Keresés

Részletes keresés

Ramboo817 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 18
Hogyan lehet védekezni a kutya tüzelésekor, hogy nehogy valaki megtámadja sétálás közben?
dorset Creative Commons License 2001.04.27 0 0 17
Köszi, Puli, megvan.
Előzmény: Puli Barát (16)
Puli Barát Creative Commons License 2001.04.26 0 0 16
úgy néz ki, hogy igen.
Sajnos.
Gyere nézz be az egyik legjobb és legnagyobb kutyafórumra, ott megy ez a téma is.
www.kutya.hu/forum.htm
Előzmény: dorset (15)
dorset Creative Commons License 2001.04.19 0 0 15
Puli Barát! Komolyan mondod, hogy szervezetten lopják a kutyáinkat? Bizonyítható ez?
Előzmény: Puli Barát (7)
sansan Creative Commons License 2001.04.19 0 0 14
Na persze,ha vegetáriánus vagy,az egy teljesen más életmód és berendezkedés.
Előzmény: Puli Barát (13)
Puli Barát Creative Commons License 2001.04.19 0 0 13
AKKOR ÉN MOST MILYEN BÖJTÖT TARTOK VAGY MILYEN MÉLYEN VAGYOK VALLÁSOS? MERT ÉN MEG SOHASEM ESZEM HÚST! :O)))
ÉS EMELLETT, NEM IS ÉHEZEM...(???) :-)
Előzmény: sansan (12)
sansan Creative Commons License 2001.04.18 0 0 12
Off A húsvét előtti böjtöt még nagyszüleink és az ő elődeik még tartották,manapság szerintem csak a lelkészek és a tényleg mélyen vallásos emberek éhezik végig(nem esznek húst)De nem is akartam vele utalni semmire(ne értsd félre és nehogy vallási megkülünböztetésre gondolj),írhattam volna más régi dolgot is példának. ON Megkérdeztem,Brno környékén ettek(esznek) kutyahúst.
Előzmény: Puli Barát (11)
Puli Barát Creative Commons License 2001.04.18 0 0 11
Tényleg létezik a szomszédos országokban, szerintem még ma is a szegényebb régiókban.
Amúgy, mi a gáz a 6 hetes böjttel?, mert nem ismerem annyira.
Előzmény: sansan (8)
Puli Barát Creative Commons License 2001.04.18 0 0 10
Tényleg létezik, szerintem még ma is a szegényebb régiókban.
Amúgy, mi a gáz a 6 hetes böjttel?, mert nem ismerem annyira.
Előzmény: sansan (8)
szakbarbi Creative Commons License 2001.04.17 0 0 9
Megis letezik.
Előzmény: triacanthos (5)
sansan Creative Commons License 2001.04.14 0 0 8
Puli Barát! Szemet szúrt az első hozzászólásodban,hogy bizonyos cseh törzsek is esznek kutyahúst.Ez igaz!Szlovák származású apósom ,mesélte,hogy azon a környéken,ahol gyerek volt,este nem lehetett kiengedni a házőrzőt egy kis csatangolásra,mert nem biztos,hogy visszatért.Mesélte,hogy nagyszerűen el tudták készíteni,csípősen,tótosan.Észre sem lehetett venni,hogy nem sertéshús.Ez az állapot úgy az 50-es ,60-as évekig megvolt.Hogy aztán most mi a helyzet,...... a csoda tudja,de csak reménykedni merek,hogy feledésbe merült,mint a tekerős pörzsölő,meg a hathetes böjt .
Puli Barát Creative Commons License 2001.04.14 0 0 7
Ha otthon csinálják ezt a szemétséget, az is tragédia és nem indok arra, hogy egy iegen országban ahol menedéket kaptak ott is folytasák.
Itt ők alkalmazkodjanak és nem a benszülött nép!!!
És főleg ne lopassák el a kutyáinkat romákkal vagy másokkal.
És főleg ne a sajnos itthon ritkaságszámba menő magyar fajokat!!!
A legtöbb kínai itthon vagy komcsi kém, vagy a kínai maffia tagja és 90% illegálisan van itt vagy lefizettet valakit.
Ez is felháborító, de ezért már az itthoni vezetés a ludas és a nép aki tűri.
Védjük a kutyákat, elég bajuk van így is itthon, hát még ha megeszik őket.
A gáz, hogy ráadsául kölyköket is imádják és nem a keverék kóborkutyákat szedik össze hanem a fajtatiszta gyönyörű egyedeket!!!
Hát még mennyit exportálnak kínába, kíméletlen körülmények között.
Aljas tetü banda!!!
Előzmény: gbern (6)
gbern Creative Commons License 2001.04.12 0 0 6
Lehet, hogy megdobbenessel fogadjak ezt a tenyt azok, akik nem esznek kutyahust. De en mar sok olyan azsiaival beszeltem, akik teljes termeszetesseggel mondtak el, hogy mit is csinalnak a meg elo vacsoraval. Hat en is megborzadtam. Egyebkent ok is tartanak kutyat, mint haziallat, de amelyiket vacsoranak veszik, nem tekintik haziallatnak. Nem jelent tobbet szamukra, mint mondjuk egy doglott csirke. Es altalaban csak kolyokkutyakat esznek, mivel azoknak meg "zsenge" a husa (ez meg leirva is szornyu) es persze konnyu elokesziteni. Azt hiszem egy-ket honapig hizlaljak oket, es aztan lesz beloluk vacsora. Nekunk europaiaknak azert nehez megerteni vagy elfogadni ezt a szokast, mivel mi a kutyakat szeretjuk, es a szivunkhoz nonek. Egyebkent ok sem esznek minden nap kutyahust, csak kulonleges alkalmakkor. De ha belegondolunk, akkor mennyivel rosszabb ez, mint mikor valaki csak ugy kenguru hust eszik, mert eppen ahhoz tamad kedve? Ha ugy vesszuk, akkor kutyabol sokkal tobb van. Mindenesetre en sosem ennek kutyahust.
triacanthos Creative Commons License 2001.04.11 0 0 5
Ha jobban belegondolok, amit leírsz, az egyenesen szadista.
Előzmény: szakbarbi (3)
triacanthos Creative Commons License 2001.04.11 0 0 4
Szerintem minden attól függ, hogy mennyire tekinted élelemforrásnak, vagy éppen társnak az adott állatot. A kutyaevésben az a hátborzongató, hogy amúgy mondjuk van egy blökid otthon, alszik az ágyadban, játszik a gyerekeiddel aztán meg elfogyasztod valamelyik cimboráját egy elegáns étteremben. Persze nem te, bocsi a fogalmazásért. De felteszem, a kínaiak is tartanak kutyát azért, amire való.

A majmos dolognak is az lehet a nyitja, hogy aki ilyesmit kóstol, nyilván egy percig sem tartotta érzô lénynek az agyvelô gazdáját. Nekem különben pontosan ezért a lóhús is kifordul a számból.

Előzmény: szakbarbi (3)
szakbarbi Creative Commons License 2001.04.10 0 0 3
Es az nem bizarr, hogy Afrikaban elo majmot szolgalnak fel az arra eheseknek? Raadasul a vendeg elott csapjak le a szerensetlen majom koponyatetojet, es a vendeg a meg rangatozo allatbol kotorhatja ki az agyvelot. Undorito.
triacanthos Creative Commons License 2001.04.10 0 0 2
Sziasztok!

Minő különös topik. Az a furcsa ebben a fene ázsiai ízlésben, hogy, mint mondod főleg kuvaszt, meg komondort esznek. Biztos jobb az ízük! Esetleg a bundájukból helyes kis bekecs készíthétő az utódok számára. De vajon tényleg mér?

Egyébként úgy tudom, odahaza meg csaukat esznek. Sőt, jobb helyeken a veres szőrt is rajtahagyják a lábszáron a hitelesség kedvéért. Bizarrrrr, mi?

Előzmény: Puli Barát (-)
zoozi Creative Commons License 2001.04.10 0 0 1
a http://extra.hu/orph

az állatbarátok (védők) oldala: van a képek között 1 kép kutyavágóhídról...

de igaz nem étkezési célra, de mo-on 20.000.rókát nyuznak le kabátnqk.... (szőrmehelyzet)...

más kultura, nem tudni, hogy ők ezt hogyan gondolják... de mindenesetre elitélendő... (itt)

Előzmény: Puli Barát (0)
Puli Barát Creative Commons License 2001.03.21 0 0 0
Senki?
Áh biztos ti is kutyaevők vagytok! :-)
Puli Barát Creative Commons License 2001.03.20 0 0 topiknyitó
Sziasztok.
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de az utóbbi időkben elég sok rémhír, szóbeszéd csapott meg, hogy újkeletű ázsiai honfitársaink, zabálják a kutyáinkat.
Addig nincs katasztrófa míg behappolják a környék veszett gazdátlan kóborkutyáit - (mondaná a sintér és az állatmenhely is)- csak a gond ott indul, mikor behívnak egy szelet pecsenyére, miközben te keresed a szeretett és drága komondorod. Aztán ha meglepetten bár, a váratlan közeledés miatt (mivel ők sohasem vegyülnek, nem ismerkednek), mégis elfogadod a meghívást, de a kapuban észreveszed hogy a kiskölyök egy olyan bőrt szopogat, amin pont a kutyusod tetoválása van, a nappaliban meg a szomszéd kuvaszának préme fexik.

A fenti storyt csak most találtam ki persze, de az általam hallottak alapján ezek sem elképzelhetetlen dolgok.
Állitólag imádják és előszeretettel lopkodják a 2 magyar nagytestű kutyafajtát.
Előrebocsátom, hogy én eléggé szakértője vagyok az ázsiai kulturának és nagyon szeretem is (igaz, nem a kínai a kedvencem), de bizonyos primitív dolgaikat nem szeretem.
Igaz európában is fura dolgok történnek: állitólag egy cseh törzs kutyakolbászt csinál (ők német juhászból szeretik legjobban), a délolaszok meg mindent megesznek szinte ami mozog (rágcsáló, énekesmadár, macska, stb.)
Jön valaki kínai étterembe holnap délben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!