Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2007.03.31 0 0 77
és még 11 is a hozzászólás száma :)
Előzmény: Törölt nick (56)
wunde Creative Commons License 2001.09.22 0 0 76
Nem vagyok mentes a világ bünétöl. Ha könnyen felemelem szavamat a bünösök ellen, éppoly könnyen kellene vádolnom magamat is a számtalan felelöség miatt, amely rajtam nyugszik.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 75
Kedves Akyra

Na ez már jobban tetszik. Sok-sok szmájli...
Biztos hogy megvan a kettes, hiszen életben vagy.

Jó munkát!!
Ha segítség kell, szólj!

Adept

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.06 0 0 73
Kedves Akyra

Megvigasztalni nem tudlak, de hidd el hogy el fog múlni.
Ha ez jelent valamit, mostanában sok ember alól kihúzzák a talajt. Vizsgaidőszak van fent és lent.

Adept

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 71
Ne káromkodj!

Igen körülnéztem már. Láttam is dolgokat. De tudom értelmezni amit láttam és ismerem a rendezőelvet. Ezért nincs ennyi kérdőjelem mint Neked.

Azért az Én a legfontosabb, mert ha ezt megtapasztalod, akkor tudsz igazán a többiek hasznára lenni. a Tapasztaláshoz pedig az egyik legjobb út a másokért való tevés. És már körbe is értünk...

Igen, erre tanított Jézus Krisztus.

Nagy a gyanúm hogy még mindíg nem érted amit mondani akarok. Itt nem a hétköznapi, önző kisénünkről beszélek. Azért tart itt a mai világ mert a kisén vezérli az embereket.
Ne keverd össze a kettőt, bár nehéz elvonatkoztatni a mai pejoratív egó-értelmezésektől. Nem akarok most mindent leírni neked a vezető korszellem feladatáról és tevékenységéről, de hidd el, hogy most az egyéniesedés(igy jobban tetszik? :)) a legfontosabb feladat. Persze hogy ennek most miért csak a negatív oldalát tapasztaljuk a világban az egy másik topic témája lenne...

Adept

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.03 0 0 69
Máshogy gondoljuk, de nem baj...
Vitázni nem akarok, mert nem szeretm a nyúlhúst.:))

Adept

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (68)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2001.06.02 0 0 68
Azért a láblógatás és a "szigorú szellemi képzés és életek munkájának végeredménye" között van némi átmenet!
Csak annyit akartam mondani, hogy az utóbbi egészen biztosan nem elengedhetetlen feltétel.

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.02 0 0 67
Kedves Akyra

Nem a kisegóról beszéltem. Annak megtapasztalásához nem kell különleges tudatállapot, hiszen nap mint nap szembesülünk vele.

Mivel most az ember individualizálódása a legfontosabb feladat, igy persze hogy az Én a legfontosabb. De nem a kisén!!!

Mi a gond a korszellemmel??

Adept

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 65
Ez igaz, de a lábát lógatva még senki sem kapott kegyelmet, tehát marad a meló...:)

Ha én a saját részemet megtettem, Isten is megteszi a sajátját. Igy kerek az egész. Törekvés és kegyelem adja ki a fejlődést.

Adept

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (63)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2001.05.31 0 0 63
"mig az Énélmény egy szigorú szellemi képzés és életek munkájának végeredménye"

Vagy kegyelmi ajándék Istentől

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 62
1. a szellemtudományban Énélménynek nevezik azt a megtapasztalást amikor átlátod és megérzed ki is vagy valójában. Nevezd szuperegónak, isteni énnek vagy bárminek. A lényeg az hogy ilynekor azt az állapotot tapasztalja meg az ember amilyen az igazi valós, eredeti természete.

Amiről te irsz az a hétköznapi éntudat és az énérzés. Ezek hétköznapi, állandóan megélt tudatállapotok, mig az Énélmény egy szigorú szellemi képzés és életek munkájának végeredménye.

2. megtanultam emlékezni.

Adept

Előzmény: Thoughts (61)
Thoughts Creative Commons License 2001.05.31 0 0 61
Ez nekem magas...

1.) Mi az, hogy énélmény? Így hirtelen aztmondanám, hogy fogantatásom óta részem van az énélményben, de biztos én nem értek valamit...

2.) Már honnan tudod, hogy mi van a halál után?

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 60
Persze, persze, de nem csak kimondani kell hanem megélni. Ez a kérdés visz el (egy bizonyos szellemiség segítségével) az Énélmény megtapasztalásához, aminek a halál után is nagy jelentősége van.

Adept

Előzmény: Thoughts (59)
Thoughts Creative Commons License 2001.05.31 0 0 59
Miért?
Ki más lennél?
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 58
Ó bárcsak ilyen könnyű lenne!
Kicsit nagyobb mélységekbe visz ez az egyszerű kérdés...

A korszellem impulzusát figyelembe véve ez a legfontosabb kérdés.

Előzmény: Thoughts (57)
Thoughts Creative Commons License 2001.05.31 0 0 57
Hóó! Ez könnyű...

Te! (-:

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 56
Legfontosabb kérdés

"ki vagyok Én?"

Adept

Thoughts Creative Commons License 2001.05.31 0 0 55
Ismer valaki normális embert???
meditativ Creative Commons License 2001.04.10 0 0 54
Kedves progress,

"mi a legfontosabb kérdés (probléma) a számotokra az életetekben ? "

KI VAGYOK ÉN ?

Üdv

M

Előzmény: progress (-)
Drift Creative Commons License 2001.04.10 0 0 53
Kedves Thoughts,

Nem erről van szó. Pontosan arról, hogy Istent nem kényszerítheted semmire. Ebből következik, hogy tudományos vizsgálat tárgyává sem teheted...

Ezzel szemben "találkozhatsz vele", azaz átélheted, megtapasztalhatod a jelenlétét.
Itt megint csak, "képes" kifejezéseket kellett használnom, mert a "találkozás" szó sem fedi az eseményt , hisz nem tudsz nem találkozni vele, hiszen állandóan jelen van. Csupán arról van szó, hogy ha megtapasztalod, akkor megérted és ezáltal megváltozol

Üdv, Drift

Előzmény: Thoughts (52)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.09 0 0 52
Persze, hogy nem amíg van ember aki nem képes "felfogni" (ezt senki ne negatívan értse), hogy a világ csak anyagból és energiából áll...
Előzmény: progress (51)
progress Creative Commons License 2001.04.09 0 0 51
Kedves Drift,

Teljesen egyetértek. Nem érv az igazság szempontjából hogy hányan hisznek benne.
Éppígy nem érv Isten létezésével szemben, hogy vannak, akik nem hisznek benne. Filozófiai alapigazság, hogy Isten léte (nem léte) tudományos módszerekkel nem bizonyítható.

Előzmény: Drift (50)
Drift Creative Commons License 2001.04.05 0 0 50
Kedves progress,

Ismered az alábbi graffitit?
Együnk sz@rt, 100 milliárd légy nem tévedhet!

Nem az állításodnak mondok ellent, csak a logikai okfejtésednek.
A hívek száma, kiválósága az igazság szempontjából lényegtelen, tehát teljesen alkalmatlan bizonyításra.

Egyszer egy amerikai keresztyén levelezési listán a résztvevők megszavazták, hogy nem voltak dinoszauruszok és a mammutokat az özönvíz pusztította ki. Leszavaztak. Változtat valamin?
Kell ennél több?

Üdv, Drift

Előzmény: progress (49)
progress Creative Commons License 2001.04.02 0 0 49
Ha pedig mégsem így van (tehát pl. biológusok, orvosok között is van hívő), akkor az mit jelent szerinted?
Előzmény: SZLMEK (43)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.01 0 0 48
Gondolkodni mindíg lehet...
Előzmény: ControlDenied (47)
ControlDenied Creative Commons License 2001.04.01 0 0 47
az. jobb dolgom is lenne.
Előzmény: Thoughts (46)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.01 0 0 46
Baj?
Előzmény: ControlDenied (45)
ControlDenied Creative Commons License 2001.04.01 0 0 45
Miert kell mindig aludni es enni?
Thoughts Creative Commons License 2001.03.30 0 0 44
Ezt rosszul tudtam.

Akkor sokmindent visszavonok. (Nem is az itteni hozzászólásokat, de erre már többször hivatkoztam, és eddig senki nem szólt...)

Én tényleg úgy tudtam, hogy a tudás fájáról bűn enni...

(Mindemellett, sajnos tapasztalatból tudom, hogy aki egész életében hisz, az igazából nem nagyon akart tudni...)-:
(De ez már más lapra tartozik.)

Előzmény: progress (42)
SZLMEK Creative Commons License 2001.03.30 0 0 43
A szakbarbárság szemopontjából rendben van elismerem:tévedtem. Nem is tévedtem, inkább csak túloztam.Nem csak a történelem vetíti le jól a dolgot. Egy fizikusnak, aki átlátja a természet törvényyeit, ugyanúgy PONTOSAN TUDNIA KÉNE hogy Isten nem létezhet. Egy biológusnak, aki az emberi szervezet rejtelmeiben jártas, pontosan rtisztában kell, hogy legyen avval, hogy Ádám és Éva, meg az ehhez hasonló dolgok, butaságok...stb.
Előzmény: progress (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!