Keresés

Részletes keresés

H.A.W.X. Creative Commons License 2020.03.08 0 0 62

Sziasztok Érdeklődnék tudja e valaki hogy Volvo v40 1998as évjárat köd lámpa relé pontosan hol helyezkedik el. Előre is köszönöm.

Szücsi01 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 61

Szia engem érdekelne ha van még valami.

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 60

Sziasztok! Költözés miatt elajándékoznám megmaradt alkatrészeimet. Elvinni nem akarom csak nyűg a nyakamon. /volvo v40 1998-as évjárat, 1734 ccm, 115Le-benzines.

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.07 0 0 59

Sziasztok!

 

Van egy csomó megmaradt alkatrészem egy 1998-as v40, 1734ccm, benzines 115Le, autóhoz. Eladóak olcsón, nem bontós áron, illetve cserélhetők volvo 440,vagy

w124-merci alkatrészeire.

BarniArni Creative Commons License 2019.05.13 0 0 58

Sziasztok, ha a sebességmutató néha megbolondul és ugrál föl-le, illetve az üzemanyagszint mutató hasonlóan viselkedik, mire kell gyanakodni?- illetve milyen megoldást javasoltok?

NaTi5609 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 57

Sziasztok!

Volvo V 70  2.5 TDI  1999-es évj. Milyen hibakód kiolvasóval lehet hibát trölni?

lazy g. Creative Commons License 2019.03.14 0 0 56

Sziasztok!
Valaki segítene nekem abban, h a Volvo V40-esben láncos vagy szíjas moci van?
Kinéztem egy 2014-es V40-est amiben állítólag 110 E km van.. Mondjuk, h elhiszem, szervizkönyve van. A vezérlés csere miatt kérdezem, mert ha láncos és tényleg annyi a km benne, akkor ugye a cserét kihagynám. Ha szíjas, akkor muszáj megcsináltatnom.
A másik kérdésem, h vki megadná, h erre a típusra milyen felni való (ET szám, osztókör, szélesség, stb)?
Bocsi a tájékozatlanságom miatt, még nem volt Volvo a családban, most tanulgatom a dolgot.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Walkawa Creative Commons License 2019.02.09 0 0 55

Sziasztok!

Et38-as felni nem ér bele semmibe a V40-en? Ha valaki már tapasztalta esetleg.

Kösz!

Talaj1982 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 54

Sziasztok !

Van egy kis gondom  Volvo S40 1.8 122 le 2001 -es évjáratú autóm van nem rég eldurrant a víz csövem így hengerfejes lett meg lett csinálva köszörülés szelepfészek javítás meg minden  a szerelő össze rakta beindul de csak 2 henger megy . Van kompresszió, üzemanyag-levegőkeverékkel , szikra , de csak két henger megy a 3. és a 4. ahol a trafók vannak "mondom mindegyiknél van szikra " de akkor is csak 2 henger megy Valaki tudna ötletet adni mi lehet a gond . Beindul az autó

Köszi a segítséget

Zoltán Rimóczi Creative Commons License 2017.04.08 0 0 53

Szervusz Kristóf! Az lenne a kérdésem, hogy a VVT kerék cseréjével megoldódott e a zörej probléma!? 

Hasonló cipőben járok itt Svédországban. A szerelőm a mágnes szelepre gyanakodik egyébként..

Előzmény: Kristóf1994 (42)
Papenovics Creative Commons License 2017.03.08 0 0 52

Szia!

Elkezdtem, de leakadtam a facebookos kérdéseknél. Nem vagyok beregelve, és nincs 3. lehetőség ezeknél a kérdéseknél, az igen-nem válaszok pedig csak elferdítik az adatokat mivel nem valós válaszok.

Üdv

Előzmény: Arrakis T6 (51)
Arrakis T6 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 51

Sziasztok,
   
Szakdolgozatomat Volvo témában írom, ha szánnátok 4-5 percet a kitöltésére, nagyon megköszönném a segítségeteket!

Ha megosztjátok, továbbkülditek ismerőseiteknek nagyon sokat tesztek hozzá a szakdogám eredményéhez! :)

Itt találjátok:
https://goo.gl/forms/l2oVo1jZ4xUGsEPb2


Köszönöm szépen előre is!

Üdv,

A.

Papenovics Creative Commons License 2017.03.02 0 0 50

Köszi a választ!

Tehát elvileg hiába is szereznék be ilyen kapcsolót nem tudnám bekötni. A feltöltött képemet nézegetve vettem észre a rádió az enyémben 1 "soros" alatta még 1 kis rekesz van, de ez a lényegen nem változtat.

Fratermonster Creative Commons License 2017.03.02 0 0 49

valami hasonló lenne.

 

 

Info Centre

Előzmény: Fratermonster (48)
Fratermonster Creative Commons License 2017.03.02 0 0 48

Szia!

 

Ebben az autóban nincs ilyen funkció.

A forgó kapcsoló a rádió felett lenne.. de itt nincs

 

Üdv!

Előzmény: Papenovics (47)
Papenovics Creative Commons License 2017.02.25 0 0 47

Sziasztok!

Nemrég vettem 1.6-os 2000-es kiadású benzines v40-est. A kérdésem a kijelző a kinti hőmérsékletet mutatja hol tudom átkapcsolni fogyasztásra? Már minden gombot végignyomtam (variációkkal nem próbálkoztam), vagy csak a műszerkiszerelése után lehet ezt megtenni? Ha igen akkor hogyan?  Ez a fajta műszerfal van beépítve. Előre is köszi a választ.

Misi1163 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 46

az autó elkelt.

Előzmény: Misi1163 (38)
v40_03 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 45

Sziasztok!

 

Nemrég lettem tulajdonosa egy V40-esnek,2003-as.Érdeklődnék,hogy van-e valakinek magyar nyelvű kezelési útmutatója hozzá?

 

Előre is köszi!

Kristóf1994 Creative Commons License 2017.02.05 0 0 44

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy b416s2es motorkódú motorhoz van-e valakinek eladó alkatrésze? Nekem fűzött blokkra lenne szükségem! Ha valakinek van vagy esetleg tud eladót akkor az jelezze! Köszönöm szépen!

szzsolti23 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 43

Sziasztok Márka társak !!!

Segítségeteket kérném.
Van egy Volvo S40 1.9 TD (F8Q) Renault motoros. Úgy jártam hogy haladás közben egyszer csak leállt az autó még egyszer újra tudtam indítani és utána megint leállt. Azóta nem indul olyan mintha valami letiltaná hogy induljon még az önindító sem  hajtat semmi, és a műszerfalon nem jelez se az izzítás sem az immobiliser sem. Kérdésem Mi lehet a hiba a szerelőm hol keresse a hibát mert egyenlőre ő is tanácstalan ezzel kapcsolatban.
 
Segítségeteket előre is köszönöm     

Kristóf1994 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 42

Etyi köszönöm a segítséget! Megpróbálom a vvt kerék cserét! 

Etyi Creative Commons License 2016.12.30 0 0 41

Szia!

 

A zajt a VVT kerék adja, ez a hibás. A csatlakozó lehúzásával az olaj szabályzás áll meg, fixen marad.

Cseréld ki a kereket.

a feszességet a feszítő helyzetével tudod ellenőrizni..

 

Üdv!

 

 

Előzmény: Kristóf1994 (40)
Kristóf1994 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 40

Sziasztok!

Tulajdonomban van egy Volvo V40-es 1.8-as B4184S2 motorkódú motorral szerelt 2000res évjáratú gépjármű. Motorhibásan vettem az autót motort kellett sajnos cserélnem. Vettem egy ugyan ilyen motorral szerelt külföldi papíros autót donornak. A donor autót kipróbáltuk meghallgattuk a motorját lábán hoztuk haza. Itthon kiépítettük belőle a motort lecseréltük a vezérlést és beleraktuk az enyémbe majd miután beindítottuk olajcsere meg szűrők. Amikor az autó eléri az üzemi hőfokot a motor tetején lévő mágnesszelep (vvt kereket szabályozza) elkezd zörögni amikor lehúzom a csatlakozóját akkor megszűnik a zaj. Próbáltam kicserélni mert a régi motorról ugye az megmaradt felépítettem azt azzal ugyan ez a szitu. Lehet hogy mind a kettő mágnesszelep rossz?? Most teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a baja arra is gondoltam hogy a két motorvezérlő elektronikát felcserélni hátha az segítene vagy nem tudom, hogy vezérlés összerakásnál lehet-e ejteni valami hibát ami miatt ezt csinálhatja. Aki otthon van a témában az kérem írjon érdekelne pl az is, hogy a vezérműszíjat mennyire kell megveszíteni (mert most nekem feszes a szíj de a másik motoron ami kuka azon lazább valamivel)? Van megfogó szerszámom a vezérműtengelyekhez és ugye a vvt keréken lehet mozdítani anélkül hogy a vezérműtengely elfordulna és elmozdulna a jelről, de számít-e, hogy az összerakásnál a vvt kerék melyik pozíciójában rakom rá a szíjat?

Ha valakinek lenne építő jellegű hozzászólása azt előre is köszönöm!

Misi1163 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 39

Szóval a fotó nem ment fel.Valamit nem jól csinálok.

Misi1163 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 38

Sziasztok Volvosok!

Nem tudom van e köztetek olyan,aki hajlandó lenne egy Volvo V40 1.8 (benzines)  2001.04. Euro 3 Volvo motoros 248000 km-s autóért kiutazni Németországba esetleg.A Salzburgi határtól kb.30 km.

 

A múlt héten fájó szívvel ültem át egy másik autóba,mert itt kint levizsgáztatni, vezérlést cseréltetni,és az egyetlen hibáját a váltót megjavíttatni ( elfogyott az 5. sebesség) anyagilag nem éri meg.

 

2015 december elején lett új kuplung rakva bele,plusz  motor és váltótartóbakok és az elkopott silentek.

Utána kezdte az 5. sebességet néha nehezebben venni,aztán pár hét után a szinkrongyűrűje megadta magát.Azóta az 5. helyén csak üresben fut.Volt pár csúnya vitám a szervizel,mert előtte szinte gondolatra vette a fokozatokat,de aztán annyiba maradt a dolog.Én 4 sebességgel használom azóta napi használatba,bár csak olyan öregurasan így. Itt kint nem javítanak váltót,hanem cserélik,és az sokba kerülne.Olyan 120km/h sebességgel szépen ellehet autózni vele akár Magyarországra is.

 

Az autónak ezen kívül nincs baja,egy karcolás van a bal hátsó ajtón,(egy motoros nem fért el). Sötét metálzöld,Klímás,fedélzeti kompjuteres,tempomatos,Cd-rádió,félbőrös ülések,elől elektromos ablakok,központizár,alufelni,és a szokásos kis apró Volvo finomságok.Az autón egyetlen pici rozsdafolt sincs,Az évek alatti normális használat jelei látszanak csak rajta. És plusz egy,bár az autó nem dohányos,én viszont igen. :) Igaz,külön hamutartót használtam,mert a beépített nekem nem esett kézre,és kicsi is.

 

Szóval ha valakit érdekel akkor 500 euro-ért odaadom.Nem tudom mennyi most a Ft/ euro árfolyam,de otthon egy váltójavítással együtt is szerintem megéri az árát.

Momentán ez az egyetlen képem róla,de ha valakit érdekel,akkor természetesen csinálok róla több képet.

 

csabika1983 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 37

szia 

 

az a baj ezekkel a peugeot - renault adagolókkal hogy a vákuumpumpa miatt ha felteszem, nem tudom lezárni a motorháztetőt mert annyira magasan van. én arra lennék kiváncsi hogy valaki csinált e már ilyet,és hogy konkrétan minek az adagolóját tette fel. 

Előzmény: Arni87 (35)
Arni87 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 36

próbálj a lámpának különálló testet adni, ha igy sem világít akkor villamossági szerelő.

Előzmény: Lackó v40 (33)
Arni87 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 35

szia 

 

Bontókban keresgélj hasonló évjáratú 1996-1999 közötti turbós!! Peugeot-k vagy Renault-k között, de kelleni fognak a nyomó csövek is. Bosch Ve  mechanikus adagoló kell szerezned a szíjtárcsával együtt. Beszerelés előtt cseréltess benne tömítés garnitúrát, és próbapadon állíttasd be. 200000 ft körüli összeg lesz.

Előzmény: csabika1983 (34)
csabika1983 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 34

Sziasztok! Tudnátok e segíteni abban hogy a 98-as 1.9 td v40-es volvora van e olyan bosch adaogló, amivel helyettesíteni tudnám a lucas-t

Lackó v40 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 33

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Nemrèg vettem egy v40 1.8 benzines 96 os èvjáratút. A problèma, hogy hátul nem világít a helyzet jelző. Cserèltem izzót, biztosítèkot, még világítás kapcsolót, de semmi. Előre is köszi a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!