Keresés

Részletes keresés

Braccianese Creative Commons License 2007.01.13 0 0 196

Sziasztok!

A 62- es kérdésre a jó válasz MAGYAR AGÁR.

Üdv: Braccianese

Előzmény: Riker (62)
Lézo Creative Commons License 2006.12.30 0 0 195

 

Érdemes megnézni a többit is!

 

Lézo

 

 

CitCat Creative Commons License 2006.06.03 0 0 194
Begazdisodott!! :o))
Előzmény: CitCat (193)
CitCat Creative Commons License 2006.05.24 0 0 193
Sürgősen gazdit keres!!!!

Bagó 2-3 év körüli, magyar vizsla kan kutyus, a váci menhelyről hoztuk őt ki. Jelenleg Fóton van ideiglenes befogadónál. Nagyon kedves, barátságos, játékos kutya, imád labdázni, mozogni, sétálni. Sok törődést és foglalkozást igényel. Inkább egyedüli kutyának ajánljuk őt, a vizslákkal kimondottan barátságos, de valószínűleg rossz emlékek miatt a többi fajtától fél. Nem támad más kutyára, de ugatja őket, idővel és foglalkozással kutyákhoz szoktatható.
Bodzsár Katalin 06-30-748-4240
kismacskáim Creative Commons License 2006.03.10 0 0 192
:-)
Előzmény: Orsi (BOGIrajongó) (190)
Enahma Creative Commons License 2005.12.29 0 0 191
Sziasztok!
Nekünk is születtek kiskutyáink, erdélyi kopók, nyolcan: négy fiú, négy lány. Törzskönyvesek, apjuk HCH (Hungária Champion), azaz Magyar Bajnok), anyjuk többszörös CAC, ResCAC és HPJ (azaz kiállításon osztálygyőztes, osztálygyőztes-helyettes, illetve fiatalkorában kiemelkedően jó kutya volt), mindkettő jól vadászik, munkavizsgájuk is van. Oltva, tetoválva (hmm... chipelve ;-)), féregtelenítve február végén-március elején lehet elvinni őket. Ha valakit érdekelne, akkor írjon az enahma - kukac - yahoo - pont - co - pont - uk mailcímre. Ha valaki meg tudná mondani, hogyan kell ide fényképet beszúrni, azt is szívesen megteszem.
Bocs a reklámcélú megjelenésért.
Eta
Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.11.05 0 0 190

Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.11.05 0 0 189

Kuvasz :)Mudi :)Pumi :)

 

 

PULI :)Komondor :)

Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.09.18 0 0 188

Magyar kutyafajták

Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.08.30 0 0 187

BOGIKÁM :D
Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.08.19 0 0 186

BOGI
Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.08.19 0 0 185

Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.07.26 0 0 184

Szia! NAGYON ARANYOS A KÉPEN A KUTYI! :]

Én sajnos nem vehetem meg! :[ De remélem jó gazdira lelnek! ;]

Előzmény: MA850 (183)
MA850 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 183

ERDÉLYI KOPÓ kiskutyák eladók!!!

 

Gyönyörű szülőktől, törzskönyvvel, 40.000Ft-ért Budapesten!

 

Telefon: 280-1565

 

MA850 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 182

ERDÉLYI KÓPÓ kiskutyák eladók!

 

Gyönyörű szülőktől, törzskönyvvel, 40.000Ft-ért.

 

Telefon: 280-1565

Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.07.19 0 0 181
Szia! NAGYON ARANYOS A KUVASZOD! :-]

Előzmény: JCB (180)
JCB Creative Commons License 2005.06.17 0 0 180
Sziasztok magyarok! Én kuvaszos vagyok. Megnézitek e ezt a gyönyörűséget? Másfél éves, szuperházőrző. A snacimat veri őrzésben.Pedig ő is óriás:)Mci
Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.06.02 0 0 179

Sziasztok! Nekem egy aranyos fekete puli szukám van, BOGI-ka. Számomra Ő a világ legjobb kutyája!!!! :-]

BOGI :-]]]]]
vivi.g Creative Commons License 2004.10.26 0 0 178

 

asta Creative Commons License 2004.08.27 0 0 177

OFF

Mail ment Neked.!

Előzmény: csupaszabo (171)
Gabzi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 176

T. Topiklakók!

 

Utólagos engedelmetekkel szeretnék egy olyan magyar fajta hirdetését feladni, ami kissé háttérbe szorult, holott hasznos, és méltó társ lehet nemcsak a vadászok/solymászok mellett, hanem a betondzsungelben is.

 

Törzskönyvezett  Drótszőrű Magyar Vizsla kan kölyök eladó oltásokkal, féreghajtásokkal, tetováltan, a Magyar Solymász Kennelből.

Mindkét szülő aktívan vadászik, kiváló képesség és vadász vizsga eredményekkel rendelkeznek.

 

Érdeklődni: Bérces János; 06-70/318-3158

 

 

Üdvözlettel;

-g-

vivi.g Creative Commons License 2004.08.14 0 0 175

Puli

 

(nem Komondor!)

_Pici_Borzas_ Creative Commons License 2004.07.12 0 0 174

GAZDIRA TALÁLT! Anyukám testvérének a személyében. Nagyon jó helyen van.

 

Zsuzsi

Előzmény: _Pici_Borzas_ (173)
_Pici_Borzas_ Creative Commons License 2004.05.27 0 0 173
A Szentendrei Árvácska Állatmenhelyen van egy gyönyörű, nagyon szelíd, barátságos, nyugodt felnőtt kuvaszfiú, aki olyan, mint egy nagy mackó, és süket szegény. Benny a neve.
www.geocities.com/rekanemeth2003/benny.jpg

Saját képek:


Tibbe Creative Commons License 2004.05.27 0 0 172
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.11 0 0 171
Hugica! Úgy láttam senki nem válaszol Neked a kuvaszkáddal kapcsolatos kérdéseidre.
Igen, minden kuvasz kissé makrancos. Ez ugyanis a dolga, hogy önállóan döntsön, kell-e támadni vagy sem, barát vagy ellenség. Remek szolgálati kutyafajta, de más, egészen más, mint pl. a német juhász. Abszolút egygazdás fajta, keménykezű, de nem goromba gazdát kíván. Nagyon értelmes, nagyon megbízható, de ahhoz, hogy igazán jó kutyád legyen, már most kamaszként is rendszeres foglalkozás kell neki. Ajánlom szíves figyelmedbe a Pischoff Ferenc által vezetett magyar pásztorkutyás kiképzéseket, bővebbet a KUTYA újság Egyesületi Élet rovatában a HUNGÁRIA Puli-Pumi-Mudi Klub híreinél. Keresd ,eg őt, járj el a foglalkozásokra a blökivel együtt, meglátod, pár hét alatt mintha kicserélték volna. Addig is, ha bármiben tudok segíteni, csak írj!!! Mudis puszi: Zsuzsa
Előzmény: hugica (147)
szuszmok Creative Commons License 2003.03.08 0 0 170
Csak adalékként:
A dysplasia a görög dys= abnormális és a passein= forma szavakból ered, azaz rendellenes formációt jelez. Első ízben Hippokratész tesz róla említést, 1935-ben kutyán Schnelle írta le.
Előzmény: csupaszabo (166)
Somamudi Creative Commons License 2003.03.08 0 0 169
A kérdés azért nem ilyen egyszerű. A kutya nem egy szöget örököl/örökít, ami alapján a DP fokozatot megállapítják. Max. egy intervallumot, amin belül a kutya csipőjének a minősége szóródhat annak függvényében, hogy a már általad is említett tényezőkkel milyen mértékben találkozik. Következetes tenyésztéssel az intervallum csökkenthető, az eredmény kiszámíthatóbb lesz. Persze jól össze is lehet a dolgot gubancolni. Pl. egy tenyésztő(???) a súlyos csípőjű kutyáját a maga megnyugtatása véget egy ismerten jót örökítő másik ebbel hozza össze. Na! ebből aztán minden lehet!!! Ráadásul a normál szórás is simán felölel másfél fokozatot is azonos táplálási és terhelési viszonyok mellett is.
Persze, hogy nem születnek a kutyik DP-s csípővel! Nem is rendelkeznek a késöbbi értelembe vett izülettel, még nem alakult ki. De a kialakulás ettől még a gének függvénye (IS!!!)
Tudod, én azt a vevőt is sajnálom, aki már nem egy ebet felnevelt, egészségesre, hazaviszi a "tuti DP mentes" kölyköt, megtesz érte mindent, aztán a kutyi fél évesen alig tud járni. Ekkor megy a körtelefon alomtesókhoz, és az eredmény megdöbbentöen egyforma.
Sajnállak a betonon futtatott blöki miatt :-((( Neki már nem fáj a gazdi hülyesége.
Láttam a DP-s topicot. Átmegyek oda a témával.
Előzmény: csupaszabo (168)
csupaszabo Creative Commons License 2003.02.26 0 0 168
Utánanéztem a dysplasiának, én emlékeztem jól /az éjjel nem akartam kis családomat felzavarni azzal, hogy kotorászok a könyvespolcon/. Szeretném a valódi tenyésztőket megvédeni egy kicsit. A dysplasia nem örökletes betegség, maga a dysplasia, CSAK A HAJLAM örökölhető. Egy kölyök sem születik beteg ízületekkel, ha a a meglévő, örökletes hátterű hajlam találkozik a kölyköt érő hatásokkal /elégtelen vagy túltáplálás, az ásvá-nyi anyagok túlzott vagy hiányos, ill. kiegyen-súlyozatlan adása, a mozgás, főleg az ugrások erőltetése stb.../, akkor alakulhat ki dysplasia. Tehát ha egy tenyésztő minden kutyája szűrve van és mentes, még akkor is lehetséges, hogy a kölykök között lesz dysplasiás, ha a gazdi sutba vágva a józan eszét, elszúrja a kutya felnevelését. Nálam is született olyan kiskutya, akit a gazdi 3 hónapos korától úgymond futtatott az aszfaltos úton, motorkerékpár mellett, napi 60 /nem kitaláció, HATVAN!/ kilométert. Nem telt el fél év és a kiskutya elkezdett sántítani, persze vizsgálat, mifene, lényeg: a kutya a megerőltetéstől dysplasiás lett, elaltatták. Erre mit lehet mondani ? Hiába adok én 5 oldalas nevelési útmutatót, ha a gazdi okosabb akar lenni a tapasztalt vén rókánál. Ahogy Tapsi Hapsi mondaná: ez van srácok!
Előzmény: Somamudi (165)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.02.26 0 0 167
Sió!
Örülök,hogy végre sikerált idejönnöd!
Nemtom,én gazdi elmondása alapján mertem dp gyanúsnak mondani.Lécccike segíts,hol állítok valótlanságokat,mert most fáradt,stresszes,idegbeteg,aggódó...stb vagyok,és nem lelem....
Én annyit mondtam(írtam),hogy SZVSZ!!!De mivel én bárkinek bevallom,hogy nem értek hozzá,ez csak az én billentyűzetemből ered,nem szakvélemény...
Pussz!
ÖP
Előzmény: csupaszabo (164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!