Keresés

Részletes keresés

tutimagantanar Creative Commons License 2023.05.03 0 0 52

Angoltanárt keresel?

Nézz szét a TUTI magántanár-közvetítőn: tutimagantanar.hu

Egyszerűen, gyors, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet tanárt keresni a honlapon. :)

tutimagantanar Creative Commons License 2023.05.03 0 0 51

Angoltanárt keresel?

Nézz szét a TUTI magántanár-közvetítőn: https://tutimagantanar.hu/angoltanar

Egyszerűen, gyors, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet tanárt keresni a honlapon. :)

tutimagantanar (X) 2017.06.23 0 0 49

Sziasztok!

 

Ha nyelvvizsgára felkészítő magántanárt kerestek, nézzetek szét a TUTI magántanár-közvetítőn. Rengeteg angoltanár hirdetését találjátok a honlapon:

 

www.tutimagantanar.hu

 

Egyszerűen, gyorsan, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet magántanárt keresni az oldalon. Sokan vállalnak online oktatást is.

 

 

Tafkó Birgut Creative Commons License 2010.08.09 0 0 48
Miért nem írsz Tintásnak emilt...?
Előzmény: Nyáriorgona (45)
ohchie Creative Commons License 2006.06.21 0 0 46
Szóbeli angol nyelvvizsga, az adott téma pedig a GREEN, YELLOW és a PINK szavak segítségével mondatot vagy mondatokat alkotni.

 

Íme:

Uén áj ueik áp in za morning, áj hiar za telefaun ringhing GREEN-GREEN! Szou, áj PINK áp za phone end aj széj "YELLOW?"
Nyáriorgona Creative Commons License 2006.01.11 0 0 45
Szia Tintas Barnes!
Nem tudom aktuális-e még, én a Szalai Elek féle könyvből (2000 feladat) csináltam a teszteket, igaz ott nincs különválasztva a közép- és a felsőfok. Sajnos neten nem találtam semmit, de ha valaki talált volna, engem is érdekel!

Silhouette!
Ha jársz még erre, mesélhetnél egyetsmást a felsőfokúról! Milyen buktatói vannak, miből készültél rá stb.

Van olyan nyelvvizsga a Rigó utcain kívül, ahol lehetőség van csak az írásbelit letenni?

Hahó! Van itt valaki? Indítsuk be újra ezt a topikot!

Üdv,
Nyáriorgona
Előzmény: Tintás Barnes (44)
Tintás Barnes Creative Commons License 2005.11.11 0 0 44

Sziasztok!

 

Angol felsofoku irasbelire keszitek fel valakit (Rigo utca), de az ITK honlapjan nincs fent probateszt. Ha valaki tudja, honnan szerezhetnek esetleg az interneten teszteket, kerem, irja meg!

 

tintasbarnes kukac freemail pont hu -- koszi szepen,

 

Tintas Barnes

Florance Creative Commons License 2001.03.12 0 0 43
nem,nem honositottam és nem áll szándékomban.A főiskola elfogadja,ez a fontos....és a tudásom,ami kopik,de megvan.
Előzmény: Thoughts (41)
Silhouette Creative Commons License 2001.03.12 0 0 42
Hihi, felsőfok angol, ez kellemes emlék. :) Én egy kunyi szót se tanultam rá, csak úgy belibegtem szóbelizni, bevetettem egyetemi (amúgy sziklaszilárd) vizsgarutinomat, és ment minden mint a karikacsapás. :-) Na jó, ez nem igaz: majdnem elkéstem, vagyis el is késtem, mert nem találtam a Rigó utcát (notórius eltévedő vagyok), be kellett végül egy taxiba huppannom, hogy odaérjek. Szerencsére még nyúzták az előttem lévőt, így nem késtem le semmiről. Bent aztán minden hülyeségről, életszagú témákról :) kellett diskurálni, Bős-Nagymarostól kezdve a törökországi társadalmi differenciálódáson át a magyar éttermek helyzetéig széles volt a skála. A szövegértés viszont még érdekesnek is bizonyult, azzal lehet amúgy szerintem elsősorban sok pontot kaszálni.
Az írásbeli viszont már kissé más tészta, az szerintem nagyon nehéz, 4.5 óráig vizsgázni elég megterhelő. Jól sikerült, de valóban sokat is tanultam rá, meg sokat segített fordítói tapasztalatom is. Oda azért kell tudni. Nemcsak angolul, magyarul is.

Abban én is egyetértek, hogy maga a nyelvvizsga nem elegendő, de ha van mellette valami normális szakmád meg tudsz egy picit más nyelven is, sok lehetőség áll előtted. :)

Minden jót,
Silu

Thoughts Creative Commons License 2001.03.12 0 0 41
Ez azt jelenti, hogy már honosítottad is???
Előzmény: Florance (40)
Florance Creative Commons License 2001.03.12 0 0 40
arra a kurzusra jártam,de csak az Advanced csináltam,az viszont B lett..ami felsőfok.
Előzmény: Thoughts (23)
pancho Creative Commons License 2001.03.12 0 0 39
Inkább kijavítom az egészet, jó (ékezetek nélkül persze, bár szerintem érdemes lenne ékezeteket ismerő OS-t beszerezned).
Szóval:
_____________
Koszi az eddigi hozzaszolasaitokat!

Termeszetesen tudok angolul, nem csak nyelvvizsgam van. 11 evig eltem az USA-ban. A vizsgat csak azert csinaltam meg, mert le akartam merni a tudasomat. Ismerek olyan embereket kint, akik mar 30 eve ott vannak, de az angoltudasuk nagyon gyatra.

Emellett persze ertek mashoz is.
______________

Persze ebben lehetnek elütések is (nyelvvizsga - szerintem ez pl. az), de sok pl. a vesszőhiba, meg az egybeírás-különírás, és akkor a kötőjeles dolgokról még szó sem volt, ami még gyakorló korrektorokat is bevisz néha az erdőbe.

Előzmény: kilenc (37)
pancho Creative Commons License 2001.03.12 0 0 38
Küldj egy képet róla, aztán majd adok tanácsot. Pl. ő milyen nyelvet szeretne tanulni? :-)
Előzmény: alu1 (36)
kilenc Creative Commons License 2001.03.11 0 0 37
Tudnal egy par hibat mutatni?
Előzmény: pancho (22)
alu1 Creative Commons License 2001.03.11 0 0 36
Az ötlet jó, csak most meg azt nem tudom, hogy az asszonyt hogy győzzem meg erről :-))
Előzmény: pancho (35)
pancho Creative Commons License 2001.03.11 0 0 35
Szedj fel egy olyan francia csajt, aki nem tud angolul. Ennél gyorsabb módszert nem ismerek.
Előzmény: alu1 (33)
Luyzi Creative Commons License 2001.03.11 0 0 34
eddig nemhogy a nyelvvizsga bizonyítványt, de még a diplomámat se kérte soha senki

Csak megerősíteni tudom. Soha senki nem volt kíváncsi a papírjaimra, mindig kérdezgettek az adott tárgykörből, amiből kiderült, hogy értek-e valamihez, vagy sem.

Előzmény: alu1 (33)
alu1 Creative Commons License 2001.03.11 0 0 33
Amit a papírokról írtál igaz. Mint külföldön nyomuló magyar, eddig nemhogy a nyelvvizsga bizonyítványt, de még a diplomámat se kérte soha senki. Pedig a munkakörömben mindezek kötelezőek lennének. Itt valahogy hisznek az embernek, bár valószínűleg még nem hallottak a magyarországi "féldisznós" diplomákról, meg nyelvvizsga papírokról.

Szvsz, ha valaki jól akar keresni, mindemellett a nyelvtudását is fejleszteni akarja, akkor keressen egy multit, vagy nézzen szét a külföldi álláshirdetések között. Nekem ez kombinációban jött be.

Tanulom most a franciát is, mint kevésbé divatos nyelvet, de az üdvözítő módszerre még találtam rá.

Előzmény: schgy (32)
schgy Creative Commons License 2001.03.11 0 0 32
Teljesen egyetértek.
Háromféle nyelvvizsgám van, még négy nyelven, meg persze magyarul is "működök" még, de a régi rendszerben amúgy is értelmetlen volt a több nyelvvizsga, mert a munkahelyemen a maximálisan elérhető nyelvpótlékot 3 nyelvre is megkaptam.
Három tisztán nyelvi keresményem volt, kétszer Oroszországban tolmácsoltam (nem teljesen szinkron-) előadássorozatokon, egyszer meg egy szakmai fordítást lektoráltam.
Az azért nem rossz, hogy néha lehet a papírokat lengetni, de ennél több szerepét nem érzem a vizsgának.
Szerintem is inkább szükséges, mint bármihez is elégséges feltétel, különösen az aktuális "divatnyelv"-ből, ami most a német és az angol (szerintem).
A kevésbé tömegesen tanult nyelvek (mondjuk a maláj az rögtön elég lehet, persze, ha megtalálod azt a maláj üzletembert, aki pont nálunk akar dolgozni :-( ).
schgy
Előzmény: dr. laza (31)
dr. laza Creative Commons License 2001.03.11 0 0 31
Hello. Nekem is megvan ez a nyelvvizsga, de ez tényleg édeskevés. Ezzel még semmit nem lehet csinálni. Gyűjteni kell még hozzá. Egy szakmát, még egy-két nyelvet.

A nyelvvizsgán megkérdezték, milyen állatot lehet Magyarországon vadászni. Há'mittudomén. De csak összeszedtem. :)

alu1 Creative Commons License 2001.03.11 0 0 30
Lehet, hogy OFF, de nekem az az érdekes tapasztalat jutott a rigós nyelvvizsga során, hogy nagyon kevés az emberek önbizalma. Beültünk a terembe, jött a magnózás, a jól ismert "Józsi bácsi dünnyög a pincében" stílusban és minőségben. Nos az összes kolléganőm felállt és halálsápadt arccal kivonult, mondván eddig tartott nekik a vizsga.
A témából én is csak a felét voltam képes megérteni, de bónusz kérdésekre kellett válaszolni.
Pl.:"mire ítélték a Thaiföldre kokaint csempésző lányt ?", meg ilyenek. Ehhez szerintem egy szót se kellett érteni az angol szövegből.
Kollégáim ezzel ki is zárták magukat a vizsgából, holott ez volt a bónusz rész.
Bocs az OFF-ért
rocher Creative Commons License 2001.03.11 0 0 29
IIgen. Én például olyan témát húztam, amiből egy srác is símán megbukhat: férfi ruhaboltban kellett bevásárolni:-)))

De mázlim volt, mert a korábbi főnökömnek mindig elveszett a bőröndje Frankfurtban és a titkárnőnk angol nyelvtudása igen necces lévén, én voltam a főnök tolmácsa. Ing, nyakkendő stb. ment, mint a karikacsapás. Persze középfokon, de nem érdekes, egy másik felsőm van, arra kapom a százalékot:-)

petra

Előzmény: tracy (19)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.10 0 0 28
Egyetértek!

A tudás a lényeg...

Csak ezt sokan még nem tudják... :-(

Előzmény: alu1 (27)
alu1 Creative Commons License 2001.03.10 0 0 27
Szerintem se a papír, hanem a tudás számít. Én például elég jól elvagyok a középfokúmmal, Svájcban élek, "angolul" dolgozok és próbálok valami kis franciát felszedni, bár elcseszett egy nyelv. Még szerencse, hogy a fele angol a franciából ered.

Salutation amical,

alu1

Thoughts Creative Commons License 2001.03.10 0 0 26
OK!

Félreértettelek, és a neved is félrevezetett...

Remek!

Előzmény: pancho (25)
pancho Creative Commons License 2001.03.10 0 0 25
Hát, max. nőben, de még nem volt szerencsém. Amúgy angolról magyarra.
Előzmény: Thoughts (24)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.10 0 0 24
Tippelek:

Spanyolt fordítasz.

Előzmény: pancho (22)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.10 0 0 23
CPE???
Előzmény: Florance (20)
pancho Creative Commons License 2001.03.10 0 0 22
Hát úgy, hogy ebben a 2 mondatban is van vagy 10 (kisebb-nagyobb) hiba (nem az ékezethiányokról beszélek).
Ez persze nem fikázás akart lenni, csak tanács, ahhoz képest, hogy 11 évet éltél kint (és gondolom, nem túl rég jöttél haza), nem rossz, csak a fordítói követelményekhez képest.
Előzmény: kilenc (21)
kilenc Creative Commons License 2001.03.10 0 0 21
Hogy lehet megállapítani a magyar helyesírásom minőségét 2 mondatból?
Előzmény: pancho (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!