Keresés

Részletes keresés

Mr.Grey Creative Commons License 2004.05.30 0 0 9
Csak megemlítem, hogy a fentnevezett Teac még mindig kifogástalanul üzemel... :)
Előzmény: bitbill (8)
bitbill Creative Commons License 2001.03.20 0 0 8
Persze, hogy lehet image file segitségével is másolni, de mennyivel egyszerübb cdről -cdre másolni :) Lustaság rulez! :)))
CDROM: persze, hogy elég lenne a 20x sebesség, sőt még a 12x is, de a gyártókat nem igazán érdekli a hangtalan működés és a hosszabb élettartam, egyre fokozódó ütemben gyártják a békebeli Raketa porszivóra emlékeztető hangú vacakokat (a neves gyártók is!), melyek tiszavirág életűek és évente kényszerítik a júzereket az újabb vacakok megvásárlására :(((
SZVSZ a cdrom piacon tarolni lehetne egy 12x sebességű, halk és precíz darabbal. De ilyen gyártására már egyetlen gyártó sem vállalkozik...
DVD: a régebbi daraboknak elég sok gond van a hagyományos cd kezelésével, az újabb -kiforrottabb darabok meg aranyárban vannak és a játékok túlnyomó többsége, egyelőre hagyományos cdn jelenik meg.
CDRW: tényleg ez tünik a legjobb vételnek, de emellé sem árt egy jobb cdrom... A Mitsumi pedig mindig a legjobb volt ár/teljesitmény arányában. Biztos neked is sokáig fog tartani.

A topik epilógusaként megemlíteném, hogy végül beruháztam egy 40x Teac meghajtóba.
Első benyomások:
baromi nehéz :) 1150 g! Remélem ez kihat majd az élettartamára is.
Aránylag halk, halkabb mint az előző 36x Panasonicom, ill. a 40x Sony vagy Asus, de még így is sokkal hangosabb a jó kis 8x Sony -nál.
Gyors, de pontos teszteredményekkel még nem szolgálhatok, mert nem volt idő még ilyesmire.

P.S. Ha jáccani akarsz, akkor elengedhetetlen a jó hardver! :)
Különben is voltak itt már mindenféle videokártya topic -ok is melyek elég népszerűek voltak. Gondoltam akkor belefér egy cédéromos topic is...

Üdvözlettel: Attila

Előzmény: tibor0322 (7)
tibor0322 Creative Commons License 2001.03.20 0 0 7
> Viszont ha le szeretnék másolni egy cdt, akkor kell egy olvasó is :)

vagy 800 Mb. szabad winchester kapacitás az image file-nak :)

- Nekem az utolsó CD-ROM egy 20x-os volt (ami most is jó), ennél gyorsabb otthonra szerintem már felesleges.
- CR-ROM helyett inkább DVD-ROM-ot javaslok, mivel a DVD-hez elég precíz mechanika kell, ezért ez a CD-k (20x ?) olvasásán is meglátszik :)
- A CD-RW-ről inkább jót, mint rosszat, nekem a MITSUMITI-vel sincs sok bajom (ez tudtam a legolcsóbban beszerezni :)

Üdv: Tibor

ui: itt nem inkább játékokról illene beszélni?

Előzmény: bitbill (4)
bitbill Creative Commons License 2001.03.20 0 0 6
Hali Röfögő!

Köszi a topicért, tényleg vannak hasznos infók is benne. Valahogy elsiklottam fölötte amikor a témában keresgéltem. Legalább megtudtam, hogy az LG cdromjaival is vannak gondok :) sőt valaki a haldokló LG dvd -jének is nyitott topicot. Sz'al az "aranycsillag" kizárva.
Igazság szerint valami ilyesmire számítottam ebben a topicban is, hogy a népek majd leírják pár szóban a tapasztalataikat az általuk használt meghajtókról és ezek alapján majd kizárásos alapon veszek valamit...
Erről a nick -ről meg valahogy a gumicukor és egy nagy délamerikai ország ugrik be. Véletlen egybeesés? :)

Előzmény: drotmalac (5)
drotmalac Creative Commons License 2001.03.19 0 0 5
Szóval nem csak nekem van ilyen problémám.két éven belül a harmadik Cd-romom tesz be nekem.A jelenlegi egy 48x Creative, természetesen a gari lejárta utáni hónapban akadt meg.Az az érdekes, hogy folyamatosan még olvas (pl. adatmásolásnál) de egy játékot már nem leht róla futtatni a sok ide-oda mozgó fej miatt.

Nekem a Teac mellett a Plextort ajánlották, de őszintén szólva még én sem tudom hogy mitévő legyek.Addig is olvasd el a "Windows" topicban a "Segiccség, CDROM" nevü topicot, hátha segít.

Előzmény: bitbill (4)
bitbill Creative Commons License 2001.03.19 0 0 4
Viszont ha le szeretnék másolni egy cdt, akkor kell egy olvasó is :)
Na de manapság melyik olvasó jó? Pl. LG 48X csak 7750 (+fa), de senki nem tud róluk semmi konkrétumot, csak hallomásból ismeri minden haver, de ők dicsérik :)) Az említett Teac meg halk is, de kicsit drágább mulatság (12300 +fa).
Ezen a fórumon már senki nem használ cdromot? Senkinek semmi tapasztalata az újabb olvasókkal?
Előzmény: Isegrim (3)
Isegrim Creative Commons License 2001.03.18 0 0 3
Na és?

Sokkal jobban jársz az LG-vel, tudsz majd írni, újraírni, olvasni is. 23-ért piszkosul megéri ám!

A Teac lehet akármilyen jó (nincs vele tapasztalatom), csak olvasni tud, nem lépsz előre vele semmit!
Így viszont mindent azonnal megírhatsz magadnak, 15 perc alatt,audio cédét mindent.
Nincs helyszűke a vincsin (már ha van ilyen problémád).

Az LG termékek elég korrektek, szerintem.
És egy író általában sokkal jobb anyagokból, nagyobb odafigyeéssel készül ám!

Hidd el, író csak nagyon extrém esetekben (naponta többtucat írás) tud csak elromolni.

bitbill Creative Commons License 2001.03.18 0 0 2
Én egy 4x4x32 LG -vel szemezgettem (23k +sarc), csak nagyon istenítő jelzőkkel beszélnek a népek a Teac 40x olvasójáról és most teljesen elbizonytalanodtam. Vagy mégsem :))
A Teac elvileg 5 éves élettartamot jósol a fentemlített cuccnak...
Előzmény: Isegrim (1)
Isegrim Creative Commons License 2001.03.18 0 0 1
Érdemesebb cd írót venni, 30 + áfáért már lehet kapni, otthoni, nem ipari méretű felhasználásra bőven elég egy 8-4-32-es, esetleg még jobb, ha DVD-t is tud olvasni.

Továbbá: lévén az ember a programjait előbb utóbb elunja, ezért költség és hely szempontjából is sokkal célszerűbb a biztonsági másolataidat :) újraírhatóra felírni.
Arról nem is beszélve, mennyivel egyszerűbb egy CD-RW-t átcipelni a haverodhoz, mint egy vincsit ki meg berángatni. ha történetesen neki is van írója.

Nekem egy Hp íróm van (9110), ég és föld a különbség egy mezei rom és egy író között, az utóbbi tényleg úgy van megcsinálva, ahogy kell.
Jó egy éve működik hibátlanul, nem hiszem, hogy romlott volna az állapota, a hangja ugyanolyan mint volt.

*kiderült, hogy az összes újabb Sonynak csak a doboza eredeti, a belseje Lite on... **

Hehe, Lite-on-al én is szívtam. Amikör megdöglött, akkor vettünk írót. Ajánlom ezt neked is.

Hustler_hu Creative Commons License 2001.03.18 0 0 0
Jeee , 1 darab 0 LOL
bitbill Creative Commons License 2001.03.18 0 0 topiknyitó
Az utóbbi időben úgy hullnak a cdromok a környezetemben, mint az őszi legyek :((
A nevesebb gyártók termékei sem jelentenek garanciát: pl. kiderült, hogy az összes újabb Sonynak csak a doboza eredeti, a belseje Lite on...
Az Asus -okon az ominózus 32x széria óta átok ül :), nemrég leszerepelt a Panasonic és egy Acer is, magával rántva a Creative nevet is, melyek többnyire Panasonic mechanikával készülnek.
Páran ajánlották, hogy érdemesebb noname cuccokat venni, mert azok egy éven belül 90%, hogy bedöglenek és kicserélik újra, de kinek van kedve hetente rohangálni a szervízbe az amúgy is vacak Delta, Cyberdrive, BTC meghajtójával, melyek nem ritkán a szervizesek gépén gond nélkül műxenek?
Sz'al kinek van még ötlete, hogy milyen cdromot érdemes venni?
Pl. sok jót hallottam az LG (GoldStar) termékeiről ill. a Teac 40x -es meghajtójáról. Van -e valakinek személyes tapasztalata valamelyikkel?
Esetleg érdemesebb egy cdíróba beruházni? Lehet, hogy az tovább bírná a hajtást a 12 és fél hónapnál?
Annak is örülnék, ha valaki mondana valami összehasonlító tesztszerüséget tartalmazó honlapot cdromokkal, mert ilyet nem nagyon találtam, ill. személyes tapasztalatoknak is örülnék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!