kapcsolatban mondhatjuk azt, hogy egy pár évig Dortmundban focizott a világ egyik legjobb csatára. Néhány év múlva pedig majd azt fogjuk mondani hogy a csapatunkban vált igazán nagy játékossá a világon valaha élt egyik legjobb játékosa. Hihetetlen a srác, ilyen megalkuvást nem tűrően, elképesztő munkabírással azt hiszem egy korai időszakában Rooney volt hasonló. 

Datsyuk Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169560

Ezt a mai mérkőzést pont úgy nyerte meg a bvb ahogy az utóbbi időben el szoktuk veszíteni. Lehet a leipzig sok mindenre felkészült de ez a harapós, kaparós állandóan kézzel a szabálytalanság határán kapaszkodós Dortmund ma leküzdötte az ellenfelét. Utána persze már jött a varázslat is (amit szintén jó régen nem lehetett látni), de előtte fel lettek őrölve. Teljesen más a mentalitás és ez látszik. Ma egy nagyon kellemetlen ellenfél voltunk.
Ez szép munka volt.
Haaland iszonyatosan sokat fejlődött 1 év alatt ami a labda tartást és kezelés illeti.

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169559

Megkapták a kegyelemdöfést. Szuper meccs volt ez a BVB-től, közel tökéletes. Jól felépített forgatókönyv, bravúros improvizációkkal. 

Sammer97 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169558

Neeee! Ez most mi?! Dortmund meccset nézek és vigyorgok 🙂 Visszatért valami nagyon is, nemcsak a küzdelem, a lelkesedés, de Sancho és Reus is van újra. Hummels, Delaney zseniális szintén, de úgy az egész csapat és Terzic is, hogy ilyen taktikusan küldte fel a csapatot.

Datsyuk Creative Commons License 2021.01.09 -1 0 169557

Azt hiszem Reus szerepe tisztázódott mindenki számára.....Haaland meg világklasszis. Megmagyarázhatatlan ez a srác.

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169556

Moukokot most még behoznám Reyna vagy Reus helyére. 

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169555

Az első gól sem volt semmi, ez aztán kész. 

Előzmény: Datsyuk (169554)
Datsyuk Creative Commons License 2021.01.09 0 1 169554

Azt a mocskos kúrva élet! :D :D Valami visszatért a bvb-nél.

Datsyuk Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169553

Sancho nem mászik a gödörből, hanem liftezik azt hiszem :)

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169552

Delaneynél sajnos fennáll a kipontozódás veszélye. 

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 1 169551

Úgy látom, most váltottunk, pont a 25. perctől mi is letámadunk. Ez is erősíti a feltételezést, hogy tudatos, amit csinálunk.

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169550

20 perc, nulla RB helyzet. 0 a BVB helyzetek száma is, de mi amúgy is a második félidőre vagyunk specializálva. 

Előzmény: agymosott09 (169549)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169549

Várd ki a végét. Az volt a várható forgatókönyv, hogy az RB letámad a meccs elején. Terzic ötlete meg az volt, hogy szétfaltoljuk őket, és biztonsági játékot játszunk. Ez így a meccs elejére tökéletesen megfelel, és működik. Ha egy óra múlva is ennyi lesz a játék, az már kevés lesz. De addigra lefárad az RB. 

Előzmény: diegoribas10 (169548)
diegoribas10 Creative Commons License 2021.01.09 -1 0 169548

Én ilyen hitványul játszó Dortmundot rég láttam, igaz, nem volt "szerencsém" látni a Stuttgart elleni zakót.

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169547

Az kétségkívül látható, hogy Terzic kiadta a parancsot az első félidőben nulla szabálytalansággal lehozott Union vereség után, hogy szabálytalankodni kell. 

next2 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169546

Vagy a szerződésében szerepel x meccs kezdőként.

Datsyuk Creative Commons License 2021.01.09 0 0 169545

Kétlem, hogy ez bármit is befolyásolna. Can a Juventusból jött és a padon kezd most már rendszeresen.

Előzmény: négyévszakos (169544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!