Keresés

Részletes keresés

Új Testaccio Creative Commons License 2022.01.08 0 0 479

Üdv. Felettébbb érdekes, hogy ez a "Magyarulez" fórumban kapott helyet. Eszerint az Open Office szövegszerkesztő topik is a "Magyarulez" fórumban viríthatna? muhaha

Gimre70 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 478

Sziasztok. 

Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan lehet megoldani azt ha írok egy dokumentumot és a bekezdés kb 10 - 12 sor majd egy megadott térköz egy vízszintes vonal térköz majd megint ugyanaz.

Ezzel azt szeretném elérni hogy ha a vonal mentén elvágom a dokumentumot, akkor egyforma méretű legyen a levágott "cetli".

Erre szeretnék kérni vmi megoldást. 

Maradok tisztelettel Gulyás Imre 

hms362 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 477

Kedves hozzáértők!

Meg tudná-e valaki írni, hogy a Word 2016 miért nem hajlandó elindítani egy makrót a hozzárendelt billentyűkombinációval? A Word parancsokhoz rendelt billentyűkombinációk - a nem alapértelmezett billentyűkombinációk is - egyébként működnek, csak makrókat nem hajlandók elindítani.
Előre is köszönöm. 

sehonnay Creative Commons License 2019.10.22 0 0 476

Sziasztok!

Számozott lista számait kellene a margóra tenni, páros oldalon a bal, páratlan oldalon a jobb margóra. Külön-külön meg tudom csinálni, de ez nyilván nem megoldás. Ha Wordben nem lehet, tudtok olyan szöveg/kiadvány-szerkesztőt, ami támogatja ezt?

Ketele69 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 475

Sziasztok!

Előző kérdés már nem aktuális.

Köszönöm,

Előzmény: Ketele69 (474)
Ketele69 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 474

Sziasztok!

Készítettem egy körlevelet, mely egy Excel adatbázishoz csatlakozik.

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet ezt a csatlakozást teljesen megszüntetni és az eredeti levelet "visszakapni".

Köszönöm!

Sandor Galambos Creative Commons License 2019.03.21 0 0 473

Köszönöm, megkaptam a választ! :)

Szöveg kijelölése - jobb gomb - mezőkódok váltás

Előzmény: Sandor Galambos (472)
Sandor Galambos Creative Commons License 2019.03.21 0 0 472

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Körlevél funkciót használva az alapdokumentum egyes részeit adatmezőként Excelből feltöltjük.

Ez rendben is van, működik.
Vannak viszont szövegrészek, amelyeket szabályok segítségével (ha ...akkor...különben feltételekkel) tettek be a dokumentumba.

A nagy kérdésem: Ha egyszer egy szabályt korábban beállítottak, azt hogyan lehet megnézni, módosítani...? 

Sajnos sem help, sem ismerős nem tudott eddig választ adni.. :(

Köszönöm, ha valaki megoldást kínál.

S.

 

[fidelio] AdamK Creative Commons License 2019.01.07 0 0 471

Pedig ezt a Csere funkcióval meg lehet oldani.
1. A Csere panelen kattints az Egyebekre, hogy kinyíljon az egész
2. A Formátum listában válaszd a Betűtípusokat

3. A Keresett szöveg rovatban állva keresd meg a Formátum/Betűtípusok-ban a Félkövér opciót
4. Állj át a Csere erre rovatba, a Formátum/Betűtípusok-ban  kattint a Normálra, majd ugyanezen a panelen az Aláhúzás típusa listából válaszd ki azt az aláhúzás-stílust, amelyet szeretnél
5. Kattint Az összes cseréje gombra.

Előzmény: Bacusuz (470)
Bacusuz Creative Commons License 2019.01.06 0 0 470

Sziasztok!

 

Van egy hosszabb word szövegem amelyben sok félkövér szöveg van.

Ezt szeretném aláhúzottra módósítani.

van ötletetek hogyan lehet megvalósítani? Office 2016 ot használok.

A csere menüben próbálkoztam de eddig nem sok sikerrel...

kambala Creative Commons License 2018.05.22 0 0 469

Szerintetek lehetséges vízjelbe adatmezőt berakni ? 

 Van egy csomó dokumentumom amit vízjelezni szeretnék , de a vízjel szövegét adatmezőből szeretném "beépíteni".

 

Ladila Creative Commons License 2018.02.27 0 0 468

Írt a Corelnek, ők azt mondták, ez Microsoft-probléma. Persze nekik is írtam, de ők nem válaszolnak.

Előzmény: Mungo (467)
Mungo Creative Commons License 2018.02.26 0 0 467

Corelt nem használok. Így tippem sincs.

Előzmény: Ladila (466)
Ladila Creative Commons License 2018.02.22 0 0 466

Igazából a körlevelet Corel 2017-nél szeretném használni, a 64 bites verzióban és ott adja fel ezt az ablakot.

Előzmény: Mungo (465)
Mungo Creative Commons License 2018.02.21 0 0 465

Én 64 bites verziót használok, nekem működik és nem tesz fel kellemetlen kérdéseket. :o)
Word 2016
Ha létezik az Excel táblád akkor:
Kiválaszt a Levelezés fül
Körlevélkészítés indítása (Kiválasztod pl a leveleket)
Címzettek kiválasztása -> ekkor jelenik meg az a párbeszédablak, ahol megmutathatod az Exceltáblát, hogy hol van.
(Automatikusan az Exceltábla első sorát fogja mezőnévnek tekinteni)
Ezután jöhet a mező beszúrása, amelyek a mezőnevek közül választhatók.
megadhatod a szabályokat is, kogy mire szűrjön
azután jöhet a befejezés és egyesítés menűpont.

Próbáld ezt követni, hátha valamit félre kattintottál. Az egyes verziók menürendszere kicsit eltérő lehet, ezért érdemes egy kicsit kísérletezgetni az újakkal.

Előzmény: Ladila (464)
Ladila Creative Commons License 2018.02.21 0 0 464

Ilyen a felugró ablak.

Előzmény: Mungo (463)
Mungo Creative Commons License 2018.02.21 0 0 463

Passz. Ezzel a megoldással még nem kötöttem barátságot. Valószínűleg a mezőre kattintva jobb gombbal ad valami formázási lehetőséget, de mivel nincs ilyen dokumentumom, nem tudok kísérletezni vele. Sajnálom.

Előzmény: táltos0711 (461)
Ladila Creative Commons License 2018.02.21 0 0 462

Van egy programom, amivel körlevelet szeretnék csinálni, s ehhez használnám az Excel2003  adatokat. A gond, hogy a 32bites programverzió ezt jól kezeli, de a 64 bites MSN-nevet vár, mielőtt az Excel-import ablak felnyílna. Van erre megoldás? Fogalmam sincs, hogy kell ezt az MSN-t beállítani és mivel.

táltos0711 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 461

Nem Excel-ből áthozott táblázat, hanem Word-ben létrehozott. Gondolom amit leírtál az az exceles verziónál működne, igaz?

 

Egyébként próbáltam már én is ezzel a formátummal játszani, mert mikor az Abb.-ra rákattintok, akkor ugye beszürkül, mert ez egy mező, ami követi a sorszámozást. Valahol a beállításokban csak rögzítésre kellett hogy kerüljön, hogy akkor "Abb.+sorszám" a formátum. Ezt kerestem,  hogy hol tudnám egyszerűen átírni, majd lefrissíteni ezt a mezőt.

Előzmény: Mungo (460)
Mungo Creative Commons License 2018.02.19 0 0 460

Az Abb. 1 helyére beírod, hogy 1. ábra ezután kilépsz a cellából, majd ismét visszalépsz és a jobb alsó sarokban levő pici négyzetet megfogod az egér mutatóujj felőli gombjával és húzod vízszintesen. Átírja a helyes formátumra az összeset.

Előzmény: Mungo (459)
Mungo Creative Commons License 2018.02.19 0 0 459

Csak azért kérdeztem, mert ha excelben is meg tudod nyitni, akkor ott kell kicserélni a keresés-csere funkcióval.

Előzmény: táltos0711 (458)
táltos0711 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 458

Hogy értve? Sima táblázatnak néz ki, szürke kitöltéssel, keret nélkül. Első ránézésre szürke területet lát az ember. 2 sor, felsőben a kép szerepel, mellette (talán másik cellában) szöveg, alsóban pedig a neve; Abb. 1.

Előzmény: Mungo (457)
Mungo Creative Commons License 2018.02.19 0 0 457

Milyen formátumú a táblázat?

Előzmény: táltos0711 (456)
táltos0711 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 456

Működött nálam igen, mikor még nem voltak speciális karakterek a keresett szövegben... Sima "Abb." keresés még mindig megy. De megvan az ok, ezek a képek meg az alattuk lévő Abb. X aláírások egy táblázat részei...! Ha sima szöveghelyre beírom, hogy Abb. 1 meg Abb 2....stb., akkor azokat felismeri és le is cseréli. Azt el tudom valahogy érni, hogy táblázatban is keresgéljen?

 

Köszönöm!

Előzmény: Mungo (455)
Mungo Creative Commons License 2018.02.15 0 0 455

Vagy az is lehet, hogy az Abb. szöveg után egy nem törhető szóköz van. Próbáld a ctrl+c vel a szövegből felvenni az "Abb. " szöveget a kereséshez. (Ez láthatóvá válik, ha a felső menüsorban a pí szimbólummal jelzett gombot aktiválod. Akkor minden nem látható karakter is megjelenik.)

Előzmény: Mungo (454)
Mungo Creative Commons License 2018.02.15 0 0 454

Hát így első ránézésre nem igazán értem. De tedd a következőt, hátha valamilyen nem látható karakter szivat.

1, kiválasztod a csere menűt
2, beírod az Abb.+space karaktereket a keresés sorba
3, kiválasztod az alak bal alsó sarkában az Egyebek>> gombot, ott megnyílnak a további lehetőségek.
4, a kibővült ablak bal alsó sarkában kiválasztod a második Speciális gombot
5, a felugró ablakban a Bármely számjegy -et.
6, bejelölöd a szóvégi egyezést

Ezzel kész kell legyen a keresés sor.
Ezután a csere sorba helyezed a kurzort és:

7, a Speciális felugróból kiválasztod a Keresett szöveg -et
8, mögé írod a . ábra szöveget

Ha ez sem működik, akkor passz. Bár egyszer már nálad is működött, csak akkor először az Abb. szöveget vetted ki és a számozást kereső szimbólum csak egyszer szerepelt.

Előzmény: táltos0711 (453)
táltos0711 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 453

Ezt valamiért nem fogadja be a Word-öm... Pedig crtl+c-vel is próbáltam kimásolni innen, hátha én írtam félre valamit.

 

Valami ötlet, hogy miért? :D

Előzmény: Mungo (452)
Mungo Creative Commons License 2018.02.14 0 0 452

Azért meg lehet oldani egy kis trükkel. Először a keresés: Abb. ^# a csere: ^&.ábra

Bejelölöd a szó végi egyezést és ráereszted. ekkor kicseréli az egyjegyűre számozottakat 

Abb. 1. ábra formájúra. Ezután keresés Abb. ^#^# (ugyancsak bekapcsolva a szóvégi egyezést), a csere marad ugyan úgy. Ekkor a kétjegyű számozottakat cseréli Abb. 11. ábra formára és így tovább.

Ha ez megvan, akkor keres Abb. és csere semmi.  :o)

Előzmény: táltos0711 (451)
táltos0711 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 451

Üdv.!

 

Valóban emberibb :) Ám jelen esetben, pont egy olyan dokuról van szó, amiben elég sok szám van, így elég sokat kell lépegetnem. Egyébként kiválóan működik, köszönöm, viszont időben sajnos ugyan olyan gyors, mint ctrl+c-vel a ". ábra" szöveget beszúrni.

 

 

Előzmény: Mungo (449)
táltos0711 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 450

Üdv.!

 

A számozás az lépteti magát, tehát kitöröltem a 2-es képet és lefrissítettem az eredeti 3-asat és kettes lett belőle... De csak a szám ilyen! A szöveg előtte, hogy "Abb." az már sajnos beírt lesz szerintem...

Előzmény: Mungo (448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!