Keresés

Részletes keresés

szerencsefel Creative Commons License 2001.06.12 0 0 41
Tudnátok segíteni? Elfelejtettem a freestart jelszavamat, de a gépen be van állítva? Hogy lehetne megtudni, hogy mi az? Tehát használni tudom a freestart-ot csak a jelszavamra nem emlékszem. Help!
oszibá Creative Commons License 2001.06.11 0 0 40
Kiwwi/Freestart – Topik beszart!
Előzmény: Neutric (39)
Neutric Creative Commons License 2001.03.25 0 0 39
Lehet lamer vagyok.
Meg tudod cáfolni bármilyen konkrétummal amiket írtam?
3,5 HIF engedélyre mindenképpen szükségük van, amihez a lentebb említett mutatóknak teljesülniük kell.
Előzmény: iNfErNo (38)
iNfErNo Creative Commons License 2001.03.25 0 0 38
Azert ez nem semmi....
Ekkora lamerseget...
Mennyelmar....
1: a freestart CSAK magyarorszagon van..
2: a kiwi nel pedig nem lenne semmi ertelme annak hogy a magyar usernamedet egy kulfoldi behivon keresztul is tudd hasznalni...
3: nagyon kevesen hasznaltak a cd-t es tul nagy penz van az ingyennetekbe ahoz hogy ezt megkockaztassak.....
5: mi a buli nekik ebbe?
4: ha esetleg megis es te nem veszed eszre hogy a modemed tarcsaz akkor meg is erdemled....
Előzmény: krics (37)
krics Creative Commons License 2001.03.21 0 0 37
Probald ki valamilyen Unix-al, az kisse reszletesebben logol. Enelkul semerre nem lehet elindulni IMHO.
oszibá Creative Commons License 2001.03.20 0 0 36
Az a kérdés előtte, vagy utána???
Előzmény: Neutric (35)
Neutric Creative Commons License 2001.03.15 0 0 35
Ez sem rossz. szilva! Ez nagyon lame kérdés, és esküszöm szégyellem magam, hogy informatikuspalánta létemre, gőzőm sincs, mi az a ping. :-(
Egyébként újabb áldozat, ezúttal nem olyan költséges, csak az ISP 0640-es számából lett a normál helyi díjazású kitárcsázás.

Ha esetleg van még valaki, akinek a számláján hasonló tünetek jelentkeznek, az szóljon!!!

oszibá! csak szatmárit! :-D

Előzmény: szilva (33)
oszibá Creative Commons License 2001.03.13 0 0 34
Szerinted melyik a legjobb szilva?
Szilva bocs!
Előzmény: Neutric (32)
szilva Creative Commons License 2001.03.13 0 0 33
Ma eszembe jutott egy másik "lehetőség". Rémhírek terjengenek arról, hogy megfelelő tartalmú ping-ekkel szét lehet bontatni egy kapcsolatot. Ez az állítások szerint úgy történik, hogy egy bontási parancsot csomagolnak a ping által küldött adatokba (én sokáig foglalkoztam modemekkel, és eddig bárkit kérdeztem, senki sem tudott arról meggyőzni, hogy ez lehetséges, de állítólag mégis az). Ha bontási parancsot lehet, akkor miért ne lehetne akár tárcsázási parancsot is becsomagolni a ping-be? Tudom, hogy vad, de megvizsgálandó lehetőség.

Másik (elég elképesztő) lehetőségnek az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha a szolgáltató hívást fogadó szervereibe fészkelte be magát valamilyen féreg?

Előzmény: Neutric (30)
Neutric Creative Commons License 2001.03.13 0 0 32
mit?
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 31
azt hittem gyorsabban fogják fejleszteni
Neutric Creative Commons License 2001.03.13 0 0 30
Ilyen jellegű számlázási hiba nincs. Ez 100% A többit el tudom képzelni.

Azt érdekesnek tartom, hogy az alapfelvetésemet ugyan mindenki elveti", de igazán érvek nem hangzottak ellene, főleg technikai dolgok.

Előzmény: Eplay_ (29)
Eplay_ Creative Commons License 2001.03.12 0 0 29
Ne haragudjatok meg, de ez eleg hulyeseg. A hiba a szamlaban van, egyszeru reklamacios dolog. Ha nem, akkor virus/script van a dolog mogott; a szolgaltato nem b*sz ki magaval....
szilva Creative Commons License 2001.03.12 0 0 28
Erre nem tudok válaszolni, de a vindóznál már jónéhány hasonló turpisság kiderült, nem csodálkoznék ezen sem. Minden esetre - ahogy azt már javasolták néhányan - be kellene kapcsolni a lehető legrészletesebb logolásokat a modemre illetve a kapcsolatra is. Aztán elemezni azokat.
Előzmény: Neutric (27)
Neutric Creative Commons License 2001.03.12 0 0 27
Meg lehet erről valahogy bizonyosodni?
Előzmény: szilva (26)
szilva Creative Commons License 2001.03.12 0 0 26
Igen, pontosan erre gondolok.
Előzmény: Neutric (25)
Neutric Creative Commons License 2001.03.12 0 0 25
Bocsi! De ezt nagyon nem értem.
Úgy gondolod, hogy a tárcsázóban van valami, ami egy fogadótól származó igényt így reagál le?
Előzmény: szilva (24)
szilva Creative Commons License 2001.03.12 0 0 24
Közben eszembe jutott az, hogy esetleg nem lehet-e a M$ tárcsázójában olyan undocumented "feature", amivel képes az ellenoldal ilyesmire utasítani a hívót?
Előzmény: Neutric (19)
Neutric Creative Commons License 2001.03.12 0 0 23
Elolvastam. Az egyetlen kérdés, ami nyitva van ezzel kapcsolatban, hogy 4 mp alatt analóg vonalon az autentikáció sem zajlik le, nemhogy egy ilyen weblap elérése. Ezért ezt a lehetőséget némileg kissebb súllyal szerepeltetem az összképben, de nem zárom ki.
Tényleg nem állítom, hogy direkt műveli a szolgáltató, de én sem vagyok "túl messze" a témától, pontosan tudom, hogy egy ilyen nagybonyolultságú rendszer mennyi hibalehetőséget rejt magában.
Előzmény: wolruf (22)
wolruf Creative Commons License 2001.03.12 0 0 22
Elolvastad a másik topicot ami be volt ide linkelve? Szerintem az lehet itt is. Ingyennetre felörülve az emberkék felmennek a netre, és megnézik ezt a 0690-es oldalat. Szerintem ilyen lehet, mert a szolgáltató ilyet nem csinál.
Neutric Creative Commons License 2001.03.12 0 0 21
Sosem állítottam, hogy ezt a cégek direkt csinálják!!! Nem fikázni akarom őket, arra megvannak a megfelelő témák. Pont azért nyitottam a topicot, hogy a (valóban) hozzáértők segítségével megtaláljuk az okot, és néhány nagyon jó ötlet már érkezett, sajna még ellenőrizni nem volt lehetőségem...
Előzmény: wolruf (20)
wolruf Creative Commons License 2001.03.12 0 0 20
Ha egy picit értenél a technikai részhez (vagy logikusan végiggondolnád), akkor nem írnál ilyeneket. Ilyenekről szó sincs. Nem magukat akarják ezek a cégek lejáratni. Nem szivatni akarnak.
Előzmény: Neutric (19)
Neutric Creative Commons License 2001.03.12 0 0 19
Alakul... Alakul... :-)))
Biztos, hogy nem a "vonalak szempontjából" foglalt a behívó, hanem inkább némi autentikációs foglaltságra tudok gondolni.
Előzmény: szilva (18)
szilva Creative Commons License 2001.03.12 0 0 18
Hali!

Még ok lehet esetleg, hogy ha a szolgáltató elérését úgy telepítette az ismerősöd, hogy a szolgáltató által adott telepítőCD-ről. Ez ugyanis tartalmazhat bármit, talán olyan furmányos registry-beállításokat is, amivel tényleg képes a szolgáltató olyan utasítást adni a kliens gépnek, hogy másik számon nyomuljon (ha ez bebizonyosodik, akkor az szerintem már a bűnügy kategóriája).

A registryben sok olyan dolog van, amiről még bilgéc sem tud... Másik lehetőség, hogy több szám van megadva a tárcsázónak, és szerverfoglaltság esetén automatikusan veszi a másodikat, harmadikat, stb., ezek között esetleg lehet külföldi is (persze azt, hogy ezt el lehet-e dugni úgy, hogy ne lássa a mezei júzer, azt megintcsak bilgécnél kell megérdeklődni, hátha tudja). Ebben az esetben azért érdekes lehet az a 4 mp, mivel sikertelen (foglalt) hívás esetén nem lenne szabad ott lennie.

Előzmény: Neutric (10)
Neutric Creative Commons License 2001.03.12 0 0 17
Köszi a segítséget Mindenkinek! :-)))

Azért hátha vannak még ötletek. :-)

Előzmény: Cseresznye (16)
Cseresznye Creative Commons License 2001.03.12 0 0 16
Rajtam letesztelheted. Mióta új tápom van, a Freestarton nyomulok.
Előzmény: Neutric (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.11 0 0 15
Hogy őszinte legyek, azt hittem gyorsabb ütemben fejlesztenek.
kicsiri Creative Commons License 2001.03.11 0 0 14
Hát én pontosan ezt teszem. Ilyenkor csak helyi hívást engedélyezek. erre van a kód, havi 250-ért!
Előzmény: Erzsébeti (12)
kivi Creative Commons License 2001.03.11 0 0 13
Volt egy hasonló topic. Érdemes elolvasni.
Erzsébeti Creative Commons License 2001.03.11 0 0 12
Hali!

Próbáljátok meg, még idő előtt a telefonszolgáltatódnál azt, hogy egyszerűen lekódoltatjátok a külföldre menő hívásokat...
Akkor próbálják meg bevasalni rajtad a külföldi hívást...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!